Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

¦wiadkowie g³osz±cy na rogach ulic!


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#21 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-06-01, godz. 18:31

A jaka jest ró¿nica ile trwa modlitwa? Ja czasami sie modle po pó³ godziny jak nie wiecej, tylko ze jak w kosciele nikogo niema albo w domu sie zamykam w pokoju zeby nikt mi nie przeszkadza³ w ciszy. W kosciele modlitwy czasami trwaj± godzine, wiec nie bedziemy sie czepiaæ do ¶J ze sie modl± 5-15 minut. Chodzi o tre¶æ modlitwy i czy to nie puste s³owa.

A z tym chodzeniem to troszke przesada bo ani Jezus ani Jego ucznie nigdy nie chodzili od domu do domu.Zawsze kiedy g³osili, to by³ ca³y t³um s³uchaczy, a nie jedna osoba.Nie zaczepiali ludzi na ulicach, tylko ludzie sami przychodzili do nich i s³uchali.

--
Na dyskusjê o g³oszeniu "od domu do domu" zapraszamy tak¿e tutaj: link1, link2, link3 | Moderator


#22 [db]

[db]

    o¶wiecony

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-06-01, godz. 22:48

A jaka jest ró¿nica ile trwa modlitwa? Ja czasami sie modle po pó³ godziny jak nie wiecej, tylko ze jak w kosciele nikogo niema albo w domu sie zamykam w pokoju zeby nikt mi nie przeszkadza³ w ciszy.


Nie chodzi o czas. Jak modlisz siê sam, to mo¿esz i ca³y dzieñ. Ale je¶li to jest modlitwa publiczna to w pewnym momencie pojawia siê pytanie: czy ten kto¶ modli siê do Boga, czy popisuje przed lud¼mi którzy go s³uchaj±?

Chodzi o tre¶æ modlitwy i czy to nie puste s³owa.


Otó¿ to.
[db]

#23 s³owiczek

s³owiczek

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 114 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-06-03, godz. 16:42

W kosciele modlitwy czasami trwaj± godzine, wiec nie bedziemy sie czepiaæ do ¶J ze sie modl± 5-15 minut. Chodzi o tre¶æ modlitwy i czy to nie puste s³owa.



I równie¿ ko¶ció³ pod tym wzglêdem niedopisuje bo skoro modlitwa trwa godzine czasami. I popieram przed mówców ¿e modlitwy niepowinny byæ dlugie i z du¿± ilo¶cia czasami niezrozumia³ych s³ów dla mówcy tylko proste i zwiêz³e. A co do modlitw które my sami mówimy w zaciszu domowym to mog± trwaæ tyle na ile mamy ochote.

#24 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • P³eæ:Female

Napisano 2006-06-03, godz. 17:33

by³ okres, ¿e nie wolno im by³o nachodzic (zaczepiac) ludzi, wiec obrano w³asnie taki pasywny sposób g³oszenia ! ale jak to teraz wygl±da to nie wiem !


Chodz± po domach, wiem na pewno, bo jaki¶ czas temu odwiedzali mojego brata, i to tak intensywnie, ¿e zaczê³am sie niepokoiæ ;)

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#25 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-06-03, godz. 19:20

takze uwazam ze jesli modlimy sie sami to jest to jak rozmowa z Bogiem, wiec moze trwac i caly dzien, ale jesli publicznie w imieniu wiekszej grupy to "mie na pokaz" tylko najwazniejsze rzeczy....... ale trudno nie ulec pokusie :)
nie potrafi³am uwierzyæ.......

#26 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-08-12, godz. 09:55

qwerty chodzi o stojaki - czyli takie teokratyczne lenie, którym nie chce się po domach chodzić !

a tak na marginesie, w literaturze nie ma zalecen co do stania z literatura: mówi się o świadczeniu oficjalnym i nieoficjalnym, ale tylko czynne! stanie podpatrzyli od niemieckich SJ (zwiazane z rozwiazaniami prawnymi w RFN) wiec chyba ci co stoja nie stosuja sie do zalecen Nadarzyna !

Ja z kolei pamiętam WYRAŹNE WSKAZÓWKI na zebraniach służby, żeby nie sterczeć z literaturą, ale głosić aktywnie. Cóź, co kraj, to obyczaj... Jestem niemal pewnien, że w której NSK są uwagi na ten temat... Może ktos sprawdzi...?


:D

http://www.youtube.com/watch?v=_oGwm5eCssc

Ależ mi się moje miasto skojarzyło zwłaszcza Rondo Giedrojcia, czy tym podobne.

U¿ytkownik pawel r edytowa³ ten post 2009-08-12, godz. 09:56

Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...





U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych