Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzisiejsze Studium strażnicy


  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#1 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-01-14, godz. 17:39

:) Tak apropos dzisiejszgo studium straznicy i podanego przykładu Jezusa o Samarytaninie Dołączona grafika co sadzicie o takim spojrzeniu na sprawę Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Tutaj i poniżej przedstawiam fragmenty listu, który napisał do mnie R. Franz.

W przypowieści o dobrym Samarytaninie, Jezus posłużył się osobą człowieka o odmiennym od żydowskiego poglądzie religijnym, by zilustrować swą naukę o szczerej miłości bliźniego (Łukasza 10:29-37).

Towarzystwo Strażnica wskazuje na naród izraelski jako na „organizację Bożą” z dawnych czasów.
Jeśli zgodzimy się z tym stanowiskiem, to kapłan i lewita występujący w tej przypowieści byli w efekcie przedstawicielami :angry: tej „organizacji”.
Mimo to ich postępowanie nie zostało ukazane jako przykład godny :( naśladowania. Byli złym przykładem.
To właśnie osoba spoza „organizacji” dała dobry przykład i zasłużyła na pochwałę Syna Bożego.
:) :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#2 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-14, godz. 18:01

bracie Kloo może nie tyle Towarzystwo wskazuje, co potwierdza sprawozdania biblijne, że Izrael był narodem wybranym. płynie z tego przykładu bardzo ważna myśl, że jeżeli ktoś myśli, że "stoi niech uważa, żeby nie upadł". nie jesteśmy pępkiem świata i nie powinniśmy butnie czy tez pysznie myśleć, że jesteśmy kimś lepszym. oczywiście jest ważna przynależność do Bożej społeczności, ale nie może za tym iść pycha i nadęcie równoznaczne z traktowaniem ludzi z góry. jak zapewne pamiętasz całe dzisiejsze studium było poswięcone wzajemnym relacjom między ludźmi, a szczególnie między "spokrewnionymi w wierze". powiedzmy sobie uczciwie dzisiejszy świat "goniący za wiatrem" również wywiera niesamowitą presję na "lud Boży", który daje się również czasami kształtować na "jego modłę". dlatego stosowne przypomnienia i zwrócenie uwagi na ten problem jest jak najbardziej "na czasie"

#3 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-01-14, godz. 18:09

:) Hmmmm,,,,,czyli mamy Nowe Światło :) Czy Kochani Bracia pamietacie jakie było do tej pory oficjalne stanowisko CK ?? :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#4 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-14, godz. 18:11

odnośnie czego bracie Kloo ?

#5 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-01-14, godz. 18:22

:rolleyes: Odnośnie oczywiście koncepcji, że jestesmy jedynym prawdziwym ludem Bożym :) Wywołuje to u nas fałszywe poczucie wyższości i wpływa negatywnie na nastawienie względem innych. :) Tu właśnie upatruje nowego swiatła w tym temacie.

:)

Chociaż początkowo doceniamy ważność studiowania Biblii i poznawania prawdy na podstawie Pisma Świętego, to z upływem czasu większy nacisk kładzie nam się na podleganie kierownictwu „organizacji”. Jak słusznie zauważyłeś, lojalność wobec „organizacji” staje się czymś najważniejszym, gdyż przedstawia się ją jako jedyny „kanał”, którym posługują się Bóg i Chrystus, by objawiać prawdę wszystkim sługom Bożym na całej ziemi. Z tej przyczyny każdy z nas, Świadek wkrótce zaczyna coraz mniej interesować się zasadnością argumentów lub dowodów biblijnych przedstawianych na poparcie danych nauk. Liczy się tylko to, że przedstawia je „organizacja”, a ponieważ jest ona Boskim kanałem, można jej nauki przyjmować jako słuszne :) , w rzeczywistości musi się je przyjmować jako słuszne.



Zatem nie podlega kwestii, co odgrywa pierwszeństwo u nas, Świadków: Biblia, czy „organizacja”. Jestesmy poddani stałej i intensywnej indoktrynacji, która kładzie nacisk na to, że jeśli ktoś nie przyłączy się do „organizacji Bożej”, to jest organizacji Świadków Jehowy, i nie podporządkuje się jej, wówczas nie ma dla niego nadziei na zbawienie.A dzisiaj cóż takiego przeczytaliśmy w strażnicy??? :)

Wobec tego „organizacja” staje się we wszelkich swych intencjach i celach pośrednikiem między ludźmi a Bogiem i Chrystusem – jest to sprzeczne z nauką biblijną, że istnieje tylko jeden Pośrednik (1 Tymoteusza 2:5).

W ten sposób pomniejsza się znaczenie Jezusa jako „drogi, prawdy i życia” (Jana 14:6). Ten samozwańczy, nieskromny duch jest być może bardziej niepokojący niż wszelkie błędy popełnione w zakresie interpretacji, przepowiedni i chronologii. To właśnie sprawia, ze ludzie w końcu rezygnują ze swego prawa do samodzielnego myślenia i stają się zwykłymi odbiorcami tego, czego się naucza.

:)



jeszcze dwie nowe myśli zauwazyłem w dzisiejszym studium, czy moze maja one powiazanie z ,,nowym swiatłem,, ukazanym juz w straznicy nr 1 z 2007 roku?? Zachęcam wieksze grono braci do dyskusji :)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#6 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-01-14, godz. 20:18

:rolleyes: Odnośnie oczywiście koncepcji, że jestesmy jedynym prawdziwym ludem Bożym :) Wywołuje to u nas fałszywe poczucie wyższości i wpływa negatywnie na nastawienie względem innych. :) .

O ja cie kręcę. Nie znałem Cię z tej strony. We mnie nigdy nie powstało poczucie wyższości. Mimo, iż wierzyłem, a teraz krytycznie podchodzę do analizy nauk Strażnicy.

Zresztą nie mam pewności z kim rozmawiam, bo jak wynikło kiedyś wy tam wszyscy w domu pisaliście z jedngo nicku - pod jednym pseudonimem.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-01-14, godz. 20:23

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#7 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-01-14, godz. 20:21

[ B) czy brat wykluczony też jest bratem? a a propos artykułu to ostatnio dowiedziałem się ,że bracia w zborach nie tylko wymagają, by wyjaśniać im biblię, ale też to co napisano w strażnicy nie jest wystarczającym wyjaśnieniem, które by mogli przeczytać, nauczyć się na pamięć i już wiedzieć. To strażnicowe wyjaśnienie wymaga wyjaśnienia przez brata który ma odpowiednie kwalifikacje i upoważnienie od niewolnika. :( Cóż to jest parafianin? pamiętasz bracie Kloo jak dumnie bracia wyjaśniali to niebraciom katolikom :lol: pozdrówka od brata wykluczonego

#8 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-01-14, godz. 20:48

O ja cie kręcę. Nie znałem Cię z tej strony. We mnie nigdy nie powstało poczucie wyższości. Mimo, iż wierzyłem, a teraz krytycznie podchodzę do analizy nauk Strażnicy.

Zresztą nie mam pewności z kim rozmawiam, bo jak wynikło kiedyś wy tam wszyscy w domu pisaliście z jedngo nicku - pod jednym pseudonimem.

Olo pozwolę sobie trzy grosze wtrącić , miło dowiedzieć się że są tacy ludzie. Ale, ALE w takim razie byłeś i jesteś nieprawowierny , wytyczne niewolnika były inne . cytować?

#9 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-01-14, godz. 21:04

Tak zacytuj gdzie Zbór nakazł mieć poczucie wyższości.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#10 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-01-14, godz. 21:11

Tak zacytuj gdzie Zbór nakazł mieć poczucie wyższości.

czytaj uważnie, niewolnik

#11 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-01-14, godz. 21:13

czytaj uważnie, niewolnik

No to cytuj.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#12 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-01-14, godz. 21:24

:) jakże wiele tych cytatów :) wkrótce je zamieszczę, a może i inni bracia pomogą :)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#13 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-01-14, godz. 21:37

Tak zacytuj gdzie Zbór nakazł mieć poczucie wyższości.

broszura "Spójż faktom w oczy" str 47 "Jonadabowie mają wielki przywilej poznania, że Królestwo już nastało, i że jeśli żyć pragną, im właśnie przypada w udziale święty obowiązek .... "
książka "Prawda was wyswobodzi" str 349 "Z posiadaną przez was prawdą, żyjąc według jej światła, teraz się rozpoczyna wolność wasza." str 351 "Są to jedyni wolni ludzie na ziemi, uczynieni takimi przez Boga wolności(..)walcząc dla nich i równocześnie radujcie się z wolności Jego NOWEGO ŚWIATA "
bardziej wprost szukać?

:) jakże wiele tych cytatów :) wkrótce je zamieszczę, a może i inni bracia pomogą :)

niestety trudno wybrać , nie mam skanera ale zaraz będę kontynłował :rolleyes:

#14 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-01-14, godz. 21:48

Demon nienawiści cię opanował Davidzie ? Co dadzą ci te cytaty ?
Będziesz .. bardziej ..łocytany ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#15 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-01-14, godz. 21:52

broszura "Spójż faktom w oczy" str 47 "Jonadabowie mają wielki przywilej poznania, że Królestwo już nastało, i że jeśli żyć pragną, im właśnie przypada w udziale święty obowiązek .... "
książka "Prawda was wyswobodzi" str 349 "Z posiadaną przez was prawdą, żyjąc według jej światła, teraz się rozpoczyna wolność wasza." str 351 "Są to jedyni wolni ludzie na ziemi, uczynieni takimi przez Boga wolności(..)walcząc dla nich i równocześnie radujcie się z wolności Jego NOWEGO ŚWIATA "
bardziej wprost szukać?
niestety trudno wybrać , nie mam skanera ale zaraz będę kontynłował :rolleyes:


Z całym szacunkiem, przytoczone przez Ciebie cytaty dot. nauki o "jedynej prawdziwej religii", co żadnym novum nie jest. Nie ma wytycznych, że trzeba mieć poczucie wyższości (a to zarzuciłeś Olo, pisząc, że był nieprawowierny). Ja też nie miałam żadnego poczucia wyższości, mimo iż wierzyłam w prawdziwość tej religii.

#16 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-01-14, godz. 22:09

[KSP (kto wie co to? wszyscy wiedzą :) ) wydana w 1982 roku str 154 " Co biblia mówi o przyszłości ludzi, którzy pozostana niewierzącymi? (Ps.37:2) W przeciwieństwie do tego z jakich dobrodziejstw korzystają teraz ci, którzy przebywają w raju duchowym" do tego komentarze braci nadzorców okręgu :o poprzestanę na słowie pisanym.
ulotka z 1982 roku
Do wszystkich ochrzczonych sług Jehowy " Już teraz jako słudzy Jechowy dostępujemy sowitej nagrody(...)czyż życie oddanych sług Jehowy nie jest najbardziej wartościowe?Samo to jest skarbem, którego trzeba zazdrośnie strzec, nie mówiąc już o widokach na życie wieczne.."

#17 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-01-14, godz. 22:16

Demon nienawiści cię opanował Davidzie ? Co dadzą ci te cytaty ?
Będziesz .. bardziej ..łocytany ?

taka metoda pytacie a potem jak czarno na białym otrzymujecie odp to odbijacie piłeczkę: po co to wszystko? a wyszszości poczucie w prost wypowiadane tysiące razy, ciekawe tylko czemu świadkowie wypieraja się swego tak zachwalanego pokarmu?

#18 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-01-14, godz. 22:28

:) W końcu nie masz do wyboru wielu opcji. Dopóki ktoś nie otworzy swego umysłu, by rozważyć dowody, druga osoba niewiele może zrobić. Świadkowie, podobnie jak wiele innych osób, które przeszły długotrwałą indoktrynację, często, a nawet prawie zawsze muszą samodzielnie dojść do jakiegoś wniosku, który sprawi, że otworzą się na alternatywne informacje. Dopóki to się nie stanie – być może na skutek jakiegoś przeżycia wywołującego rozczarowanie, dostrzeżenia skutków autorytaryzmu (względem własnej osoby lub innych ludzi) albo otrzeźwiających niekonsekwencji w naukach lub zalecanych trybach postępowania – dopóty mówi się jak do ściany. Jednakże na pewno nie ma sztywnej reguły, dlatego można jedynie robić to, na co pozwalają warunki i na co wskazuje duch Boży (Jakuba 1:5; 3:17, 18). Rada Piotra skierowana do żon w sprawie ich niewierzących mężów może odnosić się do nas i do wielu sytuacji życiowych – mianowicie, możemy być pewni, że sposób prowadzenia się i styl życia często są o wiele bardziej skutecznym świadectwem niż same słowa, i utorują drogę słowom – 1 Piotra 3:1, 2. Mogę zatem jedynie wyrazić przekonanie, że dzięki owocowi Ducha Świętego można osiągnąć więcej niż za pomocą zwykłej lub samej argumentacji, która może spotkać się z negatywnym odbiorem. Dowody miłości, radości, spokoju, cierpliwości są potężnym świadectwem, które może mieć większą wagę od słów i może w swoim czasie utorować drogę słowom i pomocnym dowodom.
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#19 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-01-14, godz. 22:30

taka metoda pytacie a potem jak czarno na białym otrzymujecie odp to odbijacie piłeczkę: po co to wszystko? a wyszszości poczucie w prost wypowiadane tysiące razy, ciekawe tylko czemu świadkowie wypieraja się swego tak zachwalanego pokarmu?


Ale kto się wypiera pokarmu? Ja nie jestem Świadkiem i nie wypieram się, że literatura naucza, iż SJ są jedyną religią prawdziwą. Wypieram się tylko tego, że miałam jakieś poczucie wyższości z tego powodu.

#20 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-01-14, godz. 23:12

:) Jednym z największych ich grzechów jest widoczna u niektórych z nas pycha duchowa

(Łuk. 18:9-14). Głosimy, że należymy do społeczności, która jako jedyna ocaleje z

wielkiego ucisku. W Strażnicy z 1.09.1989 r. na s. 19 w akapicie 7 czytamy: „Tylko

Świadkowie Jehowy – bądź to spośród ostatka pomazańców, bądź też z ‘wielkiej

rzeszy’ – jako zwarta społeczność pozostająca pod ochroną Najwyższego Organizatora

mają biblijnie uzasadnioną nadzieję przeżycia nieuchronnego końca tego skazanego na

zagładę systemu, w którym panuje Szatan”. Członkowie innych wyznań

chrześcijańskich czyli Babilonu Wielkiego, jeśli się nie przyłączą do organizacji

Świadków, zostaną zniszczeni w Armagedonie. Nic dziwnego, że mając takie nauki,

niejeden Świadek patrzy z góry na wyznawców innych religii. Na szczęście wielu

z nas to ludzie pokorni i nie wywyższamy się. :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych