Skocz do zawartości


Zdjęcie

Za co krytykujemy WTS


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#41 Asiunia

Asiunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów

Napisano 2006-12-22, godz. 09:07

No właśnie... To o napisłass przypomina mi historię którą sobie sam hipotetycznie wymyśliłem. Ktoś zostaje wykluczony za przekonania które potem stają się Nowymi Światłami... Co za nonsens... Dlaczego oni tego nie pojmują....?



Kris, najgorsze jest to, ze to nie jest marginalna historia, sama znam kilka podobnych z mojego i okolicznych zborow wiec co dopiero bedzie w skali calego swiata??

pzdr

asia

#42 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-22, godz. 11:02

Tylko zawsze jest ta możliwość, że się spotka takiego szaraczka nie śJ, który może nie jest specjalistą, ale dla którego Biblia jest podstawą życie i wtedy cała wiedza "biblijna" śJ okazuje się iluzją, a nauczyciele wśród śJ radzą, aby z takimi osobami wogóle nie rozmawiać, unikać ich, bo są tak zaślepieni, że żadne argumenty do nich nie dotrą i szkoda dla nich czasu.


Pamiętam moje wrażenie po moim pierwszym spotkaniu z wybitnym biblistą, prof. dr. hab. Ludwikiem Kostro (używam danych personalnych, bo to w zasadzie osoba publiczna). Człowiek czytał Pismo w oryginale i znał biegle język hebrajski, ukończył studia w Watykanie, "zjadł zęby" na Biblii... Gdy przedstawił mnogość interpretacji jednego tylko symbolu z Apokalipsy, po prostu poczułem się zażenowany swoją niewiedzą. A wcześniej uważałem, że dość dobrze orientuję się w tematyce biblijnej :D . Pan Profesor sprowadził mnie na Ziemię :rolleyes: .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#43 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-22, godz. 13:23

Tylko zawsze jest ta możliwość, że się spotka takiego szaraczka nie śJ, który może nie jest specjalistą, ale dla którego Biblia jest podstawą życie i wtedy cała wiedza "biblijna" śJ okazuje się iluzją, a nauczyciele wśród śJ radzą, aby z takimi osobami wogóle nie rozmawiać, unikać ich, bo są tak zaślepieni, że żadne argumenty do nich nie dotrą i szkoda dla nich czasu.

Czesławie. znam ludzi, którzy stanowczo potrafią powiedzieć: "Bóga nie ma". naturalnie pomijam cytat z pisma, gdzie wcześniej jest powiedzane "powiedział głupi w swoim sercu"
ale to fakt. chociaż jest tyle wspaniały rzeczy na świecie, które potwierdzają istnienie wspaniałego Stwórcy zawsze znajdą się tacy, którzy powiedzą, ja nie wierzę i już.
Czesławie, nie wiem czy dla człowieka, który tak po prostu czyta Pismo bez uprzedzeń, "wiedza biblijna" ŚJ okazuje się iluzją. może właśnie wtedy otwieraja mu się oczy i niejako "na dzień dobry" odrzuca kilka poważnych grup religijnych, których nauki wydają mu się niezgodne z Pismem Świetym. nie przyszło to Tobie do głowy ?

#44 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-22, godz. 13:32

Czesławie. znam ludzi, którzy stanowczo potrafią powiedzieć: "Bóga nie ma". naturalnie pomijam cytat z pisma, gdzie wcześniej jest powiedzane "powiedział głupi w swoim sercu"
ale to fakt. chociaż jest tyle wspaniały rzeczy na świecie, które potwierdzają istnienie wspaniałego Stwórcy zawsze znajdą się tacy, którzy powiedzą, ja nie wierzę i już.
Czesławie, nie wiem czy dla człowieka, który tak po prostu czyta Pismo bez uprzedzeń, "wiedza biblijna" ŚJ okazuje się iluzją. może właśnie wtedy otwieraja mu się oczy i niejako "na dzień dobry" odrzuca kilka poważnych grup religijnych, których nauki wydają mu się niezgodne z Pismem Świetym. nie przyszło to Tobie do głowy ?


Macieju
nie wiem po co do tego co napisałem mieszasz ludzi niewierzących w Boga. Wystarczy przecież twój przykład. Zadaję ci konkretne pytania, a ty jak ognia unikasz odpowiedzi na te, które są dla ciebie niewygodne i nie zgadzają się z tym w co chcesz wierzyć. Twoja "wiedza biblijna" którą przejąłeś od śJ jakoś nie potrafi ci pomóc w odpowiedzi na te pytania? Dlaczego tak jest? Dlaczego osoby, które odeszły od "organizacji" potwierdzają to, że zalecane jest unkanie przez śJ osób które znają Biblię, bo one są tak zaślepione, że nie warto na nich marnować czasu?
Czesiek

#45 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2006-12-22, godz. 13:37

>> które odeszły od "organizacji" potwierdzają to

oh, więc ja będę chodź jedynym który tego nie potwierdzi... i wystarczy.

#46 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-12-22, godz. 15:50

>> które odeszły od "organizacji" potwierdzają to

oh, więc ja będę chodź jedynym który tego nie potwierdzi... i wystarczy.


No widzimy właśnie...ale niestety nie wystarczy.
Pozdrawiam

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2006-12-22, godz. 16:38





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych