Skocz do zawartości


Zdjęcie

Misjonarze


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#21 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-09-22, godz. 18:35

Starsza publikacja przeznaczona dla misjonarzy jest dostępna tutaj: link (język angielski, plik pdf)

Znajdziemy tam różne porady oraz wytyczne dotyczące pracy misjonarzy oraz ich wspólnego życia. Poniżej kilka przykładów:

– misjonarze powinni nauczyć się gotować i jeść to, co występuje w danym kraju sezonowo,

– ze względu na koszty, dodatkową pracę (z tym związaną) oraz możliwe obiekcje współmieszkańców, w domach zamieszkiwanych wspólnie przez grupę misjonarzy nie powinno się trzymać zwierząt, nie jest to wskazane,

– wyznaczeni na misjonarzy jako osoby stanu wolnego, mający przynajmniej dwuletni staż w tej służbie, a chcący zawrzeć ze sobą związek małżeński powinni jako para napisać prośbę o wyznaczenie im wspólnego małżeńskiego przydziału do służby misjonarskiej,

– jeżeli jeden dom misjonarzy zaprasza do siebie na wakacje misjonarza z innego domu, to bezpłatne są jedynie dwa dni jego pobytu (zapewnia się nocleg i wyżywienie bez dodatkowych opłat).
.jb

#22 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-09-23, godz. 00:32

co wiadomo o Polskich misjonarzach, ŚJ,

Tyle, co Towarzystwo Strażnica udostępnia.
Dołączona grafika

#23 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-09-23, godz. 16:08

Parę lat temu moje ówczesna przyjaciółka miała narzeczonego misjonarza usługującego na Łotwie, w Rydze. Uczyła się w klasie maturalnej, była także od dłuższego czasu pionierką stałą. Po ukończeniu szkoły (nie podchodziła do matury)wzięli ślub i ona wyjechała z nim do Rygi. Przez jakiś czas utrzymywałyśmy kontakt.Z tego co wiem, to WTS opłacało im skromne mieszkanie, dostawali też jakieś pieniądze na życie, ale nie wiem ile.Oczywiście oboje nie pracowali zawodowo. Z jej opowiadań wynikało,że żyli naprawdę bardzo skromnie.Zbór, do którego trafili w jej ocenie był wręcz biedny i sami bracia niewiele mogli im pomóc, jeśli chodzi o sprawy materialne.Opowiadała mi na przykład,że na spotkaniu towarzyskim poczęstunkiem był ...chleb z dżemem. Wiem także, że jej, dość zamożni,rodzice (ŚJ) wspomagali ich finansowo.

Użytkownik malinowa7 edytował ten post 2008-09-23, godz. 16:09


#24 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-09-24, godz. 06:46

Parę lat temu moje ówczesna przyjaciółka miała narzeczonego misjonarza usługującego na Łotwie, w Rydze. Uczyła się w klasie maturalnej, była także od dłuższego czasu pionierką stałą. Po ukończeniu szkoły (nie podchodziła do matury)wzięli ślub i ona wyjechała z nim do Rygi. Przez jakiś czas utrzymywałyśmy kontakt.Z tego co wiem, to WTS opłacało im skromne mieszkanie, dostawali też jakieś pieniądze na życie, ale nie wiem ile.Oczywiście oboje nie pracowali zawodowo. Z jej opowiadań wynikało,że żyli naprawdę bardzo skromnie.Zbór, do którego trafili w jej ocenie był wręcz biedny i sami bracia niewiele mogli im pomóc, jeśli chodzi o sprawy materialne.Opowiadała mi na przykład,że na spotkaniu towarzyskim poczęstunkiem był ...chleb z dżemem. Wiem także, że jej, dość zamożni,rodzice (ŚJ) wspomagali ich finansowo.

To raczej nie misjonarze a pionierzy specjalni. Aby zostac misjonarka musialaby skonczyc "szkole Gilead".
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#25 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2008-09-24, godz. 08:11

To raczej nie misjonarze a pionierzy specjalni. Aby zostac misjonarka musialaby skonczyc "szkole Gilead".

no właśnie. a jacyś Polacy skończyli tą szkołę? bo z tego co wiem to do roku 2005 żaden.

#26 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-09-24, godz. 08:23

Z tego, co ja też wiem, to żaden. Kiedyś pionier specjalny oddelegowany do mojego zboru powiedział, ze aby dostać się do tej szkoły trzeba znać bardzo dobrze j.angielski. Mało tego, trzeba "myśleć" w tym jezyku. Może to jest jakąś przeszkodą.

#27 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-09-24, godz. 09:59

Opowiadała mi na przykład,że na spotkaniu towarzyskim poczęstunkiem był ...chleb z dżemem.

Slyszalam to samo od mojej "duchowej matki", ktora wyjechala jako pionierka specjalna do Rosji. A takze, ze tam wielu ludzi decyduja sie na chrzest juz po 2 miesiacach studium.
Osoba o ktorej pisze bardzo pragnela zostac misjonarka, uczyla sie intensywnie angielskiego, a nawet kupowala literature WTS w tym jezyku. Jednak plany pokrzyzowalo jej malzenstwo z czlowiekiem, ktory wprawdzie byl pionierem, ale nie podzielal jej ambicji.
A zeby zaczac myslec w obcym jezyku, potrzeba chyba uzywac go wiecej niz rodowitego.
Dołączona grafika

#28 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-09-24, godz. 10:12

Z tego, co ja też wiem, to żaden. Kiedyś pionier specjalny oddelegowany do mojego zboru powiedział, ze aby dostać się do tej szkoły trzeba znać bardzo dobrze j.angielski. Mało tego, trzeba "myśleć" w tym jezyku. Może to jest jakąś przeszkodą.

Calkiem mozliwe. Zwlaszacza ze WTS zniecheca wyksztalcenie i podejscie do niego. Wiekszosc z chetnych osob albo dostaja przydzial w Polsce albo na wschodnie kraje jako pionierzy specjalni
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#29 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-09-24, godz. 17:10

To raczej nie misjonarze a pionierzy specjalni. Aby zostac misjonarka musialaby skonczyc "szkole Gilead".


Masz rację, chyba mi się coś pomyliło :) Oni nie ukończyli szkoły Gilead. Na pewno pracowali jako pionierzy specjalni, a że za granicą to tak mi się z misją skojarzyło ;)

#30 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-09-25, godz. 06:31

Masz rację, chyba mi się coś pomyliło :) Oni nie ukończyli szkoły Gilead. Na pewno pracowali jako pionierzy specjalni, a że za granicą to tak mi się z misją skojarzyło ;)

Z Polski wysyla sie pionierow specjalnych za granice. Z tego co wiem na 100% to sa to kraje: Litwa, Bialorus, Rosja, Ukraina, Slowenia. O innych nie slyszalem.

Użytkownik edd edytował ten post 2008-09-25, godz. 06:31

Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#31 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-09-25, godz. 07:12

Z Polski wysyla sie pionierow specjalnych za granice. Z tego co wiem na 100% to sa to kraje: Litwa, Bialorus, Rosja, Ukraina, Slowenia. O innych nie slyszalem.

Słowenia? Serio? To musi być fajny przydział :-)
[db]

#32 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-09-25, godz. 07:24

Słowenia? Serio? To musi być fajny przydział :-)

Serio :) Mojego znajomego 'kumpel' z Kursu Uslugiwania wyladowal tam z zona zaraz po slubie.

Użytkownik edd edytował ten post 2008-09-25, godz. 07:25

Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#33 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-09-25, godz. 08:11

Serio :) Mojego znajomego 'kumpel' z Kursu Uslugiwania wyladowal tam z zona zaraz po slubie.

Ciekawe jakie trzeba mieć plecy, żeby dostać przydział do kraju z PKB per capita prawie na poziomie Austrii ;-)
[db]

#34 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-09-25, godz. 11:16

Ciekawe jakie trzeba mieć plecy, żeby dostać przydział do kraju z PKB per capita prawie na poziomie Austrii ;-)

Tego to juz Ci nie powiem :P
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#35 ser(żółty)

ser(żółty)

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 33 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-10-14, godz. 18:36

Z Polski wysyla sie pionierow specjalnych za granice. Z tego co wiem na 100% to sa to kraje: Litwa, Bialorus, Rosja, Ukraina, Slowenia. O innych nie slyszalem.


witam,
edd jestes precyzyjny, misjonarz to ten po szkole gilead a inni dostaja status spec.pioniera lub z takim wyjeżdzaja z kraju. Z listy krajów wyłączyłbym Rosje i Bialoruś a dodał np Bułgarię, Estonię

pozdrawiam

Użytkownik ser(żółty) edytował ten post 2009-10-14, godz. 22:16

ok,

#36 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-10-23, godz. 18:59

witam,
edd jestes precyzyjny, misjonarz to ten po szkole gilead a inni dostaja status spec.pioniera lub z takim wyjeżdzaja z kraju. Z listy krajów wyłączyłbym Rosje i Bialoruś a dodał np Bułgarię, Estonię

pozdrawiam

Znam spec pionierow przebywajacych w obwodzie kaliningradzkim, wiec Rosji nie wykluczaj.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#37 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-02-04, godz. 02:23

Ciekawostka – świętowanie ukończenia nauki przez kolejnych absolwentów (127 klasa) Szkoły Gilead, wrzesień 2009: zdjęcia
.jb

#38 mictlan

mictlan

    Początkujący (1-50)

  • Admin
  • Pip
  • 48 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2010-02-04, godz. 08:12

Ciekawostka – świętowanie ukończenia nauki przez kolejnych absolwentów (127 klasa) Szkoły Gilead, wrzesień 2009


To ma być świętowanie? Wykład, ustawianie się w rządku do zdjęcia... Może była chociaż jakaś część nieoficjalna?

#39 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-02-04, godz. 14:19

Może była chociaż jakaś część nieoficjalna?

No przecież jest spotkanie przy zastawionym stole z jadłem i jakąś butelczyną w gronie przyjaciół- misjonarzy. Jaką chcesz część nieoficjalną? Imprezkę z tańcami i popijawą?
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#40 Fakirek

Fakirek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 181 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2010-02-04, godz. 14:21

To ma być świętowanie? Wykład, ustawianie się w rządku do zdjęcia... Może była chociaż jakaś część nieoficjalna?


Dołączona grafika

Po mojemu to oni wyglądają jak bankowcy, a nie misjonarze....

Użytkownik Fakirek edytował ten post 2010-02-04, godz. 14:30





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych