Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czego świadkom Jehowy nie (powinno być) wolno czynić by nie być częścią tego świata


  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#41 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-15, godz. 08:54

rzeczywiście koledzy nie macie nic lepszego do roboty zamiast szukania dziury w całym ? oczekujecie np., że Urząd Skarbowy, albo Miasta przejdzie w ręce prywatne, żeby nie być "państwowym". jak słusznie Ewa zauważa organizacja nie narzuca gdzie powinien, a gdzie nie pracować chrześcijanin. podaje jednak wiele wskazówek co może być sprzeczne z Bożym prawem. zgodnie z zasadą niech "czytelnik wykaże rozeznanie". Paweł jednak jest gotowy w dalszym ciągu prowadzić wywody o "wyższości Świąt Bożego nad Wielkanocnymi". ja jednak proponuję, aby ten temat wrzucić od razu do działu humor, bo raczej jak na razie nie ma on nic wspólnego z konstruktywną polemiką

#42 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-15, godz. 09:04

Uwagi kolegów na temat pracy w urzędzie uważam za słuszne. Oczywiście, nie powołam się na żadną literaturą WTS, która by to potwierdzała. Tak się jednak składa, że znam dość dobrze specyfikę tej pracy. I często wykracza ona poza normy urzędowego "przewalania papierków", nawet w przypadku sekretarki. Otóż, gdyby ktoś przypadkiem zapomniał, urzędnik jest pracownikiem SŁUŻBY CYWILNEJ państwa i musi wykazywać się jako taki PEŁNĄ LOJALNOŚCIĄ (a nie neutralnością) względem swej ojczyzny. Zainteresowanych odsyłam na http://usc.gov.pl/usc/
Moim zdaniem, SJ, jeśli chcą zachować neutralność, powinni omijać pracę w urzędach szerokim łukiem.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#43 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-15, godz. 09:12

no tak bardzo enigmatyczne stwierdzenie PEŁNA LIJALNOŚĆ. powiedzmy tak: jeżeli ta "pełna lojalność" będzie wymagała od ŚJ zrobienia czegoś co "wykracza" poza normy to zakładam, że czegoś takiego nie uczyni (zakładam). myślę również, że potencjalny pracownik przed podjęciem ewentualnej pracy "zasięgnie dobrze języka" w oparciu o swoje przekonania religijne z uwzględnieniem pytań o rzeczy mogące potencjalnie pozostawać w sprzeczności. i tyle

#44 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-15, godz. 09:26

ewo skoro jestem ignorantem to możesz mnie omijać szerokim łukime bom tłukiem i nieukiem :P Zastanawiam się czy rozumiesz czym jest w ogóle "polityka" skoro poruszyłaś ten termin. Przecież to właśnie polityka którą tak szafuje się przenika każdą dziedzinę życia tak samo politykę swoją ma WTS dokładnie w takim samym aspekcie działania - różnica tylko taka że porusza się ta organizacja na innej płazczyźnie i twierdzi że jest apolityczna co jest mrzonką bo wystraczy wziąść ponad 90% publikacji WTS gdzie coś się znajdzie (jakie do tej pory widziałem) i wyraźnie widać że tematy jakie porusza są często polityczne! Dla tych którzy nie rozumieją prościej to ujmę - WTS tak samo mówi o tematach politycznych i pokazuje takie czy inne rozwiązanie.
Więc skoro temat polityki samej w sobie odpada więc pozostaje "system tego świata". A sekretarka w administracji państwowej dla kogo pracuje? Kto będzie czerpał korzyści z jej pracy? Czemu jej praca służy? Czyżby system tego świata ją zatrudniał bo rozdaje jałmużnę? B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#45 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-15, godz. 09:43

Moim zdaniem, ten temat powinien zostać przeniesiony do działu Humor. Bardzo przypomina posty LD. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#46 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-01-15, godz. 10:20

Moim zdaniem, ten temat powinien zostać przeniesiony do działu Humor. Bardzo przypomina posty LD. ;)

Jak do działu humor, to ja się dopiszę, bo czytam wątek od dłuższego czasu.
Jeśli

Praca sekretarki w jakimkolwiek urzędzie to zwykła praca, taka sama jak lekarza, kwiaciarki, taksówkarza.


To czy, praca telefonistki w agencji Towarzyskiej, odbierającej zamówienia od klientów, to taka sama praca, jak telefonistki z centrali usług TP?

Bo dla mnie to co by nie robiły, to pierwsza "wlazła" do siedziby sługusów szatana, a druga do burdelu.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Użytkownik Noc_spokojna edytował ten post 2007-01-15, godz. 11:39


#47 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-15, godz. 10:21

no tak bardzo enigmatyczne stwierdzenie PEŁNA LIJALNOŚĆ. powiedzmy tak: jeżeli ta "pełna lojalność" będzie wymagała od ŚJ zrobienia czegoś co "wykracza" poza normy to zakładam, że czegoś takiego nie uczyni (zakładam). myślę również, że potencjalny pracownik przed podjęciem ewentualnej pracy "zasięgnie dobrze języka" w oparciu o swoje przekonania religijne z uwzględnieniem pytań o rzeczy mogące potencjalnie pozostawać w sprzeczności. i tyle


Samo zostanie urzędnikiem oznacza pełną lojalność wobec państwa. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej. Są takie sprawy jak przysięga itd. W końcu urzędnik jest "FUNKCJONARIUSZEM", a nie zwykłym pracownikiem. Dla mnie to dostateczny argument.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#48 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-15, godz. 10:51

moim zdaniem dyskusja prowadzi donikąd. Nie da się spełnić jednocześnie warunków talmudyzacji życia i kierowania się zdrowym rozsądkiem. Talmudy powstają tam gdzie ludzie nie mogą, nie umieją lub nie chcą używać własnego serca i rozumu.

Ogólna tendencja nawet w organizacji jest taka, że ciało kierownicze tworzy talmudy, a zwykli głosiciele starają się ograniczyć zasięg ich stosowania, a częściowo są w tym wspierani przez miejscowych starszych.

Oczywiście przypomina to szumnie zapowiadane w Polsce "upraszczanie" prawa podatkowego (aby nie tworzyć off-topicu wyjaśnię, że w 2007 roku ograniczono biurokrację w ten sposób, że zamiast np. 500 kartek papieru, musi wypełniać np. ok. 488 a te 12 które mu odjęto, były najmniej uciążliwe) jednakże wielokrotnie starsi robią, co się da, aby ograniczyć talmudyzację życia ŚJ (wiele się nie da, gdy CK ŚJ wydziwia).

#49 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-15, godz. 11:20

To czy, praca telefonistki agencji telefonicznej, odbierającej zamówienia od klientów, to taka sama praca, jak telefonistki z centrali usług TP?

Nocka pomyliłaś chyba pojęcia. agencka telefoniczna to może być biuro numerów, a agencja towarzyska może już być ewentualnym burdelem. ale to tak na marginesie :P

#50 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-01-15, godz. 11:38

Nocka pomyliłaś chyba pojęcia. agencka telefoniczna to może być biuro numerów, a agencja towarzyska może już być ewentualnym burdelem. ale to tak na marginesie :P

Maciusiu, dzieki za uwagę, oczywiście miałam na myśli agencje towarzyską, już poprawiam w poscie :)

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#51 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-15, godz. 12:00

to że "pierwsza" znalazła się wśród sługusów szatana, to oczywiste... ale dlaczego Telekompromitacja Polska przypomina wg Dosi dom publiczny? ;) byłem ostatnio w "telepunkcie TP", owszem, pracują tam "panienki", ;) ale "nie takie" ;) i interesują się wyłacznie usługami telekomunikacyjnymi a nie intymnymi ;)

#52 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-15, godz. 12:03

Poczytajcie o usługach telekomunikacyjnych w indiach i co się tam ostatnio wyprawia :P Ale to juz taki mały OTz humorem ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#53 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-01-15, godz. 17:34

ewo skoro jestem ignorantem to możesz mnie omijać szerokim łukime bom tłukiem i nieukiem :P


Jesteś. W dodatku twoje dywagacje są na poziomie zdewociałych bab.
Podobne usłyszałam kiedyś od wiejskiej dewotki. Jej zdaniem, sąsiadka zza płotu popełniła śmiertelny grzech, bo nie zwolniła się z pracy w urzędzie gminy, kiedy do władzy doszło SLD. W ten sposób poparła szatańską politykę (wytłuszczone fragmenty są dosłownymi cytatami).

Niech mi ktoś mądry jeszcze powie, czy PCK ma w ogóle coś wspólnego z krwią?

#54 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-15, godz. 18:02

oczywiście, że ma... ;) np. kolor :) jest czerwony, jak krew... :)

#55 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-15, godz. 20:51

Jesteś. W dodatku twoje dywagacje są na poziomie zdewociałych bab.
Podobne usłyszałam kiedyś od wiejskiej dewotki. Jej zdaniem, sąsiadka zza płotu popełniła śmiertelny grzech, bo nie zwolniła się z pracy w urzędzie gminy, kiedy do władzy doszło SLD. W ten sposób poparła szatańską politykę (wytłuszczone fragmenty są dosłownymi cytatami).

Niech mi ktoś mądry jeszcze powie, czy PCK ma w ogóle coś wspólnego z krwią?

B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#56 drachman

drachman

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów
  • Lokalizacja:Planeta Ziemia,Mama,Katowice

Napisano 2007-02-11, godz. 16:18

Drogi Pawle!Trochę przesadziłeś z tym zakazem wzywania policji!Policję się wzywa po to aby chronić swoje mienie i domowników. Nie wszystko jest też u nich takie jasne i oczywiste, bo trochę spraw zostawia się własnemu osądowi i sumieniu.Ale tych pozostaje całkiem niewiele, no i można być zawsze skorygowanym przez pasterza(starszy, sługa pomocniczy), czy zadenuncjowanym przez współwyznawcę, a nawet domownika!Pozdrawiam Ex-śJ. :ph34r:

#57 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-11, godz. 19:28

drachman niezgodzę się, wskaż mi w literaturze WTS podobne nauczanie do tego co podajesz bo ja znam coś innego. Co więcej ten temat jest o konsekwencjach nauczania WTS, a skoro o konsekwencjach to się pytam wyraźnie czy świadek Jehowy może urzyć siły fizycznej do obrony siebie i swojej rodziny? Idąc dalej czy może w tym celu użyć noża, pistoletu? Jeśli na jakiekolwiek z tych odpowiedzi usłyszę "nie" to tym samym nauka WTS ma podwójne dno co do tej sprawy.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#58 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-02-20, godz. 16:16

Oto kolejny dowód na to jak nauka ŚJ potrafi ograniczać swobodę.
Nie mogą wykonywać zabronionych zawodów nawet jeśli dana osoba ma wielkie ambicje.
Coraz dłuższa lista tych zakazów sprawia, że to ich życie jest potwornie smutne, nudne i podporządkowane jednemu tylko....
Zanim zrobią cokolwiek muszą pomyśleć czy to akurat im wolno?
Ten świadomy wybór pachnie mi manipulacją...

#59 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-20, godz. 16:55

Nikita25 ale to zależy ;) Zależy jak się na to spojrzy bo można stosować podwójną moralność.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#60 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-02-20, godz. 18:51

Nikita25 ale to zależy ;) Zależy jak się na to spojrzy bo można stosować podwójną moralność.



Wg mnie nie istnieje pojęcie "podwójnej moralności".
Jeśli stosować się do czegoś to konsekwentnie albo wcale.
Niby nie uznają żadnej polityki a administracja jest jednak jej formą. Granica jest bardzo cienka- to balansowanie nad przepaścią.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych