Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Specyfika ¿ycia w Betel


  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#21 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2006-08-28, godz. 09:58

' date='2006-08-25 10:34' post='33141']
Np. wibratory? ;-)

MSPANC


Wcale by mnie to nie zdziwi³o jakby by³y. Jak s± geje to mo¿liwe, ¿e i wibratory!!!

#22 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-08-29, godz. 06:56

Gdzie s± geje? W Nadarzynie? Chyba niektórym z nienawi¶ci to siê ju¿ ca³kowicie w g³ówkach pomiesza³o...
destination: ..::SALSERO::..

#23 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-08-29, godz. 07:35

nie w Nadarzynie a w samym Broklynie.Nie czytales dowodow na ten temat ? Poszperaj ilu z CK wylecialo za pedofilie i homoseksualizm.O nizej postawionych nie wspomne :huh:
Jak mo¿ecie uwierzyæ, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwa³ê, a nie szukacie chwa³y, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wy³±czone.

#24 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2006-08-29, godz. 07:53

W Brooklynie tak. Ale w Nadarzynie te¿ s±. Z reszt± wszêdzie jest tak samo. Skoro w biurze g³ównym takie rzeczy siê dziej± to nie b±d¼my naiwni, ¿e w oddzia³ach jest inaczej.

Gdzie s± geje? W Nadarzynie? Chyba niektórym z nienawi¶ci to siê ju¿ ca³kowicie w g³ówkach pomiesza³o...


I nikomu siê w g³ówce nie pomiesza³o Drogi Kolego. Nie mówi³a bym tego jak bym nie mia³a pewno¶ci.
Z reszt± dla Twojej informacji to mogê Ci powiedzieæ, ¿e starszy z mojego by³ego zboru jest homosekualist± i sta³ym bywalcem w Nadarzynie.

#25 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-08-29, godz. 10:40

Echhh ten Marian :ph34r: biedny Jego syn i ¿ona
Jak mo¿ecie uwierzyæ, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwa³ê, a nie szukacie chwa³y, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wy³±czone.

#26 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2006-08-29, godz. 10:44

Echhh ten Marian :ph34r: biedny Jego syn i ¿ona


No widzê, ¿e niektórzy maj± lepsze informacje ni¿ by siê wydawa³o.

#27 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-29, godz. 10:46

E no nie mówcie, ¿e to tak powszechna wiedza... :blink:
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#28 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2006-08-29, godz. 10:50

E no nie mówcie, ¿e to tak powszechna wiedza... :blink:



Widaæ, ¿e tak!
Sama nie my¶la³am pisz±c to, ¿e ktokolwiek bêdzie wiedzia³ o kogo chodzi. Ale widaæ za blisko siebie mieszkamy. Z reszt± takie wie¶ci zawsze rozchodz± siê lotem b³yskawicy.
A mo¿e byli¶ my jeszcze w tym samym obwodzie. :D

Podw±tek proszê kontynuowaæ tutaj: link | Moderator


#29 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-08-29, godz. 13:06


Betelczycy o b³ogos³awieñstwach p³yn±cych ze s³u¿by:

"Dziêki pobytowi w Betel zacie¶ni³am wiê¼ z Jehow±. Im d³u¿ej tu jestem i im bli¿ej poznajê funkcjonowanie tego miejsca, tym wiêcej uczê siê o osobowo¶ci Jehowy. S³u¿ba w Betel pomog³a mi te¿ dostrzec, ¿e Jehowa pos³uguje siê lud¼mi-lud¼mi wszelkiego pokroju-i ¿e nie trzeba byæ doskona³ym, by zyskaæ Jego uznanie".


"Kiedy¶ my¶la³em sobie, jak mi³o by³oby móc w nowym ¶wiecie powiedzieæ wiernym mê¿om ze staro¿ytno¶ci, ¿e s³u¿y³em w Betel, a nie gdzie¶ w ¶wiecie zarabia³em pieni±dze".


"Wielkim b³ogos³awieñstwem by³o to, ¿e poznawa³em siebie, u¶wiadamia³em sobie, nad czym muszê pracowaæ, a potem pielêgnowa³em potrzebne przymioty. Czujê, ¿e teraz jestem lepiej wyposa¿ony do s³u¿enia Jehowie. Widzê, ¿e jestem trochê cierpliwszy, nieco bardziej opanowany i potrafiê okazywaæ wiêcej mi³o¶ci".


"Dziêki otrzymywanym tu pouczeniom duchowym dowiedzia³am siê wiêcej o Jehowie i o tym, jak mogê Go lepiej na¶ladowaæ w my¶lach, uczuciach i czynach. A poniewa¿ ca³y czas siê szkolimy, zaznajê niekoñcz±cych siê b³ogos³awieñstw".


"Betel nie przypomina klasztoru, jak mog± s±dziæ niektórzy. Dziêki uporz±dkowanemu trybowi ¿ycia udaje nam siê wiele osi±gn±æ. (...) Nie by³o takiego dnia, ¿ebym przyszed³ do pracy i nie zazna³ w niej rado¶ci. Dlaczego? Poniewa¿ je¶li z ca³ej duszy dajemy siebie Jehowie, czerpiemy zadowolenie z tego, i¿ "uczynili¶my to, co powinni¶my uczyniæ" (£uk. 17:10).


"Jestem g³êboko przekonany, ¿e w³a¶nie teraz, przed nastaniem ziemskiego raju, Betel jest najwspanialszym miejscem na ¶wiecie. Ani przez chwilê nie ¿a³owa³em, ¿e s³u¿bê pe³noczasow± uczyni³em swoim powo³aniem. Ile¿ rado¶ci daje obserwowanie i czynne wspieranie wielkiego rozrostu ziemskiej organizacji Jehowy! Pragnê z Jego pomoc± dalej uwa¿aæ Betel za swój dom i przyk³adaæ siê ca³± dusz± do rozwoju spraw Królestwa".

(cytaty: NSK, 2001/6, "Czy mo¿esz stawiæ siê do dyspozycji?")
-------------------------------------------------------------------------


A¿ trudno uwierzyæ, ¿e w tej bajce mo¿na tak¿e spotkaæ osoby pokroju Manuela Cano... Ale nie ma siê co dziwiæ, bo nawet na samym szczycie nie obesz³o siê bez skandali.
Zatem nie jest tak ró¿owo, jak mo¿e nam siê pocz±tkowo wydawaæ.


.jb

#30 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokrêgu ;-)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-08-29, godz. 14:08

Mo¿na by dorzuciæ celn± uwagê R. Franza, który opisuje ludzi mieszkaj±cych w betel. Na ogó³ sprawiali oni wra¿enie do¶æ przyt³umionych, zamkniêtych w sobie. Ale wa¿niejsze jest, jak s±dzê, spostrze¿enie, ¿e gdy zapyta³ którego¶ z nich, jak d³ugo s³u¿y w betel, delikwent nigdy nie odpowiada³ np. "ooo, chyba ju¿ ponad rok", ale prawie zawsze dok³adnie okre¶la³ liczbê dni. To ¶wiadczy, ¿e jednak pobyt w betel musia³ byæ du¿ym stresem. Analogia z wiê¼niem czy zakonnikiem jest do¶æ czytelna.
"W ¶wiecie panuje sk³onno¶æ do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo¿ej nie ma ducha niezale¿nego my¶lenia, a ponadto naprawdê mo¿emy ufaæ tym, którzy nam przewodz±".
Stra¿nica z 15 wrze¶nia 1989, s. 23.


"Ka¿dy mo¿e krytykowaæ, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba siê. Dlatego, maj±c na uwadze, ¿e ewentualna krytyka mo¿e byæ, tak musimy zrobiæ, ¿eby tej krytyki nie by³o, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#31 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2006-08-30, godz. 07:02

Jakie to wszystko skoloryzowane jak z reszt± zawsze. Niedobrze siê robi :(

#32 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-08-30, godz. 07:08

Kiedy¶ sam my¶la³em o tym, aby po¶wiêciæ siê pracy w Betel. Zwierzy³em siê z tego kole¿ance, d³ugoletniej pionierce, która te¿ parê miesiêcy spêdzi³a w tym "domu Bo¿ym". Powiedzia³a mi, ¿e jest to trudny kawa³ek chleba, ¿e trzeba mieæ du¿o si³, aby móc tam pracowaæ, dlatego te¿ zrezygnowa³a. Powiedzia³a, ¿e w Betel zdarzaj± siê równie¿ samobójstwa. Wtedy oczywi¶cie nie skojarzy³em faktów, ale teraz... teraz cz³owiek ma bardziej otwarte oczy.

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#33 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2006-08-30, godz. 07:19

Powiedzia³a, ¿e w Betel zdarzaj± siê równie¿ samobójstwa.


Ciekawe czemu mnie to nie dziwi.

#34 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-08-30, godz. 08:55

Ciekawsze jest to czemu nie pisz± o tym nam w NSK :angry: ;)
Jak mo¿ecie uwierzyæ, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwa³ê, a nie szukacie chwa³y, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wy³±czone.

#35 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2006-08-30, godz. 11:57

No bo jak by napisali to ju¿ by nie mieli do kogo pisaæ :D

#36 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-08-31, godz. 13:57

nie mo¿ecie napisaæ kto jest tym gejem? boicie siê czego¶?
destination: ..::SALSERO::..

#37 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2006-09-01, godz. 06:29

Tu nie chodzi o to ¿e siê boimy czego¶. Nie wydajê Ci siê, ¿e to by by³o troszkê nie na miejscu na forum publicznym sypaæ nazwiskami?
Jeszcze kto¶ nas poda do s±du za naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych :)
Z reszt± i tak ju¿ du¿o zosta³o napisane wiêc kto ma wiedzieæ to i tak wie o kogo chodzi.
A Tobie czemu tak zale¿y na nazwisku?? Czy mo¿esz znaæ t± osobê??

Pozdrawiam

#38 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-09-01, godz. 07:15

Em, pssstt, cichutko ;) bo siê wyda :ph34r:



Dementorze,fakt jest faktem, a region w kórym to ma miejsce jest daleki Twoim stronom. Wiedz± Ci co musz± wiedzieæ.
Jak mo¿ecie uwierzyæ, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwa³ê, a nie szukacie chwa³y, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wy³±czone.

#39 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2006-09-01, godz. 07:28

Spoko, spoko Kloo nic siê nie wyda :)

#40 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-09-01, godz. 07:34

Dziêkujê za wyja¶nienie... mój brat obecnie jest w Betel, podpyta³bym co i jak, ale pewnie mu tam tak mózg wyprali ¿e nie podj±³ by ze mn± tematu. Pozdro
destination: ..::SALSERO::..




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych