Skocz do zawartości


Zdjęcie

Specyfika życia w Betel


  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#61 gedeon

gedeon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 95 Postów

Napisano 2006-09-19, godz. 11:17

' date='2006-09-19 12:30' post='35603']


Jeśli to co pisze graczysko jest prawdą, to albo
a) w dość głupi sposób wsypał kolegów i można się spodziewać przykręcenia śruby,
B) to wszystko jest tajemnicą poliszynela, wierchuszka doskonale o wszystkim wie i nic się nie zmieni albo będzie jakaś pokazówka, żeby pokazać, że "panujemy nad sytuacją".

To co pisze graczysko jest prawdą ale widać że nie zna wszystkiego, był za krótko tak że ujawnia tylko czubek góry lodowej (?)
Była by checa gdyby ośrodek wypoczynkowy "Geowita" w Dąbkach nad morzem powiedział co wie

#62 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-09-19, godz. 11:28

To co pisze graczysko jest prawdą ale widać że nie zna wszystkiego, był za krótko tak że ujawnia tylko czubek góry lodowej (?)


Na pewno są różne stopnie wtajemniczenia ;)
[db]

#63 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-19, godz. 13:03

Czekamy zatem na nieco większy kawałek tej góry lodowej niż ten wierzchołek. Bo jeśli jest tam taki cymesik, to wracam do WTS-u, pakuję manatki i przenoszę się do Nadarzyna. Przynajmniej nie musiałbym co miesiąc martwić się z płacenie ZUS-u, podatku itp. :P :D ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#64 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-19, godz. 13:46

Czekamy zatem na nieco większy kawałek tej góry lodowej niż ten wierzchołek. Bo jeśli jest tam taki cymesik, to wracam do WTS-u, pakuję manatki i przenoszę się do Nadarzyna. Przynajmniej nie musiałbym co miesiąc martwić się z płacenie ZUS-u, podatku itp. :P :D ;)


Nie dla psa kiełbasa. To dla elity, a ty jako odstępca (nawet jako nieczynny śJ nie miałbyś szans) po powrocie, to jedynie możesz pomarzyć o pracy w Nadarzynie.
Czesiek

#65 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-19, godz. 14:08

Czesiek, a gdzie jest to powiedziane. Jestem jeszcze młody, więc mam szansę się zrehabilitować. :) A od kiedy Fenicjanie wymyślili pieniądze, znacznie łatwiej o rehabilitację B) . Znajomości też się ma, więc czemu nie... :P ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#66 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-09-19, godz. 14:15

Czesiek, a gdzie jest to powiedziane. Jestem jeszcze młody, więc mam szansę się zrehabilitować. :) A od kiedy Fenicjanie wymyślili pieniądze, znacznie łatwiej o rehabilitację B) . Znajomości też się ma, więc czemu nie... :P ;)

No pewnie, nie ma się co poddawać i można na przykład dać się namaścić olejkiem i wszystko znowu będzie gut.
Pozdrawiam. :) , ;)

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2006-09-19, godz. 14:15


#67 graczysko

graczysko

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 14 Postów

Napisano 2006-09-19, godz. 14:21

Dodam jeszcze, że jak byłem w Betel za pierwszym razem technologie robienia ripów DVD były jeszcze w powijakach i ciężko było o jeden program do wszystkiego - osobny robił dźwięk, osobny obraz, osobny sklejał to razem. W Betel nauczyłem się, jak to działa :) i pobrałem odpowiednie programy..

#68 graczysko

graczysko

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 14 Postów

Napisano 2006-09-19, godz. 14:27

Ale, jak pisałem, to tylko jedna strona medalu. Drugą jest:

monotonia (bo ileż lat można latać z odkurzaczem i sprzątać np. budynek 2),

praca bez szans na awans - bo gdzie,

zakaz pobierania się (no, może nie zakaz, ale jeśli weźmiesz ślub z siostrą z zewnątrz, a inaczej jest
niemożliwie, bo zdecydowana większość wolnych betelczyków to bracia, to wylatujesz);

uciążliwe jest mieszkanie we dwóch, jeżeli za kimś nie przepadasz;

no i ciągła, niewypowiedziana presja wywierana na betelczyków, żeby pokazywali, jak bardzo są szczęśliwi, podczas gdy, najzwyczajniej w świecie często jest im po prostu beznadziejnie

#69 gedeon

gedeon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 95 Postów

Napisano 2006-09-19, godz. 14:29

graczysko, widze żeś oblatany(?) To zaspokój naszą ciekawość kiedy bedzie ogólnie dostepna bibliteka (meps) z literaturą, wiesz coś na ten temat???

#70 graczysko

graczysko

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 14 Postów

Napisano 2006-09-19, godz. 14:34

Z tego co wiem, MEPS był system pomagającym im tłumaczyć literaturę na różne języki;

Wewnątrz Betel jest sieć, z komputerów można korzystać m.in. na czytelni, w której jest zestaw całej literatury, ale nie jest on dostępny dla reszty ludu bożego.

Może chodzi Ci, gedeonie, o Watchtower Library? Jeśli tak, to muszę odpowiedzieć, że nie wiem, kiedy będzie po polsku.

#71 gedeon

gedeon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 95 Postów

Napisano 2006-09-19, godz. 14:41

Może chodzi Ci, gedeonie, o Watchtower Library? Jeśli tak, to muszę odpowiedzieć, że nie wiem, kiedy będzie po polsku.

tak właśnie chodziło mi o Watchtower Library jak nie ma po polsku skoro mają to wszyscy nadzorcy okregu i obwodu no i może nie liczne owieczki ;)

Użytkownik gedeon edytował ten post 2006-09-19, godz. 14:43


#72 graczysko

graczysko

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 14 Postów

Napisano 2006-09-19, godz. 14:45

No to może jest :)
Już jakiś czas jestem na aucie... i mogę nie wiedzieć, co się aktualnie wydaje.

#73 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-09-20, godz. 02:45

Już jakiś czas jestem na aucie... i mogę nie wiedzieć, co się aktualnie wydaje.

Graczysko,
mówisz wygnali Cie ze świetlicy B?A co powiesz na klasyczny powrót?
Pozdrawiam

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2006-09-20, godz. 02:48


#74 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-20, godz. 07:27

Czesiek, a gdzie jest to powiedziane. Jestem jeszcze młody, więc mam szansę się zrehabilitować. :) A od kiedy Fenicjanie wymyślili pieniądze, znacznie łatwiej o rehabilitację B) . Znajomości też się ma, więc czemu nie... :P ;)


No jeśli rozmawia się z udziałem przyjaciół (z byłymi prezydentami USA) to można dużo załatwić, szczególnie jeśli przyjaciel ma odpowiednio dużo zer po jedynce przy swoim portrecie. Ale przecież śJ to ludzie szlachetni a tym samym nieprzekupni ;) , to jak ci się to uda?
Czesiek

#75 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-20, godz. 08:45

A po co od razu prezydenci USA... Przecież WTS brzydzi się polityką ;) . Wystarczy znać REZYDENTÓW w Nadarzynie i już wszystko gra :rolleyes: . A zera przy jedynkach przydaczą się w każdym układzie B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#76 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-20, godz. 11:35

A po co od razu prezydenci USA... Przecież WTS brzydzi się polityką ;) . Wystarczy znać REZYDENTÓW w Nadarzynie i już wszystko gra :rolleyes: . A zera przy jedynkach przydaczą się w każdym układzie B)


Oj bracie
mi tylko chodziło o tych prezydentów, których podobizny są na takich śmiesznych papierkach z numerkami
Czesiek

#77 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-20, godz. 11:57

Z tego co wiem, MEPS był system pomagającym im tłumaczyć literaturę na różne języki;

Wewnątrz Betel jest sieć, z komputerów można korzystać m.in. na czytelni, w której jest zestaw całej literatury, ale nie jest on dostępny dla reszty ludu bożego.

Może chodzi Ci, gedeonie, o Watchtower Library? Jeśli tak, to muszę odpowiedzieć, że nie wiem, kiedy będzie po polsku.

No systemy informatyczne Towarzystwa szczególnie mnie interesują, kiedyś widziałem w necie wyprzedaż kart sieciowych 3COM z Nadarzyna, czy prawda że sieć w Nadarzynie działa pod Novelem (stare serwery Novell uwielbiały karty 3COM), czy na pasku było widać charakterystyczną ikonkę z czerwoną literką N, a może tak jak u wszystkich, wdrożono Windows Server 2000? Serwer pocztowy pochłania wszystkie emaile i nic nie można wywęszyć, bo jakoś wydaje mi się zbyt mało prawdopodobne, że wszystko chodzi na Free BSD?
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#78 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-20, godz. 12:13

Ej, no byłem w Betel w sumie prawie pół roku.... ....wtedy teoretycznie powinieneś iść do nadzorcy domu (wtedy był to brat P.B.) i poprosić go o przydział dodatkowej pracy...

. Po uruchonieniu moich tajnych programów do analiz personalnych Nadarzyniaków, wynika w 78%, że P.B. to PIOTR BUxxxN, x zastosowałem do zamaskowania nazwiska, czy mój system działa prawidłowo? B)
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#79 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-20, godz. 13:04

Oj bracie
mi tylko chodziło o tych prezydentów, których podobizny są na takich śmiesznych papierkach z numerkami


Cóż, nie załapałem, ale popieram, oczywiście. Na co dzień operuję raczej złotym, niekiedy euro i funciakami...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#80 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-20, godz. 13:51

Cóż, nie załapałem, ale popieram, oczywiście. Na co dzień operuję raczej złotym, niekiedy euro i funciakami...

Myślałem nad nowym działem: Systemy komputerowe Towarzystwa, ale obawiam się że będą go czytać tylko kosmici, :( ze względu na terminologie, czy mam rację? :)
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych