Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Ciało i Krew": jak to rozumieć


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-11, godz. 06:23

wwwiolu, to, że członkowie CK ŚJ nie wchodzą, wnosze z tego, że nie chcą spożywać prawdziwego Ciała i Krwi, a tylko jakieś symbole. Pan Jezus nie mówił nic na temat spożywania "symboli Jego Ciała" ani "symboli Jego Krwi"...


no oczywiscie pan jjezus mowil o kanibalizmie i dlatego ci cosie zgorszyli mili 100% racji.. fuj
[font=Tahoma]

#2 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-12-11, godz. 07:00

no oczywiscie pan jjezus mowil o kanibalizmie i dlatego ci cosie zgorszyli mili 100% racji.. fuj

Haha jakbym słyszał zasłyszane gdzieś mity z II wieku n.e. które nagle odżyły :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#3 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-11, godz. 07:03

tak dla jasnosci. to mial byc sarkazm!!! no bo co mial na mysli Jezus jesli nie symbole, emblematy, unaocznienia swej krwii i ciala...

no i inna rzecza jest ze w KK chetnie korzysta sie z ciala ale z krwi sie gardzi, a moze jet tylko dla wybrancow???
[font=Tahoma]

#4 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-12-11, godz. 09:16

tak dla jasnosci. to mial byc sarkazm!!! no bo
no i inna rzecza jest ze w KK chetnie korzysta sie z ciala ale z krwi sie gardzi, a moze jet tylko dla wybrancow???

Wybacz Hubercie ale jeśli mówisz coś takiego to albo jesteś źle poinformowany/niedoinformowany albo strugasz wariata. To co piszesz jest śmieszne chyba dla każdego katolika :D Ja ze swej strony proponuje jakieś studium na temat wiary katolickiej tudziez prawosławnej. :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#5 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-11, godz. 09:29

rzeczywiście nie pomyślałem. jeśli hostia wyobraża ciało, a wino krew, a wierni dostają tylko hostię. hm. równi i równiejsi. a może hostia to jest 2 w 1. taka wersja econo :)

#6 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-11, godz. 09:34

rzeczywiście nie pomyślałem. jeśli hostia wyobraża ciało, a wino krew, a wierni dostają tylko hostię. hm. równi i równiejsi. a może hostia to jest 2 w 1. taka wersja econo :)

raczej jak szampon z odrzywka???? 2 w 1-nym???
[font=Tahoma]

#7 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-12-11, godz. 10:23

Jeśli kogoś interesuje to coś na temat nie przyjmowania Krwi w KRzK.

http://www.mateusz.pl/pow/020620.htm

#8 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-11, godz. 10:45

oto co mi się "spodobało" w tym artykule:
"Sądzę, że główny powód jest jeden: względy praktyczne. Udzielanie Komunii św. pod postacią Chleba, czyli w formie tradycyjnych komunikantów, w małej parafii (800 osób ) przez jednego księdza w czasie np. Pasterki, trwa 25 minut, i to przy sporym pośpiechu. Gdyby czynić to pod dwoma postaciami, zanurzając Hostię w Kielichu, trwałoby to przynajmniej półtorej godziny. Kto by to wytrzymał?
no proszę taka uroczystość, a tu troska o wiernych. mogli by się znurzyć. siedzenie ma kongresie 3 dni z rzędu po 8, 9 godzin to dopiero musi być katorga.
a i jeszce jedna "perełka": "Może chodzi też o to, że chciano w wyraźny sposób zaakcentować różnicę między kapłanami a wiernymi: że kapłaństwo sakramentalne księży na mocy święceń, to jednak coś innego i coś więcej niż kapłaństwo (też sakramentalne) ogółu wiernych na mocy chrztu.
jakże obcy był ten podział na "klasę duchownych" i "klasę wiernych" dla pierwszych chrześcijan. a tu proszę kapłan jest kimś szczególnym

Użytkownik Maciej edytował ten post 2006-12-11, godz. 10:46


#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-12-11, godz. 11:13

a i jeszce jedna "perełka": "Może chodzi też o to, że chciano w wyraźny sposób zaakcentować różnicę między kapłanami a wiernymi: że kapłaństwo sakramentalne księży na mocy święceń, to jednak coś innego i coś więcej niż kapłaństwo (też sakramentalne) ogółu wiernych na mocy chrztu.
jakże obcy był ten podział na "klasę duchownych" i "klasę wiernych" dla pierwszych chrześcijan. a tu proszę kapłan jest kimś szczególnym

No jako kapłan który dokonuje anamnezy podczas liturgii eucharystycznej to ma szczególne wzięcie :D jako posiadający kapłaństwo poza kilkoma innymi sprawami czymze niby się ode mnie różni? Może podasz jakiś dokument KK? A i jeszcze jedna sprawa :) jeśli bywasz w kk to zapraszam na liturgię eucharystyczna pod dwiema postaciami ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#10 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-12-11, godz. 11:16

Macieju, ja tam bym tak zaraz zbli nie wyjmował, bo w końcu liczy się przyjęcie Ciała Jezusa do serca a nie żołądka, pomimo Jego spożywania. Zawsze jest to "całe" i kompletne" Ciało Jezusa, czyli On sam, o czym naz w ewangeliach zapewnił.

#11 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-11, godz. 11:25

No jako kapłan który dokonuje anamnezy podczas liturgii eucharystycznej to ma szczególne wzięcie :D jako posiadający kapłaństwo poza kilkoma innymi sprawami czymze niby się ode mnie różni? Może podasz jakiś dokument KK? A i jeszcze jedna sprawa :) jeśli bywasz w kk to zapraszam na liturgię eucharystyczna pod dwiema postaciami ;)

Pawle w moim przekonaniu niczym się nie różni. jest takim samym "robakiem" na tym ziemskim padole jak ja czy Ty. niestety w początkowym okresie taki podział wszedł na "łono Kościoła" i został przyjęty na stałe :(

#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-12-11, godz. 11:29

niestety w początkowym okresie taki podział wszedł na "łono Kościoła" i został przyjęty na stałe :(

Jaki podzial drogi Macieju? Może wiesz coś o czym ja nie wiem? Chętnie posłucham.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2006-12-11, godz. 11:59

jakże obcy był ten podział na "klasę duchownych" i "klasę wiernych" dla pierwszych chrześcijan.


Uważasz, że podział na 'klasę rządzących' (pomazańcy) i 'klasę rządzonych' (drugie owce) jest niebiblijny? Ja też tak uważam.
A o podziale wiernych na tych, którzy mają Ducha i tych, którzy go nie posiadają, to już w ogóle szkoda gadać.

#14 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-12-11, godz. 12:15

A o podziale wiernych na tych, którzy mają Ducha i tych, którzy go nie posiadają, to już w ogóle szkoda gadać.


Zaraz, zaraz, nie wszyscy ochrzszczeni chrześcijanie mają Duch Świętego, bo sami go nie chcą - z wyboru. Przecież to proste, że gość został kiedys tam ochrzczony i na tym skończyla się Jego edukacja religijna, czy to u protestantów, czy u katolików. :(

#15 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-11, godz. 14:11

Jaki podzial drogi Macieju? Może wiesz coś o czym ja nie wiem? Chętnie posłucham.

chodzi mi o to, że księża np. mają uprawnienia "niejako z urzędu" do wykonywania różnych "czynności", czego już nie wolno czynić zwykłym wyznawcom

#16 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-11, godz. 14:37

Uważasz, że podział na 'klasę rządzących' (pomazańcy) i 'klasę rządzonych' (drugie owce) jest niebiblijny? Ja też tak uważam.
A o podziale wiernych na tych, którzy mają Ducha i tych, którzy go nie posiadają, to już w ogóle szkoda gadać.

a to jest jakas aluzja do SJ?
wlasnie czytam Reymonda ..nawet on tego nie twierdzi... wiec o co chodzi. die nadzieje , dwie klasy a zady w TWs maja drugie owce... przeciez prezesem jest Adams wiec jakie rzady pytam???
[font=Tahoma]

#17 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2006-12-11, godz. 14:49

die nadzieje , dwie klasy a zady w TWs maja drugie owce... przeciez prezesem jest Adams wiec jakie rzady pytam???

Ja wiem, że doktryna WTS-u to jedno, a praktyka to co innego.
Doktryna głosi, że pomazańcy (to ci z Duchem, prawda?) są powołani do przewodzenia drugim owcom, a w praktyce druga owca rządzi pomazańcem. Czy tu nie zachodzi jakaś sprzeczność?

#18 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-11, godz. 14:51

Ja wiem, że doktryna WTS-u to jedno, a praktyka to co innego.
Doktryna głosi, że pomazańcy (to ci z Duchem, prawda?) są powołani do przewodzenia drugim owcom, a w praktyce druga owca rządzi pomazańcem. Czy tu nie zachodzi jakaś sprzeczność?

w tym co mowisz zachodza same sprzecznosci
[font=Tahoma]

#19 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2006-12-11, godz. 15:09

Podasz uzasadnienie, czy mam wierzyć na słowo?

#20 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-11, godz. 15:15

Podasz uzasadnienie, czy mam wierzyć na słowo?

jak mam ci uzasadnic??? jedni uwazaja ze to pomazancy rzadza a wielka rzesza to poddani.. ci pisza a reszta slucha. ty napisalas ze chyba ze wzdledu na liczbe rzadza drugie owce .... jakos tak sie dziwnie sklada ze nigdy nie mialem wrazenia ze ktos rzadzi tylko co najwyzej usluguje.nie iwm co wy z tymi rzadami macie???.Reimond pisze ze najpierw prezesi rzadzili. potem jak juz nie prezesi to komitety tylko ze obecnie w sklad tych komitetow wchodzi wiecej br. z drugich owiec.. to niby wiec kto teraz rzadzi??? co to mialobyc jakis okragly stow u SJ ze w/g jednych rzadza ci a grudzy mowia co innego. a SJ nie wiedza o co chodzi
[font=Tahoma]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych