Skocz do zawartości


Zdjęcie

Książka "Objawienie" będzie znów studiowana


  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#21 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-08, godz. 19:28

Wkladka do NSK z wrzesnia 2006. Pewnie na polski z wrazenia jeszcze nie przetlumaczyli. :)


na razie dostałem jedynie NSK na sierpień. Może po 15 będę miał na wrzesień to się okaże czy jest.
Czesiek

#22 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2006-08-09, godz. 08:22

Już wydali na kongresie. A co do studium Finału Objawienia to ja jestem za. Oczywiście z Dokonaną Tajemnicą pod reką. :D :D :D
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#23 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2006-08-13, godz. 19:28

Ktoś ma polską wersje NSK z poprawionymi swiatłami?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik brooklyn_hunter edytował ten post 2006-08-13, godz. 20:08

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#24 Elunia

Elunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2006-08-13, godz. 19:56

Podoba mi się rozdział 24
Zamienić ludzi" przypominających kozły "na przeciwników
Zamienić Mateusza na Filipa :D

#25 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-13, godz. 21:00

To nie będzie już KOZŁÓW?? Protestuję! :P Zawsze podobają mi się wszelkie animalistyczne porównania :rolleyes: . Ale szarańcza nadal będzie, mam nadzieję...? :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#26 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-08-13, godz. 21:11

W jaki sposób te poprawki mają być wprowadzane? Każdy ŚJ ma obowiązek pokreślić i ponadpisywać właściwą treść we własnych egzemplarzach? A co z egzemplarzami, które będą potem rozpowszechniane ludziom w ramach następnej akcji pozbywania się książkowych złogów? A co jak ktoś zapomni poprawić i na studium książki przyjdzie z przeterminowanym egzemplarzem? Wykluczą go jako odstępcę, czy raczej niedo-stępcę? ;)
[db]

#27 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-08-13, godz. 21:12

ciekawi mnie tylko jedno : dlaczego nie zaktualizowali Objawienia ? czyzby o koszty tylko chodziło?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#28 quster

quster

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 47 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-13, godz. 22:30

Np do Rozdzialu 36 s.260 napisano: usunąć trzecie zdanie - W Rosji rewolucja październikowa skruszyła potęgę Kościoła prawosławnego

historia się zmieniła ? (zakładając że to była prawda)

Ktoś mi powiedział tak, odnośnie tych zmian:

ale ja sie cieszę, bo tam w organizacji na pewno uchowało sie jeszcze parę jednostek troche myslących i mysle,że one nie beda w stanie znieśc takiej komedii bo oni sobie tym taki bicz ukręcili


Ja się z tym zgadzam. Chwała Bogu że takie głupoty piszą, wyzwolenie jest blisko...

------------------------------------

Jeden z SJ tutaj krzyczał, jakie zmiany!, jakie zmiany! i otrzymał "nóż w plecy" od swojego CK.

ehh :(

Użytkownik quster edytował ten post 2006-08-13, godz. 22:43


#29 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-08-13, godz. 22:35

Np do Rozdzialu 36 s.260 napisano: usunąć trzecie zdanie - W Rosji rewolucja październikowa skrócszyła potęgę Kościoła prawosławnego

historia się zmieniła ? (zakładając że to była prawda)


No dokładnie...
Nic dodać, nic ująć.

Nie mam styczności z aktualnymi światłami od dobrych paru lat, ale takiej ilości korekt do jakiejkolwiek publikacji to nie pamiętam. To jest jakiś strzał w stopę. Chyba wygodniej było wycofać po cichu tą publikację i nie wałkować tego więcej a nie pokazywać wszystkim jasno na kolanie, że książka sprzed paru lat jest już tak zdezaktualizowana.
[db]

#30 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-08-14, godz. 03:54

' date='2006-08-14 00:35' post='32169']
No dokładnie...
Nic dodać, nic ująć.

Nie mam styczności z aktualnymi światłami od dobrych paru lat, ale takiej ilości korekt do jakiejkolwiek publikacji to nie pamiętam. To jest jakiś strzał w stopę. Chyba wygodniej było wycofać po cichu tą publikację i nie wałkować tego więcej a nie pokazywać wszystkim jasno na kolanie, że książka sprzed paru lat jest już tak zdezaktualizowana.


owszem bedziesz pamietał Zyc wiecznie i 3 edycje ;-) ale w takiej formie jak zrobiono to z Objawieniem rzeczywiscie ja tez nie pamietam ;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2006-08-14, godz. 03:56

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#31 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-14, godz. 08:49

' date='2006-08-14 00:35' post='32169']
No dokładnie...
Nic dodać, nic ująć.

Nie mam styczności z aktualnymi światłami od dobrych paru lat, ale takiej ilości korekt do jakiejkolwiek publikacji to nie pamiętam. To jest jakiś strzał w stopę. Chyba wygodniej było wycofać po cichu tą publikację i nie wałkować tego więcej a nie pokazywać wszystkim jasno na kolanie, że książka sprzed paru lat jest już tak zdezaktualizowana.


Nic się nie zdezaktualizował, jedynie błysnęło jaśniejszym światłem, a to wspaniała okazja do chwalenia się, że przecież Bóg działa i oczyszcza "organizację" z fałszywych nauk.

Jeśli ktoś jest nauczony bez zmróżenia oka przyjmować wszelkie zmiany nauczania, to takie okłamywanie siebie i innych nie będzie stanowiło dla niego problemu
Czesiek

#32 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2006-08-14, godz. 08:50

Czyżby Organizacja aż tak była pewna swoich niewolników..??
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#33 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-14, godz. 08:57

Czyżby Organizacja aż tak była pewna swoich niewolników..??


Nikita
A kto powiedział, że CK zależy na ludziach? Nie będa ci, to przyjdą następni którzy dadzą złapać się na lep tej nauki i będą wciągać następnych. To pokazuje statystyka, jak bardzo dużo osób przewija się jako głosiciele i jeszcze jakoś przyrost głosicieli wychodzi na plus. Byle pieniądze z dobrowolnych datków spływały na czas.
Czesiek

#34 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-14, godz. 10:08

Mimo wszystko bardzo cieszy mnie ta cała historia z refreshem "Objawienia". Ta książka to jeden z najgroszych gniotów SJ, a jeszcze jak zaczną w niej mieszać (już zaczęli), to wyjdzie taki kogel-mogel, że będzie odbijać im się czkawką przez kolejne 50 lat :) . Zgodnie z prasłowiańską zasadą "jeśli nie potrafisz, nie pchaj się na afisz", Brooklyn w ogóle nie powinien tykać tematyki "Apokalipsy", a już na pewno nie w tak rozbudowanej formie. Chcieli mieć pasztet, no to mają :rolleyes: . Mam nadzieję, że dzięki temu kilkaset (może kilka tysięcy) osób wyraźniej przejrzy na oczy.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#35 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-14, godz. 11:35

Mimo wszystko bardzo cieszy mnie ta cała historia z refreshem "Objawienia". Ta książka to jeden z najgroszych gniotów SJ, a jeszcze jak zaczną w niej mieszać (już zaczęli), to wyjdzie taki kogel-mogel, że będzie odbijać im się czkawką przez kolejne 50 lat :) . Zgodnie z prasłowiańską zasadą "jeśli nie potrafisz, nie pchaj się na afisz", Brooklyn w ogóle nie powinien tykać tematyki "Apokalipsy", a już na pewno nie w tak rozbudowanej formie. Chcieli mieć pasztet, no to mają :rolleyes: . Mam nadzieję, że dzięki temu kilkaset (może kilka tysięcy) osób wyraźniej przejrzy na oczy.


Wybacz bracie Jaraczu, ale nie wiem, dlaczego jak czytam takie wpisy, to przypominają mi się słowa pewnej piosenki:
"oj naiwny, naiwny, jak dziecko we mgle"
Czesiek

#36 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2006-08-14, godz. 12:18

ciekawi mnie tylko jedno : dlaczego nie zaktualizowali Objawienia ? czyzby o koszty tylko chodziło?

Wydaje mi sie, że zarząd chce urobić baranki i przyzywczaić je do zmian w większym tempie niż mozńa sobie wyobrazić. Niekonsekwencja poglądów jest szokujaca, a przecież jest tyle niekończonych przemian pogladów! Pewnie nie potrafią przegłosować, jakie nauki mają obowiązywać dalej i świadomość możliwosći zmiany w każdej chcwili nie pozwala im zrobić powtórki z "Będzie mógł żyć".

Tragikomedia! Ale mi chce się raczej płakać.

#37 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-14, godz. 12:55

Czesiek, więcej wiary! Skoro ja osobiście znam z 15 osób, które zwątpiły w sens słuchania niewolnika po przestudiowanie "Obajwienia", to z pewnością w skali kraju jest ich znacznie więcej! A teraz, po całym zamieszaniu, liczba ta może się jeszcze powiększyć. Przyznam, że byłem niekiedy naiwny w wielu kwestiach, ale akurat w tej sprawie wierzę w to, co wcześniej napisałem.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#38 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-08-14, godz. 18:13

pamiętam że jako ŚJ bardzo mnie dziwiło, że wspomniany w Apokalipsie "Fałszywy Prorok" nie jest rzeczywistością religijną ale polityczną. Coś mi też nie pasowało z tymi szarańczami.

#39 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-14, godz. 20:46

Seba, nie tylko Ciebie dziwiły te cuda w "Objawieniu". Naprawdę, znam nawet ludzi, którzy nadal są SJ, a jednak traktują tę książkę z przymrużeniem oka. A jak będzie po tej erracie? Pewnie jeszcze gorzej, tzn. lepiej :rolleyes:
Jeśli chodzi o mnie, to jak już wspomniałem, książka "Objawienie" była tą przysłowiową kroplą, która przelała wiadro :) . A więc dziękuję Wam, bracia na Brooklynie, za tę publikację B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#40 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-08-15, godz. 13:05

Zmienić, usunąć, zastąpić...musiałam zerknąć czy nie jestem w dziale "humor". Na szczęście nie! Tak trzymać! :D

Pozdrawiam cieplutko

Dosia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych