Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy mój tata o mnie zapomni?


  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#41 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-05-06, godz. 13:11

myslałam ze odmowa jakichkolwiek dyskusji ze starszymi sama w sobie "dowodzi" niejako ze hmmm "jestem winna"


Jeśli chcą to niech przyjdą i możemy rozmawiać - takie jest moje zdanie. Uważam że trzeba rozmawiać ze SJ i zadawać im pytania które zmuszą ich do myślenia. Tylko w ten sposób zdadzą sobie sprawę że są w sekcie.

#42 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-06, godz. 13:59

padre antonio

świadkiem moim wypowiedzi był mój mąż i moj ojciec (mąż swiadek ale tak jak ja wogole w niczym nieuczestniczacy i raczej anty SJ )


No to na jakiej podstawie donos Twojego ojca może być brany pod uwagę? Na pewno nie na podstawie biblijnego naciągania zapisów prawa mojżeszowego.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#43 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-06, godz. 15:50

Jeśli chcą to niech przyjdą i możemy rozmawiać - takie jest moje zdanie. Uważam że trzeba rozmawiać ze SJ i zadawać im pytania które zmuszą ich do myślenia. Tylko w ten sposób zdadzą sobie sprawę że są w sekcie.


To jest jedna z możliwości, zależna m.in. od doświadczenia i chęci. Jeśli ktoś nie chodzi na zebrania i nie angażuje się w głoszenie to taka rozmowa będzie tylko przykrością. ŚJ, a zwłaszcza starsi, mają swoje wytyczne, których muszą się trzymać. Na pierwszym miejscu jest organizacja i jej dobro i z tego powodu taka rozmowa też może nie być przyjemna.

#44 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2008-05-06, godz. 16:37

wydaje mi sie ze i tak co bym im nie powiedziała, jakie dowody "nieszczerosci" jako całej orgaznizacji i CK przedstawiła i tak stwierdza ze siedzi we mnie siedem demonów i maja sie mnie wystrzegac .. tak głeboko to wszystko maja zakorzenione...

#45 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-05-07, godz. 07:04

Jeśli chcą to niech przyjdą i możemy rozmawiać - takie jest moje zdanie. Uważam że trzeba rozmawiać ze SJ i zadawać im pytania które zmuszą ich do myślenia. Tylko w ten sposób zdadzą sobie sprawę że są w sekcie.

Nikogo nie zmusisz do niczego a zwlaszcza do myslenia. Marta ma tutaj zdecydowana racje:

wydaje mi sie ze i tak co bym im nie powiedziała, jakie dowody "nieszczerosci" jako całej orgaznizacji i CK przedstawiła i tak stwierdza ze siedzi we mnie siedem demonów i maja sie mnie wystrzegac .. tak głeboko to wszystko maja zakorzenione...


Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#46 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2008-05-07, godz. 20:14

no nic.. na razie czekam... :) mam isc do starszych do piatku jesli nie pojde a nie pojde to moj tata na mnie doniesie... obaczymy co dalej zrobia.. :)

#47 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-05-08, godz. 06:44

no nic.. na razie czekam... :) mam isc do starszych do piatku jesli nie pojde a nie pojde to moj tata na mnie doniesie... obaczymy co dalej zrobia.. :)

Czekamy na relacje :)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#48 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2008-05-08, godz. 19:27

z checia opowiem i was sie doradze co dalej :)

#49 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-05-08, godz. 20:50

czy jezlei nauka SJ spełniła by sie

I całe szczęście że się nie spełni...

mam isc do starszych do piatku jesli nie pojde a nie pojde to moj tata na mnie doniesie.

Bądź silna, i nie przejmuj się nimi, być może kiedyś przejrzą na oczy i o to się módlmy. Najsmutniejsze w tym jest to iż osoby które są w sekcie nie dopuszczają do siebie innej myśli:(
Jeśli mogę coś poradzić to jeśli masz zamiar iść na taką rozmowę to przygotuj się dobrze do rozmowy merytorycznie.

#50 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2008-06-22, godz. 20:42

hmmm obiecałam ze dam znac wiec daje :)

wiec moj tata dawał mi pare terminów gdzie miałam isc do starszych. nie pokazałam sie tam i mowiłam mu wprost ze nie pojde i nie bede rozmawiac ze starszymi nawet jak sie pojawia... moj tata nie wiedziała co robic... no bo... nadac na włąsna córke???? troche głupio mu było - widziałam :)
w koncu wpadł na pomysł "idz do swojej matki duchowej porozmawiaj z nia" oczywiscie stwierdziłam ze nigdzie nie ide - znow troche czasu mineło.

w koncu moj papa dreczony wyrzutami sumienia :ph34r: wybrał sie do atrszych we sumie do jednego starszego - oznajmił mu ze mowie zle o niewolniku i nie wierze w "kanał" :) a co na to ten starszy????

stwierzdił iz jest to "trudno sprawa i na razie zostawmy to zobaczymy jak daleko sie to potoczy bo na razie nie było swiadków i niewiadomo co ztym zrobic" tak mu dosłownie powiedził . wiem bo mi to wszystko ojciec powtarzał .....

co wy na to? zaskoczyło mnie to powiem szczeże....myslałam ze zrobia afere a oni w sumie nic......... :)

gdy mi to mój tata powtarzał mowiac " to juz nie moja odpowiedzialnosc , ja im to przekazałem" powiedziałam mu: "a widzisz oni to maja g ...... a tylko TY taki fanatyk jestes" a on na to : hm.... masz racje jeszcze pojde do innych straszych bo ten moze nie wierzy w Boga Jehowe tak jak powinien i dlatego tak to zostawiL..."

no rece opadaja....... ja myslałam ze mu unaocznie ze on przesadza ona takie cos........

i co wy na to? :) na razie wykluczona nie jstem ...

#51 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2008-06-22, godz. 21:02

To Tata zrobil to czego Organizacja oczekiwala, wujek Starszy tez. Ty prowokujesz, wiec Tata sie denerwuje i mysli, ze ow starszy nic nie zrobil. Starszy ow zrobil baaardzo duzo odpowiednia reakcja. Reszta to kwestia czasu...

Użytkownik Epoka edytował ten post 2008-06-22, godz. 21:04


#52 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-06-22, godz. 21:04

marto powiem - mimo żem światus jest i 'g...' wiem ;) - że podobne zachowanie słyszałem z ust kilku byłych świadków tzn. np. jednej byłej żony, byłego starszego zboru (a przy okazji już byłego świadka), która mi opowiadała jak niektóre sprawy się traktuje z przymrużeniem oka, oczywiście wszystko to kwestia w jakim zborze. U niej to było tak, że przymykało sie oko na sprawki innych starszych i tzw. elity. W tym samym zborze bywały sprawy że jednych za to samo "wykroczenie" wywalano a innych upominano ponieważ "coś tam" ;)

Oczywiście co ja tam mogę wiedzieć skoro to wiem od odstępców. Myślę, że to też kwestia jaki to zbór bo nie chcę generalizować i wierzę, że wielu starszych się szczerze stara wykonywać "wzorcowe" nauki Niewolnika, ale zaczynam się przekonywać, że wśród świadków świadek świadkowi nie równy tak samo nie na każdy grzech się reaguje wszędzie tak samo.

Jestem ciekaw dalszych wyborów Twojego ojca. To zaiste ciekawa sytuacja - w tym smutnym rozdźwięku między Wami.

Użytkownik pawel r edytował ten post 2008-06-22, godz. 21:06

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#53 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2008-06-22, godz. 21:13

To Tata zrobil to czego Organizacja oczekiwala, wujek Starszy tez. Ty prowokujesz, wiec Tata sie denerwuje i mysli, ze ow starszy nic nie zrobil. Starszy ow zrobil baaardzo duzo odpowiednia reakcja. Reszta to kwestia czasu...



ale jaka kwestia czasu??? ten starszy nie robi nic... po prostu olał to...


pawle sama byłam siwadkiem jak jeszcze byałam SJ ze za to samo przwinienie zwykły głosiciel nie był juz glosicielem a brat został tylko upomniany.. (ten brat to był syn starszego ) faktycznie cos tu nie tak.....

hmm chyba naleze do "elity" ( mój ojciec SJ sługa bardzo duuuuzo daje dobrowolnych na SJ) jesli przymykaja oko na mnie :)

#54 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2008-06-22, godz. 21:21

ale jaka kwestia czasu??? ten starszy nie robi nic... po prostu olał to...

On to przyjal do wiadomosci. Niewykluczone tez, ze podzielil sie ta wiedza z innym starszym.

Użytkownik Epoka edytował ten post 2008-06-22, godz. 21:26


#55 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2008-06-22, godz. 21:25

On to przyjal do wiadomosci. Niewykluczone tez, ze podzielil sie ta wiedza z innym starszym.


hmm w sumie watpie... chyba naprawde to olał .. oststnio był u mojego taty i zagadywał mnie (bo mieszkamy obok) i taki był milutki .....

#56 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2008-06-22, godz. 21:28

hmm w sumie watpie... chyba naprawde to olał .. oststnio był u mojego taty i zagadywał mnie (bo mieszkamy obok) i taki był milutki .....

Taki milutki jak Starszy owladniety misja pomocy zblakanej owiecce?

Użytkownik Epoka edytował ten post 2008-06-22, godz. 21:29


#57 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2008-06-22, godz. 21:30

powiem szczeze ze mnie osobiscie wydaje sie ze to po prostu olał ........

mysLISZ inaczej EPOKO?

Użytkownik marta edytował ten post 2008-06-22, godz. 21:31


#58 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2008-06-22, godz. 21:46

powiem szczeze ze mnie osobiscie wydaje sie ze to po prostu olał ........

mysLISZ inaczej EPOKO?

hmm chyba naleze do "elity" ( mój ojciec SJ sługa bardzo duuuuzo daje dobrowolnych na SJ) jesli przymykaja oko na mnie

Moze z powyzszego powodu tak ci sie wydaje, nie musi jednak tak byc.
Marto obawiam sie, ze czatujemy.
Szczerze ci wspolczuje, bo widze, ze wzajemne relacje Twoje i Ojca sa zagrozone przez lojalnosc wzgledem Organizacji. Jesli wolno mi cos radzic. Jako dorosla osoba nie podlegasz wladzy rodzicielskiej i postepujesz jak chcesz niemniej szanuj swojego Ojca-nie jest mu latwo. Pozdrawiem serdecznie Epoka

#59 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2008-06-22, godz. 21:55

EPOKO
szanuje mojego ojca i to bardzo..... rozumiem ze jest "lojalny wobec jehowy" i chce to załatwic po swojemu czyli SJ ale sadze ze o takim zachowaniu starszego nic sie nie bedzie działo wiecej......

#60 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2008-06-22, godz. 22:14

świadkiem moim wypowiedzi był mój mąż i moj ojciec (mąż swiadek ale tak jak ja wogole w niczym nieuczestniczacy i raczej anty SJ )

Marto a moge zapytac jaki jest twoj status w zborze? Co to znaczy w niczym nieuczestniczacy swiadek?

Użytkownik Epoka edytował ten post 2008-06-22, godz. 22:16





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych