Skocz do zawartości


Zdjęcie

Misjonarze


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#41 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2010-02-04, godz. 14:37

To zdjęcie grupowe zatytułowane "Ready to go" bardzo fajne :) Na innych też widać "ludzkie oblicze" misjonarzy, bo na tych tradycyjnych grupowych, zamieszczanych w Strażnicy to zawsze wyglądali jak robociki, nawet uśmiechy równiutkie mieli!

Użytkownik malinowa7 edytował ten post 2010-02-04, godz. 14:37


#42 Fakirek

Fakirek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 181 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2010-02-04, godz. 14:38

To zdjęcie grupowe zatytułowane "Ready to go" bardzo fajne :) Na innych też widać "ludzkie oblicze" misjonarzy, bo na tych tradycyjnych grupowych, zamieszczanych w Strażnicy to zawsze wyglądali jak robociki, nawet uśmiechy równiutkie mieli!


Też myślę, że bardzo fajne i dynamiczne, ale i tak jak z reklamy banku...

#43 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2010-02-04, godz. 14:42

Też myślę, że bardzo fajne i dynamiczne, ale i tak jak z reklamy banku...


Pracowałam w banku i powiem Ci,że ...coś w tym jest :lol:

#44 Fakirek

Fakirek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 181 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2010-02-04, godz. 14:43

Pracowałam w banku i powiem Ci,że ...coś w tym jest :lol:


Też pracowałem, więc także wiem, że coś w tym jest :-)

Użytkownik Fakirek edytował ten post 2010-02-04, godz. 14:44


#45 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-02-04, godz. 15:51

Ciekawostka – świętowanie ukończenia nauki przez kolejnych absolwentów (127 klasa) Szkoły Gilead, wrzesień 2009: zdjęcia


A co to za kartonowy samochód? Takiej dekoracji jeszcze nie widziałem.

#46 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-02-04, godz. 17:06

A co to za kartonowy samochód? Takiej dekoracji jeszcze nie widziałem.

Może przedstawiano jakąś scenkę związaną ze służbą polową, do której w USA często wyrusza się samochodem.
.jb

#47 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2010-02-04, godz. 18:42

Może przedstawiano jakąś scenkę związaną ze służbą polową, do której w USA często wyrusza się samochodem.

Albo głoszenie podczas jazdy autostopem. To prawdopodobniejsza sytuacja dla misjonarza. Raczej nie rozsyła się ich po USA.
[db]

#48 kremówka

kremówka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 244 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-02-04, godz. 21:20

Patrze na tego słonia po prawej z "poprawnie" ułożoną trąbą i smiać mi się chce,bo swego czasu w moim zborze była nagonka na słonie z trąbą do góry,które są uwazane za przynoszące szczęcie,siostry wyrzucały z półek jak leci wszystkie śliczne słoniki :D

#49 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2010-02-06, godz. 15:40

swego czasu w moim zborze była nagonka na słonie z trąbą do góry,które są uwazane za przynoszące szczęcie

:lol: A ja myslalam ze moj zbor to byl taki gorliwy czasem az siegajac absurdu, ale widze ze sa gorsze, bo u nas sloni nie przesladowano .
Dołączona grafika

#50 wyrzucona

wyrzucona

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:lubuskie

Napisano 2010-02-27, godz. 21:42

Ja znam 2 braci, którzy byli w moim zborze i zostali misjonarzami. Jeden służył wiele lat w Rosji, aż w końcu go z żoną wydalono. Teraz tuła się po różnych zborach w okręgu i usługuje tam gdzie są potrzeby. Towarzystwo mu i żonie płaci pensję. Dostają tyle, że pewnie większość z was chciałaby tyle zarabiać, a to wiem z bezpośredniego źródła (od żony brata).Mówi się, że dostają na podstawowe potrzeby, ale to nie jest prawda. Drugi brat jest misjonarzem na Ukrainie, źle mu tam, bieda aż piszczy i straszny ziąb. Szkoda mi go, bo to mój kolega...

#51 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2010-02-28, godz. 13:51

Dostają tyle, że pewnie większość z was chciałaby tyle zarabiać, a to wiem z bezpośredniego źródła (od żony brata).

Łżesz.
[db]

#52 wyrzucona

wyrzucona

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:lubuskie

Napisano 2010-02-28, godz. 15:43

Łżesz.

Nie.Mówi się, że dostają na podstawowe potrzeby. Zawsze tak myślałam. Ale ta siostra wyprowadziła mnie z błędu. Nie wiem, czy wszyscy misjonarze dostają tyle samo od Towarzystwa. Ta siostra powiedziała tak:"Dostajemy tyle pieniędzy od Towarzystwa, że nie wiemy co z nimi zrobić"(to jest dosłowny cytat). Kilka tysięcy. Szyje sobie u jednej siostry kożuchy, futra, płaszcze skórzane i inne rzeczy, wiadomo że nie są tanie. Mają świetny samochód. Nigdy nie pracowali, od zawsze byli pionierami.Oboje pochodzą z biednych rodzin, nikt ich nie wspiera finansowo, mają tylko pieniądze od Towarzystwa. Szkoda mi ich, bo mają zwyrodnienia w stawach w rękach od noszenia literatury, często chodzą na zwolnienia lekarskie (które im wypisuje moja mama- miałam z nią taką rozmowę, czemu im się wypisuje L4, bo niby Świadkowie za darmo głoszą, a tu ZUS ma im płacić chorobowe- było to dla niej i trochę dla mnie na początku niezrozumiałe). Organizacja trochę popsuła im, gł. jemu (jest dłużej misjonarzem)zdrowie...

#53 nunek

nunek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 193 Postów
  • Gadu-Gadu:18612649
  • Płeć:Male

Napisano 2010-02-28, godz. 15:56

Może oni podlewają trawniki przy salach zgromadzeń? Dlatego tyle kasy! Rekompensata za brak czasu na grilowanie?:)

#54 wyrzucona

wyrzucona

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:lubuskie

Napisano 2010-02-28, godz. 16:50

Nie wiem. Ale wiem, że te małżeństwo mieszkało przy wielu salach królestwa (jeśli mieszkanie było wolne, a dość często takie mieszkania teraz są wolne, przynajmniej u nas w okręgu),tam gdzie usługiwali, ale nie wiem czy podlewali trawniki. Co do reszty nie rozumiem do końca aluzji

#55 nunek

nunek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 193 Postów
  • Gadu-Gadu:18612649
  • Płeć:Male

Napisano 2010-02-28, godz. 17:00

A ile zarabiają?Piszesz,że pewnie większość z nas chciałaby tyle zarabiać.

#56 wyrzucona

wyrzucona

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:lubuskie

Napisano 2010-02-28, godz. 19:03

Dokładnie to już nie pamiętam, tylko tylko że kilka tysięcy. Jak się dowiem, to dam znać. Ja bym chciała tyle zarabiać, niewiele ponad najniższą krajową- nie jest to suma zadowalająca. No chyba że zarabiacie po 5 tys. albo więcej, to może być nieco nietrafione

#57 nunek

nunek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 193 Postów
  • Gadu-Gadu:18612649
  • Płeć:Male

Napisano 2010-02-28, godz. 19:09

No cóż,pozostaje nam sobie życzyć nieco trafniejszych obserwacji.

#58 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-02-28, godz. 20:41

Ja znam 2 braci, którzy byli w moim zborze i zostali misjonarzami.

Ukończyli Szkołę Gilead? Jeżeli nie, to (o czym była mowa już wcześniej) są/byli pionierami specjalnymi.


Dostają tyle, że pewnie większość z was chciałaby tyle zarabiać, a to wiem z bezpośredniego źródła (od żony brata).

Nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować, więc trudno się merytorycznie wypowiedzieć na ten temat. Na podstawie tych danych, które przewinęły się przez forum, a pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie mamy powodu do uznania, że pionierzy specjalni są przez TS wynagradzani aż tak nadzwyczajną gotówką, jak piszesz.
.jb

#59 wyrzucona

wyrzucona

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:lubuskie

Napisano 2010-02-28, godz. 20:52

Ukończyli Szkołę Gilead? Jeżeli nie, to (o czym była mowa już wcześniej) są/byli pionierami specjalnymi.

Skończyli Kurs Usługiwania czy jakoś tak to się nazywa, po którym wysyła się niezamężnych braci na tereny oddalone. Oni akurat wyjechali za naszą wschodnią granicę

Na podstawie tych danych, które przewinęły się przez forum, a pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie mamy powodu do uznania, że pionierzy specjalni są przez TS wynagradzani aż tak nadzwyczajną gotówką, jak piszesz.

Też mi się tak wydaje. Tylko mnie zastanawiają zwierzenia tej siostry. Nie sądzę, żeby kłamała, bo i po co, ale coś w tym jest, tylko nie wiem co. Przecież nie można wydawać wyimaginowanych pieniędzy...

Aha, pobrali się jak on już był w Rosji na terenie

I mówi się w zborze o nich, że to misjonarze

#60 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-02-28, godz. 21:09

Tylko mnie zastanawiają zwierzenia tej siostry. Nie sądzę, żeby kłamała, bo i po co, ale coś w tym jest, tylko nie wiem co. Przecież nie można wydawać wyimaginowanych pieniędzy...

Zwykle nawet znajomym nie opowiada się o wszystkich szczegółach swej sytuacji finansowej, a my nie jesteśmy uprawnieni, by aż tak się na forum zagłębiać w prywatność tych ludzi.

I mówi się w zborze o nich, że to misjonarze

Czasem potocznie tak się mówi. Z tym również się spotkałam.
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych