Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zabił swoją b. dziewczynę w 9. miesiącu ciąży


  • Please log in to reply
192 replies to this topic

#1 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-12-07, godz. 12:32

Kary dożywotniego więzienia domaga się prokuratura dla 23-letniego Szymona K., oskarżonego o brutalne zabójstwo swojej byłej dziewczyny i jej nienarodzonego dziecka. Prokuratura postawiła oskarżonemu zarzut podwójnego zabójstwa, bo w chwili jego dokonania kobieta była w dziewiątym miesiącu ciąży. Biegli uznali, że dziecko było już zdolne do samodzielnego życia.

Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu zakończył się proces w tej sprawie. Sąd wyda wyrok o 14.

Do zabójstwa 24-letniej Doroty D. doszło 26 grudnia zeszłego roku, w centrum Poznania, nad Wartą. Przed sądem Szymon K. przyznał się do zabójstwa Doroty D., ale nie odniósł się do zarzutu zabójstwa dziecka.

Można domyśleć się, że motywem działania oskarżonego była chęć pozbycia się kobiety, która była przeszkodą w związaniu się z inną kobietą. Jednak te motywy w stosunku do tego, co zrobił Szymon K,. trzeba powiedzieć, że były błahe - mówiła w mowie końcowej prokurator Buksińska. Dożywocia domaga się również oskarżycielka posiłkowa - matka zabitej. Proszę o taki wyrok, który on zadał mojej córce i wnukowi, ale jeżeli w Polsce nie ma takiej kary, proszę o wymierzenie kary dożywotniego więzienia - powiedziała przed sądem.

Reprezentujący przed sądem oskarżonego mówił, że morderstwo nie było zaplanowane, że "wszystko wynikało z szału, w jaki wpadł Szymon K. Na skutek nieporozumień z byłą dziewczyną".

21 ciosów, ale gdzie? Nie w brzuch. Gdzieś intuicyjnie celował tak, żeby nie zabić dziecka. Jego intencja nie było więc usunięcie dziecka ze swojej drogi do szczęścia z inną kobietą - mówił w mowie końcowej mec. Eryk Kosiński.

W czasie poszukiwania Doroty D. wątpliwości policjantów wzbudziło zachowanie Szymona K. i jego ciągłe zmienianie zeznań. Przypuszczenia, że ma związek z zaginięciem kobiety potwierdziły ślady krwi w bagażniku jego samochodu. Po ich wykryciu K. przyznał się do zabójstwa. Ujawnił, że zwłoki kobiety przewiózł w okolice Rogoźna, kilkadziesiąt kilometrów od Poznania i ukrył na posesji swojej ciotki.

Szymon K. Powiedział przed sądem, że "oddałby życie, żeby cofnąć to, co się stało". Sam nie jestem w stanie odpowiedzieć, dlaczego to się stało. Dwójka młodych ludzi, którzy kochali się, mieli problemy finansowe, religijne (w mowie końcowej obrońca oskarżonego powiedział, że Szymon K. jest Świadkiem Jehowy, wcześniej ten argument nie padał), w końcu znienawidzili się - mówił oskarżony. (js)


źródło: www.wp.pl (znalazła Abriella)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#2 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-07, godz. 12:36

źródło: www.wp.pl (znalazła Abriella)


straszna tragedia. ogromnie wspolczuje rodzinie tej dziewczyny. nie wiem co powiedziec. tu chyba nawet nie wypada komentowac dlaczego sebol to tu zacytowal.
ja powstrzymam sie od komentarza czy godzi sie tak robic. szermowac tragedia tej dziewczyny. I po co Sebol. po co??
[font=Tahoma]

#3 Abriella

Abriella

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-12-07, godz. 12:37

Co o tym myślicie - czy to zbrodnia w afekcie czy krzyk bezradności w obliczu presji?

#4 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-12-07, godz. 12:38

bo mordercą był SJ - ciekawe, dlaczego jeszcze go nie wykluczyli

Użytkownik sebol edytował ten post 2006-12-07, godz. 12:39

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#5 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-07, godz. 12:41

Czy mam rozumieć, że on był ŚJ a ona nie-ŚJ?

#6 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-07, godz. 12:41

bo mordercą był SJ - ciekawe, że go jeszcze nie wykluczyli

to jest potworne !!!! jakim ty jestes czlowiekiem!!!! martwisz sie czy go wykluczyli???? on zasluguje na wieksza kare niz wykluczenie!!!
Brzydze sie takim okrutnym, wrecz wyuzdanym obnazaniem sie ze swoja nienawiscia. Depczesz ofiary, bez wzgledu kto i co sie stalo. oddaj przynajmniej jednym zdaniem wspolczucie dla rodziny tez dziewczyn. wstretny jestes!!!
[font=Tahoma]

#7 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-12-07, godz. 12:41

Czy mam rozumieć, że on był ŚJ a ona nie-ŚJ?


tak, przeczytaj dokładnie artykuł ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-07, godz. 12:41

sebol, a skąd wiesz, że go nie wykluczyli?

#9 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-12-07, godz. 12:44

no się pytam;-) jego obrońca twierdzi , że jest ;-)

to jest potworne !!!! jakim ty jestes czlowiekiem!!!! martwisz sie czy go wykluczyli???? on zasluguje na wieksza kare niz wykluczenie!!!
Brzydze sie takim okrutnym, wrecz wyuzdanym obnazaniem sie ze swoja nienawiscia. Depczesz ofiary, bez wzgledu kto i co sie stalo. oddaj przynajmniej jednym zdaniem wspolczucie dla rodziny tez dziewczyn. wstretny jestes!!!



oj Hubercik - teraz powinieneś krzyczeć, że on nie jest SJ !!!! bo SJ nie zbija ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#10 Abriella

Abriella

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-12-07, godz. 12:44

tej dziewczyny juz nie ma - wiec jak juz to tragedia jej matki
zastanawiam sie tylko co takiego stało sie w głowie tego chłopaka, wykarmionego miłoscia bliżniego ze zabił?
To niepojęte- społeczeństwo nowego świata po prostu mordując rozwiazuje trudne problemy zyciowe, bo WTS nie podał do tego zadnej instrukcji a indywidualne myślenie nie wchodzi w gre. Wiec jak nie wiadomo co zrobić z dziewczyną w ciązy a ozenić sie nie mozna bo w Panu tylko- to najlepiej zlikwidowac! I dalej jest pięknie, moralnie i czysciutko!

#11 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-07, godz. 12:48

tej dziewczyny juz nie ma - wiec jak juz to tragedia jej matki
zastanawiam sie tylko co takiego stało sie w głowie tego chłopaka, wykarmionego miłoscia bliżniego ze zabił?
To niepojęte- społeczeństwo nowego świata po prostu mordując rozwiazuje trudne problemy zyciowe, bo WTS nie podał do tego zadnej instrukcji a indywidualne myślenie nie wchodzi w gre. Wiec jak nie wiadomo co zrobić z dziewczyną w ciązy a ozenić sie nie mozna bo w Panu tylko- to najlepiej zlikwidowac! I dalej jest pięknie, moralnie i czysciutko!

Was chyba porabalo!!!
jak mozna tak kombinowac na smierci tej dziewczyny??? tak zabil ja SJ i powinien poniesc kare!!! troche szacunku ludzie!!! Przeciez nie bedziemy sie tu i teraz licytowac ilu katilikow gnije w kryminale za takie same rzeczy. powtarzam wstretne!!!
[font=Tahoma]

#12 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-12-07, godz. 12:53

Was chyba porabalo!!!
jak mozna tak kombinowac na smierci tej dziewczyny??? tak zabil ja SJ i powinien poniesc kare!!! troche szacunku ludzie!!! Przeciez nie bedziemy sie tu i teraz licytowac ilu katilikow gnije w kryminale za takie same rzeczy. powtarzam wstretne!!!


Hubert, a ja kiedys juz pytalem: pomysl czy warto polemizowac z takimi ludzmi? Dostalem za to pytanie ostrzezenie od moderatora.

#13 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-07, godz. 12:54

Was chyba porabalo!!!

Pierwszy raz w pełni zgadzam się z Hubertem.

Przecież religia ŚJ ani nie pochwala zabójstwa ani nie zostawia go "kwestii sumienia".
Wbrew temu, co sugeruje Abriela, religia ŚJ daje dokładną instrukcję, co powinien zrobić ojciec nieślubnego dziecka.

Ten człowiek nie zabił "dlatego" że jest (lub był) ŚJ, ale pomimo tego, że jest (lub był) ŚJ.

Swoją drogą, ciekawi mnie, dlaczego dożywocie? Tylko ogólna PiS-owska chęć ostrego karania, czy coś jeszcze? Czy sąd zna np. jakiś szczególnie ohydny motyw tego zabójstwa?

#14 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-12-07, godz. 13:01

Was chyba porabalo!!!
jak mozna tak kombinowac na smierci tej dziewczyny??? tak zabil ja SJ i powinien poniesc kare!!! troche szacunku ludzie!!! Przeciez nie bedziemy sie tu i teraz licytowac ilu katilikow gnije w kryminale za takie same rzeczy. powtarzam wstretne!!!


ej nie podniecaj się tak, bo ci ciśnienie podskoczy !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#15 Abriella

Abriella

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-12-07, godz. 13:09

no tak Katolicy i inni sie przynajmniej nie wybielaja i nie chca uchodzic za chodzace doskonałosci jak ...
Bardziej zastanawiajaca jest trauma tego chłopaka-( dziewczyna zapłaciła zyciem za zwiazekz niedojrzałym emocjonalnie dzieciakiem :(hm..... zbyt wysoka cena )jak bardzo był bezradny, zagubiony i dziwne ze zyjac w tej szczesliwej zżytej społecznosci nie znalazł sie ani jeden któremu by zaufał, opowiedziął o swoich problemach i który by mu przetłumaczył ze popełnił bład, ale nie musi łamac kolejnego Bozego przykazania i zabic!
Niepalnowana ciaza u młodych ludzi zawsze była problemem- ale o mordestwach z tego powodu nie słyszałam, przynajmniej w mojej okolicy.
mysle ze przyczynków do tego czynu mogło byc wiele, ale sadze ze jednym z istotnych mogło byc przesadne dbanie o wizerunek przenajswietszej. Wszedzie ludzie sie kochaja, nienawidza, rodza sie planowane lub nieplanowane dzieci- to zycie. Wiec wymagania zeby byc cyborgiem własnie wtedy gdy zdarzaja sie zwykłe ludzkie wpadki -tak moze sie skonczyc :(

ps. to moje subiektywne spostrzeżenia i refleksje-jak kazdy maam do nich prawo! :rolleyes: . <_<

<_< nigdy nie sugerowałam ze ten chłopak zabił dlatego ze był SJ- bez insynuacji prosze- tylko jestem przerażona dlaczego to zrobił POMIMO ze własnie był Sj- moze spekuluje -ale moze zaczna sie pokazywac dziury i dziurzyska w systemie wychowawczym Sj.
prosze czytac ze zrozumieniem <_<

#16 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-07, godz. 13:10

mamy za mało informacji o lakonicznie wspomnianych "nieporozumieniach" między młodymi.

Może to był szantaż typu "cała wiocha się dowie jaki z ciebie faryzeusz" a może coś innego, tego nie wiemy.

W tekście nie ma podstaw do tezy, że przyczyną zabójstwa była chęć zachowania dobrej opinii w zborze (ukrycie ciąży przez likwidację i matki i dziecka), jak sugeruje Abriella

#17 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-07, godz. 13:23

oczywiście rozumiem tutaj pewne sugestie Abrielli, że gość ze względu na przynależność do zboru, bał się, że "szambo wybije" i dlatego pozbył się niewygodnego balastu. nie wiem. jeste jednak jeszcze coś innego. otóż jeżeli był ŚJ to zapewne doskonale sobie zdawał sprawę z faktu popełnienia niemoralności. mimo wszystko popełnił czyn i... stało się. fakt pozostaje faktem wielki dramat w jednej i drugiej rodzinie. każdy z Was koledzy, który również próbuje "coś ugrać", bo w artykule pojawia się słowo Świadek Jehowy jest niczym sęp polujący na ścierwo. myślę, że dalsze komentarze są zbędne. wstyd drodzy Państwo wstyd :(

#18 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-12-07, godz. 13:29

oj ! jak to Wy boicie się krytyki ! jak się o Was dobrze pisze to się jest cool ! ale jak już zło się opisuje to jesteśmy ścierwa ! a ponoć prawda krytyki się nie boi !!!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#19 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-12-07, godz. 13:40

Dostał dożywocie.

Sąd uznał argumentacje prokuratora.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#20 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-07, godz. 14:29

oj ! jak to Wy boicie się krytyki ! jak się o Was dobrze pisze to się jest cool ! ale jak już zło się opisuje to jesteśmy ścierwa ! a ponoć prawda krytyki się nie boi !!!

Pisz zle na jego temat, o.k. zadawaj pytania o system wychowawczy, przyjaciol, rodzicow byc moze swiadkow, pytaj i oczekuj odpowiedzi.. jak to mozliwe????
ale dlaczego osadzasz od czci i wiary miliony porzanych ludzi, ktorzy jak ty sam i inni tutaj bez wzgledu na to czy sa ex czy w.. wzburzeni sa ta zbrodnia????
[font=Tahoma]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych