Skocz do zawartości


Zdjęcie

Za co krytykujemy WTS


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-12-15, godz. 16:30

Przedstawiam poniżej listę zarzutów wobec WTS, okreslonych przez naszego kolegę Maćka jako detale.

1) Kwestia krwi. Sprawa znana i szeroko na tym forum poruszana.(podobnie jak kwestia szczepionek i przeszczepów)
2. Kwestia wyższego wykształcenia. Jakieś 10 lat temu WTS stanowczo odradzał studiowanie, potem dał se na luz, ale o dziwo w zeszłym roku próbował rozpaczliwie wrócić do tej myśli (co spowodowało pewne ofiary, mimo ,że większośc młodych świadków te rady olała)
3. Izolowanie się od społeczeństwa, rozbijanie rodzin, (par narzeczeńskich też ;) )poprzez udzielanie kretyńskich porad w stylu: jak ma się zachowac wierząca żona gdy ma zjeść obiad świąteczny, absurdalne zakazy obchodzenia świąt, odradzanie udziału w grupach pozalekcyjnych i udzielania się w społeczności, zakaz zajmowania sie polityką.
4. Polityka wynaradawiania oraz tępienie patryjotyzmu
5. Manipulowanie przekazem informacji, przekłamywanie w cytowaniu źródeł, często wprost podawanie nieprawdziwych informacji, przemilczanie istotnych faktów.
6. Niezgodnośc nauki z Biblią.
7. Nietolerancja wobec innych pogladów, stosunek do odstępców (pomine milczeniem co mi się nasuwa)
8. Fałszywe proroctwa
9. Polityka pasożytnicza wobec panstwa - wy nam wszystko my wam nic bo nawet podatki i składki ubezpieczeniowe ciezko od WTS wydobyć (kazusy Francji i Niemiec)
10. Zbytni materializm i gromadzenie bogactw. (świetny przykład: ksiązka Zważajcie)
11. Niesprawiedliwy i pełen wad model sądowniczy

Jak coś pominąłem to można dopisać. ;)

To nie są detale.To są poważne kwestie.

Ale to przeciez nieważne. ;)
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#2 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-12-15, godz. 17:21

Myślę że powinniśmy odkurzyć znaczenie słowa krytyka


krytyka [łac. critica < gr. kritik (téchnē) ‘sztuka osądzania, rozstrzygania’], metodol., naukozn. poddanie pod osąd rozumu jakiegoś dzieła, poglądu, nauki, poprzez jego analizę i ocenę z pewnego punktu widzenia (np. poprawności, przydatności, celowości), lub ze względu na określone wartości (np. praktyczne, poznawcze, estet., moralne, nauk.); niezbędny element myślenia. (PWN)


Krytyka - analiza i ocena dobrych i złych stron z punktu widzenia określonych wartości (np. praktycznych, etycznych, poznawczych, naukowych, estetycznych, poprawnych) jako niezbędny element myślenia.
Może dotyczyć wielu dziedzin np. nauki (krytyka naukowa), poprawności formalnej (krytyka logiczna), poprawności merytorycznej (krytyka merytoryczna lub krytyka empiryczna), metod (krytyka metodologiczna) etc.(Wikipedia)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#3 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-12-19, godz. 13:26

A moze kolega Maciej i kolega Hubert a także kolega Matuzalem i kolego Azariasz ustosunkuja się do wszystkich zarzutów? A przy okazji Maciej ciągle czekamy na twój komentarz w sprawie zakazu przeszczepów.

Przepraszam, ze tak po imieniu ale inaczej nie chca koledzy pisać.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#4 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-19, godz. 14:52

chyba nie za bardzo się odniesiemy. w końcu na co zda się "walka z wiatrakami" ? oczywiście to moje zdanie. może koledzy mają inne :)

#5 Kaznodzieya

Kaznodzieya

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano 2006-12-20, godz. 10:52

chyba nie za bardzo się odniesiemy. w końcu na co zda się "walka z wiatrakami" ? oczywiście to moje zdanie. może koledzy mają inne :)


To po co tu przychodzisz Macieju. Czy nie po to są fora dyskusyjne aby weryfikować wiedzę i fakty?

"Co mogłoby nam przeszkodzić w zrozumieniu Słowa Bożego? Między innymi źle pojęta lojalność. Może na przykład uznajesz wierzenia i poglądy propagowane przez jakieś autorytety. Ale co byś zrobił, gdybyś stwierdził, że osoby te nie trzymają się prawd zawartych w Słowie Bożym? W takiej sytuacji zrozumienie go może nie być łatwe. Dlatego Biblia zachęca nas, byśmy starannie badali to, czego nas uczono (1 Tesaloniczan 5:21)." Strażnica nr 7 z 1 kwietnia 2006 r. (str.6)

Użytkownik Kaznodzieya edytował ten post 2006-12-20, godz. 10:52


#6 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-12-20, godz. 11:26

1) Kwestia krwi. Sprawa znana i szeroko na tym forum poruszana.(podobnie jak kwestia szczepionek i przeszczepów)


Postepujemy zgodnie z zaleceniem Bozym :powstrzymania sie od spozywania krwii , wiem wiem zaraz sie podniesie krzyk ze spozywanie i transfuzja to é rozne rzeczy . Tak samo mysla pewni narkomani , nie jedza kleja , nie wachaja go tylko wstrzykuja sobie cos do zyly i jest OK :(




2. Kwestia wyższego wykształcenia. Jakieś 10 lat temu WTS stanowczo odradzał studiowanie, potem dał se na luz, ale o dziwo w zeszłym roku próbował rozpaczliwie wrócić do tej myśli (co spowodowało pewne ofiary, mimo ,że większośc młodych świadków te rady olała)


Odradzal nie znaczy zakazywal .

Wiekszosc SJ te rady "olala" i nadal sa SJ , wiec o co kopie kruszyc ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#7 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-12-20, godz. 11:36

3. Izolowanie się od społeczeństwa, rozbijanie rodzin, (par narzeczeńskich też ;) )poprzez udzielanie kretyńskich porad w stylu: jak ma się zachowac wierząca żona gdy ma zjeść obiad świąteczny, absurdalne zakazy obchodzenia świąt, odradzanie udziału w grupach pozalekcyjnych i udzielania się w społeczności, zakaz zajmowania sie polityką.


Izolowanie od spoleczenstwa ? No waszmosc pomyliles nas z pewnymi zakonami KrK gdzie izoluja sie ludzie od spoleczenstwa . My wrecz przeciwnie jestesmy oskarzani o "nachodzenie" ludzi :) . Cos sie Panu prawnikowi pomylilo ......



Czy sa to kretynskie rady ? Ciekawe jak by sie smial nasz prawnik forumowy gdyby jego zona zostala buddystka i w czasie posilku zaczela krecic bebenkiem modlitewnym ? Te "kretynskie rady waszmosciu sluza temu aby nie urazajac ludzi swietujacych pseudonarodziny Jezusa nie przylaczyc sie do swietowania bostwa poganskiego . I w zwiazku z tym uzycie slowa "kretynskie" uwazam za obrazenie nas , i brak jakiejkolwiek kultury . Jesli chcesz panie prawniku cos powiedziec to wypowiadaj sie na tematy w ktorych masz jakakolwiek wiedze .

Zakazy obchodzenia Swiat ? A czy ty bylbys sklonny do swietowania swiat muzulmanskich , buddyjskich,

Zakaz zajmowania sie polityka ? A po co ladowac sie do bagna ? Ciagnie waszmosc do polityki ? to prosze bardzo , nam bez niej calkiem przyjemnie sie zyje . Nasze siostry nie musza isc do wyrka z przewodniczacymi partii, nasi bracia nie musza przepychac ustaw pasujaccych jednym grupom nacisku ..... Co tracimy ? Wiejacy od polityki smrod . Zreszta mowi sie ze polityka to najwieksza prostytutka zaraz po religiach ktore za pieniadze sie modla . Sprawdz ktore religie nie biora pieniedzy za swoje modly :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#8 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-12-20, godz. 11:48

4. Polityka wynaradawiania oraz tępienie patryjotyzmu


No coz waszmosc chyba nie doczytal lub nie doslyszal z Radia .... ze chrzescijanie stanowia Narod ktory nie nalezy do tego swiata

Jk 4:4 Bg "Cudzołożnicy i cudzołożnice! nie wiecież, iż przyjaźń świata jest nieprzyjaźnią Bożą? Przetoż, ktobykolwiek chciał być przyjacielem tego świata, staje się nieprzyjacielem Bożym."

J 15:19 BT "Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi."

J 17:14 BT "Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata."





5. Manipulowanie przekazem informacji, przekłamywanie w cytowaniu źródeł, często wprost podawanie nieprawdziwych informacji, przemilczanie istotnych faktów.


Jak zauwazamy nasz przedmowca nie chce przeklamywac cytatow , wiec ich praktycznie w ogole nie uzywa :) .

Przedmowca podaje czesto nie nieprawdziwe fakty i podnieca sie rozpoczynaniem kolejnych krucjat przeciwko SJ o ktorych to co rusz czytamy na tym forum . Ot taki slomiany ogien , ale jesli mu to sprawia radosc to pozwolmy mu sie radowac :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#9 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-12-20, godz. 13:50

6. Niezgodnośc nauki z Biblią.


Przyznajemy sie do zafalszowania naszego tlumaczenia izawarcia w nim nieprawdziwych danych :



J 10:29 BT "Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca."

J 14:28 BT "Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie."

chociaz powinnismy napisac ze Ojciec jest rowny synowi a wiec niewiekszy od syna :P
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#10 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-12-20, godz. 13:51

1. Nie odniosłes się do zarzutu.

2.Nie odniosłeś się do zarzutu.

3. Znasz się na Buddyzmie, jak mało kto. Jesli uważasz, ze wystepuje przeciw prawu to mnie pozwi, ale ostrzegam, ze wyciagnę podczas procesu kazdy mozliwy argument.

4. Zero argumentów

5. Nie musze cytowac zrobili to inni jak panowie Podolski, Lewandowski i nasi formułowi spece. Po co pisać pieć razy to samo.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#11 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-20, godz. 13:56

1) Kwestia krwi. Sprawa znana i szeroko na tym forum poruszana.(podobnie jak kwestia szczepionek i przeszczepów)
Postepujemy zgodnie z zaleceniem Bozym :powstrzymania sie od spozywania krwii , wiem wiem zaraz sie podniesie krzyk ze spozywanie i transfuzja to é rozne rzeczy . Tak samo mysla pewni narkomani , nie jedza kleja , nie wachaja go tylko wstrzykuja sobie cos do zyly i jest OK :(


Powalający przykład.
Jeśłi uważasz, że transfuzja to to samo co spożywanie, to zaproponuj wykrwawionemu wypicie 2 litrów krwi. Napewno mu pomoże. Przecież wg Ciebie to to samo.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#12 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-12-20, godz. 13:56

7. Nietolerancja wobec innych pogladów, stosunek do odstępców (pomine milczeniem co mi się nasuwa)


Wzielismy zly przyklad z Jezusa i jego apostolow i uczniow ktorzy postepowali nietolerancyjnie w stosunku do wyznawcow i przedstawicieli innych owczesnych religii. Nie przylaczali sie do ich modlitw, nie obchodzili ich swiat, pozwalali sobie po chamsku glosic ewangelie o Jezusie ludziom ktorzy od pokolen juz w cos wierzyli i bylo im z tym dobrze .



Zalujemy ze Artur nie zwrocil nam wczesniej uwagi na niestosownosc zachowywania sie pierwszych chrzescijan . :( ( ironia )
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#13 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-12-20, godz. 14:04

8. Fałszywe proroctwa


Scisly umysl naszego forumowego prawnika nie jest widocznie w stanie odroznic pojecia "proroctwo" od "interpretacja"



Wedlug SJ proroctwa zawarte sa w Biblii . SJ na podstawie studium tej ksiegi oraz obserwacji ich realizacji w czasie przeszlym i dzisiejszym interpretuja je i dziela sie swoimi myslami i informacjami biblijnymi .



Nie pozwalamy sobie na podniecanie naszej wyobrazni "proroctwami "Saby lub ....... tak jak to czynia ludzie nalezacy czesto do religii "nieapokalitycznych" :)



Z drugiej strony to nasz prorok Artur bardzo czesto prorokowal nasz koniec rzucajac na forum o przystapieniu do dzialan majacych na celu nasz koniec :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#14 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-12-20, godz. 14:10

:( 9. Polityka pasożytnicza wobec panstwa - wy nam wszystko my wam nic bo nawet podatki i składki ubezpieczeniowe ciezko od WTS wydobyć (kazusy Francji i Niemiec)


Ha hahaahahha

Zyczylbym wszystkim rzadom swiata aby ich obywatele placili podatki tak jak powinni je placic SJ .

O ile wiem SJ jako organizacja nie czerpie zadnych dotacji od Skarbu Panstwa. nasi katecheci ( glosiciele) nie sa oplacani przez MEN ................................



Kazus Francji ? No coz SJ we Francji jako jedyna grupa religijna zostala obarczona 60% podatkiem od dobrowolnych datkow na cele statutowe . Czy jest to zgodne z prawem ? oczywiscie ze nie i walczymy przed Sadami o potraktowanie nas niegorzej od innych na co mamy prawo :)

a wiec Panie prawniku , zdobadz pan najpierw jakies rzetelne informaccje przed wyglaszaniem swoich mow oskarzycielskich . (zeby sie wiecej nie osmieszac :( )
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#15 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-12-20, godz. 14:22

10. Zbytni materializm i gromadzenie bogactw. (świetny przykład: ksiązka Zważajcie)


:P Patrz bogactwa zgromadzone przez bylego czlonka CK R Franza :P :lol: . Jak one wygladaja w stosunku do ubostwa ksiazat katolickich lub pastorow - kaznodziejow protestanckich ?



¨Panie prawniku moze i masz pan duzo tupetu w rzucaniu oskarzen ale motasz sie pan i panskie argumenty sa k i e p s c i u t k i e





11. Niesprawiedliwy i pełen wad model sądowniczy


To fakt musimy zglosic sie do Sebastiana o przepis na sprawiedliwe wyroki ferowane przez jego ulubiona Inkwizycje :( .

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2006-12-20, godz. 14:19

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#16 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-12-20, godz. 14:42

Jak dotąd nie obroniłes niczego, tylko się głupio - mądrzysz. Ja tylko wypisałem te wszystkie sprawy, które są podnoszone przeciwko wam.

I prosze bez kłamstw w stylu: nie bierzemy pieniędzy, bo bierzecie środki z funduszu koscielnego. A co do Francji chodzi o to, ze majątek należał do WTSu w Nowym Yorku a to nie jest wyznanie religijne tylko niedochodowa korporacja a ta nie ma prawa nie płacenia podatków. Kropka.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#17 Asiunia

Asiunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów

Napisano 2006-12-20, godz. 15:53

8. Fałszywe proroctwa

(...)
Wedlug SJ proroctwa zawarte sa w Biblii . SJ na podstawie studium tej ksiegi (...)





no i znowu przeklamanie z Twojej strony... sJ NIE studiuja Biblii, jedynie broszurki napisane przez czlowieka, TEORETYCZNIE OPARTE na Biblii, choc co do tego oparcia mozna niejednokrotnie sie spierac...



smutne jest to ze szeregowi, nieswiadomi wyznawcy, zamiast porownac podane tresci z Pismem, opieraja sie na nich jak na samej Biblii i innym "wciskaja" ten falsz...

i stad tyle tragedii i pozniejszych rozczarowan...

pzdr

asia

#18 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-20, godz. 16:54

no i znowu przeklamanie z Twojej strony... sJ NIE studiuja Biblii, jedynie broszurki napisane przez czlowieka, TEORETYCZNIE OPARTE na Biblii, choc co do tego oparcia mozna niejednokrotnie sie spierac...
smutne jest to ze szeregowi, nieswiadomi wyznawcy, zamiast porownac podane tresci z Pismem, opieraja sie na nich jak na samej Biblii i innym "wciskaja" ten falsz...
i stad tyle tragedii i pozniejszych rozczarowan...
pzdr
asia

opierasz Asiu tę wypowiedź o swoje osobiste doświadczenia. skąd to przekonanie, że Świadkowie ślepo studiują broszurki zamiast Biblii. chociaż jeszcze nim nie jestem poświęcam dużo czasu na czytanie samego Słowa i to różnych fragmentów (nie wyrwanych z kontekstu) bez dodatkowych "pomocy". oczywiście cenię sobie również artykuły z czasopism, ale bez wpadania w skrajności. zgodzę się z faktem, że są głosiciele, którzy nie zagłębiają się tak dalece w analizowanie Pisma Świętego. z drugiej jednak strony należy przyznać, że są i tak o "niebo lepsi" od tych, którzy wogóle nie mają zielonego pojęcia do czego służy Biblia.
zatem prosimy nie "przekłamywać" i nie uogólniać.

#19 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2006-12-20, godz. 18:02

(...)
Kazus Francji ? No coz SJ we Francji jako jedyna grupa religijna zostala obarczona 60% podatkiem od dobrowolnych datkow na cele statutowe . Czy jest to zgodne z prawem ? oczywiscie ze nie i walczymy przed Sadami o potraktowanie nas niegorzej od innych na co mamy prawo :)
(...)

Homme_Curieux mam do ciebie prośbę.
Ponieważ interesowałem się kiedyś sprawą zlikwidowania oddziału Towarzystwa Strażnica we Francji miałbym do Ciebie pytanie, gdyż wiem że jesteś geograficznie bliżej źródła.

Oto one:
1. Czy żądany od WTS- France podatek w wys. ok. 40-50 mln dolarów w końcu został zapłacony do francuskiego fiskusa?
2. Czy obarczenie podatkiem od dobrowolnych datków na cele statutowe w wys. 60 % dotyczyło i dotyczy tylko Świadków Jehowy czy też i inne ugrupowania religijne tzw. cults?
3. Czy przeprowadzona wtedy akcja, bodajże jednodniowa i obejmująca całą Francję, ze strony SJ nie była w pewnym sensie aktem politycznym, mającym na celu zmianę polityki podatkowej, pod przykrywką walki o wolności wyznania i zniesienie prześladowania?

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#20 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-20, godz. 19:27

10. Zbytni materializm i gromadzenie bogactw. (świetny przykład: ksiązka Zważajcie)
:P Patrz bogactwa zgromadzone przez bylego czlonka CK R Franza :P :lol: . Jak one wygladaja w stosunku do ubostwa ksiazat katolickich lub pastorow - kaznodziejow protestanckich ?
¨Panie prawniku moze i masz pan duzo tupetu w rzucaniu oskarzen ale motasz sie pan i panskie argumenty sa k i e p s c i u t k i e
11. Niesprawiedliwy i pełen wad model sądowniczy
To fakt musimy zglosic sie do Sebastiana o przepis na sprawiedliwe wyroki ferowane przez jego ulubiona Inkwizycje :( .


twarda prawda ale prawda
wlasnie skonczylem *Kryzys Sumienia* stad tezmoja co nieco nieobecnosc (za co przepraszam) i ucieszyla mnie informacja o zgromadzonym majatku prominentnych SJ. Sam Raymond lub ten drugi od Tapetowania.... Taaaakie miliony nagromadzili!!!!
przykro mi z powodu tych na pewno szczerych ludzi ale fakt pozostaje faktem... majatku to oni na swoich braciach nie zrobili.... no moze Franz pozniej ... bo literatem to on pozostal jak widac na zalaczonym obrazku
[font=Tahoma]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych