Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy można być Masonem i Świadkiem Jehowy?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
112 replies to this topic

Ankieta: Czy można być Masonem i Ś. J.? (16 użytkowników oddało głos)

Czy masoni są w Organizacji Świadków Jehowy?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj

#1 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-14, godz. 13:25

Istnieją różne opowieści na temat początków Strażnicy. Osobiście gdy wstępowałem do organizacji nikt nie zadawał mi pytania: Czy jestem masonem?, ale pytano się Czy żuję betel?
Wobec tego publicznie zadaję pytanie: Czy można być Masonem i Świadkiem Jehowy? oraz Czy Mason zostanie wykluczony? ;)

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-17, godz. 19:47

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#2 ihabot

ihabot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 226 Postów

Napisano 2006-10-14, godz. 13:38

Wobec tego publicznie zadaję pytanie: Czy można być Masonem i Świadkiem Jehowy? oraz Czy Mason zostanie wykluczony?



Bardzo intrygujacy temat , ciekawy jestem opini obecnych na forum. O ile Mi wiadomo takie zarzuty byly stawiane pierwszemu prezesowi.Moze tu jest klucz do rozwiazania zagadki sztywnych dogmatow .Kto placi ten wymaga :) . A tak nawiasem mowiac slawetne jest zaproszenie prezesa do wygloszenia mowy w kwesti dobrej nowiny dla zydow.Mial szerokie audytorium i wielkie oklaski.
„A potem będzie koniec, gdy odda królestwo Bogu i Ojcu, gdy zniszczy wszelkie przełożeństwo i wszelką zwierzchność, i moc.(25) Bo on musi królować, póki by nie położył wszystkich nieprzyjaciół pod nogi jego.(26) A ostatni nieprzyjaciel, który będzie zniszczony, jest śmierć.(27) Bo wszystkie rzeczy poddał pod nogi jego. A gdy mówi, że mu wszystkie rzeczy poddane są, jawna jest, iż oprócz tego, który mu poddał wszystkie rzeczy.(28) A gdy mu wszystkie rzeczy poddane będą, tedyć też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystkie rzeczy, aby był Bóg wszystkim we wszystkim.”

#3 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-14, godz. 13:45

Bardzo intrygujacy temat , ciekawy jestem opini obecnych na forum. O ile Mi wiadomo takie zarzuty byly stawiane pierwszemu prezesowi.Moze tu jest klucz do rozwiazania zagadki sztywnych dogmatow .Kto placi ten wymaga :) . A tak nawiasem mowiac slawetne jest zaproszenie prezesa do wygloszenia mowy w kwesti dobrej nowiny dla zydow.Mial szerokie audytorium i wielkie oklaski.

Za pasem czas odwiedzania grobów. Mogiła byłego prezesa była bardzo imponująca, szczególnie piramida, którą chyba później skopiowano na jednodolarówkę, dlatego na jednodolarówkę, bo takiej wielkości datek można dać za pisemko Strażnica. :D :D :lol:

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-17, godz. 19:49

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#4 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-10-14, godz. 15:02

Masoneria to w koncu nie jest organizacja religijna. Pewnie więc wśród nich znajdują się i świadkowie Jehowy.

W ogóle, przez te masońskie nagonki, ludziom się odbija na dźwięk słowa: "mason". Moim zdaniem bez sensu :)
Pozdrawiam :)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#5 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-10-14, godz. 15:16

zawsze chciałem zapisać się do loży masońskiej ! ale kurcze nie moge ich znaleźć ! może ktos ma jakies namiary !?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#6 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-14, godz. 15:21

Z tego co mi wiadomo być Masonem wyklucza bycie np. katolikiem więc i jehowitą również taka osoba nie może być. To się wiąże z historią masonerii itd - najlepiej poszukać świadectwa byłych masonów a się wyjaśnią mity-niemity...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#7 ihabot

ihabot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 226 Postów

Napisano 2006-10-14, godz. 15:31

zawsze chciałem zapisać się do loży masońskiej ! ale kurcze nie moge ich znaleźć ! może ktos ma jakies namiary !?


He he do organizacji moim zdaniem zapraszaja :) tak jak do lokalnych kolek parafialnych "roza" lub Opus Dei :D Polecam lekture "Protokoly Medrcow Syjonu" :D :D :D
„A potem będzie koniec, gdy odda królestwo Bogu i Ojcu, gdy zniszczy wszelkie przełożeństwo i wszelką zwierzchność, i moc.(25) Bo on musi królować, póki by nie położył wszystkich nieprzyjaciół pod nogi jego.(26) A ostatni nieprzyjaciel, który będzie zniszczony, jest śmierć.(27) Bo wszystkie rzeczy poddał pod nogi jego. A gdy mówi, że mu wszystkie rzeczy poddane są, jawna jest, iż oprócz tego, który mu poddał wszystkie rzeczy.(28) A gdy mu wszystkie rzeczy poddane będą, tedyć też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystkie rzeczy, aby był Bóg wszystkim we wszystkim.”

#8 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-10-14, godz. 15:34

no to kurcze się zaczynam martwić, chyba plebs jestem ;-(
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-14, godz. 15:47

Przepraszam popełniłem mały błąd choc w zasadzie nie tak duży. Mianowicie nie do pogodzenia jest bycie katolikiem/ŚJ czy w ogóle chrześcijaninem i Masonem. Nie mniej masoni twierdzą że to nie jest jakiś problem lecz jest wiele spraw które jednak wykluczają przynależność do jednego i drugiego "stylu życia" B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#10 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-10-14, godz. 15:53

Sebol: stań się kimś wybitnym, a może Cię zaproszą. Lubią wspierać jednostki szczególne. ;)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#11 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-14, godz. 16:01

Z tego co mi wiadomo być Masonem wyklucza bycie np. katolikiem więc i jehowitą również taka osoba nie może być. To się wiąże z historią masonerii itd - najlepiej poszukać świadectwa byłych masonów a się wyjaśnią mity-niemity...

Jak masz namiary na ex-masonów, to zapodaj. ;) Mnie też interesuje ten temat. ;)

Sebol: stań się kimś wybitnym, a może Cię zaproszą. Lubią wspierać jednostki szczególne. ;)

A ja już jestem kimś wybitnym. Super exem. :D Należę do Elity Forum. :P Za mało??

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-14, godz. 16:18

Bezpośrednio nie miałem okazji poznać :) Chyba to jak szukać (nawet samego masona) jak igły w stogu siana ale miałem okazję czytać świadectwo jakiegoś faceta.

Ja już też jestem exem :) jestem ex kawalerem czystym rasowo [...] (nie rozwijamy wątków personalnych | moderator)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-14, godz. 16:48

Bezpośrednio nie miałem okazji poznać :) Chyba to jak szukać (nawet samego masona) jak igły w stogu siana ale miałem okazję czytać świadectwo jakiegoś faceta.

Chodziło mi właśnie, o coś do poczytania. Masz coś może? To byś mi przesłał na skrzynkę, albo podaj jakiś link. :)

--
Do wszystkich: pamiętajmy, by pisać na temat i nie czatować. | moderator

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#14 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-14, godz. 17:57

Z tego co mi wiadomo być Masonem wyklucza bycie np. katolikiem więc i jehowitą również taka osoba nie może być. To się wiąże z historią masonerii itd - najlepiej poszukać świadectwa byłych masonów a się wyjaśnią mity-niemity...

No Wielki Mistrz masoński to rzeczywiści nie wytrzyma długo jako zwykły Świadek Jehowy, ale jako prezes towarzystwa może mógłby się spełnić. Kiedyś widziałem reportaż o masonerii w USA i z wypowiedzi nie wynikało, że religia jest problemem dla masona, problem pewnie pojawia się po drugiej stronie. :D

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-17, godz. 19:50

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#15 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-19, godz. 00:44

Wywiad z prawdziwym masonem:

http://web.mit.edu/d...anti-xtian.html

Po przeczytaniu wypowiedzi Masona, można stwierdzić, że można być dobrym Chrześcijaninem, Żydem, Buddystą i jednocześnie Masonem. Tutaj pojawia się pytanie: czy wobec tego można być dobrym Świadkiem Jehowy i Masonem?
Czytając dalej dowiadujemy się, że podczas obrzędu inicjacji, Masoni posługują się "Masońską Biblią" czyli przekładem Biblii Króla Jakuba, jak wszyscy pamiętamy, ten przekład dość długo służył Świadkom Jehowy.
Tutaj pojawia się następne pytanie: Czy Przekład Nowego Świata jest przekładem Masońskim?
Dalej czytamy o symbolice masońskiej, okazuje się, że niema ona nic wspólnego z kulem szatana.
I rodzi się nowe pytanie: Czy ognisty krzyż ze Strażnicy (który objawił się Cesarzowi Konstantynowi) z lat dwudziestych XX w jest symbolem masońskim? (ognisty krzyż, często występuje z inskrypcją In Hoc Signo Vinces) :D

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-17, godz. 19:50

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#16 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-10-19, godz. 11:55

Po przeczytaniu wypowiedzi Masona


Nicka Masona?
[db]

#17 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-19, godz. 14:16

' date='2006-10-19 13:55' post='38006']
Nicka Masona?

Nazwisko wskazuje że Nick był Masonem, znak "sigma 6" oznacza, że dążył do doskonałości przez eliminację błędów, a muzyka Pink Floyd to "coś ponad swoją epokę" i może być muzycznym przesłaniem od Masonów.
Ale czy Nick Mason, był naprawdę masonem? Czy mógł być Świadkiem Jehowy? Są to chyba pytania bez odpowiedzi, chociaż w tamtych czasach wielu synów pastorów zakładało zespoły rockowe. :D :lol:

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-17, godz. 19:51

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#18 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-19, godz. 15:40

Z tego co mi wiadomo to masoni nie mają nic wspólnego z satanizmem nie mniej ich pewne wewnętrzne sprawy są sprzeczne z chrzescijaństwem. Są róże poziomy w masonizmie. Poza tym z tego co czytałem kiedyś we francji i angli niejednokrotnie podczas zebran loży masonskiej wystepowali przeciw chrzescijaństwu w swoich założeniach ale tu trzeba by gdzies pewnie po archiwach pogrzebać.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#19 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-19, godz. 16:50

Z tego co mi wiadomo to masoni nie mają nic wspólnego z satanizmem nie mniej ich pewne wewnętrzne sprawy są sprzeczne z chrzescijaństwem. Są róże poziomy w masonizmie. Poza tym z tego co czytałem kiedyś we francji i angli niejednokrotnie podczas zebran loży masonskiej wystepowali przeciw chrzescijaństwu w swoich założeniach ale tu trzeba by gdzies pewnie po archiwach pogrzebać.

Z założenia Strażnica od początku występowała przeciw tzw. Nominalnemu Chrześcijaństwu, walka z wszelką formą religii różnej od religii ŚJ to fakt niejednokrotnie potwierdzony. A słynne nauki o piramidzie z pierwszego i trzecieg tomu dzieł Russella. Tak na marginesie, gdyby wpadły mi w łapki te fajne tomiki Russella przed chrztem, to Towarzystwo miało by mniej o jedną owieczkę. :D

Niestety tomiki wpadły później w łapki i for-mularz S-79b w kolorze brązowym, czeka w zaklejonej kopercie w tajnym archiwum zboru, na mój powrót do organizacji i nie można go usunać, horror! :o :D :D :lol:

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-17, godz. 19:53

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#20 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-19, godz. 17:09

[...]

A czy obecnie prawowitymi spadkobiercami pierwotnej Strażnicy są obecnie Badacze?
Widziałem wydawaną przez nich "Straż" i miała ona na stronie tytułowej słynny krzyż ognisty? :huh:


Do wszystkich: proszę pisać na temat, unikać personalnych wycieczek, a rozmowy OT prowadzić przez PM | moderator

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-17, godz. 19:55

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych