Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy istnieje prawda absolutna...


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#41 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-18, godz. 02:31

droga, którą Jezus pokazał
prawda o Bogu, którą Jezus pokazał
i życie, które dzięki ofiarze Jezusa możemy otrzymać.

Jednak "całe Pismo jest natchnione i pożyteczne..." "Bo to znaczy życie wieczne Ciebie poznawanie..."
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#42 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-12-18, godz. 12:54

"Bo to znaczy życie wieczne Ciebie poznawanie

jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa"
Dołączona grafika

#43 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-18, godz. 13:36

Widzę, że pamięć nie zawodzi :)
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#44 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-22, godz. 16:26

droga, którą Jezus pokazał
prawda o Bogu, którą Jezus pokazał
i życie, które dzięki ofiarze Jezusa możemy otrzymać.

Jednak "całe Pismo jest natchnione i pożyteczne..." "Bo to znaczy życie wieczne Ciebie poznawanie..."

Coś ci się pokićkało z interpretacją tego tekstu JackuP. Czy aby on to mówi co ty piszesz? Porównaj sam:

Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
(Jan. 14:6 BW)


Czesiek

#45 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-23, godz. 11:58

Ok Czesiek znowu zaczynasz swoje filozofowanie na temat "bez tematu".

Co to znaczy "Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."?

To znaczy to:

droga, którą Jezus pokazał
prawda o Bogu, którą Jezus pokazał
i życie, które dzięki ofiarze Jezusa możemy otrzymać.


Czy może to inaczej sobie tłumaczysz?? Podziel się swoją konkluzją i swoja prawdą co do tego wersetu :)

Nikt tak jak Jezus nie był odzwierciedleniem przymiotów Boga. Jednak prawda jest taka, że niektórzy pragną czerpać wiedzę z całej Biblii i poznawać Boga i jego przymioty od zarania dziejów. Przypomniał mi się teraz wykład o przymiotach Jehowy sprzed kilku lat... Jakże był pouczający! Jezus dał nam przykazania i wskazówki. Gdy już wierzysz Cześku pora by postepować zgodnie z miernikami Jehowy i wychwalać jego imię, dzięku temu wszystkiemu będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#46 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-23, godz. 19:28

Ok Czesiek znowu zaczynasz swoje filozofowanie na temat "bez tematu".

Co to znaczy "Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."?

To znaczy to:

droga, którą Jezus pokazał
prawda o Bogu, którą Jezus pokazał
i życie, które dzięki ofiarze Jezusa możemy otrzymać.


Czy może to inaczej sobie tłumaczysz?? Podziel się swoją konkluzją i swoja prawdą co do tego wersetu :)

Nikt tak jak Jezus nie był odzwierciedleniem przymiotów Boga. Jednak prawda jest taka, że niektórzy pragną czerpać wiedzę z całej Biblii i poznawać Boga i jego przymioty od zarania dziejów. Przypomniał mi się teraz wykład o przymiotach Jehowy sprzed kilku lat... Jakże był pouczający! Jezus dał nam przykazania i wskazówki. Gdy już wierzysz Cześku pora by postepować zgodnie z miernikami Jehowy i wychwalać jego imię, dzięku temu wszystkiemu będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi.

Jakże bardzo spłyciłeś słowa Pana Jezusa. Wszak On powiedział, że jest drogą, a nie, że tylko pokazał drogę. On też powiedział, że jest prawdą, a nie, że jedynie naucza prawdę o Bogu. On też powiedział, że jest życiem, a nie, że życie będziemy mogli otrzymać dzięki Jego ofierze. Ale tak to jest, jak człowiek woli słuchać innych ludzi i gardzi tym, co Bóg w swej łaskawości przygtował w swoim Synu, a co jest dostępne przez wiarę w Pana Jezusa Chrystusa dla każdego człowieka.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-12-23, godz. 20:50

Czesiek

#47 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-23, godz. 22:21

Gdzie ta twoja interpretacja?

Dla mnie jak ujmiesz że latarnia płonie to zrozumiem to normalnie: że świeci od niej światło dzieki czemu jest jasno na ulicy. Czy może zle zrozumiałem, wytłumacz proszę.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#48 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-24, godz. 15:16

Gdzie ta twoja interpretacja?

Dla mnie jak ujmiesz że latarnia płonie to zrozumiem to normalnie: że świeci od niej światło dzieki czemu jest jasno na ulicy. Czy może zle zrozumiałem, wytłumacz proszę.

Pomyśl
Czesiek

#49 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2008-06-23, godz. 14:02

Pomyśl

po niewczasie ale..co to ma wspolnego z zapytaniem w tytule?
to staly problem dyskusji na forum...

#50 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-06-23, godz. 20:21

Jeszcze raz przytoczę słowa, które słyszałem u K. Daukszewicza: prawda jest jak d..a, każdy ma swoją. Z tego prostego zdania wynika, że prawd absolutnych jest tyle ilu ludzi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych