Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy można być Masonem i Świadkiem Jehowy?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
112 replies to this topic

Ankieta: Czy można być Masonem i Ś. J.? (16 użytkowników oddało głos)

Czy masoni są w Organizacji Świadków Jehowy?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj

#21 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-22, godz. 13:29

Temat jednak zaczął mnie intrygować bo na stronie rumburaka jest coś o wolnomularstwie i to jak najbardziej wydaje się pozytywnie -> wolnomularstwo u rumburaka Bynajmniej śmiesza mnie podawane na tej domenie argumenty bo krytycyzmu tam ze świecą szukać, ale nie spodziewałem się, że tak odniosą się do masonerii :) Czyżby jednak ŚJ pozytywnie odnosili się do nich??
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#22 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-22, godz. 15:48

Rumburak jest, nie tyle co świadkiem Jehowy, co antykatolikiem - myślę, że to taki drugi HC w wersji jeszcze nie do końca przerobionej. :D
Pewnie wszystko, co walczy z kościołem, a do tego propaguje imię Boże, kojarzy mu się jak najbardziej pozytywnie. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#23 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-22, godz. 16:14

Rumburak jest, nie tyle co świadkiem Jehowy, co antykatolikiem - myślę, że to taki drugi HC w wersji jeszcze nie do końca przerobionej. :D
Pewnie wszystko, co walczy z kościołem, a do tego propaguje imię Boże, kojarzy mu się jak najbardziej pozytywnie. ;)

Usunięcie symbolu krzyża, zwykły człowiek przypisze działalności Szatana. Obecnie w publikacjach Strażnicy nigdzie nie ma krzyża, co wydaje się zgodne z ekumenizmem masonów (w lożach masońskich nie było krzyży). Wszyscy wiemy, że znakomita większość Świadków Jehowy to przechrzty z innych religii, pewnie brak krzyża ułatwia ten proceder, bo nie razi nikogo swoją symboliką chrześcijańską, a jak nie razi, to zbory Świadków Jehowy to idealne miejsce dla Masonów i Satanistów. Ponoć Sataniści 31 października obchodzą swoje święto, czy to przypadek, że to święto przypada w dniu śmierci założyciela Towarzystwa Strażnica Russella? :P :D :D :lol:

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-17, godz. 19:57

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#24 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-22, godz. 17:40

To dlaczego na wizerunkach masońskich jakie przytacza nasz drogi komediant rumburak są krzyże? :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#25 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-22, godz. 18:16

To dlaczego na wizerunkach masońskich jakie przytacza nasz drogi komediant rumburak są krzyże? :P

Nie są to krzyże chrześcijańskie, jest to tzw. krzyż ognisty lub świetlisty, używany do oznaczenia stopnia wtajemniczenia Masona i spotkać go można było w latach dwudziestych na okładce Strażnicy
(IMG:http://www.jwfacts.com/index_files/image1483.gif)
Tutaj można zobaczyć to samo, na potwierdzenie argumentacji o pochodzeniu masońskim tego symbolu:
(IMG:http://www.jwfacts.com/index_files/image423.jpg)
Widać, że Strażnica znalazła się w następnym stopniu wtajemniczenia, bo charakterystyczny znak został usunięty z okładki pisemka. Redaktorzy Strażnicy usuwają ten symbol nawet z miejsca kaźni Jezusa, dając dowód na swoje powiązania ze światem masonerii i satanizmu. :D :D :lol:

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-17, godz. 19:58

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#26 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-10-22, godz. 18:59

Ale jaja - ciekawe co na to ŚJ ?. Czy może znowu się wykręcą sianem. :lol:

#27 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-10-23, godz. 06:44

A wracając do tematu: mason publicnie nie powie, że jest masonem ;) Niekoniecznie więc, jesli mu wszystko gra w religii i stowarzyszeniu, musi zostać wykluczony :)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#28 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-23, godz. 11:43

A wracając do tematu: mason publicnie nie powie, że jest masonem ;) Niekoniecznie więc, jesli mu wszystko gra w religii i stowarzyszeniu, musi zostać wykluczony :)

A moim zdaniem Masoni nie kryją swojego oblicza, tylko trzeba mieć oczy i patrzeć:

http://membres.lycos...umentrussel.htm

Strona jest po francusku, ale zdjęcia mówią same za siebie! :D

To co Bracia i Siostry "Wykluczmy" Towarzystwo Strażnicę, ja już to zrobiłem! :D :D :lol:

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-17, godz. 19:59

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#29 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-23, godz. 11:57

Nie wiedziałem że jego grób jest koło takiej ciekawej instytucji :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#30 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-23, godz. 12:06

Nie wiedziałem że jego grób jest koło takiej ciekawej instytucji :D

Tu mam prośbę do Brasi z USA, wiadomo nadchodzi czas odwiedzania cmentarzy, czy ktoś mógłby się wybrać na cmentarz obok GREATER PITTSBURG MASONIC CENTER i zapalić świeczkę na grobie Russella, aha i bardzo ważne, zrobić listę nazwisk osób które spoczywają na tym cmentarzu, chętnie ją opublikuję. :D

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-17, godz. 20:00

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#31 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-23, godz. 12:47

Istnieją różne opowieści na temat początków Strażnicy. Osobiście gdy wstępowałem do organizacji nikt nie zadawał mi pytania: Czy jestem masonem?, ale pytano się Czy żuję betel?
Wobec tego publicznie zadaję pytanie: Czy można być Masonem i Świadkiem Jehowy? oraz Czy Mason zostanie wykluczony? ;)

Jak już jesteś Świadkiem Jehowy to możesz zostać Masonem, wszystkich zainteresowanych zapraszam do loży masońskiej o orientacji chrześcijańskiej:

The Grand Encampment of Knights Templar
of the United States of America
is the national governing body
of the Knights Templar, a Christian-oriented
fraternal organization and an
integral part of the Masonic Fraternity

Przeczytaj ten dokument

http://www.knightste...emberPacket.pdf

a następnie wejdź na stronę:

http://www.knightstemplar.org i się zapisz

To nie jest skomplikowane, możesz się zapisać, może i braci Świadków Jehowy spotkasz, serdecznie zapraszam, aha koniecznie posłuchaj pliku audio na stronie. :D :D :lol:

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-17, godz. 20:02

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#32 omyk

omyk

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 96 Postów

Napisano 2006-10-23, godz. 20:09

Nie wiedziałem że jego grób jest koło takiej ciekawej instytucji

To tylko potwierdza moja koncepcje, ze krzyz w koronie i piramida z odcietym czubkiem nie sa przypadkowe... Brakuje jeszcze tylko all-seeing eye, niczym na dolarowce ;)
Lightdrink - masz u mnie 100 pkt do gory ;p

Użytkownik omyk edytował ten post 2006-10-23, godz. 20:17

Rz 9,5 - "Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen."

jestem katoliczka :)

#33 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-24, godz. 22:37

To tylko potwierdza moja koncepcje, ze krzyz w koronie i piramida z odcietym czubkiem nie sa przypadkowe... Brakuje jeszcze tylko all-seeing eye, niczym na dolarowce ;)
Lightdrink - masz u mnie 100 pkt do gory ;p

No ... jest jeszcze muzyka, zawsze muzyka i pieśni na Sali Królestwa były jakieś nienaturalne.
Okazuje się, że Masoni, tutaj Loża "Rycerzy Templariuszy" ma swoje melodie, znaleźć je nie tak łatwo, ale ludzie wywiadu wszystko znajdą, a oto link: http://knightstemplar.org/music/ w tym katalogu znajdujemy siedem melodii, dlatego siedem, bo w symbolice masońskiej siedem jest liczbą doskonałą.
Zapraszam na masoński koncert, może komuś pewne melodie wydają się znajome z Sali Królestwa? :D :D :lol:

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-17, godz. 20:02

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#34 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-25, godz. 06:10

E no liczba siedem również u żydów i chrześcijan jest symbolem doskonałości więc to akurat 'zapożyczyli' :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#35 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-25, godz. 15:08

E no liczba siedem również u żydów i chrześcijan jest symbolem doskonałości więc to akurat 'zapożyczyli' :P

No może to moja nadspostrzegawczość, czasami taka cecha jest szkodliwa, lecz czasami ma dobre strony. :)

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-17, godz. 20:03

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#36 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-25, godz. 17:05

Na podane w tytule pytanie odpowiada strona obrońców Ch.T.Russella

Tzn. sam pastor publicznie nauczał o zakazie członkostwa Badaczy Pisma Św. w ruchu masońskim.
Czy było to szczere, chrześcijańskie, nauczanie czy tylko mydlenie oczu i kamuflarz, nie wiem.

#37 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-25, godz. 17:47

[quote name='Sebastian Andryszczak' post='38892' date='2006-10-25 19:05']
Na podane w tytule pytanie odpowiada strona obrońców Ch.T.Russella


Moim zdaniem, Russell nie kłamał, ale i nie mówił wszystkiego. Jego pomysł polegał na stworzeniu własnej loży masońskiej, tworu wzorującego się na organizacjach masońskich.
Powołał do życia Towarzystwo Strażnica. Cele tej organizacji z celami masonerii są zadziwiająco podobne.
Wymienię tu podstawowe podobieństwa:
1. Międzynarodowy charakter działalności.
2. Akcja oświaty religijnej w społeczeństwie.
3. Akcje filantropijne.
4. Nazwa "Ciało Kierownicze" wywodzi się z organizacji masońskich.
5. Określenie "Światło", "Nowe Światło", "Stare Światło" "Prawda", "Głoszenie Prawdy" przejęto od masonów.
6. Struktura organizacyjna: istnienie Oddziałów Międzynarodowych, Okręgów (czegoś takiego nie ma w biblii)
7. Znane określenie "Rycerze Chrystusowi" - wyraźnie odnoszące się do masonów.
8. Sale Królestwa podobne do Lóż masonów.
9. Zwyczaj witania wchodzących do sali królestwa, przejęty z loży masońskiej
10. Zwyczaj zwracania uwagi i otaczania opieką nowo wstępujących, podobny do zwyczaju masońskiego.
11. Dobrowolne datki, odpowiednik składki członkowskiej masona.
12. Podobne określenia dotyczące osób nieczynnych, odstępców.
Wniosek: w strukturze Masońskiej Towarzystwo Strażnica jest samodzielnym bytem, dlatego Russell nie zachęcał swoich wyznawców do przychodzenia do konkurencyjnych loży masońskich (konkurencja dotyczy lóż masońskich), jakich w tamtych czasach było wiele w USA, oto cała tajemnica wypowiedzi Russella. :D

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-17, godz. 20:04

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#38 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-25, godz. 17:57

Moim zdaniem, Russell nie kłamał, ale i nie mówił wszystkiego. Jego pomysł polegał na stworzeniu własnej loży masońskiej, tworu wzorującego się na organizacjach masońskich.
Powołał do życia Towarzystwo Strażnica. Cele tej organizacji z celami masonerii są zadziwiająco podobne.
Wymienię tu podstawowe podobieństwa:
1. Międzynarodowy charakter działalności.
2. Akcja oświaty religijnej w społeczeństwie.
3. Akcje filantropijne.
4. Nazwa "Ciało Kierownicze" wywodzi się z organizacji masońskich.
5. Określenie "Światło", "Nowe Światło", "Stare Światło" "Prawda", "Głoszenie Prawdy" przejęto od masonów.
6. Struktura organizacyjna: istnienie Oddziałów Międzynarodowych, Okręgów (czegoś takiego nie ma w biblii)
7. Znane określenie "Rycerze Chrystusowi" - wyraźnie odnoszące się do masonów.
8. Sale Królestwa podobne do Lóż masonów.
9. Zwyczaj witania wchodzących do sali królestwa, przejęty z loży masońskiej
10. Zwyczaj zwracania uwagi i otaczania opieką nowo wstępujących, podobny do zwyczaju masońskiego.
11. Dobrowolne datki, odpowiednik składki członkowskiej masona.
12. Podobne określenia dotyczące osób nieczynnych, odstępców.
Wniosek: w strukturze Masońskiej Towarzystwo Strażnica jest samodzielnym bytem, dlatego Russell nie zachęcał swoich wyznawców do przychodzenia do konkurencyjnych loży masońskich (konkurencja dotyczy lóż masońskich), jakich w tamtych czasach było wiele w USA, oto cała tajemnica wypowiedzi Russella. :D


LD wiele kościołó spełnia większość z tych kryteriów, a mimo to nie można ich nazwać lożami masońskimi.
Może to też wynikać z tego, że podobne struktury organizacyjne najlepiej funkcjonują, co nie oznacza wspólnych korzeni.

Ps.
Wiele z obecnych zwyczajów w zakresie struktór i nazewnictwa wprowadził drugi prezes WTS.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2006-10-25, godz. 17:58

Czesiek

#39 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-25, godz. 17:57

LD, czasami sie zastanawiam kiedy Ty piszesz poważnie, a kiedy żartujesz.

#40 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-25, godz. 18:32

LD, czasami sie zastanawiam kiedy Ty piszesz poważnie, a kiedy żartujesz.

Przecież masoni to nie demoniczna organizacja, tyko sympatyczny komitet wzajemnej adoracji i wspólnych interesów. Następny dowód. Jak doszło do rejestracji Towarzystwa Strażnica w Polsce, w kraju bardzo katolickim. Towarzystwo mogło posłużyć się swoimi tajnymi powiązaniami z międzynarodówką masońską, dowodów pisemnych na to moje stwierdzenie nie ma, ale czy ktoś czytał Statut Towarzystwa Strażnica, widziałem lepsze w organizacjach podobnych do zwiazku filatelistów lub innych. Jak ludzie odpowiedzialni mogli coś takiego podpisać, gdzie od organizacji o mniejszym znaczeniu społecznym wymaga się znacznie większej ilości szczegółów dotyczących działalności. Jak nic, widać masońskie powiązania z politykami lewicowymi. :D

Użytkownik jb edytował ten post 2006-11-17, godz. 20:05

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych