Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do S.J. obecnych na tej grupie!


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#1 Bartek

Bartek

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2003-12-13, godz. 14:18

Czesc!

Biblia zacheca "Mowcie prawde kazdy z bliznim swoim".Zdaje sie (jak pamietam) ze nawet byl kongres pod tym haslem.Straznica czesto zacheca (zreszta jak i nne publikacje Towazystwa Straznica) zeby prawdy o S.J. szukac u zrodla czyli u nich samych.Napisalem na adres [email protected] niestety system odeslal wiadomosc.Adres nieczynny!Mam kilka pytan prosze wiec chetnych S.J. o napisanie na moj prywatny email [email protected].

Moje pytania to:

1.Czy to prawda ze S.J. nalezeli do O.N.Z. I czy w odtlumaczaniu tego faktu Towarzystwo Straznica posuwalo sie do matactw?
2.Czy to prawda ze S.J. popierali Musoliniego i Hitlerowska polityke antyzydowska przynajmniej w poczatkowych fazach rzadow Hitlera.
2.Co S.J. sadza o nowych rozwodnionych pogladach na wczesniejsze radykalne poglady w kwestii krwi.

Uszczegolowienie tych tematow mozna znalezc na stronie Pana Jarka Zabielly "Swiadkowie Jehowy pod lupa".Wiem z wlasnego doswiadczenia ze generowanie mitomanskich zarzutow pod adresem S.J. praktycznie nie ma konca i malo kto ma czas i ochote sprawdzac wszystkie te informacje.Jednak Pan Zabiello niektore te zarzuty mocno faktograficznie uzasadnil wiec nie sa to zwykle pomowienia.

pozdrawiam:
Bartek.

#2 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2004-01-31, godz. 13:46

Biblia zacheca "Mowcie prawde kazdy z bliznim swoim".Zdaje sie (jak pamietam) ze nawet byl kongres pod tym haslem.Straznica czesto zacheca (zreszta jak i nne publikacje Towazystwa Straznica) zeby prawdy o S.J. szukac u zrodla czyli u nich samych. (...)

Moje pytania to:
(...)


Jeśli chcesz się tego dowiedzieć od ŚJ, to jakoś nie bardzo wierzę, że Ci na to odpowiedzą, bo:

1. albo nic po prostu na ten temat nie wiedzą,
2. albo nie chcą być nielojalni wobec Strażnicy,
3. albo są święcie przekonani, że to jest diabelska manipulacja, żeby oczernić lud Boży.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#3 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2004-01-31, godz. 15:01

Moje pytania to:

2.Czy to prawda ze S.J. popierali Musoliniego i Hitlerowska polityke antyzydowska przynajmniej w poczatkowych fazach rzadow Hitlera.


Pełny zestaw materiałów na ten temat masz tutaj:

http://www.randytv.c...ower_hitler.htm
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#4 uciekinier

uciekinier

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 99 Postów

Napisano 2004-07-07, godz. 18:19

A cóż to za pytania? Chyba bardzo musisz ich nie lubić, więc dlatego piszesz tylko o nich. Może zapytamy o inne wyznania, np katolickie?
Nie wiem czy ŚJ wysługiwali się zbrodniarzom tego świata, Każdy człowiek jest przecież omylny, poza papieżem oczywiście. Myślę jednak że sytuacja o której piszesz nie miała miejsca. ŚJ nie uznają władzy świeckiej i nie pokładają w niej nadziei na ulepszenie tego świata.
uciekinier

#5 A.

A.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 30 Postów

Napisano 2004-07-07, godz. 19:22

A cóż to za pytania? Chyba bardzo musisz ich nie lubić, więc dlatego piszesz tylko o nich. Może zapytamy o inne wyznania, np katolickie?


Jak wejdziesz na jakoes forum o katolikach, to tam bedziesz o nich pisal. Nie trzeba sie od razu oburzac jak ktos chce znać P R A W D E. To nowaturalne byc powinno.

POzdrawiam :)

-----------
A.

#6 LegioN

LegioN

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Lokalizacja:Margonin

Napisano 2005-05-05, godz. 14:36

Również jestem bardzo ciekawy odpowiedzi, więc zachęcam gorąco śJ przeglądających to forum o reakcję.

Pozdrawiam
__
LegioN

#7 wroclawski

wroclawski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów

Napisano 2005-05-06, godz. 12:56

Zadalem te pytania oto odpowiedzi:
1. Było ale nie uczestniczylo w popieraniu polityki tylko chcialo materialy za darmo. Fakt ten nie jest powszechnie znany i jak ktos pytal to odpowiadano jw.

2. NIe popierali faszystow czego dowodem ma byc duza liczba straconych SJ w czasie wojny a te deklaracje to po prostu oswiadczenia ze SJ nie walcza z zadnym rzadem i nie daza do zmiany stanu istniejacego.

i najlepsze:

3. TO PRAWDZIWY SKANDAL - wielu SJ jest oburzonych takim rozwodnieniem, gdyz uwazaja ze prawo Boze zakazuje wszelkich manipulacji i wszelakiego obrotu krwia.
pozdro

#8 LegioN

LegioN

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Lokalizacja:Margonin

Napisano 2005-05-10, godz. 14:32

"2. NIe popierali faszystow czego dowodem ma byc duza liczba straconych SJ w czasie wojny a te deklaracje to po prostu oswiadczenia ze SJ nie walcza z zadnym rzadem i nie daza do zmiany stanu istniejacego."

Duza liczba czyli ile konkretnie? Konkrety plz, konkrety...

#9 LegioN

LegioN

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Lokalizacja:Margonin

Napisano 2005-05-10, godz. 14:34

"1. Było ale nie uczestniczylo w popieraniu polityki tylko chcialo materialy za darmo. Fakt ten nie jest powszechnie znany i jak ktos pytal to odpowiadano jw."

Przepraszam ale chyba żartujesz. Inne wyznania są oskarżane o popieranie / należenie do ONZ a Ty sprawę przynależenia WTS do ONZ bagatelizujesz do jakiśtam materiałów?!

#10 wroclawski

wroclawski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów

Napisano 2005-05-11, godz. 07:14

Nic nie bagatelizuję tylko przekazałem odpowiedzi otrzymane od znajomego SJ. Co do liczby straconych SJ to zapytam czy maja takie dane.

#11 LegioN

LegioN

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Lokalizacja:Margonin

Napisano 2005-05-11, godz. 09:04

:) W takim razie przepraszam, myślałem że to Twoje osobiste stanowisko w tej kwestii...

#12 MadHamish

MadHamish

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów
  • Lokalizacja:z dziada pradziada

Napisano 2005-06-30, godz. 14:33

Również jestem bardzo ciekawy odpowiedzi, więc zachęcam gorąco śJ przeglądających to forum o reakcję.

Pozdrawiam
__
LegioN

Nie wiem, czy WTS popierało Hitlera w czasie drugiej wojny światowej. Poczytam sobie o tym na stronach, które podał Liberal i sprawdzę w innych źródłach.

Jeśli chodzi o moją reakcję, to rzeczywiście podobna informacja jest dla mnie nowością, ale nie wzbudza wypieków na twarzy. Nie mówię "tak", nie mówię "nie". Wypowiem się, jak poczytam. :D

Argument, jakoby stracenie wielu świadków miało być dowodem na nieistnienie jakiejkolwiek współpracy między WTS a Nazistami, odrzucam, gdyż Watykan również paktował z Hitlerem, co nie przeszkodziło Niemcom zamordować milionów katolików. No i chyba nie muszę przypominać, jaki był wynik współpracy niemiecko-rosyjskiej.
Przepraszam bardzo, czy to ja napisałam? Nie wiem, czy się z tym zgadzam...:-)

#13 Stalos

Stalos

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2005-07-03, godz. 21:09

1) Nie mam na ten temat informacji poza info ze stron o których pisałeś

2) O tym mam jeszcze mniej info (no jedynie te strony)

3) Nowe Światło jest (poza niewolnikiem wiernym i prawdziwym) najbardziej wkurzającą doktryną. Po pierwsze werset mówiący o nowym świetle nie jest proroctwem i nie można go traktować jako usprawiedliwienie do zmiany poglądów. Po drugie skoro jeden pogląd zminia się kilka razy w ciągu stu lat (czy mieszkańcy Sodomy będą zmartwychwstali - 6 razy się zmieniło) to gdzie tu jest kierownictwo Boga. Zatem osobiście nie mam zaufania do ciała kierowniczego.

#14 metalowa_glowa

metalowa_glowa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 75 Postów

Napisano 2005-07-06, godz. 19:19

ja jeszcze ze swojej strony dodam że w kwestii krwi to Biblia nie zakazuje transfuzji...nie może, bo po prostu nie znali wtedy czegoś takiego jak transfuzja, a pierwsza transfuzja to rok 1667 o ile mnie pamięć nie myli

#15 L_E_A

L_E_A

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 40 Postów
  • Lokalizacja:Górny Śląsk

Napisano 2005-07-06, godz. 20:08

w kwestii krwi to Biblia nie zakazuje transfuzji...nie może, bo po prostu nie znali wtedy czegoś takiego jak transfuzja

Czyli pajmy fajki i ćpajmy, używajmy sexu z wieloma partnerami ( i to bez zabezpieczania się) bo pisarze biblijni nie znali a więc nie pisali o nałogach, o chorobach przenoszonych między innymi drogą płciową, pisząc o zachowaniu ciała w wolności od wszelkiego skalania ciała, przestrzegając przed poddaniem ciała w niewolę.
Bardzo chciałabym, aby moje sumienie pozwalało mi zrozumieć słowa : "nie spożywaj żadnej krwi", jako " nie jedz".
Ale...można sumienie zagłuszyć. No problem. W każdym razie: życzę sobie zdrowia. Nie chciałabym musieć wybierać.

#16 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-07-06, godz. 20:18

LEA bardzo trafnie to ujelas, zakaz spozywania krwi dotyczy nie przyjmowanie jej... byloby to jasne jak slonce gdby jednak sie nie okazalo ze nie wolno spozywac 5% skladnikow krwi ale reszte "jak kto woli" czyli gdzie tu sens i logika bo w sumie masz racje albo SJ nie wolno przyjmowac krwi albo wolno... tylko pytanie kto takie sadady tworzy i wysyla w postaci listow do starszych w zborach ??
Ciekawe kto, tak sobie niejednoznacznie interpretuej biblie, aktywni SJ czy nadrzedne cialo kierownicze czyli kanal lacznosci z bogiem .
Sam juz nie wiem B)

#17 metalowa_glowa

metalowa_glowa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 75 Postów

Napisano 2005-07-06, godz. 20:27

yyy...z tym sexem to była sodoma i gomora, jest też coś o nieszkodzeniu swemu ciału. I ja również nie życzę nikomu żeby musiał wybierać czy przyjąć transfuzję czy nie...bo później jego rodzina może żałować..że Strażnica w ramach "nowego światła" zmienia doktrynę tak, że krew można przyjać...

#18 L_E_A

L_E_A

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 40 Postów
  • Lokalizacja:Górny Śląsk

Napisano 2005-07-06, godz. 20:40

Strażnica w ramach "nowego światła" zmienia doktrynę tak, że krew można przyjać...

Moja opinia? Te wszystkie bajerki - podpunkty, heheh, test wyboru.....to dla światowych malkontentów. Niech świat ma, jak tak bardzo chce : produkty, półprodukty, prefabrykaty, podlelementy...... Jeśli ktoś czyta jak należy, jeśli czytał ktoś uważnie dyrektywy do deklaracji "Żadnej krwi", to zajrzał także do artykułu, do którego tekst dyrektywy swoich czytelników odsyła.
I tu dochodzimy powolutku do puenty: każdy szanujący się Świadek Jehowy po prostu wybierze w tym swoistym "teście wyboru" odpowiedź "a)".... czyli "żadnej frakcji". Bo czyż cząstka krwi, przestaje być fragmentem wydzielonym z tejże krwi?
Przykład.
Reguła: Nie wolno kanibalizować.
Wyjątek: ....ale wątroba ludzka jest mniam mniam.
Wniosek: Czy moje oko nie jest częścią mojej osoby?

#19 metalowa_glowa

metalowa_glowa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 75 Postów

Napisano 2005-07-06, godz. 21:11

no pewnie masz rację. Wybierze podpunkt a tym samym skazując sie na samobójstwo, bo chyba obowiazkiem czlowieka jest ratowac zycie kazdym mozliwym sposobem.

#20 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2005-07-06, godz. 21:25

hihi

:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych