Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie można przestać być Świadkiem Jehowy


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#21 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-25, godz. 16:46

Wrecz odwrotnie Jacku !

Widzi wiec oblude, falsz i na przyklad to co jest pisane. Dobre intencje jakiegos czlowieka na pewno tez.

Moze zamiast ciaglego cytowania bibli i dlawienia sie, lepiej zrobic przerwe i strawic to co w ustach.

A skoro juz tak cytujesz biblie, to nie zapomnij tez tych cytatow, ze bog jest madroscia, milosierdziem (miedzyinnymi) i nie mysli po ludzku. Wiec moze pozostawmy osadzenie jemu. Albo moze przekazal on tobie ta misje ?

P.S.: a tak na marginesie piszac o notariuszu nie mialem na mysli boga, tylko kogos innego, ktorego ty prawdopodobnie uwazasz za niego. Ale to juz inna kwestia.

#22 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-25, godz. 17:30

Moze zamiast ciaglego cytowania bibli i dlawienia sie, lepiej zrobic przerwe i strawic to co w ustach.

Jako Chrześcijanie mamy naśladować Jezusa.

Mateusza 16:24
Potem Jezus rzekł do swych uczniów: „Jeżeli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie swój pal męki, i stale mnie naśladuje.

Zobaczmy jaki wzór pozostawił Jezus. Gdybym mówił sam od siebie mógłbym najwyżej wystartować w konkursie na głupka wsiowego a i tak pewnie bym nie wygrał. Proszę powróćmy jednak do nauk Jezusa.

Jana 7:15-18
Żydzi popadli więc w zdumienie i mówili: „Skąd ten człowiek ma znajomość Pism, skoro nie studiował w szkołach?” Jezus z kolei odpowiedział im i rzekł: „To, czego nauczam, nie jest moje, lecz należy do tego, który mnie posłał. Jeżeli ktoś pragnie wykonywać jego wolę, będzie wiedział, czy ta nauka jest od Boga, czy też ja mówię sam z siebie. Kto mówi sam z siebie, szuka własnej chwały, ale kto szuka chwały tego, który go posłał, ten trzyma się prawdy i nie ma w nim nieprawości.

#23 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-25, godz. 17:39

Wiec moze pozostawmy osadzenie jemu.

Ależ ja nikogo nie osądzam, zastanawiam się tylko a co najwyżej ostrzegam.
W Biblii mamy zanotowaną radę z której wynika, że warto przyjmować ostrzeżenia.

Kaznodziei 4:13
Lepszy jest młodzieniec ubogi, a mądry niż król stary, a głupi, który się nie nauczył wystarczająco dużo, by dalej przyjmować ostrzeżenia.

Przykładowo Bóg ostrzegał Izraelitów i ostrzeżenia te, oraz to co spotykało ten naród gdy ostrzeżeń nie słuchali zostało zanotowane w Biblii.

2 Kronik 36:15
A Jehowa, Bóg ich praojców, ciągle posyłał im ostrzeżenia za pośrednictwem swych posłańców, posyłając raz po raz, żywił bowiem współczucie dla swego ludu i dla swego mieszkania.

Zwróćmy uwagę na to co spotkało naród Izraelski gdy nie posłuchali ostrzeżenia.

Izajasza 5:25
Dlatego Jehowa zapałał gniewem na swój lud i wyciągnie swą rękę przeciw niemu, i ich uderzy. I góry zadrżą, a trupy ich będą jak odpadki pośrodku ulic. Ze względu na to wszystko jego gniew się nie odwrócił, a jego ręka wciąż jest wyciągnięta.

Pisze o tym apostoł Paweł w liście d Koryntian.

1 Koryntian 10:11
A to wszystko spotkało ich jako przykład i zostało zapisane dla ostrzeżenia nas, na których przyszły końce systemów rzeczy.

A my dzisiaj, powinniśmy słuchać ostrzeżeń, czy też nie ?

Przysłów 27:12
Roztropny, widząc nieszczęście, kryje się; niedoświadczony idzie dalej i ponosi karę.

Jeżeli ktoś nie wierzy w prawdziwość ostrzeżeń zanotowanych w Biblii, może pojechać na rozsiane po całej Polsce cmentarze Izraelskie albo do Oświęcimia.

Jeremiasza 9:22
„Mów: ‚Oto wypowiedź Jehowy: „Trupy ludzi będą padać jak gnój na powierzchnię pola i jak pokos świeżo zżętego zboża za żniwiarzem, a nie będzie nikogo, kto by zbierał” ’ ”.

Nikogo też nie uważam za obłudnika, ufam że wszyscy jesteśmy szczerzy i jak Bóg pozwoli unikniemy ognia Gehenny.

Sura 9:68
I obiecał Bóg obłudnym, mężczyznom i kobietom, jak i niewiernym, ogień Gehenny, gdzie będą przebywać na wieki. On im wystarczy! Przeklął ich Bóg i kara ich będzie nieustanna!

#24 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-25, godz. 18:07

Wiec dokladnie przeczytaj co zacytowales i zobacz o kogo chodzi:

Izajasza 5:25
Dlatego Jehowa zapałał gniewem na swój lud i wyciągnie swą rękę przeciw niemu, i ich uderzy. I góry zadrżą, a trupy ich będą jak odpadki pośrodku ulic. Ze względu na to wszystko jego gniew się nie odwrócił, a jego ręka wciąż jest wyciągnięta.

A co do tego, ze wszyscy jestemy szczerzy, to mam wielkie watpliwosci. Ale nie przejmuje sie tym, bo to nie moja sprawa.

#25 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-25, godz. 18:24

Jeszcze cos:

Izajasza 45:13

"Ja wzbudzilem go w sprawiedliwosci i prostuje wszystkie drogi jego. On odbuduje moje miasto i wypusci na wolnosc moich pojmanych za darmo, bez okupu - mowi Pan Zastepow."

Jer.7:14,15:

"Uczynie domowi temu, ktory jest nazwany moim imieniem i na ktorym polegacie, oraz miejcu, ktore dalem wam i waszym ojcom, to, co uczynilem z Sylo, i odrzuce was od mojego oblicza, jak odrzucilem wszystkich waszych braci, caly rod Efraima."


I dalej:

Jer.23:1,2,3

"Biada pasterzom, ktorzy gubia i rozpraszaja owce mojego pastwiska, mowi Pan! Dlatego tak mowi Pan, Bog Izraela, o pasterzach, ktorzy pasa moj lod: To wy rozproszyliscie moje owce i rozpedziliscie je, a nie zatroszczyliscie sie o nie. Totez ukarze was za zle wasze uczynki - mowi Pan. I sam zgromadze reszte moich owiec ze wszystkich ziem, do ktorych je wygnalem, i sprowadze je na ich pastwisko; i beda plodne i liczne."


I dalej werset 5,6:

"Oto ida dni - mowi Pan - ze wzbudze Dawidowi sprawiedliwa latorosl: Bedzie panowal jako krol i madrze postepowal; i bedzie stosowal prawo i sprawiedliwosc na ziemi. Za jego dni Juda bedzie wybawiony, a Izrael bedzie bezpiecznie mieszkal; a to jest jego imie, ktorym go zwac beda: Pan sprawiedliwoscia nasza."


i dalej werset 20:

"Nie usmiezy sie zar gniewu Pana, az spelni i urzeczywistni zamysly jego serca w dniach ostatecznych dokladnie to zrozumiecie."


i dalej werset 31:

"oto ja wystapie przeciwko prorokom - mowi Pan- ktorzy uzywaja swojego jezyka i mowia, ze to wyrocznia"


i Jer.30:24

"Nie usmiezy sie zar gniewu Pana, az spelni i urzeczywistni zamysly jego serca; w dniach ostatecznych zrozumiecie to dokladnie"

...zebys czasem nie wpadl na pomysl, ze to odnosi sie do przeszlosci !


Izajasza 22 caly rozdzial ale cytuje tylko ostatni werset, bo starczy:

"W owym dniu - mowi Pan Zastepow – [b]gwozdz
wbity na pewnym miejscu podda sie, odlamie i spadnie, i[b] ciezar
na nim zawieszony rozbije sie, gdyz Pan to powiedzial."


Kilka postów z werseatami łączę w ten jeden | Moderator

#26 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-05-25, godz. 18:48

  Nie można przestać być Świadkiem Jehowy.

Można być aktywnym Świadkiem Jehowy.
Można być wykluczonym Świadkiem Jehowy.
Można być odłączonym Świadkiem Jehowy.
Można być nieczynnym Świadkiem Jehowy.
Jednak w oczach Boga jest się Świadkiem Jehowy.


Kiedy czytałem Biblię, to natrafiłem na takie fragmenty:


Ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.
(Dz.Ap. 1:8 BW)

Pan Jezus nakazał, aby Jego uczniowie byli Jego świadkami – czyli wierzący w Pana Jezusa Chrystusa są Świadkami Pana Jezusa Chrystusa. Uczniowie zrozumieli to tak dosłownie, że ludzie nadali im nowe imię:


A gdy go znalazł, przyprowadził go do Antiochii. I tak się ich sprawy ułożyły, że przez cały rok przebywali razem w zborze i nauczali wielu ludzi; w Antiochii też nazwano po raz pierwszy uczniów chrześcijanami.
(Dz.Ap. 11:26 BW)

gr. christianous – należący do Chrystusa, zwolennik Chrystusa – tak ludzie nazwali uczniów Pana Jezusa. To określenie stało się ich imieniem o czym świadczy apostoł Piotr:


Wszakże jeśli cierpi jako chrześcijanin, niech tego nie uważa za hańbę, niech raczej tym imieniem wielbi Boga.
(1 Piotr. 4:16 BW)


A to wszystko stało się po to, aby wypełniły się słowa Boga, gdy zapowiadał:

I pozostawicie swoje imię moim wybranym na przysłowiowe przekleństwo: Niech Wszechmogący Pan cię zabije! Lecz moim sługom będzie nadane inne imię.
(Izaj. 65:15 BW)

Wtedy ujrzą narody twoją sprawiedliwość i wszyscy królowie twoją chwałę, i nazwą cię nowym imieniem, które usta Pana ustalą.
(Izaj. 62:2 BW)

ciekawe, że teraz po XIX wiekach chodzą po świecie ludzie i przekonują, że nie można być świadkiem Pana Jezusa, ale trzeba zostać świadkiem Jehowy. A kiedy już się nim staniesz, to pomimo, że Biblia przekonuje, że to jest niewłaściwe, to ten człowiek twierdzi, że już nigdy nie przestaniesz być śJ. Tak jakby Bóg coś zapowiadał, potem czynił, ale potrzebował pouczenia od ludzi z „organizacji” jak właściwie powinien postąpić a to co zrobił nie było zgodne z tym co miał zrobić.
A najśmieszniejsze jest to, że ci ludzie udają, że są pokorni i służą Bogu.
Czesiek

#27 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-25, godz. 19:56

Wiec dokladnie przeczytaj co zacytowales i zobacz o kogo chodzi:

Izajasza 5:25
Dlatego Jehowa zapałał gniewem na swój lud ...

Warto pamiętać że Bóg nie jest stronniczy:

Dzieje 10:34,35
Wtedy Piotr otworzył usta i rzekł: „Z całą pewnością dostrzegam, że Bóg nie jest stronniczy, lecz w każdym narodzie miły mu jest człowiek, który się go boi i czyni to, co prawe.

Zwróćmy uwagę na to, że aniołowie nie będą pytać z jakiej jest kto religii czy narodowości. Zbiorą tych co czynią bezprawie i powodują zgorszenie.

Mateusza 13:41,42
Syn człowieczy pośle swych aniołów i zbiorą z jego królestwa wszystko, co powoduje zgorszenie, oraz tych, którzy czynią bezprawie i wrzucą ich do ognistego pieca. Tam będą płakać i zgrzytać zębami.

Pomsta dosięgnie tych którzy nie znają Boga oraz tych, którzy nie są posłuszni dobrej nowinie.

2 Tes. 1:6-8
Bo przecież jest u Boga rzeczą prawą, by tym, którzy was uciskają, odpłacić uciskiem, wam zaś, uciskanym — ulgą wespół z nami podczas objawienia się z nieba Władcy Jezusa wraz z jego potężnymi aniołami w ogniu płomienistym, gdy będzie wywierał pomstę na tych, którzy nie znają Boga, oraz na tych, którzy nie są posłuszni dobrej nowinie o naszym Władcy, Jezusie.

Lepiej będzie dla nich jeśli się nawrócą.

Sura 9:74
Oni przysięgają na Boga, że nic nie powiedzieli, tymczasem powiedzieli słowo niewiary; i stali się niewiernymi, chociaż już byli całkowicie poddani. Oni starali się usilnie o to, czego nie mogli osiągnąć; i zemścili się tylko za to,
że wzbogacił ich Bóg i Jego Posłaniec, z Jego łaski. I jeśli się nawrócą, to będzie lepiej dla nich; a jeśli się odwrócą, to ukarze ich Bóg karą bolesną na tym świecie i w życiu ostatecznym. Oni nie mają na ziemi ani przyjaciela, ani pomocnika.


#28 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-25, godz. 20:02

Wiecej nie bede Ci Jacku pisal, bo nie ma sensu.
Klepanie na pamiec i tlumaczenie wedlug Straznicy napewno czlowieka daleko zaniesie.
Kto zrozumie, ten zrozumie.
A inni sie obraza.

Zycze powodzenia w okracznych sladach Straznicy i CK ! Nawet bog nie moze ich dogonic ! Dzisiaj tak, jutro inaczej.

#29 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-25, godz. 20:10

Kto zrozumie, ten zrozumie.

Sura 2:6,7
Zaprawdę, tym, którzy nie wierzą, jest wszystko jedno, czy ty ich ostrzegasz, czy nie ostrzegasz, oni i tak nie uwierzą.
Bóg nałożył pieczęć na ich serca i na ich słuch, a na ich oczach położył zasłonę. Dla nich kara będzie straszna.


#30 buldog

buldog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2006-05-25, godz. 20:18

, którzy nie są posłuszni dobrej nowinie o naszym Panu, Jezusie.[/b]

No wlasnie.............. :ph34r:

#31 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-26, godz. 11:41

1) trzeba się bardziej słuchać Jehowy niż rzecznika prasowego ŚJ za taki pogląd, zwłaszcza wyrażony publicznie, można wylecieć z oroganizacji i to z hukiem. A wtedy można przekonać się, czy przestało się być ŚJ czy nie...

Teoretycznie można zostać wykluczonym, ale jest to bardzo trudne z powodu możliwości prawnego ugruntowania dobrej nowiny.

Flp 1:7
"Całkiem słusznie myślę tak o was wszystkich, ponieważ mam was w sercu was wszystkich, którzy jesteście ze mną współuczestnikami życzliwości niezasłużonej, zarówno w moich więzach, jak i w obronie oraz prawnym ugruntowaniu dobrej nowiny."

Pisma radzą, by robić wszystko co możemy.

2Tm 2:15
"Rób wszystko, co możesz, by się stawić przed Bogiem jako godny uznania, jako pracownika nie mający się czego wstydzić, poprawnie władający słowem prawdy."

Można się odwołać do Nadzorcy Obwodu, potem Nadzorcy Okręgu, potem do Biura Oddziału potem do Ciała Kierowniczego, potem do Sądu Lokalnego, potem do Sądu Wojewódzkiego, potem do Sądu Krajowego, potem do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

http://witryna.fucio...as/trybunal.htm

Czy już zrobiłeś wszystko, czy też się wycofałeś ?

Hbr 10:38
""Ale prawy mój będzie żył dzięki wierze", a "jeśli się wycofuje, moja dusza nie ma w nim upodobania"."

Przez ludzi mogłeś zostać wykluczony dla Boga już zawsze będziesz Świadkiem Jehowy.

Joz 24:22
"Na to Jozue rzekł do ludu: "Jesteście przeciwko sobie świadkami, że sami wybraliście sobie Jehowę, by mu służyć". Wtedy odrzekli: "Jesteśmy świadkami"."

#32 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-26, godz. 11:56

Można się odwołać do Nadzorcy Obwodu, potem Nadzorcy Okręgu, potem do Biura Oddziału potem do Ciała Kierowniczego, potem do Sądu Lokalnego, potem do Sądu Wojewódzkiego, potem do Sądu Krajowego, potem do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Można też w porę puknąć się w głowę, zadają sobie pytanie: PO CO?
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#33 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-26, godz. 12:02

PO CO?

Kaznodzieji 5: 4
Ilekroć złożysz Bogu ślub, nie ociągaj się w spełnieniem go, bo w głupcach nic ma się upodobania. Co ślubujesz, spełnij.

#34 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-26, godz. 12:15

I tu powstaje poruszane 666 razy na tym forum pytanie: służymy Bogu czy CK? Ja nadal jestem sługą Bożym, ja sądzę, ale ze SJ niekoniecznie chciałbym mieć cokolwiek wspólnego.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#35 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-26, godz. 13:09

I tu powstaje poruszane 666 razy na tym forum pytanie: służymy Bogu czy CK? Ja nadal jestem sługą Bożym, ja sądzę, ale ze SJ niekoniecznie chciałbym mieć cokolwiek wspólnego.

Na taką decyzję Świadkowie dają czas do zastanowienia.
Są wymogi do spełnienia.
Pytania do Chrztu.
Potem ślubowanie i chrzest.

Przysłów 20: 25
Jest to sidłem, gdy ziemski człowiek pochopnie zawoła: „Święte!”, a po złożeniu ślubów jest skłonny dociekać.

#36 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-26, godz. 13:48

jak ja lubię czytać wypowiedzi "rzeczników prasowych Boga Wszechmogącego" ;) ROTFL...

Jacuś poczytał, poczytał i prawie nic nie zrozumiał. I dalej powtarza swoją śpiewkę, że w oczach Boga jestem "świadkiem Jehowy"... A wszystko opiera się na mylnym założeniu, jakoby garstka samozwańców z Nowego Jorku, reprezentowała Boga.

Ktoś tutaj podawał przykład fałszywego notariusza. CK jest takim fałszywym notariuszem. Prawdziwy notariusz reprezentuje państwo (np. państwo polskie) i dokumenty które sporządza są uznawane za prawdziwe, przez wszystkie instytucje państwowe: sądy, urzędy, banki itd. Jeśli notariusz nie ma uprawnień (jest fałszywym notariuszem), to wystawione przez niego "dokumenty" są warte tyle co papier toaletowy albo i mniej.

Dlatego całą dyskusję, należałoby rozpocząć od pytania:

Czy istnieją dowody biblijne, że obecnie, w 2006 roku Bóg Jehowa posługuje się do spełniania swojej woli wyłącznie jedną organizacją, kierowaną przez posłuszne duchowi świętemu Ciało Kierownicze Świadków Jehowy?

Jeśli tak, to wtedy Jacek ma rację, a my wszyscy służymy szatanowi.
Jeśli nie, to wtedy Jacek nie ma racji, a przynamniej niektórzy z nas mogą się okazać sługami prawdziwego Boga.

#37 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-26, godz. 14:12

I tu powstaje poruszane 666 razy na tym forum pytanie: służymy Bogu czy CK? Ja nadal jestem sługą Bożym, ja sądzę, ale ze SJ niekoniecznie chciałbym mieć cokolwiek wspólnego.

Na taką decyzję Świadkowie dają czas do zastanowienia.
Są wymogi do spełnienia.
Pytania do Chrztu.
Potem ślubowanie i chrzest.

Przysłów 20: 25
Jest to sidłem, gdy ziemski człowiek pochopnie zawoła: „Święte!”, a po złożeniu ślubów jest skłonny dociekać.

Wielu z nas doskonale wie, jak wygląda cała procedura, bo liczni użytkownicy tego forum byli ochrzczonymi świadkami. Ale nie o to chodzi... Czy "nie dociekanie" ma zmienić się w tępe przyjmowanie tego, co przekazują LUDZIE (nie Bóg)? Czy za cenę bycia w organizacji człowiek ma wyrzec się wolnej woli? Nie ma religii idealnej, nie istniej gremium, która ma monopol na prawdę. I na pewno nie jest nic CK SJ.

I jeszcze jedno: co z "urodzonymi w prawdzie?". Takimi nieszczęśnikami, którzy przyjmowali nieświadomi niczego chrzest w wieku 11-12 lat...? Czy do nich też odnosi się wersecik z księgi Przysłów...?
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#38 Jacek

Jacek

    Początkujący (1-50)

  • Goście
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2006-05-26, godz. 15:25

I jeszcze jedno: co z "urodzonymi w prawdzie?". Takimi nieszczęśnikami, którzy przyjmowali nieświadomi niczego chrzest w wieku 11-12 lat...? Czy do nich też odnosi się wersecik z księgi Przysłów...?

2 Kronik 36:15-17
A Jehowa, Bóg ich praojców, ciągle posyłał im ostrzeżenia za pośrednictwem swych posłańców, posyłając raz po raz, żywił bowiem współczucie dla swego ludu i dla swego mieszkania. Lecz oni wciąż naśmiewali się z posłańców prawdziwego Boga i gardzili jego słowami, i drwili z jego proroków, aż wezbrała złość Jehowy na jego lud, aż nie było już uleczenia. Sprowadził więc przeciwko nim króla Chaldejczyków, który pozabijał ich młodzieńców mieczem w domu ich sanktuarium, nie okazując współczucia młodzieńcom ani dziewicom, starym ani zniedołężniałym. Wszystko wydał On w jego rękę.

#39 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-26, godz. 16:37

Jacku, jeśli chcesz być rzecznikiem prasowym Boga Najwyższego, poczytaj coś nt. Public Relations

Bo na razie, to stosujesz retorykę taką, że nadawałbyś się na rzecznika jakiejś hunty wojskowej.

#40 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-05-26, godz. 16:40

2 Kronik 36:15-17
A Jehowa, Bóg ich praojców, ciągle posyłał im ostrzeżenia za pośrednictwem swych posłańców, posyłając raz po raz, żywił bowiem współczucie dla swego ludu i dla swego mieszkania. Lecz oni wciąż naśmiewali się z posłańców prawdziwego Boga i gardzili jego słowami, i drwili z jego proroków, aż wezbrała złość Jehowy na jego lud, aż nie było już uleczenia. Sprowadził więc przeciwko nim króla Chaldejczyków, który pozabijał ich młodzieńców mieczem w domu ich sanktuarium, nie okazując współczucia młodzieńcom ani dziewicom, starym ani zniedołężniałym. Wszystko wydał On w jego rękę.

Jacek
Dzięki za ostrzeżenie z 2 Kronik 36:15-17. Na szczęście możemy tutaj sobie swobodnie pokpiwać z Ciała Kierowniczego i wyśmiewać się z jego sprzecznych ze sobą (o sprzeczności tych nauk z Biblią nie wspominając) nauk. Wszak Ciało Kierownicze samo o sobie powiedziało, że nigdy nie prorokowało w Imieniu Boga, tym samym nie można do nich odnieść tego, co mówi Biblia.
A jakby CK zmieniło zdanie co do tego, czy jest prorokiem Boga, czy nie, to zawsze w zanadrzu użytkownicy tego forum mogą wyciągnąć zarzut, że głosili w imieniu Boga fałszywe proroctwa, co daje nam prawo do napiętnowania ich za to (mają szczęście, bo w cielesnym Izraelu nadawali by się do tego, aby ich ukamienować, a tak tylko zasługują na miano fałszywych proroków).
Poza tym od kiedy śJ tworzą ekumenię z wyznawcami Allacha i cytują na potwierdzenie swoich tez Koran?
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych