Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biblia pisana pod dyktando szatana?


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

Ankieta: Szatan a Biblia

Czy szatan mógł maczać palce przy spisywaniu Pisma Świętego?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-26, godz. 00:07

Zauważam, że czasami wychylasz nos z poza muru, który Cię otacza

Nie otacza mnie żaden mur, albo inaczej mówiąc, fakt, że należę do jakiejś religii uważam za zaletę a nie wadę. Nie ulegaj stereotypowi, że jak ktoś należy do sformalizowanej religii, to jest głupi.

Jest to temat czysto teoretyczny. Ja sam nie napisałem, że utożsamiam się z tezą, którą postawiłem

Ja mam zupełnie inaczej. Zawsze utożsamiam się z tezą, którą głoszę. Nie zajmuję się problemami, które nie palą mi wnętrzności.

Dlatego zastanawiam się skoro szatan ma możliwość ingerowania w życie ludzi, to dlaczego nie miał by mieć możliwości ingerowania w styl napisania Biblii?

Bo Bóg nie pozwolił szatanowi ingerować w Biblię. Jest to dla mnie dogmat. Dla Ciebie nie musi to być oczywistość i jeszcze w dodatku tezę tą trudno uzasadnić. Dlatego jedyne, co mogę zrobić, to atakować argumenty za tezą przeciwną.

Jak rozumiem dwuznaczność? Biblia nie jest napisana w jasny sposób. W jednym miejscu pisze, że Jezus jest jednym z Bogiem, w drugim, że jest mniejszy. W jednym miejscu, że po śmierci idzie się do piachu i zapada w sen śmierci, później osąd i co najwyżej wieczne uśmiercenie, w drugim, że człowieka mogą czekać wieczne katusze w tak zwanym piekle.

Problem leży w zasadzie Sola Scriptura. Nigdy nie miało być tak, że Biblia jest jedynym źródłem wiedzy o Bogu. Żeby dowiedzieć się, co autorzy naprawdę myśleli, trzeba poznać inne dzieła kultury, w której powstała Biblia, trzeba poznać ich wierzenia i tradycję. Warto czytać także apokryfy, które wprawdzie zawierają błędy, ale ukazują, w jaki sposób ludzie próbowali zrozumieć Boga. Zasada Sola Scriptura ma zaledwie 500 lat. Jej twróca (Luter) odciął wielu ludziom inne źródła prawdy poza Biblią.

Z tych niejasności wybuchło zbyt wiele nieprzyjemności.

Nieprawda, nieprzyjemności wcale nie wynikały z różnic ideologicznych. Większość wojen z religią w tle toczyła się o to, o co wszystkie inne wojny - o władzę i kasę. Kwestie doktrynalne były drugorzędne. Myślisz, że jakikolwiek król poszedłby na wojnę dla samej chwały bożej, gdyby nie stała za tym żadna korzyść materialna?
Ergo: nawet gdyby Biblia zawierała tylko jedno zdanie, w dodatku proste jak drut, to i tak ktoś poszedłby zabijać w jej imieniu, gdyby tylko zwęszył w tym jakiś interes.

Jakimi miernikami sprawiedliwości kierował się Bóg, gdy kazał wybijać pogańskie kobiety i ich maleństwa? Czemu to miało służyć? Czego mądrego mamy, jako ludzie z tego przykładu się nauczyć?

Kiedy miałem około 9 lat, ksiądz opowiedział mi bajkę o wielkim siłaczu, który postanowił służyć temu, kto jest najsilniejszy. Najpierw poszedł za jakimś królem, potem za diabłem, na końcu za Bogiem. Morał był taki, że Bóg jest najsilniejszy. Takie bajki opowiada się dzieciom, kiedy mają 9 lat.
My, chrześcijanie, jesteśmy po około 3500 latach nauki. Żydzi, którzy ledwie wyszli z Egiptu, mieli tej nauki trochę mniej. Już się domyślasz, jakiej nauki potrzebowali w pierwszej kolejności? Gdyby Bóg z miejsca kazał Żydom nadstawiać drugi policzek, myślisz, że ktoś by Go posłuchał? Najpierw Bóg musiał udowodnić swoją potęgę w sposób, który byłby dla Żydów zrozumiały.

W Biblii są często same relacje z jakiegoś wydarzenia, a nie ma wytłumaczenia dlaczego tak zostało uczynione.

Poczytaj źródła pozabiblijne. Żydzi mają Talmud, katolicy całe tony pism Ojców Kościoła, Świadkowie Strażnice. Znajdziesz tam całą masę wyjaśnień. Sam później zadecyduj, czyja argumentacja jest dla Ciebie najrozsądniejsza.

Mógłbyś rozwinąć tą myśl?

Bandyta w sądzie będzie domagał się respektowania jego praw, ale sam będzie naginał niekorzystne dla niego prawa. Tak samo robi szatan. Poza tym Bóg nie jest stronniczy. Jeżeli np. Bóg powie, że człowiek zasługuje na śmierć, a potem szatan przyjdzie i zacznie domagać się wykonania tego wyroku, to Bóg nie powie mu: "ty jesteś szatan, ciebie nie słucham". Bóg musi rozważyć, czy żądanie jest słuszne czy nie, bez względu na to kto je wyraża. Szatan domagał się śmierci apostołów za ich grzechy. Ta śmierć im się należała, nawiasem mówiąc. Gdyby Jezus nie złożył za nas ofiary, to Bóg rzeczywiście musiałby sprawiedliwie wykonać wyrok. Bo nie może odmówić sprawiedliwości szatanowi tylko dlatego, że to szatan.

Dla mnie Hiob nie jest postacią fikcyjną. Powołuje się na niego Jakub. Styl napisania księgi jest poetycki. Z pewnością nie tak wyglądały dialogi i przemyślenia tego człowieka. Ale myślę, że sens został zachowany.

Czy to, że Jakub powołuje się na Hioba dowodzi, że jest on postacią historyczną? Styl księgi to poemat z wyraźnymi śladami przeróbek oraz z wyraźnie dodanym wstępem i zakończeniem pisanym prozą. Prawdopodobnie wersja, która znalazła się w Biblii jest przerobioną wersją żydowskiego poematu, który z kolei jest przerobioną wersją poematu jakiegoś innego narodu. Inne narody (np. Arabowie) również mają swoje wersje opowieści o Hiobie.

Jestem człowiekiem cywilizowanym. Mam sumienie i gdy czytam o rzeźni niewiniątek zgotowanej z rozkazu Boga, to krew się we mnie gotuje.

Terebincie, już o tym pisałem. Dlaczego Twoje mierniki moralne są niby lepsze niż innych? My, cywilizowani, burzymy się na myśl, że w Arabii Saudyjskiej ucina się rękę złodziejowi. Żydzi gotują się, gdy u nas nie skazuje się mordercy na karę śmierci. Każdy uważa, że to on jest cywilizowany, a ci, którzy robią inaczej to dzicz.
Jak oceniasz nakaz zabijania prostytutek u Mojżesza? Było to dobre, czy złe?
A co do rzeźni niewiniątek. Po pierwsze, uważam, że owe niewiniątka mają możliwość zmartwychwstania. Bóg ma prawo odbierać życie, ponieważ ma możliwość je zwrócić. I wierzę, że zwróci. Po drugie, praktyki te nie różniły się specjalnie od metod prowadzenia wojny innych narodów. Takie było prawo wojny. Konwencję genewską uchwalono dopiero w XIX wieku. Dość długo nam zajęło, żeby dojść do takiego poziomu cywilizacyjnego, chociaż Jezus nauczał już 2000 lat temu. Bóg mógłby oczywiście zabronić prowadzenia wojen, ale czy ktoś by Go posłuchał? I po trzecie: to, co dzisiaj nam nie przystoi, mogło przystoić ówczesnym Żydom ze względu na ich moralne dziecięctwo. Kiedy dziecko jest małe, może na rozkaz mamy robić kupę do nocnika. Dla dorosłego człowieka byłaby to hańba.

Dlaczego, gdy śJ głoszą, że Bóg wybije miliardy osób w armagedonie to oskarża się ich o to, że zniekształcają obraz Boga? Ale gdy ja w Biblii podaję dowód, że Bóg wybijał całe narody, nie oszczędzając nikogo z ludzi to mi się przypisuje złe pobudki.

Świadkowie czytają Biblię wyrywkami, po jednym wersecie naraz. Jeżeli zaczniesz analizować Biblię zgodnie z chronologią spisywania ksiąg, to zobaczysz, że moralność idzie w dobrą stronę. Bóg najpierw wybijał narody, żeby pokazać swoją siłę (i skutkowało) a potem kazał nadstawiać drugi policzek. Świadkowie idą wstecz.

Za tysiąc lat, kiedy będzie powszechnie obowiązywał wegetarianizm, ludzie przyszłości będą czytać starożytne archiwa tego forum i będą drżeć na myśl o tym, że jedliśmy mięso. Musieliśmy być barbarzyńcami, że robiliśmy z siebie cmentarze dla innych istot. I pomyśleć tylko, że miliardy kurczaków musiały zginąć, żebyśmy mogli się nażreć. Z pewnością będzie to dla nich dowód, że byliśmy moralnymi prymitywami i że Biblia w związku z tym jest nieprawdziwa.
Jeżeli faktycznie archiwa tego forum przetrwają i za tysiąc lat ktoś naprawdę będzie je czytał, to korzystając z okazji: pozdrowienia dla ludzi przyszłości :)

To ludzie nauki, humaniści zmobilizowali kościoły do tego, aby ludziom okazywać bardziej przyjazne oblicze.

Nie wierzę. Podaj jakiś przykład.

Jeżeli czytam, że Bóg kazał kogoś zabić, to tak właśnie było.

Nie ulegaj złudzeniu, że kiedyś było inaczej niż dzisiaj. Czasy biblijne to nie był jakiś magiczny okres, gdy cuda działy się na każdym kroku a Bóg mieszkał za rogiem i zawsze można było z Nim pogadać. Jest na odwrót - to my jesteśmy dzisiaj bliżej Boga, niż kiedykolwiek.
Ludzie z czasów Biblii byli dokładnie tacy sami, jak my. Tak samo tęsknili za Bogiem i tak samo trudno było nawiązać z Bogiem kontakt. Kiedy jest napisane, że Bóg kazał kogoś zabić, to (moim zdaniem) należy to rozumieć dokładnie tak samo, jak np. dzisiaj Bóg każe Ojcu Rydzykowi przemawiać na antenie. Komuś sie po prostu wydawało, że Bóg mu coś każe. Może wydawało mu się słusznie - pewnie tak. Może trochę nad'interpretował ten rozkaz. Może nakaz taki wynikał ogólnie z nakazów ówczesnej religii, więc jako taki pochodził od Boga (a Bóg rzeźbił prawdziwą religię stopniowo). Zawsze jak czytasz Biblię to pomyśl, jak wyglądałaby opisana historia współcześnie.

Ale o czym Biblia mówi prawdę? Tam gdzie wkracza nauka i dowody naukowe to już nie zawsze się pokrywa z prawdą.

Fizyka newtonowska również nie pokrywa się z prawdą i co z tego? Biblia nigdy nie pretendowała do bycia podręcznikiem fizyki ani historii. Biblia opowiada prawdę na temat rzeczywistości duchowej, używając pojęć i stanu nauki współczesnych dla momentu spisywania.

Poza tym, który kanon mówi prawdę, bo jest ich wiele?

Katolicki. Czy myślałeś, że powiem cokolwiek innego :)? Gdybym nie wierzył w kanon katolicki, to nie byłbym katolikiem.
Kwestia rozstrzygnięcia, który kanon jest prawdziwy wcale nie jest taka beznadziejna. Da się dość mocno uzasadnić, dlaczego powinien obowiązywać kanon katolicki. I chociaż pojawiają się pytania, to da się prędzej czy później znaleźć na nie odpowiedź.

#22 Andrzejek

Andrzejek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów
  • Lokalizacja:Nadarzyn - Kwaczoły Dolne

Napisano 2006-11-26, godz. 00:18

Tak się zastanawiam, czy przy spisywaniu Pisma Świętego swoich palców nie maczał szatan.

Moim zdaniem Szatan to maczał palce przy pisaniu Biblii szatana, ale nie Pisma Świętego. :P

Użytkownik Andrzejek edytował ten post 2006-11-26, godz. 00:19

Witam Wszystkich i pozdrawiam!

#23 pozyton

pozyton

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów

Napisano 2007-01-01, godz. 12:33

Prawdopodobnie nie byłby sobą gdyby nie spróbował.Pytanie też jest takie: czy pozwolono mu coś takiego uczynić ? Paweł ostrzegał przed głoszącymi dziwne nauki.Pewnie ci sami którzy głosili te nauki ,tak samo je spisywali i próbowali naśladować Pawła ,wysyłając je do zborów . Mnie pociesza ta oto myśl:

I Mojżesz wprawdzie był wierny w całym domu Jego, ale jako sługa na świadectwo tego, co miało być powiedziane; Chrystus zaś, jako Syn, był nad swoim domem. Jego domem my jesteśmy, jeśli ufność i chwalebną nadzieję aż do końca wytrwale zachowamy. Dlatego /postępujcie/, jak mówi Duch Święty: Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych jak w buncie, jak w dzień kuszenia na pustyni,

(List do Hebrajczyków 3:5-8, Biblia Tysiąclecia)



Bez względu co by się dział,co szatan stara i starał się uczynić,nie może rozdzielić nas od Pana.
Jeżeli zabiegamy z całego serca o wieź z Nim, to przekaz pisemny czy ustny nie może być zniekształcony .
Przykładem jest twój post Terebincie,aby zwracać uwagę na wszystko co człowiek dostanie do łapy.
Czy szatan może manipulować pismem czy nie ? Pismem od Boga w żadnym wypadku ! Lecz pismem od człowieka ,owszem . Rozsądzając to, prośmy o Duch Świętego ,bowiem nie w pismach jest zbawienia lecz w więzi z Panem ! Wszystkim jest wiadome że On nie zawodzi w żadnej materii .
Mówi Ten, który o tym świadczy: Zaiste, przyjdę niebawem. Amen. Przyjdź, Panie Jezu! Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi!
(Objawienie) 22:20,21, Biblia Tysiąclecia)

#24 stamaim

stamaim

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 246 Postów

Napisano 2007-01-01, godz. 19:35

A co do rzeźni niewiniątek. Po pierwsze, uważam, że owe niewiniątka mają możliwość zmartwychwstania. Bóg ma prawo odbierać życie, ponieważ ma możliwość je zwrócić. I wierzę, że zwróci. Po drugie, praktyki te nie różniły się specjalnie od metod prowadzenia wojny innych narodów. Takie było prawo wojny. Konwencję genewską uchwalono dopiero w XIX wieku. Dość długo nam zajęło, żeby dojść do takiego poziomu cywilizacyjnego, chociaż Jezus nauczał już 2000 lat temu. Bóg mógłby oczywiście zabronić prowadzenia wojen, ale czy ktoś by Go posłuchał? I po trzecie: to, co dzisiaj nam nie przystoi, mogło przystoić ówczesnym Żydom ze względu na ich moralne dziecięctwo. Kiedy dziecko jest małe, może na rozkaz mamy robić kupę do nocnika. Dla dorosłego człowieka byłaby to hańba.


Nie ulegaj złudzeniu, że kiedyś było inaczej niż dzisiaj. Czasy biblijne to nie był jakiś magiczny okres, gdy cuda działy się na każdym kroku a Bóg mieszkał za rogiem i zawsze można było z Nim pogadać. Jest na odwrót - to my jesteśmy dzisiaj bliżej Boga, niż kiedykolwiek.
Ludzie z czasów Biblii byli dokładnie tacy sami, jak my. Tak samo tęsknili za Bogiem i tak samo...


Haelu. Czy to znaczy, że Bóg może mnie torturować, np. wyrywać mi paznokcie, oczy itd. ponieważ i tak będzie w stanie mi je zwrócić, tak, jak według Ciebie mógł mordować dzieci, bo kiedyś będzie w stanie je wskrzesić? Nie rozumiem tego.

Nie pociesza mnie też myśl, że tak się wtedy wojowało. To był ten sam Bóg, o którym pisze się, że jest Bogiem miłości, naprawdę nie musiał dostosowywać się do stylu walki ówczesnych narodów. Czy On często tak sobie dostosowuje się do innych? Od czego ta zmienność zależy?

Kolejna rzecz: już nie wiem, czy Żydzi byli jednak moralnymi dziećmi, jak piszesz, czy też, jak piszesz, byli zupełnie tacy sami. Bo jeśli jednak wybierzesz drugą opcję, to podobnie jak nami, musiały nimi wstrząsać niektóre boże zagrania.

Kolejna rzecz, o której już pisałem w innych wątkach: mnie najbardziej zraża do Boga poniżanie kobiet. To jest rzecz, która nie ulega zmianie w czasie, nie jest niczym uzasadniona, a skutki widoczne są do dzisiaj. Więc, jeśli miałbym założyć, że Bóg jest dobry, to w te wszystkie miejsca, które są zupełnie niezrozumiale nie tylko dla mnie, ale myślę że dla każdego myślącego człowieka, powinien ingerować Szatan.

Choć trzy wersety:

1 list Pawła do Koryntian 11:7 (Bw): "Mężczyzna bowiem nie powinien nakrywać głowy, gdyż jest obrazem i odbiciem chwały Bożej; lecz kobieta jest odbiciem chwały mężczyzny" i kolejne wersety..

Kapłańska 27:1-4 (PNŚ): "I Jehowa rzekł jeszcze I do Mojżesza, mówiąc: (2)"Przemów do synów Izraela i powiedz im: 'Jeśli ktoś składa szczególny ślub, ofiarując Jehowie dusze według wartości szacunkowej, (3)ma to być szacunkowa wartość mężczyzny w wieku od dwudziestu lat do sześćdziesięciu lat; ta wartość szacunkowa ma wynosić pięćdziesiąt sykli srebra według sykla świętego miejsca. (4) Lecz jeśli jest to kobieta, wartość szacunkowa ma wynosić trzydzieści sykli."

Kapłańska 12:1-5 (PNŚ): "(1)I Jehowa odezwał się do Mojżesza, mówiąc: (2) "Powiedz synom Izraela, mówiąc: 'Jeżeli kobieta pocznie potomka i urodzi dziecko płci męskiej, będzie nieczysta przez siedem dni; będzie nieczysta, tak jak w dniach nieczystości, gdy miesiączkuje. (3)A w ósmym dniu zostanie obrzezane ciało jego napletka. (4)Przez dalsze trzydzieści trzy dni pozostanie ona we krwi oczyszczenia. Nie może dotknąć niczego świętego i nie może wejść do świętego miejsca, dopóki nie dopełnią się dni jej oczyszczenia. (5)" 'A jeśli urodzi dziecko płci żeńskiej, to będzie nieczysta czternaście dni, jak w czasie miesiączkowania. Przez dalsze sześćdziesiąt sześć dni pozostanie we krwi oczyszczenia. "


Mój rozum (również postrzegam świat subiektywnie) mówi mi jak to czytam, że kobieta stoi poniżej mężczyzny. Mój rozum podpowiada mi to samo, nie tylko, jak czytam pojedyncze wersety, ale jak patrzę na wydźwięk tej księgi.

Mój rozum nie rozumie, dlaczego dobry Bóg kazał kiedykolwiek napisać takie słowa. Mój rozum nie rozumie, dlaczego kobieta rodząca kobietę była nieczysta dwa razy dłużej, niż kiedy rodziła mężczyznę

Mój rozum nie rozumie, dlaczego kobieta jest warta wg Boga, który przecież natchnął te słowa, 60% tego, co wart jest mężczyzna.

Przyznaję jednak, że myśl, że Diabeł maczał w tym palce jest dla mnie nowa i raczej nieprawdopodobna. Wtedy Biblia byłaby bezwartościowa - nie wiadomo przecież, co powstało z jego udziałem a co nie.
Do tej pory stałem raczej na stanowisku, że wszystkie złe rzeczy w Biblii zostały zapisane za sprawą Boga, i że, MOIM ZDANIEM, jest to Bóg rażąco okrutny i niesprawiedliwy.
Dlaczego nie usunął kompromitujących siebie fragmentów? Nie musiał - i tak ma miliardy wyznawców.
"Jeżeli Boga nie ma,
to nie wszystko człowiekowi wolno.
Jest stróżem brata swego
i nie wolno mu brata swego zasmucać,
opowiadając, że Boga nie ma."

#25 staho

staho

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 99 Postów
  • Lokalizacja:Oświęcim

Napisano 2007-01-06, godz. 21:59

Pytanie o prawo Biblii do reprezentowania Boga już było, a w odpowiedzi Luter odrzucił te księgi, które z jego wyobrażeniem Boga były niezgodne. Jeśli szukamy Boga przystającego do naszych wymogów, szukamy jedynie własnych projekcji.

Bóg objawił się człowiekowi, a Biblia to objawianie opisuje. ŚJ twierdzą, że Biblię pisano pod dyktando Boga, tymczasem ona raczej powatawała pod wrażeniem spotkania z Nim: przez ludzi i dla ludzi, na bieżąco, z całym balastem zwyczajów, zasad moralnych i poglądów współczesnych. Dzięki temu możemy śledzić fascynującą przemianę człowieka w kontakcie z Bogiem. Gdyby została spisana cała w I w. pewnie byłaby bardziej spójna treściowo i literacko, ale też mniej przekonująca.

Całe Pismo jest natchnione. Ale czytając je źle, np. jak kronikę lub zbiór zasad moralnych, wyczytamy z niego niejeden absurd. Bóg się nie zmienia, ale zmienia się człowiek, do którego przemawia, zmieniają się wyobrażenia o świecie i Bogu, zmienia się sposób pisania. "Czy Ja jestem niesprawiedliwy, czy to wasze myślenie jest przewrotne?"

#26 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-18, godz. 21:04

Kapłańska 12:1-5 (PNŚ): "(1)I Jehowa odezwał się do Mojżesza, mówiąc: (2) "Powiedz synom Izraela, mówiąc: 'Jeżeli kobieta pocznie potomka i urodzi dziecko płci męskiej, będzie nieczysta przez siedem dni; będzie nieczysta, tak jak w dniach nieczystości, gdy miesiączkuje. (3)A w ósmym dniu zostanie obrzezane ciało jego napletka. (4)Przez dalsze trzydzieści trzy dni pozostanie ona we krwi oczyszczenia. Nie może dotknąć niczego świętego i nie może wejść do świętego miejsca, dopóki nie dopełnią się dni jej oczyszczenia. (5)" 'A jeśli urodzi dziecko płci żeńskiej, to będzie nieczysta czternaście dni, jak w czasie miesiączkowania. Przez dalsze sześćdziesiąt sześć dni pozostanie we krwi oczyszczenia. "

Mój rozum nie rozumie, dlaczego dobry Bóg kazał kiedykolwiek napisać takie słowa. Mój rozum nie rozumie, dlaczego kobieta rodząca kobietę była nieczysta dwa razy dłużej, niż kiedy rodziła mężczyznę


Uważam, że bardzo słusznie Bóg dał kobiecie urlop macierzyński w takiej ilości dni. Na pewno nie czuły się pokrzywdzone. Jako nieczyste miały wolne od obowiązków małżeńskich. Natomiast ta, która urodziła syna i to pierworodnego musiała w 42 dniu jego życia zanieść go do świątyni i przedstawić go Bogu. Ten przepis był dany ze względu na Jezusa. Pamiętacie jak Symeon wziął Jezusa na ręce i powiedział, że ujrzał wybawienie, które przygotował Bóg (Łk 2:25-35). Tego samego dnia w nocy mały Jezus otrzymuje dary od obcokrajowców (Mt 2:11), i następnej nocy gdy ma 43 dobę życia z rodzicami ucieka do Egiptu przed rozwścieczonym Herodem (Mt 2:13). Cyfra 43 ma swoją symbolikę. 43 dnia od śmierci Jezus wniebowstępuje.

Użytkownik Anowi edytował ten post 2007-03-18, godz. 21:05


#27 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-08-19, godz. 16:25

Ok. :) Zadam pytanie inaczej. ;) Jakie mamy dowody na to, że Biblia pochodzi od Boga? Oczywiście oprócz tego, że ona sama tak o sobie świadczy. ;) Skąd ta pewność, że nie jest to zwykła ludzka książeczka, albo nawet spisana przez szatana?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#28 dariusz

dariusz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 148 Postów
  • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2007-08-19, godz. 17:49

Conajmniej dowodem jest sam fakt iż wszystkie znaki interpunkcyjne są tylko znaczeniem i emocją tego kto w póżniejszym czasie pisał lub drukował.
Daje to ogromne narzędzie manipulacji myślowej ludziom którzy interpretują słowo i panują nad innymi.

Tabliczki kamienne, manuskrypty stare, wulgata i septuaginta tego nie mają.
To tak jak dać sobie wmówić przez innych co sam człowiek myśli.

W języku polskim używa się następujących znaków przestankowych: kropka, przecinek, dwukropek, średnik, wykrzyknik, pytajnik, wielokropek, myślnik (inaczej pauza), nawias oraz cudzysłów.

PYTANIE MOŻE BYĆ PRZECIERZ STWIERDZENIEM.

Zawsze są dwie strony medalu.

SZATAN
Nazywany jest "oskarżycielem", "władcą tego świata", "władcą mocarstw powietrza", "diabłem", "nieprzyjacielem", "Złym", "Belzebubem", "złym duchem", "duchem nieczystym", "kłamcą", "ojcem kłamstwa", "zabójcą", "Wężem", "wężem starodawnym", "Smokiem"

Conajmniej tutaj są nadużycia bo przecież czy oskarżyciel nie ma prawa wnosić sprawy przeciw nadużyciom?

NP. OSKARŻYCIELEM: OSKARŻY-CIELEM
Znaczy że mógł skarżyć o cielaka, albo o cielca którego tak lubili żydzi sobie odlewać.

Naleciałości jezykowe wiele zmieniały.
Spójrzcie chociażby na znalezione ewangelie, ile one wyjaśniają bo dla mnie nie wiele zmieniają.
Wierze ze bóg stworzył dobro i zło i jest sprawiedliwy tzn. wazy dobro i zło i to dobrze waży.

Szatan rozrywał szaty dzieląc i odrzucajac dobre bo przecierz skłonnośc serca jest do zła.
Przeglądajac aktualne biblie nie idzie zaóważyć że każdy ciągnie w swoja strone a ile wyznań tyle naukowców i autorytetów nawzajem sobie sprzecznych.

Napewno jest natchniona ale niekiedy ma się wrażenie że coś niepasuje a komentarze autorytetów odsyłaja nas do naiwnej wiary nie podlegającej dowolnemu wykładowi.

DOWOLNY:DO WOLNY i moim zdaniem tak było i jest że kiedy wolny człowiek sie staje to już może interpretować prawem wolności.


Może matematycznie.
Bóg powiedział bądz albo dobry albo zły.JEŚLI DOBRY ROBI DOBRZE TO WYCHODZI DOBRZE.
JĘSLI ZŁY ROBI ŻLE TO TEŻ WYCHODZI DOBRZE.
DWA MINUSY DAJĄ PLUS I DWA PLUSY DAJĄ PLUS.

Tlko plus z minusem daje minus. Dlatego bóg był surowy i mięki zarazem.

Mieszanie pojęć to dzieło żądzy smoka ludzi.
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".

#29 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-08-19, godz. 18:05

książeczki WTS odpowiadają na to pytanie. Z którymi punktami się zgadzasz, a z którymi nie?

#30 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-08-19, godz. 18:09

książeczki WTS odpowiadają na to pytanie. Z którymi punktami się zgadzasz, a z którymi nie?

Dobre , oh ten Sebciu -milo sie go czyta :P

#31 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-08-19, godz. 18:11

książeczki WTS odpowiadają na to pytanie. Z którymi punktami się zgadzasz, a z którymi nie?

Sebastian, mam poważny kryzys wiary w Boga. Niepotrzebne są mi takie żarty. :) Ale dziękuję, że chciałeś mnie rozbawić.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#32 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-08-19, godz. 18:27

Ok. :) Zadam pytanie inaczej. ;) Jakie mamy dowody na to, że Biblia pochodzi od Boga? Oczywiście oprócz tego, że ona sama tak o sobie świadczy. ;) Skąd ta pewność, że nie jest to zwykła ludzka książeczka, albo nawet spisana przez szatana?

z punktu widzenia marketingowca powiem tak : nic nadzwyczajnego ale sprzedaż elegancka ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#33 pozyton

pozyton

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów

Napisano 2007-08-19, godz. 19:58

Autor: Chuck Missler, Koinonia House
Oryginalny tytuł: Beloved Numerologist - evidence of design

Artykuł ukazał się w wydaniu Personal Update z lutego 1995.


Numeryczna struktura Biblii jest skrupulatnie studiowana, będąc przedmiotem studiów wydanych w wielu książkach i publikacjach w przeszłości. Ale żadne nie są tak prowokacyjne jak prace Dr. Iwana Panina.

Iwan Panin urodził się w Rosji, 12 grudnia 1855 roku. Ponieważ już w młodym wieku brał udział w spiskowaniu przeciw Carowi, był wygnany z kraju i po kilku latach studiów w Niemczech, udał się do Stanów Zjednoczonych i rozpoczął naukę na Harvard University. Po ukończeniu studiów w 1882 roku, zmienil orientację religijną z agnostycyzmu i przyjął chrześcijaństwo.

W 1890 odkrył niektóre z fenomenalnych matematycznych struktur zarówno w greckim tekscie Nowego Testamentu jak i w hebrajskim tekscie Starego Testamentu.

Miał poświęcić ponad 50 lat swego życia na żmudnych badaniach numerycznej struktury Pisma, produkując ponad 43 tys. szczegółowych, ręcznie spisanych stron analiz (wyczerpując swoje zdrowie w tym procesie). Odszedł by połączyć się z Panem w 87-tym roku swego życia, 30 października, 1942 roku.

Heptadyczna Struktura

Powtarzanie się liczby siedem - lub dokładnej wielokrotności siedem - jest odnalezione w całej Biblii i szeroko uznane. Sabat w siódmy dzień, siedem lat przybytku i siedem lat głodu w Egipcie, siedmiu kapłanów i siedem trąbek maszerujących wokół Jerycho, czy Rok Sabatu ziemi są dobrze znanymi przykładami.

Również Salomon budujący Świątynię przez siedem lat, Namaan czyszcząc się w rzece siedem razy i siedem świątyń, siedem stojaków pod lampy, siedem pieczęci, siedem trąbek, siedem misek, siedem gwiazd, itd, w Księdze Objawienia, wszystkie wskazują na konsekwentne pojawianie się liczby siedem.

Ale okazuje się, że możemy znaleźć dużo więcej pod powierzchnia tekstu. Iwan Panin zauważył zdumiewające numeryczne właściwości tekstu Biblii - zarówno w greckim Nowym Testamencie jak i w hebrajskim Starym Testamencie. Są nie tylko intrygującymi odkryciami - demonstrują również złożoność struktury będąc świadectwem nadnaturalnego pochodzenia!

Słownictwo

Jeden z najprostszych - i najbardziej prowokacyjnych - aspektów tekstu biblijnego jest używane słownictwo. Ilość różnych słów użytych w wierszu jest zwykle różna od sumarycznej/totalnej ilości słów w tym wierszu. Niektóre słowa są użyte wielokrotnie. Latwo jest użyc słownik 500 słów do napisania eseju składającego sie z 4000 słów.

Przykład

Pierwsze 17 wierszy Księgi Mateusza są logiczną całością, lub sekcją, która zajmuje się jednym głównym przedmiotem: genealogią Chrystusa. Zawiera 72 greckie słowa w tych pierwszych 17 wierszach. (Podział na wiersze jest dla wygody - dodany w 13-tym stuleciu).

Liczba rzeczowników jest dokładnie 56, lub 7 x 8.

Greckie słowo na "ten" występuje w tym ustępie najczęściej: dokładnie 56 razy, lub 7 x 8. Również liczba różnych form "ten" jest dokładnie 7.

W rzeczonym ustępie są dwie główne sekcje: wiersz 1-11 i 12-17. W pierwszej, głównej sekcji, zasób użytych słów jest 49, lub 7 x 7.

Dlaczego nie 48, albo 50?

Z tych 49 słów, liczba zaczynających się od samogłoski jest 28, lub 7 x 4. Liczba słów zaczynających się od spółgłoski jest 21, lub 7 x 3.

Sumaryczna liczba liter w tych 49 słowach jest 266, lub 7 x 38 - dokładnie! Liczba samogłosek w tych 266 literach wynosi 140, lub 7 x 20. Liczba spolglosek wynosi 126, lub 7 x 18 - dokładnie.

Z tych 49 słów, liczba słów które pojawiają się więcej niż jeden raz wynosi 35, lub 7 x 5. Liczba słów pojawiających się tylko raz wynosi 14, lub 7 x 2. Liczba słów pojawiających się w tylko jednej formie wynosi dokładnie 42, lub 7 x 6. Liczba słów pojawiajacych sie w wiecej niz jednej formie jest rowniez 7.

Liczba rzeczownikow sposrod tych 49 greckich słów wynosi 42, lub 7 x 6. Liczba słów które nie są rzeczownikami wynosi 7. Z tych rzeczowników 35, lub dokładnie 7 x 5, jest imionami własnymi. Te 35 imion własnych jest uzytych 63 razy, lub 7 x 9. Ilość imion męskich wynosi dokładnie 28, lub 7 x 4. Te imiona męskie występują 56 razy, lub 7 x 8. Liczba imion, które nie są imionami męskimi wynosi 7.

Trzy kobiety są wspominane - Tamar, Rahab i Ruth. Liczba greckich liter w tych trzech imionach wynosi 14, 7 x 2.

Ilość rzeczowników złożonych wynosi 7. Ilość greckich liter w tych siedmiu rzeczownikach wynosi 49, lub 7 x 7.

Tylko jedno miasto jest wspomniane w tym ustępie: Babilon, który w języku greckim zawiera dokładnie 7 liter.

I tak dalej. [...]

Gematria

Jeszcze więcej właściwości można odnałeźć w numerycznej strukturze samych słów. Jak może wiecie, zarówno język hebrajski jak i grecki używa liter alfabetu dla wartości numerycznych. Więc pewne słowo - w greckim lub hebrajskim - ma swoją wartość numeryczną z dodania wartości liter w tym słowie. Studia wartości numerycznych słów nazywane są gematrią.

Ten zasób 72 słów daje gematryczną sumę 42364, lub 7 x 6052. Dokładnie. Jeśli jedna grecka litera zostałaby zmieniona, to by się nie mogło zdarzyć.

Te 72 słowa pojawiają się w 90 formach - niektóre w więcej niż w jednej formie. Numeryczna wartość tych 90 form wynosi 54075, lub 7 x 7725. Dokładnie.

Odkładamy teraz inne przykłady gematrycznych wartości biblijnego tekstu do kolejnych artykułow, ale staje się natychmiast oczywistym, że ukryte pod powierzchnią są aspekty planu, który nie może być przypadkiem. Pamiętaj, rabini mówią, że przypadek nie jest koszernym słowem!

Inne Implikacje

W wyżej opisanym wierszu są słowa, które nie pojawiają się nigdzie indziej w Nowym Testamencie. Pojawiają się 42 razy (7 x 6) i maja 126 liter (7 x 18). Jak to zostało zorganizowane?

Nawet jeśli Mateusz wymyślił tę charakterystykę dla swojej księgi, jak mógł wiedzieć, że te konkretne słowa - których jedyną charakterystyką jest, że nie wystepują one nigdzie indziej w Nowym Testamencie - nie miały być użyte przez innych pisarzy? Chyba że założymy absurdalną hipotezę, że się z nimi umówił, musiał mieć całą resztę Nowego Testamentu przed sobą kiedy pisał swoją księgę. Księga Mateusza musiała być więc napisana jako ostatnia.

Jeśli jednak tak jest, to Ksiega Marka wykazuje ten sam fenomen. Można wykazać, że musiała być napisana jako "ostatnia". Ten sam fenomen został odnaleziony w Ks. Łukasza. I Jana, Jakuba, Piotra, Judy i Pawła. Każdy musiał by napisać swoją księgę jako ostatni żeby zastosować te swoiste częstotliwości występowania słów w swoim tekscie! Możesz wykazać, że każda z ksiąg Nowego Testamentu musiałaby być "napisana jako ostatnia".

Nie ma ludzkiego wyjaśnienia dla tej niewiarygodnej i precyzyjnej struktury. To zostało zaplanowane w nadludzki sposob. Po prostu siadamy, wzdychamy i podziwiamy wspaniałe dzieło Boga, który dotrzymuje swoich obietnic.

I jesteśmy dłużni wdzieczność Dr. Iwanowi Paninowi za żmudne badania i poświęcenie pracy swego życia odkryciu tych zdumiewających zależności.


Doktor Panin był nominowany do nagrody nobla.Jego praca liczyła 40.000 stron ! Jego książki są bardzo trudne do zdobycia.
Zostało niewiele egzemplarzy i trudno je znaleźć.Rzucił wyzwania ,aby każdy kto potrafi obalić jego twierdzenia i dowody zrobił to.Po dziś dzień nikt się nie znalazł.Nie potrafili obalić oczywistych dowodów więc wzięli na przetrzymanie i wystawili na ząb czasu W obecnie czytanej książce znalazłem wzmiankę o tym naukowcu.Tekst powyżej to mały wycinek tego co odkrył !
Stwierdza on że :wszystko zostało opieczętowane a samo Pismo posiada niezbity dowód że Autorem jest Bóg.

Użytkownik pozyton edytował ten post 2007-08-19, godz. 20:01

Mówi Ten, który o tym świadczy: Zaiste, przyjdę niebawem. Amen. Przyjdź, Panie Jezu! Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi!
(Objawienie) 22:20,21, Biblia Tysiąclecia)

#34 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-08-19, godz. 20:11

a jaki jest ten "niezbity dowód"? Opublikuj go, miliony ateistów nawrócą się, a Ty będziesz mieć skarb w niebie...

#35 pozyton

pozyton

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów

Napisano 2007-08-19, godz. 21:10

Czy ateiści się nawrócą ?Tego nie wiem. Obecnie czytam książkę autora który pozwala na przedruk bądź cytowanie nawet w całości jego tekstów.W książce jest zawarty opis i kilka przykładów ,pracy doktora .Nie mam pojęcia czy były wydane kiedykolwiek w języku polskim.Skaner w systemie Linux nie pracuje ,akurat mam taki pechowy skaner a z Linux-a korzystam całkowicie.Nie posiadam innego systemu na dysku.Chciałem zrobić to,o czym wspomniałeś,wcześniej. Tak czy inaczej,jeżeli tekst ma ukazać się na jakimś forum to na pewno się ukaże.Postaram się o to.Możesz być pewien.Trochę z innej beczki. Jeżeli się mylę to przepraszam.Ale czy nie potraktowałeś z lekka ironią tego co napisałem ?Wiem że aktywnie działasz dając świadectwo i jesteś rozpoznawany.Czy pisząc powyższy tekst skierowałeś te słowa bezpośrednio do mnie ? Odebrałem tą wypowiedź jak gdyby była skierowana ,najpierw przez pryzmat (boje się powiedzieć :szkło powiększające)tego co dokonałeś w życiu a na samym końcu do mnie,chcąc ukazać mi jakiś autorytet albo zwyczajne lekceważenie.Nie obrażaj się ,zapytałem szczerze i nie mam żadnych ukrytych zamiarów.Jestem delikatnie wrażliwy na tle własnej osoby ale szybko mi przechodzi.Staram się z tym walczyć.Wszystko jest spowodowane trybem życia jakie prowadziłem ,oraz życiem codziennym.Chyba każdy wie ,jak trudno jest poruszać się w obecnych czasach.Może zaszedłem Ci za skórę pisząc o ''Objawieniach maryjnych'' ? W tym przypadku zostaje przy swoim zdaniu i niestety przeprosić ,nie mogę.Wiem że uszanujesz moja wolę.Ja szanuje Twoją.Materiał miał charakter poglądowy,absolutnie nie był wymierzony w kogokolwiek.
Mówi Ten, który o tym świadczy: Zaiste, przyjdę niebawem. Amen. Przyjdź, Panie Jezu! Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi!
(Objawienie) 22:20,21, Biblia Tysiąclecia)

#36 dariusz

dariusz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 148 Postów
  • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2007-08-20, godz. 05:44

Oto kolejny dowód manipulacji.
Przez usunięcie ósemki i jednego przecinka te wersety dają inne zrozumienie.


He3:7-11"(7) Dlatego /postępujcie/, jak mówi Duch Święty: Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie" NIE" zatwardzajcie serc waszych jak w buncie, jak w dzień kuszenia na pustyni, (9) gdzie kusili Mię ojcowie wasi przez wystawianie na próbę, chociaż widzieli dzieła moje przez czterdzieści lat. (10) Rozgniewałem się przeto na to pokolenie i powiedziałem: Zawsze błądzą w sercu. Oni zaś nie poznali dróg moich, (11) toteż przysiągłem w gniewie moim: Nie wejdą do mego odpoczynku.

Dowodem naukowym jest biegunowość tych stwierdzeń tzn. w jaki sposób mojrzesz mógł odeprzeć kuszenie? Jak wiemy kusi zło choć dobro też jest pokusą i żeby odepchnąc zło trzeba być zły czyli przywdziać szate "NIE".
Te kuszenie nie było jego wewnętrznym tylko zewnętrznym działaniem bo napisane "ojcowie wasi".

Jak wiecie plus z plusem się odpycha i minus z minusem sie odpycha w magnetyżmie, w biegunach magnetycznych.

Od 10 wersetu przyjmując ten dowód naukowy reszta się układa w usystematyzowaną całość.

Dlatego uważam że pismo z interpretacja biegunową dodatnią jest niekompletne, pomijając już sam fakt odrzucania i niszczenia w starożytnosci wszystkiego co nie było zgodne z biegunem dodatnio ujemnym a wiec z ujemno dodatnim. Dlaczego ujemno dodatni?, ponieważ jak wiecie przyłożenie magnesu o dwóch ładunkach do takiego samego może je przyciągnąć lub odepchnąć.

TAK WYGLĄDA PRZEBIEGUNOWANIE ZIEMI

Ten przykład i eksperyment jest na poziomie podstawówki i ze zrozumieniem chyba nikt nie będzie miał kłopotu.

Teraz zaóważyłem-ten który jest "CHYBA"-będzie miał kłopot ze zrozumieniem.
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".

#37 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-08-20, godz. 08:26

Z tych 49 słów, liczba słów które pojawiają się więcej niż jeden raz wynosi 35, lub 7 x 5. Liczba słów pojawiających się tylko raz wynosi 14, lub 7 x 2. Liczba słów pojawiających się w tylko jednej formie wynosi dokładnie 42, lub 7 x 6. Liczba słów pojawiajacych sie w wiecej niz jednej formie jest rowniez 7.

Liczba rzeczownikow sposrod tych 49 greckich słów wynosi 42, lub 7 x 6. Liczba słów które nie są rzeczownikami wynosi 7. Z tych rzeczowników 35, lub dokładnie 7 x 5, jest imionami własnymi. Te 35 imion własnych jest uzytych 63 razy, lub 7 x 9. Ilość imion męskich wynosi dokładnie 28, lub 7 x 4. Te imiona męskie występują 56 razy, lub 7 x 8. Liczba imion, które nie są imionami męskimi wynosi 7.

Trzy kobiety są wspominane - Tamar, Rahab i Ruth. Liczba greckich liter w tych trzech imionach wynosi 14, 7 x 2.

Ilość rzeczowników złożonych wynosi 7. Ilość greckich liter w tych siedmiu rzeczownikach wynosi 49, lub 7 x 7.

Tylko jedno miasto jest wspomniane w tym ustępie: Babilon, który w języku greckim zawiera dokładnie 7 liter.

I tak dalej. [...]


Zawsze bawią mnie takie rozważania :)
Biorąc pod uwagę bzika Żydów na punkcie liczb doskonałych i niedoskonałych, siódemek i szóstek, dwunastek, trójek, etc. nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.

Biorę do ręki książkę z biurka: Richard Dawkins, "Bóg urojony".
"Rozbieramy" okładkę i co mamy?
Richard (7 liter), Dawkins (7liter)
Bóg (3 litery) urojony (7 liter).
Mamy więc 3 x 7 = 21

I co? I nic. Biorąc pod uwagę to o czym pisze w swojej książce Jahwe tak zakochany w siódemkach raczej się Dawkinsem nie posługuje, ani nie znaczy że pisał on pod natchnieniem.
Podobnie jest z Biblią.

Terebincie - nie będę Cię dobijał, ale dla mnie osobiście nie ma żadnego dowodu na boskie autorstwo biblii. Jest w niej sporo mitologii żydowskiej, trochę historii, trochę ludzkich mądrości (Salomona - które są dla mnie osobiście najcenniejsze w biblii), ewangelie i listy apostolskie kreujące osobę Jezusa i Chrystianizm.
Wyliczanki podawane wyżej, kabały i inne rewelacje tym bardziej ośmieszają dowód na autora kosmitę.

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2007-08-20, godz. 08:28

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#38 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-08-20, godz. 08:45

Pozytonie, przepraszam, jeśli Cię uraziłem. Po prostu, ciekaw jestem tego "niezbitego" dowodu na istnieniej Boga.

Użyłeś słowa "niezbity", które sugeruje falsyfikowalność dowodu, bo mozna próbować "zbijać" ten dowód i się go "nie zbije".

Dotąd, całe życie uważałem że nie ma ściśle naukowego dowodu na istnienie ani na nieistnienie Boga i akceptowałem w to, że w Boga trzeba uwierzyć, a nie wystarczy tylko zapoznać się z dowodami. Na dzień dzisiejszy uważam że nie ma niezbitych dowodów na istnienie Boga tak jak nie ma perpetum mobile ale być może jestem w błędzie.

#39 pozyton

pozyton

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów

Napisano 2007-08-26, godz. 12:07

Pośpieszyłem się z tym wklejaniem tekstu pochodzącego z książki.Autor informuje że można rozpowszechniać materiał w celach niekomercyjnych.Problem jest w tym że właściciel który posiada prawa autorskie w naszym kraju napisał coś takiego:

Wszystkie prawa do wydania polskiego zastrzeżone.Żadna część tej książki nie może być reprodukowana przechowywana w systemie komputerowym ani transmitowana w żaden sposób i w żadnej formie,bez wcześniejszego pisemnego
pozwolenia wydawcy.

Materiał który miałem na myśli pochodzi z książki którą napisał Howard O.Pittman: Demony Świadectwo Naocznego Świadka.
Są to cztery książki w formie jednego zbioru.
Przepraszam za niedopatrzenie.

Użytkownik pozyton edytował ten post 2007-08-26, godz. 12:09

Mówi Ten, który o tym świadczy: Zaiste, przyjdę niebawem. Amen. Przyjdź, Panie Jezu! Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi!
(Objawienie) 22:20,21, Biblia Tysiąclecia)

#40 pozyton

pozyton

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów

Napisano 2008-01-26, godz. 22:13

Czwarta Bestia - Howard O. Pittman Data: 05 lipca 2005

Czwarta Bestia - Howard O. Pittman(Potem spojrzałem i w widzeniu nocnym pojawiło się czwarte zwierzę (bestia), straszne i groźne, i nadzwyczaj silne; miało ono potężne żelazne zęby: pożerało i miażdżyło, a co pozostało, deptało swoimi nogami, było ono inne aniżeli wszystkie poprzednie zwierzęta, a miało dziesięć rogów. Księga Daniela 7,7)

Spis treści

Rozdział pierwszy Wprowadzenie
Rozdział drugi Bóg ostrzega
Rozdział trzeci Bestia
Rozdział czwarty System finansowy Ameryki lub baronowie kapitalizmu
Rozdział piąty Diabelska trójca (lub trzy wielkie konspiracje)
Rozdział szósty Nowe Cesarstwo Rzymskie!
Rozdział siódmy Nadzieja
Rozdział ósmy Oręż naszej nadziei

Rozdział pierwszy
Wprowadzenie

Daniela 7,7 Potem spojrzałem i w widzeniu nocnym pojawiło się czwarte zwierzę (bestia), straszne i groźne, i nadzwyczaj silne; miało ono potężne żelazne zęby: pożerało i miażdżyło, a co pozostało, deptało swoimi nogami, było ono inne aniżeli wszystkie poprzednie zwierzęta, a miało dziesięć rogów.
Daniela 7:19 Wtedy zapragnąłem dowiedzieć się prawdy o czwartym zwierzęciu (bestii), które było inne niż wszystkie inne, straszne nad miarę, z żelaznymi zębami i miedzianymi pazurami, pożerało i miażdżyło, a to, co pozostało, deptało nogami.
Daniela 7:23 I tak rzekł: Czwarte zwierzę (bestia) oznacza czwarte królestwo na ziemi, które jest inne niż wszystkie królestwa; ono pochłonie całą ziemię, podepcze i zmiażdży ją.
W powyższych wersetach prorok Daniel zawarł pierwszy opis wielkiego rządu światowego w czasach ostatecznych. Rządu, jakiego świat wcześniej nie widział. Rząd ten ostatecznie przejmie władzę nad światem, ale na początku zostanie ustanowiony z wolnego wyboru ludzi.
Większość ludzi słyszała o osobie zwanej antychrystem, synu zatracenia lub człowieku niegodziwości. Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia (2 Ts 2,3).
Według starych proroków Starego Testamentu, ten tak zwany antychryst będzie panować nad całym światem, stojąc na czele ostatniego wielkiego rządu światowego. Stosownie do proroctw, człowiek ten będzie wyróżniać się spośród wszystkich poprzednich szefów rządów. Nie będzie rządził w sposób tradycyjny. Wręcz przeciwnie, jego sposób rządzenia będzie na tyle niekonwencjonalny, że w początkach jego urzędowania zyska szerokie poparcie większości ludzi na całym świecie.
Teologowie poprzednich epok przeoczyli wiele faktów dotyczących tego starodawnego proroctwa. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze, większość teologów przy badaniu tego rodzaju proroctw poszukuje tradycyjnych wskazówek, które mogłyby posłużyć do zidentyfikowania typowego szefa rządu. Jedną ze wskazówek, które znajdujemy w Piśmie, jest słowo „różny” lub „inny”. Dlatego nasze poszukiwania powinny pójść w innym kierunku. Zamiast poszukiwać typowych wskazówek, powinniśmy poszukiwać rzeczy możliwie najbardziej niekonwencjonalnych.
Kolejną, najważniejszą rzeczą jest fakt, że Bóg zapieczętował wiedzę aż do czasów ostatecznych. Wprawdzie słyszałem to, lecz tego nie rozumiałem, i rzekłem: Panie mój! Jakiż jest koniec tych rzeczy? Wtedy rzekł: Idź, Danielu, bo słowa są zamknięte i zapieczętowane aż do czasu ostatecznego. Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania. lecz roztropni będą mieli poznanie. (Daniela 12,8-10). Pismo mówi, że słowa są zamknięte i zapieczętowane do czasu ostatecznego. Nikt, nawet prorok Daniel, nie otrzymał zrozumienia. W czasie ostatecznym, jednak, roztropni otrzymają poznanie.
Kim są „roztropni”, o których mówi tutaj Biblia? Są to ci, którzy umieją rozróżnić Boży głos, kiedy On przemawia do ich ducha. Są to mężowie tacy jak Noe, który przeniósł się do arki z bojaźni, gdy Bóg do niego przemówił o swoich planach zniszczenia świata. Przez wiarę zbudował Noe, ostrzeżony cudownie o tym, czego jeszcze nie można było widzieć, pełen bojaźni, arkę dla ocalenia rodziny swojej; przez nią wydał wyrok na świat i odziedziczył usprawiedliwienie, które jest z wiary. (Hbr 11,7) Noe i wielu innych mężów występujących w Biblii zawsze słuchali głosu Bożego, kiedy przemawiał do ich ducha. Jednak większość współczesnych ludzi nie praktykuje tej sztuki.
W historii wielu ludzi próbowało wybadać dokładny czas pojawienia się człowieka niegodziwości. Wielu próbowało także wskazać konkretną osobę. Kilka lat temu autorka bardzo popularnej książki chrześcijańskiej postawiła w niej tezę, że Anwar Sadat jest antychrystem lub człowiekiem niegodziwości. Wkrótce potem, gdy jej książka stała się bestsellerem wśród chrześcijańskich książek na świecie, Anwar Sadat został zamordowany. W latach trzydziestych i czterdziestych dwudziestego wieku wielu duchownych uważało, że Adolf Hitler był tym człowiekiem.
Ponieważ prorocy przepowiedzieli przyjście antychrysta, w każdym pokoleniu niektórzy teolodzy lub historycy wybierali przywódcę światowego, który rzekomo miał być antychrystem. Wszyscy jednak się mylili. Dożyliśmy niemal końca dwudziestego wieku i wciąż żaden antychryst się nie pojawił. Mylili się oni również ustalając czas i daty jego pojawienia się.
Nie należy jednak się martwić, nie wszystko jest stracone. Pojawi się „człowiek niegodziwości” lub antychryst. Nadejdzie wkrótce. Skąd to wiemy? Biblia tak mówi. Na początku niniejszego rozdziału przeczytaliśmy fragment z dwunastego rozdziału Księgi Daniela, że słowa zostały zamknięte i zapieczętowane aż do czasu ostatecznego. W czasie ostatecznym roztropni dowiedzą się o tym. Jak myślisz, w jaki sposób Bóg objawi tę informację swoim „roztropnym”? Nie zadzwoni do nich przecież przez telefon, aby im powiedzieć. Nie wyśle swojego anioła z wiadomością. Obwieści im tak, jak zapowiedział w swoim słowie. Powie im przez swoje słowo. Inaczej mówiąc, już nam powiedział, ale zasłonił lub zakrył to przed naszymi oczyma. Wszystko znajduje się w Biblii, ale za zasłoną. Teraz nadchodzi dla nas czas, aby się dowiedzieć. Wszystko, co On musi zrobić, to odsłonić zasłonę ze swojego słowa.
Wszyscy wiemy, że ewangelia Jezusa Chrystusa jest bardzo prosta, tak prosta, że nawet dziecko jest w stanie ją zrozumieć. Jednak dla cielesnego umysłu wydaje się głupotą. Jezus mówi o tym w trzynastym rozdziale Ewangelii Mateusza. Rozdział ten zawiera wiele przypowieści, w których Jezus głosił swoje nauki. Później uczniowie przyszli do niego na osobności, chcąc się dowiedzieć, dlaczego naucza w taki sposób. Odpowiedział im następująco: Wam dane jest znać tajemnice Królestwa Niebios, ale tamtym nie jest dane. (Mt 13,11). Na podstawie tego fragmentu dowiadujemy się, że Bóg działał w sposób ponadnaturalny w umysłach słuchaczy. Niemniej jednak zasłonił umysły niektórych, aby nie rozumieli tego, o czym Jezus nauczał, zaś innym pozwolił zrozumieć. Dlaczego jednym pozwalał zrozumieć, a innym nie? Ponieważ wśród słuchaczy były osoby, które nie należały do jego rodziny. Musimy pamiętać, że na ziemi są dwie rodziny, rodzina diabła i rodzina Boża. Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. (J 8,44). Teraz wiemy, dlaczego zasłonił umysły niektórych.
Wszystkie odpowiedzi znajdują się w Biblii. Wszystko, co musimy zrobić, to je znaleźć. Biblia sama naucza nas, w jaki sposób szukać odpowiedzi. Biblia jest dokładnym przyrządem. Podobnie jak w przypadku innych przyrządów, wraz z Biblią otrzymujemy instrukcję obsługi. Poniższe dwa bardzo mocne fragmenty stanowią kwintesencję instrukcji dotyczącej szukania odpowiedzi. Staraj się usilnie o to, abyś mógł stanąć przed Bogiem jako wypróbowany i nienaganny pracownik, który wykłada należycie słowo prawdy. (2 Tm 2,15) oraz Kogóż to chce uczyć poznania i komu tłumaczyć objawienie? Czy odwykłym od mleka, odstawionym od piersi? Bo paple przepis za przepisem, przepis za przepisem, nakaz za nakazem, nakaz za nakazem, trochę tu, trochę tam. (Iz 28,9).
Pierwsza rzecz, której musimy się nauczyć, to „wykładać należycie słowo prawdy”. Właściwa interpretacja Słowa Bożego polega na tym, że bierzemy jednorazowo pewien temat i wyszukujemy wszystkie odniesienia dotyczące tego tematu w całej Biblii, od 1 Mojżeszowej do Objawienia, następnie składamy je razem i pozwalamy im przemawiać. Łączny wynik stanowi biblijną doktrynę na dany temat i jest to „właściwa wykładnia słowa prawdy” w tym temacie.
Poprzez studiowanie Słowa z zastosowaniem należytej wykładni przechodzimy od mleka do pokarmu stałego. Po osiągnięciu dojrzałości, Duch Święty, który jest wielkim nauczycielem, zacznie zdejmować zasłonę z samego Słowa i ujawniać ukryte tajemnice Królestwa Bożego. Jedynie na podstawie Słowa Bożego możemy wyraźnie zauważać zdarzenia czasów ostatecznych i być w stanie rozpoznawać je w miarę ich występowania. Wydarzenia, które kształtują historię i stanowią wiadomości ze świata, są głównymi znakami tego, w jakim miejscu na drodze czasu jesteśmy. Każde wielkie wydarzenie staje się wskazówką do zdarzeń, które mają po nim nastać.
Aby zobaczyć czas ostateczny, o którym mówi Biblia, należy przejść do początku. Czytając historię Kościoła, można wyraźnie zauważyć czas ostateczny, ale jakby w ukryciu. To, co było, znowu będzie, a co się stało, znowu się stanie: nie ma nic nowego pod słońcem. (Kazn 1,9). Powyższy fragment Pisma jasno stwierdza, że historia się powtarza. Zmieniają się nazwy, miejsca, ale zdarzenia pozostają te same. Kościół narodził się w wielkim ucisku i w jeszcze większym ucisku nadejdzie jego koniec. W pewnym stopniu wydarzenia, które kształtują historię, się powtarzają. Mimo że proroctwo już się wypełniło, to nie oznacza, że to już koniec. Podobnie jak zdarzenia, proroctwo również powtarza się znowu i znowu.
Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia. (2 Ts 2,3) Człowiek niegodziwości (antychryst) musi objawić się przed powtórnym przyjściem Jezusa Chrystusa. Poniżej znajdują się niektóre ważne prawdy, które Biblia mówi na temat przyjścia człowieka niegodziwości.

1. Pojawi się na scenie światowej i zostanie rozpoznany, zanim Jezus powróci na ziemię (2 Ts 2,3).
2. Podejmie walkę ze świętymi (Kościołem) i przemoże ich (Obj 13,7).
3. Będzie panować nad całym światem. Wszystkie narody będą mu poddane (Obj 13,8).
4. Pojawi się na scenie na fali pokoju i pomyślności (Dan 8,23-25).
5. Będzie szefem ostatniego rządu światowego. Nie utworzy tego rządu, ale przejmie nad nim władzę po ostatecznym ugruntowaniu jego władzy (Dan 8,23).
6. Nie przejmie władzy w tym rządzie siłą, ale zostanie wprowadzony w urząd z woli ludzi w wyniku głosowania (Dan 11,21).
7. Podbije serca ludzi objawiając się jako ktoś, kto może rozwiązać wszystkie problemy na świecie (Obj 6,2).
Jest to jedynie mała część z wielu faktów, które Biblia przytacza na temat przyszłego przywódcy światowego. Na następnych stronach zajmiemy się po kolei każdym z nich i zbadamy je w najdrobniejszych szczegółach. Ujawnimy także wiele innych dziwnych faktów biblijnych o tej osobie, które w dużej części zostały pominięte przez uczonych biblistów.

Rozdział ósmy
Oręż naszej nadziei

W Biblii również inne liczby są używane przez Boga jako pieczęcie lub znaki wodne. Po bliższym zbadaniu Pisma Świętego można stwierdzić, że poniższe liczby służą do oznaczania pewnych rzeczy. Są to liczby od jednego do trzynastu. Istnieje ponadto kilka większych liczb, takich jak liczba 40 i 37, mających ważne znaczenie. Poniżej znajduje się lista wszystkich podanych wyżej liczb wraz z ich znaczeniami.
1. Jedność lub jednostka.
2. Oddzielenie lub świadek.
3. Boża doskonałość lub bóstwo.
4. Twórcze dzieło lub świat.
5. Łaska, wolny dar Boży.
6. Człowiek (poddany grzechowi).
7. Boża pieczęć, często nazywana liczbą doskonałą.
8. Zmartwychwstanie lub nowy początek.
9. Koniec.
10. Doskonałość porządkowa.
11. Dezorganizacja.
12. Doskonała władza.
13. Grzech lub bunt.
40. Próba.
37. Żywe Słowo Boże.

Sprawdźmy występowanie liczby „8”, która oznacza „zmartwychwstanie lub nowy początek” w Piśmie Świętym. Osiem osób zostało ocalonych z wód potopu. Każdy męski potomek musiał być obrzezany dnia ósmego, co oznaczało jego nowy początek w Bożym przymierzu. Miasto Betlejem w Judei, miejsce urodzenia Chrystusa, jest wymienione osiem razy w Nowym Testamencie. Ósme trzęsienie ziemi wymienione w Piśmie nastąpi w chwili powrotu Chrystusa, co również oznacza nowy początek. Chrystus powstał z grobu ósmego dnia. Kościół został założony ósmego dnia. A pierwszego dnia po sabacie, gdy się zebraliśmy na łamanie chleba, Paweł, który miał odjechać nazajutrz, przemawiał do nich i przeciągnął mowę aż do północy. (Dz 20,7). Należy pamiętać, że liczbą Jezusa jest „888”. Jezus zwykle nazywał siebie „Synem Człowieczym” – termin ten występuje 88 razy, a jego gematria wynosi 2960, co stanowi trzysta siedemdziesiąt razy osiem. Pan również powiedział o sobie Ja jestem „Prawdą”. Termin ten występuje sześćdziesiąt cztery razy osiem. Zwany jest też „Chrystusem”, a gematria „Chrystusa” wynosi 1480, sto osiemdziesiąt pięć razy osiem. Moglibyśmy iść tak dalej wykazując, że gematria słów „Zbawiciel”, „Pan” i „Mesjasz” wynosi wielokrotność ośmiu. Otrzymujemy w ten sposób wzór liczbowy, który sam w sobie jest cudownym świadectwem faktu, że Jezus Chrystus jest zmartwychwstaniem i Synem Bożym.
JEZUS: Wartość liczbowa 880 = 111*8
CHRYSTUS: Wartość liczbowa 1480 = 185*8
ZBAWICIEL: Wartość liczbowa 1408 = 176*8
PAN: Wartość liczbowa 800 = 100*8
MESJASZ: Wartość liczbowa 652 = 82*8
SYN CZŁOWIECZY: Wartość liczbowa 2960 = 370*8
PRAWDA: Wartość liczbowa 64 = 8*8
Przypatrzmy się chwilę liczbie „13”, która symbolizuje grzech. W Objawieniu 12,9 czytamy następująco: I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem.
Wartość liczbowa powyższego wyrażenia wynosi 2197 = 13 x 13 x 13
SMOK 975 = 75*13
KUSICIEL 1053 =81*13
BELIAL 78 = 6*13
ZABÓJCA 1820 = 140*13
WĄŻ 780 = 60*13

Moglibyśmy bardzo długo wykazywać z Pism, przykład za przykładem, w jaki sposób każda przedstawiona wartość liczbowa symbolizuje opisane powyżej kategorie. Podaliśmy jedynie małą cząstkę liczb, które dr Panin wykorzystywał w swoich pracach, aby wykazać, że Biblia jest pełnym i prawdziwym Słowem Boga Żywego. Jeżeli potrzebujesz więcej dowodów, poza wymienionymi, pamiętaj, że dr Panin przedłożył Komitetowi ds. Nagród Nobla pracę zawierającą ponad 40 000 stron. Nie pozostało mi już zbyt dużo lat, aby przytoczyć ogromne ilości dowodów, które dr Panin pozostawił w dorobku swoich badań nad liczbami Biblii!
Liczba 9 symbolizuje KONIEC. Dziewiątka sama w sobie stanowi zakończenie. Jest to ostatnia pojedyncza cyfra. W przypadku liczby dziewięć mamy do czynienia z dziwnym ELEMENTEM krańcowości, ponieważ bez względu na to, przez jaką liczbę ją mnożymy, po dodaniu cyfr odpowiedzi zawsze otrzymamy dziewięć, np. 7 x 9 = 63, Zauważ, jaka jest odpowiedź: 6 i 3, co daje razem 9. Ostatnią liczbą ze wszystkich jest „999”!
Posiadamy broń. Najpotężniejszą broń, jaka kiedykolwiek powstała! Daleko lepszą niż śmiercionośne bomby atomowe, potężne Słowo Boże! Broń nuklearna, której tak bardzo się dzisiaj obawia rodzaj ludzki, wykorzystuje w swoim działaniu atomy! Pomyśl, że ATOMY powstały przez Słowo Boże! Czego mamy się obawiać?
Prawdopodobnie jednym z największych świadectw prawdziwości Słowa Bożego jest fakt, że musiało ono znieść tak wiele ataków. Sama Biblia poświadcza, że na początku szatan skierował swój atak przeciwko Słowu, nazywając je kłamstwem. (1 Mo 3,4-5). Hitler próbował je spalić. Komunizm próbować go zakazać, Castro próbował je spalić, ale ono wciąż istnieje! Nowy atak nastąpił ze strony grupy 30 biblistów, z których wielu twierdzi, że są najlepszymi biblistami na świecie. Grupa ta spotykała się przez ostatnie sześć lat na Uniwersytecie Redlands w Kalifornii. Celem ich spotkań, zwanych Seminariami Jezusa, było ponowne zbadanie wszystkich powiedzeń przypisywanych Jezusowi w Nowym Testamencie. Po zbadaniu cytowanych słów Jezusa w Nowym Testamencie, ci uczeni mężowie będą określać „losowo”, które z nich są prawdziwe, a które nie! Określenie „losowo” oznacza, że będą głosować na powiedzenia Jezusa rzucając małe drewniane kulki w kolorze czerwonym, różowym, szarym lub czarnym do małych plastykowych pudełek, gdzie każda kulka będzie oznaczać głos. Kolor czerwony oznacza, że powiedzenie prawdopodobnie pochodzi od Jezusa. Kolor czarny oznacza, że najprawdopodobniej nie powiedział tego, zaś pozostałe dwa kolory oznaczają, że powiedzenia znajdują się gdzieś pośrodku! Ci wielcy naukowcy, po zbadaniu bardzo naukową metodą (wrzucając małe drewniane kulki do plastykowych pudełek), które powiedzenia prawdziwie pochodzą od Jezusa, wydadzą własną wersję Biblii! Ci wielce „inteligentni” uczeni zdecydowali już, za pomocą „małych drewnianych kulek”, że historia o bogaczu i Łazarzu zapisana w Łk 16,19-31 nie pochodzi od Jezusa.
Wszystko to byłoby bardzo zabawne, gdyby nie było takie smutne! Smutne, ponieważ szatan zwiódł kolejną grupę ludzi. Smutne, ponieważ wszyscy ci ludzie są szczerzy, ale ich szczerość jest błędnie ukierunkowana. Smutne, ponieważ w swojej niewiedzy ci uczeni tak naprawdę próbują SĄDZIĆ BOGA!!! Jakżeż zostali zaślepieni! (2 Ko 4,4).
Sześć lat będzie zmarnowane! Słowo Boże wytrzyma ich atak! Przetrwa, tak jak przetrwało ataki poprzednich pokoleń. Niebo i ziemia przeminą, ale nie Słowo Boże. Słowo Boże jest pewne. Jest fundamentem, na którym każdy człowiek może bezpiecznie budować!
Nikt nie może zaprzeczyć obecności cudownych elementów liczbowych i faktów pod powierzchnią oryginalnego tekstu Biblii. W samej strukturze Biblii występują tysiące fenomenalnych liczbowych faktów. Można je zignorować i działać niezależnie od tego, ale fakt jest faktem, że Pismo Święte w całej swej okazałości od początku do końca zawiera wartości liczbowe. Nasze własne opinie, upodobania lub niechęci nie zmieniają faktów nawet w najmniejszym stopniu.
Skoro Biblia zawiera takie fakty, rodzi się logiczne pytanie – jak można je wytłumaczyć? Kto je tam umieścił? Odpowiedź zdaje się oczywista. Musiały zostać tam umieszczone w sposób ponadnaturalny lub przypadkowo.
Niektórzy czytając powyższe słowa zdecydowali już bez cienia wątpliwości, że znalazły się tam przypadkowo. Że pojawiły się w ten szczególny sposób jedynie w wyniku czystego przypadku. Zbadajmy więc możliwości przypadku. Każdy potrafi grać w kości. Niełatwo jest rzucić szóstkę. Według prawa wartości średniej szóstkę można rzucić raz na sześć rzutów. Jeżeli uda ci się rzucić dwie szóstki po kolei, inni gracze powiedzą, że jesteś sprytny. Jeżeli uda ci się rzucić trzy szóstki po kolei, inni gracze powiedzą, że masz szczęście. Jeżeli uda ci się rzucić cztery szóstki po kolei, inni gracze zaczną podejrzewać, że oszukujesz. Jeżeli rzucisz szóstkę pięć razy z rzędu, wezmą kostkę i zaczną ją badać. Kiedy rzucisz szóstkę sześć razy, wszyscy stwierdzą, że kość jest oszukana.
Zgodnie z prawem średniej wartości niemożliwe jest, aby komukolwiek udało się przypadkowo rzucić 7 szóstek z rzędu. Przypatrzmy się teraz, jak to samo prawo średniej wartości odnosi się do wartości liczbowych w Biblii. Czy można mówić o jakimkolwiek rodzaju wskaźnika prawdopodobieństwa w jednym pojedynczym wersecie Pisma Świętego, który zawiera 24 elementy liczbowe. Wskaźniki takie są łatwe do wyliczenia. Istnieje określona norma, uznana naukowa metoda obliczania losowości – prawo prawdopodobieństwa.
Zgodnie z prawem prawdopodobieństwa, tylko w jednym przypadku na 7 jedna liczba może być wielokrotnością 7.
Zgodnie z prawem prawdopodobieństwa, tylko w jednym przypadku na 7x7, lub na 49, dwie liczby mogą być wielokrotnością 7.
Zgodnie z prawem prawdopodobieństwa, tylko w jednym przypadku na 7x49, lub na 343, trzy liczby mogą być wielokrotnością 7.
Kontynuując nasze wyliczenia zgodnie z powyższą zasadą aż do 24 stwierdzimy, że w jednym fragmencie Pisma Świętego przypadkowo mogą wystąpić 24 liczby, lub elementy liczbowe, tylko w jednym przypadku na 191 581 231 380 566 414 401 (lub 1 na sto dziewięćdziesiąt jeden trylionów, pięćset osiemdziesiąt jeden biliardów, dwieście trzydzieści jeden bilionów, trzysta osiemdziesiąt miliardów, pięćset sześćdziesiąt sześć milionów, czterysta czternaście tysięcy i czterysta jeden).
Przy takim wskaźniku prawdopodobieństwa wystąpienie tylu liczb w jednym fragmencie praktycznie jest niemożliwe. Zostało wyraźnie wykazane, że struktura Biblii zawiera zadziwiające elementy liczbowe. Nie można zaprzeczyć ich występowaniu i jest to prawda, którą musi uznać każdy człowiek. Myślę, że na podstawie prawa średniej wartości wykazałem, że liczby nie znalazły się tam przypadkowo. Opisane elementy liczbowe mają głębokie znaczenie i są uporządkowane według określonego planu. Tworzą tysiące doskonałych i jednolitych wzorów. Dlatego musimy przyznać, że zostały zaprojektowane! A ponieważ odkrycie projektu jest dowodem na istnienie projektanta, rodzi się następne pytanie – kto jest projektantem?
Kto sprawił, że wzory znalazły w konstrukcji tekstu biblijnego? Tysiące doskonałych wzorów i modeli ma swoje źródło w wyższej inteligencji. Ponieważ są wytworem inteligencji, mogą pochodzić tylko z jednego z dwóch źródeł. Albo są wytworem ludzkiej inteligencji albo nadludzkiej lub, inaczej, boskiej. Jeżeli twórcą ich jest człowiek, byli to ludzie, którzy spisali Pismo Święte. Jednak czy jest to możliwe? Pismo Święte zostało spisane przez ponad 40 różnych osób na przestrzeni 1600 lat w dwóch różnych językach. Pierwszy autor zmarł setki lat wcześniej, zanim urodził się ostatni. Jednak te same elementy liczbowe pojawiają się w każdej księdze, rozdziale i wersecie Biblii. Nie, mój przyjacielu, żaden człowiek nie brał udział w ich tworzeniu. To jest Boże dzieło! Materialny dowód tego, że Bóg zaprojektował i zapieczętował Swoje stworzenie i Swoje Słowo!


Strona z tekstem-zródło

Użytkownik pozyton edytował ten post 2008-01-26, godz. 22:14

Mówi Ten, który o tym świadczy: Zaiste, przyjdę niebawem. Amen. Przyjdź, Panie Jezu! Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi!
(Objawienie) 22:20,21, Biblia Tysiąclecia)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych