Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzisiejsze Studium strażnicy


  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#41 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-01-15, godz. 15:42

Właśnie o to mi chodzi.

Poczekam też na innych. :rolleyes:
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#42 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-01-15, godz. 15:49

Tylko czy te same kryteria stosujesz do ŚJ?
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#43 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-01-15, godz. 15:58

:) Kochani, odbiegliśmy od moich przemyśleń :) moze jutro uda mi się zamieścić skany a na razie podam parę przykładów , zaznaczam to praca nie dla leniwych, przed lekturą zadajmy sobie pytanie : Czy rzeczywiscie nigdy CK nic nam nie sugerowało, że jesteśmy lepsi, bardziej uprzywilejowani niż cała reszta?? :rolleyes:



Strażnica z 1.09.89 str. 19 par.7

- !! - !! - 1.05.02 str. 22 par. 12

Prowadzenie Rozmów temat ,, Zbawienie,,

NSK kwiecień 97r str. 3



więcej jutro :rolleyes:

Użytkownik Kloo edytował ten post 2007-01-15, godz. 15:59

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#44 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-15, godz. 15:58

Tylko czy te same kryteria stosujesz do ŚJ?

Jeśli to pytanie do mnie, to staram się badać naukę WTS w kontekście ich wypowiedzi jak też wyłapywać te wzmianki w artykułach WTS, które mówią o jakiejś nauce, chociaż cały artykuł dotyczy tematycznie czegoś innego. Ale jak wiesz ta nauka jest tak napisana, że ciężko cokolwiek jednoznacznie powiedzieć, szczególnie ostatnie lata są takie
Czesiek

#45 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2007-01-15, godz. 19:48

Niestety spotkałam sie z wywyzszaniem, zacytuje tu nie wersety z Biblii czy urywki z czasopism ale słowa, które usłyszałam
Przykłady
1. Brat- pionier specjalny, człowiek na pierwszy rzut oka baaardzo pokorny, wręcz ponizający sie lecz to były tylko pozory dla ludzi z zewnątrz. W jakiejś rozmowie powiedział- nie przejmuj się, niech sobie gadaja, drwią, są i tak skazani na śmierć, możemy potraktować ich z pobłażaniem, jak traktuje się skazanych.
2. Drugi brat starszy- oni nie mają uznania u Boga i tak kiedyś okażę się, że to my jestesmy wygranymi.
3. Na działce u zainteresowanych, brat starszy lecz młody wiekiem, po usłyszeniu jakis tam doniesień o wyczynach jakis młodych ludzi- jak to dobrze, że my tacy nie jesteśmy.
4. Żona brata specjalnego- sniło mi sie, że ci wszyscy ludzie ( chodziło o osiedle w którym mieszkaliśmy) leżeli na ulicach martwi, był armagedon i wiesz wcale nie było mi ich zal, zresztą nie możemy ich żałować, przeciez Bóg właśnie ich tak ukarze.
5. Brat, który robił u mnie remont- jak ja nienawidzę tych katolików.

Wiele przykładów jeszcze znam ale może tyle wystarczy
Ma

#46 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-01-15, godz. 20:13

[No to gzdie te wytyczne czekam drugi dzień. Miałeś cytować. Obiecałeś. I nie myślisz chyba o wspomnianych przez Ciebie wersetach z literatury WTS, bo w takim razie oskarżyłbyś samego apostoła Piotra o to samo. Piotr wręcz posuwa się jeszce dalej niż WTS. Czy jego też oskarżysz o podsycanie do poczucia wyższości?

przytoczyłem dwie wypowiedzi . spróbuje jaśniej strażnica CIIInr18 str24 ostatnie zdanie w ramce : "pełnią zaszczytną funkcję sług Bożych rzeczywiście reprezentujących Jehowę, bez względu na to jak na nich zapatrują się inni."
strażnica CIVnr20 str 10 p. 15-18 oraz str 16 p. 20.
w cytowanym fragmencie dostrzegam pełną pokory wypowiedź o tym że być sługą Boga to nic takiego, że w gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami i w niczym nie jesteśmy w leprzej sytuacji niż pogrążeni w grzechu wyznawcy religi fałszywej.
CIV nr 9 str. 6 cechy religii prawdziwej:
1. Okazywanie miłości wyznawcom
2. Wszystkie jej nauki oparte na biblii
3. Modlą się o uświęcenie Imienia
4. Ogłaszają Królestwo
5. Trzymają się z dala od spraw tego świata
6. Królestwo i sprawiedliwość na pierwszym miejscu stawiają
Ad.2 Czy gdy jedna z głoszonych nauk okazuje się fałszywa to religia ją głosząca też?
Gdy to, co głoszono jako prawdę, prawdą nie jest, a potwierdzać miało wybranie głoszącego to głoszący jest wybrańcem? Czy uzurpatorem?
Ad. 1 Gdy odbiera się innym prawo do poprawienia błędów, które się popełnia to jest to okazywani miłości? A Mat.5:43-48?
Ad. 3 2 Moj.20:7, 5 Moj. 18:20-22. W liście do Hebrajczyków jest ujęta zasada 6:16,17 w związku z nią pytam: czy zapewnienia, że głosi się w IMIENIU JEHOWY w sytuacji, gdy treść okazuje się nieprawdą jest uświęcaniem?
Ad. 6 Co jest sprawiedliwe odnośnie wyżej wymienionych punktów?

a co do Żydów ich rzeczywiście wybrał Bóg, a świadkowie tylko pokornie i bez cienia wyższości zapewniają że tylkoich, Żydzi są dumni z wyboru. Wy zapewniacie że nie czujecie się lepsi. Bóg zapewniai Was o zbawieniu a was to nie rusza.
lepszy jest żywy pies iż martwy lew :rolleyes:

#47 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-01-15, godz. 20:21

[quote name='dawid1234' date='2007-01-15 21:13' post='49723']
[jeszcze jedno w Prawie Karnym istnieje pojęcie podrzegania, i kfalifikacja czynu nie wynika z bezpośredniego przekazu np.: masz go nienawidzić,
kto ma uszy niechaj słucha :excl:

#48 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-15, godz. 20:40

nie rozumiem, co autor miał na myśli pisząc "a was to nie rusza", nie rozumiem też wywodów nt. prawa karnego

#49 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-01-15, godz. 23:14

nie rozumiem, co autor miał na myśli pisząc "a was to nie rusza", nie rozumiem też wywodów nt. prawa karnego


Bo tego nie da się zrozumieć ...

#50 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-01-16, godz. 12:05

:) Wieczorem Kochani wkleję więcej w tym temacie :)

Użytkownik Kloo edytował ten post 2007-01-16, godz. 12:05

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#51 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-16, godz. 12:13

Niestety spotkałam sie z wywyzszaniem, zacytuje tu nie wersety z Biblii czy urywki z czasopism ale słowa, które usłyszałam
Przykłady
1. Brat- pionier specjalny, człowiek na pierwszy rzut oka baaardzo pokorny, wręcz ponizający sie lecz to były tylko pozory dla ludzi z zewnątrz. W jakiejś rozmowie powiedział- nie przejmuj się, niech sobie gadaja, drwią, są i tak skazani na śmierć, możemy potraktować ich z pobłażaniem, jak traktuje się skazanych.
2. Drugi brat starszy- oni nie mają uznania u Boga i tak kiedyś okażę się, że to my jestesmy wygranymi.
3. Na działce u zainteresowanych, brat starszy lecz młody wiekiem, po usłyszeniu jakis tam doniesień o wyczynach jakis młodych ludzi- jak to dobrze, że my tacy nie jesteśmy.
4. Żona brata specjalnego- sniło mi sie, że ci wszyscy ludzie ( chodziło o osiedle w którym mieszkaliśmy) leżeli na ulicach martwi, był armagedon i wiesz wcale nie było mi ich zal, zresztą nie możemy ich żałować, przeciez Bóg właśnie ich tak ukarze.
5. Brat, który robił u mnie remont- jak ja nienawidzę tych katolików.

Wiele przykładów jeszcze znam ale może tyle wystarczy

no ten pionier specjalny to strzelil sobie gola... od kiedy skazancow traktuje sie z poblazaniem???
a ja czuje sie dumny z tego ze jestem SJ i uwazam ze kazdy powinien czuc sie dumny ze swojej religii, partii, pogladow. Nawet jelsli jest w Samoobronie czy LPR. co wiecej. Gdy postanowi zmienic religie , partie czy poglady to nadal powinien czuc sie dumny z tych juz nowych zmienionych
Jak ten facet z kawalu... najpierw plakal bo sikal do luzka a po wizycie u psychologa nadal ikal ale byl juz z tego dumny.
kocham was
[font=Tahoma]

#52 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-16, godz. 13:22

jesteś chyba pierwszym świadkiem Jehowy, który porównuje "bycie ŚJ" do "sikania do łóżka, z którego jest dumny"

#53 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-16, godz. 13:23

jesteś chyba pierwszym świadkiem Jehowy, który porównuje "bycie ŚJ" do "sikania do łóżka, z którego jest dumny"



ma sie ten dowcip . co???
[font=Tahoma]

#54 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-01-16, godz. 13:29

:) Arka Noego jako symbol organizacji Strażnicy?



Jako były starszy dobrze pamiętam, jak długoletni nadzorca obwodu przekonywał mnie, że powinienem pozostać w organizacji Strażnicy, gdyż tylko ona jest „arką”, zapewniającą ocalenie w „wielkim ucisku”. Co więcej, z ust wielu innych starszych wiekiem Świadków słyszałem podobny pogląd.



Ciekawie wypada porównanie powyższej idei z naukami Russella na ten temat. W swym kazaniu „Arka Noego jako symbol Chrystusa” (przedruk w czasopiśmie Na Straży, marzec-kwiecień 1962, ss. 31-34), założyciel Badaczy Pisma Świętego m.in. stwierdza:



Arka Noego przedstawia Chrystusa. Każdy, kto przychodzi do Chrystusa przychodzi do bezpieczeństwa zbawienia, jest poza niebezpieczeństwem zniszczenia. Wszyscy, którzy przychodzą do tej łączności z Bogiem w Chrystusie, według Pisma Świętego, ››przeszli ze śmierci do żywota‹‹ […] (s. 31).



[…] Przy tej okazji przypomnimy sobie pewne wydarzenie, gdy niektórzy uczniowie Jego zgorszeni mową naszego Pana odeszli i więcej z Nim nie chodzili. Pan zwrócił się do onych dwunastu i zapytał: ››Czy i wy chcecie odejść?‹‹ Jak zwykle prędki Szymon Piotr odpowiedział: ››Panie, do kogóż pójdziemy. Ty masz słowa żywota wiecznego‹‹ - Jan 6:50-59. Wierzymy, że nauką Słowa Bożego jest, iż w obecnym czasie jest tylko jedna droga do zbawienia, pojednania z Bogiem a jest nią przyjęcie wysokiego powołania w Jezusie Chrystusie. To jest ta jedyna sposobność dostania się do arki, aby być wyrwanym z ogólnie panującej śmierci.



Jezus jest naszą arką bezpieczeństwa, która stała się dla nas możliwą do osiągnięcia ››przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa‹‹, jak powiada tekst, nad którym się obecnie zastanawiamy. Św. Piotr tłumaczy nam, że arka Noego była symbolem naszego zbawienia w Jezusie Chrystusie. Jak Noe i jego rodzina będąc na świecie, a jednak nie ze światem, płynęli bezpiecznie w arce przez pochłaniające wszystko wody, w których ginął świat, tak samo jest z tymi co są w Chrystusie. ››Świat wszystek w złem położony jest‹‹ - 1 Jan 5:19 – mówi Pismo Św. Jedynie Kościół unika obecnie potępienia znajdując schronienie w Jezusie Chrystusie” (s. 34).



Niech czytelnik sam oceni, czy arka jest symbolem Chrystusa, czy organizacji Świadków Jehowy. Co się dzisiaj zmieniło?? :)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#55 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-16, godz. 13:32

wygląda na to, że organizacja zajęła miejsce Chrystusa.
Co ciekawe, książka "prowadzenie rozmów" definiuje "antychrysta" następująco: "przeciw Chrystusowi albo zamiast Chrystusa"

Czy zatem WTS jest antychrystem? Jak uważacie?

#56 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-01-16, godz. 14:06

:) cdn...

Artykół napisany przez Szymona Matusiaka

Czy organizacja Strażnicy jest jedynozbawcza?

Chcąc sprawić dobre wrażenie na osobach niezorientowanych, Świadkowie Jehowy w swej broszurze Świadkowie Jehowy – Kim są? W co wierzą? utrzymują, jakoby nie byli jedynozbawczy. Są to jednak tylko pozory. Przyjrzyjmy się bliżej odpowiedzi na pytanie: „Czy wierzą, że tylko oni zostaną zbawieni?”

„Ależ nie. Miliony ludzi, którzy w minionych stuleciach nie byli Świadkami Jehowy, zmartwychwstaną i będą mieć możliwość pozostania przy życiu. Wielu ludzi obecnie żyjących może jeszcze opowiedzieć się po stronie prawdy i sprawiedliwości przed nadejściem ‘wielkiego ucisku’ i ci również dostąpią zbawienia. Ponadto Jezus powiedział, żebyśmy nie sądzili jedni drugich. My patrzymy na wygląd zewnętrzny; Bóg patrzy na serce” (s. 29).

Kto zatem będzie zbawiony? Miliony ludzi, którzy żyli przed rozpoczęciem działalności Świadków Jehowy, tj. w minionych wiekach. Świadkowie łaskawie dopuszczają możliwość, że ktoś, kto nie zetknął się z ich działalnością, gdyż żył w dawnych stuleciach, może być zbawiony. To wcale nie przeczy, że wierzą, iż tylko oni będą zbawieni. Na przykład zachwalają w swych publikacjach niektóre grupy religijne działające w XVI czy XVII wieku, lecz obecnie zaliczają wyznania będące spadkobiercami tamtych ugrupowań do religii fałszywej i przekonują ich członków do swych nauk. Według autora omawianej broszury, mogą być również ocaleni ci, którzy jeszcze przed nastaniem „wielkiego ucisku” opowiedzą się po stronie „prawdy”, czyli nauki Świadków. Ktoś, kto dobrze zna organizację Strażnicy dobrze wie, że według niej prawdę posiada tylko ona i nikt poza nią.



W takim razie powyższa odpowiedź jest tylko unikiem, obliczonym na ukazanie pozytywnego wizerunku organizacji Świadków.



Poniższe cytaty z literatury Towarzystwa Strażnica pozbawią nas wszelkich złudzeń co do rzekomej otwartości organizacji Strażnicy na zbawienie innych ludzi. Chcąc zaznaczyć istotne myśli zawarte w czasopiśmie Strażnica, posłużyłem się kursywą.



Materiał dowodowy



1. Strażnica nr 24/1973, tom XCIV zawiera następujące dogmatyczne twierdzenia:



„Weź też pod uwagę fakt, że na całej ziemi wyłącznie tylko organizacja Jehowy jest kierowana świętym duchem Bożym, czyli Jego czynną mocą (Zach. 4:6). Jedynie ta organizacja działa na rzecz zamierzenia Jehowy i ku Jego chwale. Tylko dla niej święte Słowo Boże, Biblia, nie jest księgą zapieczętowaną, a więc niedostępną zrozumieniu. […] Jakże bardzo prawdziwi chrześcijanie cenią sobie łączność z tą jedyną organizacją na ziemi, która rozumie ‘głębokie rzeczy Boże’!” (s. 10, akapit 4).



„Kto naprawdę docenia ziemską organizację Jehowy, ten pozostaje względem niej lojalny, świadomy faktu, że jest to organizacja Boża. Gdybyśmy mieli ją opuścić, dokąd byśmy się udali? Nie ma żadnej innej organizacji, która by spełniała wolę Bożą lub która by wychowywała ludzi do życia wiecznego” (s. 13, akapit 16).



Z powyższych fragmentów wynika wniosek, że Świadkowie Jehowy tworzą jedyną prawdziwą organizację Bożą, która prowadzi ludzi do poznania prawdy i życia wiecznego.



2. Ze Strażnicy nr 7/1976, tom XCVII, s. 10, akapit 5 wynika, że w „wielkim ucisku” doznają zagłady wszyscy, z wyjątkiem wiernych Świadków Jehowy:



„Wiemy dobrze, iż tak nad religijnym Babilonem Wielkim, jak i nad czynnikami politycznymi, które go zburzą, zawisł ‘wielki ucisk’, nie mający sobie równego w całych dziejach ludzkości (Mat. 24:3-22, 37-39). Ten ogólnoświatowy ucisk ma się równać zagładzie dla nich, nie dla nas, bo nadchodzi za sprawą Boga, któremu oddajemy cześć”.



Trudno o większą stronniczość. Świadkowie niejako zagospodarowali Boga, przywłaszczyli Go sobie, toteż ich nie ukarze.



3. W Strażnicy z 1 września 1989 roku czytamy:



„Tamto mnóstwo cudzoziemców, którzy opuścili Egipt faraonów, wyobrażało ‘wielką rzeszę’ ludzi żyjących w obecnym XX wieku. Nie są to duchowi Izraelici, lecz ‘drugie owce’ Dobrego Pasterza, Jezusa Chrystusa. Osoby te wraz z ostatkiem pomazańców tęsknią do całkowitego wyzwolenia z pozaobrazowego Egiptu, światowego systemu rzeczy, którego bogiem jest większy faraon, Szatan Diabeł (Jana 10:16; 2 Koryntian 4:4; Objawienie 7:9). Ale czego się od nich wymaga, aby mogły przeżyć gwałtowną zagładę starego, szatańskiego świata i przejść do obiecanego nowego systemu pod władzą większego Jozuego, Jezusa Chrystusa? (2 Piotra 3:13). Muszą się dopasować do struktur organizacyjnych tworzonych przez namaszczony ostatek, rdzeń widzialnej organizacji Jehowy” (s. 15, akapit 16).



Tylko Świadkowie Jehowy – bądź to spośród ostatka pomazańców, bądź też z ‘wielkiej rzeszy’ – jako zwarta społeczność pozostająca pod ochroną Najwyższego Organizatora mają biblijnie uzasadnioną nadzieję przeżycia nieuchronnego końca tego skazanego na zagładę systemu, w którym panuje Szatan Diabeł […] Chcąc się znaleźć w Millennium pod opieką Większego Noego, Jezusa Chrystusa, ‘drugie owce’ muszą pozostawać zorganizowane u boku namaszczonego ostatka, czyli tych ‘wybranych’, ze względu na których dni ‘wielkiego ucisku’ zostaną skrócone (Mateusza 24:21, 22)” (s. 19, akapit 7).



Cytowane stwierdzenia dają nadzieję zbawienia jedynie tym, którzy dopasują się do struktur organizacyjnych tworzonych przez zarząd organizacji.



4. Biorąc pod uwagę następujący cytat: „Świadkowie Jehowy wyróżniają się pod bardzo wieloma względami. Tylko oni posługują się ‘czystą mową’” (Strażnica z 15 stycznia 1992, s. 24), rozważmy następujące myśli:



„Wszyscy powinni starać się poznać tę czystą mowę i robić z niej użytek, gdyż tylko pod tym warunkiem można ocaleć w Armagedonie” (Strażnica z 15 stycznia 1991, s. 29);



„Podobnie dzisiaj ‘wielka rzesza’ ‘drugich owiec’ Jezusa, przeżyje Armagedon i znajdzie się w Bożym, nowym świecie (Objawienie 7:9; Jana 10:14-16). Ocaleją tylko ci, którzy uczą się czystej mowy i potrafią się nią posługiwać” (Strażnica z 1 maja 1991, s. 14, akapit 15).



Chrześcijaństwo, a właściwie całe imperium religii fałszywej, nie mówi tym samym językiem co Świadkowie Jehowy” ” (Strażnica z 1 maja 1991, s. 17, akapit 7).



„Tak samo dla osób nie zapoznanych z prawdami biblijnymi nauki chrześcijaństwa mogą brzmieć podobnie do czystej mowy. Jednakże w dniu gniewu Jehowy posługiwanie się mową niepoprawną pod względem religijnym pociągnie za sobą katastrofalne następstwa” (Strażnica z 1 maja 1991, s. 19, akapit 17).



„Szybko nadciąga dzień gniewu Jehowy. Jeśli więc chcesz ocalić życie i znaleźć się w nowym świecie Bożym, to bezzwłocznie naucz się czystej mowy i zacznij się nią posługiwać. Tylko takie postępowanie zabezpieczy cię teraz przed klęską duchową, a w najbliższej przyszłości przed nadciągającą ogólnoziemską katastrofą. Świadkowie Jehowy obwieszczają nadchodzący dzień gniewu Bożego oraz tchnące otuchą orędzie o Jego Królestwie. Z jakąż radością mówią o chwale Jego królowania! (Psalm 145:10-13). Przyłącz się do nich, a zaświta ci nadzieja wiecznego życia i innych błogosławieństw od Tego, który utworzył czystą mowę – od Pana Wszechwładnego Jehowy” (Strażnica z 1 maja 1991, s. 20, akapit 20).



Skoro tylko Świadkowie posługują się warunkującą zbawienie „czystą mową”, a chrześcijaństwo i reszta imperium religii fałszywej mówi innym językiem, znaczy to, iż tylko Świadkowie będą zbawieni. W ostatnim cytacie uzyskanie życia wiecznego uzależniono od przyłączenia się do Świadków.



5. Strażnica z 1 grudnia 1999 roku nie pozostawia wątpliwości co do tego, kto przeżyje Armagedon: „Przesłanie jest jasne: Jeżeli chcemy przeżyć Armagedon, musimy zachowywać duchową czujność i zawsze mieć na sobie symboliczne szaty, które utożsamiają nas z wiernymi Świadkami Boga Jehowy” (s. 18, akapit 15).



Nie daj Boże, gdyby symboliczne szaty utożsamiały kogoś z chrześcijanami innego wyznania. Nie, wierny baptysta lub ewangeliczny chrześcijanin nie miałby tutaj żadnych szans.



6. W Strażnicy z 1 maja 2002 roku czytamy, że Bóg już potępił chrześcijaństwo: „W roku 1918, gdy I wojna światowa miała się już ku końcowi, słudzy Jehowy dostrzegli, że Bóg potępił chrześcijaństwo oraz resztę religii fałszywej” (strona 22, akapit 12).



Ciekawe, w jaki sposób owi słudzy to dostrzegli? Chyba mieli w owym czasie specjalną linię z Panem Bogiem. Szkoda, że Bóg już wtedy potępił wszystkie religie poza Świadkami Jehowy. Znaczy to, że nawet najlepsi ich wyznawcy, niezależnie od autentyczności swej wiary, nie mają według autora tego artykułu żadnych szans na zbawienie. Jedyna możliwość, to opuszczenie „religii fałszywej” i przyłączenie się do Świadków.



Co o zbawieniu mówi Biblia?



Niech czytelnik porówna teraz powyższe myśli z wypowiedziami biblijnymi:



Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim” (Jana 3:36, BW).



„A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym (Jana 6:40, BW).



„Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, kto wierzy we mnie, ma żywot wieczny” (Jana 6:47, BW).



„Odpowiedział mu Szymon Piotr: Panie! Do kogo pójdziemy? Ty masz słowa żywota wiecznego” (Jana 6:68, BW). Uwaga: Piotr nie powiedział, że jakaś organizacja ma słowa życia wiecznego, lecz że ma je Chrystus! To do Niego musimy się udać. Nie wyklucza to przyłączenia się do biblijnego zboru, ale żaden kościół nie może nikogo zbawić, tylko Bóg. Ojciec Niebiański zbawia ludzi z łaski przez wiarę w Chrystusa (Efezjan 2:8-10). Trzeba jednak uwierzyć w Jezusa biblijnego, a nie w fałszywego mesjasza organizacji, który na ziemi był tylko człowiekiem. Jedynie Mesjasz będący nie tylko człowiekiem, ale również Bogiem może nas zbawić.



„Przecież brata żadnym sposobem nic wykupi człowiek ani też nie da Bogu za niego okupu, bo okup za duszę jest zbyt drogi i nie wystarczy nigdy, by mógł żyć dalej na zawsze i nie oglądał grobu” (Psalm 49:8-10, BW).



Żaden człowiek nie może zbawić drugiego człowieka. Chrystus złożył doskonały okup za grzeszników, gdyż był i jest Bogiem. Dlatego nazwany został Immanuel, to znaczy „Z nami Bóg” (Mateusza 1:18-23).



Nie wierzmy więc żadnej organizacji, która utrzymuje, jakoby tylko w niej było zbawienie. Ono jest tylko w Chrystusie. Samo członkostwo, nawet w najlepszym Kościele, czy zborze nikogo nie zbawi. Wiara w to, że sama przynależność do jakiejś organizacji zapewnia zbawienie, to budowanie na człowieku, a nie na Bogu. „Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie, a od Pana odwraca się jego serce!” (Jeremiasza 17:5, BW).



Jedynozbawczość i płynące z niej poczucie wyższości jest grzechem, z którego należy pokutować przed Bogiem wszechmogącym.



„Pokutujcie więc i nawróćcie się, aby grzechy wasze zostały zgładzone” (Dzieje 3:19, BT).





Źródło: Alan Feuerbacher, „Do Jehovah’s Witnesses Claim That They Are the Only Ones Who Will Be Saved?”.



Opracował: Szymon Matusiak






Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#57 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-16, godz. 14:43

bardzo sprytnie przedstawione.
po pierwsze to powiedzmy sobie szczerze, że chyba żaden rozsądnie myślący ŚJ nie zgodzi się z kategorycznym zapewnieniem, że organizacja zapewnia wybawienie. to zależy przede wszystkim od każdego z osobna. mam tu na myśli sytuację, że np. ktoś jest głosicielem, ale postępuje niezgodnie z wolą Boga. zatem bardzo trafne jest ostrzeżenie naszego Pana Jezusa, że wielu będzie się na niego powoływało, ale on ich odrzuci. niewątpliwie oznacza to, że nie każdy kto wierzy w Jezusa zostanie zbawiony. niech czytelnik wykaże rozeznanie.
rzeczywiście troche zaczynamy odbiegać od tematu.
bracie Kloo twierdzenie, że ŚJ są "widzialną Bożą organizacją na ziemi" niekoniecznie musi się wiązać z wywyższaniem się i byciem pysznym.
pozwolę sobie zadać jeszcze raz pytanie: jeżeli od zarania dziejów Bóg Najwyższy miał swoich przedstawicieli na ziemi, jeżeli Chrystus zawarł nowe przymierze ze swoimi uczniami to nie wydaje się Tobie, że w tym zakresie nic się nie zmieniło. czy nie uważasz, że nawet jeżeli nie mieliby to być ŚJ, to MUSI istnieć zorganizowana społeczność chrześcijan oddająca cześć Bogu zgodnie z Jego wolą ? podobnie jak to było od zawsze ? pozdrawiam

#58 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-01-16, godz. 15:04

I co nawołuje chrześcijan z NT do wywyższania się? Bo to jest sednem dyskusji.


J 15:16 BT
"Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje."


Skoro bycie wybranym przez Boga nie jest dla Ciebie przywilejem, wyróżniającym się w śród innych - to cóż Ci mogę powiedzieć..... proś o łaskę ......

#59 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-01-16, godz. 15:20

:blink: O co więc cała dyskusja?

:blink: Imputujesz mi poglądy których nie wypowiedziałem.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-01-16, godz. 15:19

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#60 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-01-16, godz. 15:34

:blink: O co więc cała dyskusja?

:blink: Imputujesz mi poglądy których nie wypowiedziałem.


Mianowicie?.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych