Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzisiejsze Studium strażnicy


  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#81 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-02-23, godz. 08:42

:) :lol: :lol:

c.d....bez komentarza, tylko dla myślących ;)



Z doniesienia Ezechiela wynika, że ukończywszy czynienie znaku, mąż ów zdał sprawę Jehowie, gdy wyrok na Jeruzalem był już wykonany. Nasuwa to wniosek, iż niektórzy członkowie klasy pomazańców przeżyją na ziemi czas wymierzenia kary dzisiejszemu pokoleniu (Ezechiela 9: 4.8,11). Na to samo wskazuje również fakt, że prorok Ezechiel żył w Babilonie nawet po zburzeniu starożytnego Jeruzalem.Strażnica C/7 str.23 Rok 1979





Dwanaście lat później czytamy:



„Postanowiono zaprosić pewną liczbę pomocników, przeważnie spośród drugich owiec, do uczestniczenia w naradach poszczególnych komitetów Ciała Kierowniczego, a mianowicie: Komitetu Personalnego, Wydawniczego, Służby nauczania i Redakcyjnego. Oznacza to, że liczba uczestników spotkań każdego z tych komitetów wzrośnie do siedmiu lub ośmiu osób. Pod przewodnictwem członków Ciała Kierowniczego zaproszeni pomocnicy będą brać udział w dyskusjach i wykonywać różne zadania powierzane przez dany komitet. Postanowienie to wchodzi w życie z dniem 1 maja 1992 roku.” Strażnica 8/1992 r. s 31



A co przeczytaliśmy dzisiaj???,,,Chociaż biblia tego nie potwierdza,,, par.12 str 28 strażnica 1/2007



Co przeczytamy jutro??

Użytkownik Kloo edytował ten post 2007-02-23, godz. 11:32

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#82 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-02-28, godz. 21:56

:)



StrażnicaCVII.nr 15, s. 10: Człowiek brnie w zło, gdy pozwala swemu samolubnemu rozumowaniu, swym ambicjom i pragnieniom, swemu dobranemu towarzystwu i otoczeniu, by kształtowały jego sposób myślenia oraz wpływały na ukierunkowanie jego woli.
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#83 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-01, godz. 09:28

Lb 11:29 Br „Mojżesz jednak odpowiedział: Czy jesteś zazdrosny o mnie? Obyż cały lud Jahwe stał się Jego prorokiem, obyż Jahwe na wszystkich wylał swego ducha!”
Lb 12:1-2 Bw „Wtedy Miriam i Aaron zaczęli wypowiadać się przeciw Mojżeszowi z powodu żony, Kuszytki, którą pojął, gdyż pojął za żonę Kuszytkę.(2) I mówili: Czy tylko przez Mojżesza przemawiał Pan? Czy także przez nas nie przemawia? A Pan to usłyszał.”
Lb 12:8 BT „Twarzą w twarz mówię do niego - w sposób jawny, a nie przez wyrazy ukryte. On też postać Pana ogląda. Czemu ośmielacie się przeciwko memu słudze, przeciwko Mojżeszowi, źle mówić?”
Lb 12:11 BT „Wtedy rzekł Aaron do Mojżesza: Proszę, panie mój, nie karz nas za grzech, któregośmy się nierozważnie dopuścili i jesteśmy winni.”
Lk 18:8 NS „Mówię wam: Spowoduje, iż prędko zostanie im oddana sprawiedliwość. Kiedy jednak przybędzie Syn Człowieczy, czy rzeczywiście znajdzie wiarę na ziemi?"”
1Krl 19:14 NS „Na to on rzekł: "Zapałałem wielką zazdrością o Jehowę, Boga Zastępów; bo synowie Izraela porzucili twoje przymierze, ołtarze twoje zburzyli, a twoich proroków pozabijali mieczem, tak iż zostałem tylko ja sam; oni zaś nastają na moją duszę, by ją odebrać".”
1Krl 19:18 NS „Ja zaś pozostawiłem w Izraelu siedem tysięcy ? wszystkie kolana, które się nie ugięły przed Baalem, i każde usta, które go nie pocałowały".”
1Sm 24:6 NS „Rzekł zatem do swych ludzi: "Jest dla mnie nie do pomyślenia, z punktu widzenia Jehowy, żebym miał uczynić tę rzecz mojemu panu, pomazańcowi Jehowy, podnosząc na niego rękę, jest on bowiem pomazańcem Jehowy".”
1Sm 15:22-23 NS „Wtedy Samuel rzekł: "Czy Jehowa ma takie samo upodobanie w całopaleniach i ofiarach, jak w posłuszeństwie wobec głosu Jehowy? Oto posłuszeństwo jest lepsze niż ofiara, zwracanie uwagi ? niż tłuszcz baranów;(23) bo buntowniczość jest tym samym, co grzech wróżbiarstwa, a zuchwałe wysuwanie się naprzód ? tym samym, co używanie mocy tajemnej i terafim. Ponieważ ty odrzuciłeś słowo Jehowy, więc i on odrzuca ciebie, byś nie był królem".”
1Sm 24:9 NS „I Dawid powiedział do Saula: "Dlaczego słuchasz ludzkich słów, mówiących: 'Oto Dawid pragnie twej krzywdy'?”
wniosek:
1J 2:21 NS „Piszę do was nie dlatego, że nie znacie prawdy, ale dlatego, że ją znacie i że żadne kłamstwo nie wywodzi się z prawdy.”
1J 4:20 NS „Jeżeli ktoś twierdzi: "Miłuję Boga", a jednak nienawidzi swego brata, to jest kłamcą. Bo kto nie miłuje swego brata, którego widział, nie może miłować Boga, którego nie widział.”
1J 4:1 NS „Umiłowani, nie każdej natchnionej wypowiedzi wierzcie, lecz sprawdzajcie natchnione wypowiedzi, czy pochodzą od Boga, ponieważ wyszło na świat wielu fałszywych proroków.”

#84 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-01, godz. 10:48

Anowi - co chcesz pokazać/udowodnić tymi cytatami?
Bo napewno nie to, że trzeba być posłusznym jakimś ludzkim nakazom.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#85 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-01, godz. 12:29

Anowi - co chcesz pokazać/udowodnić tymi cytatami?
Bo napewno nie to, że trzeba być posłusznym jakimś ludzkim nakazom.

Jestem posłuszna tylko Słowu i wielu to drażni.

(podwątek Do Anowi", link | moderator)

#86 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-03-02, godz. 14:21

Jestem posłuszna tylko Słowu i wielu to drażni.

(podwątek Do Anowi", link | moderator)





W porządku, oto link do Biblii (wszyscy patrzeć!), a teraz Ty Anowi skoncz spamowac cytatami bez kontekstu i sensu.

#87 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-02, godz. 15:52

W porządku, oto link do Biblii (wszyscy patrzeć!), a teraz Ty Anowi skoncz spamowac cytatami bez kontekstu i sensu.

Tak mi przykro, że kogoś zdenerwowałam cytując Słowo Boże. Pisaliście o wywyższaniu się Świadków. To odpisałam, coś z analizą u Was krucho.

#88 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-02, godz. 15:54

Nie wiem, czy zauważyłaś, tutaj bardzo często cytuje się Słowo Boże. Z tym, że poza paroma wyjątkami ludzie robią to z sensem i na temat.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#89 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-03-02, godz. 16:30

Tak mi przykro, że kogoś zdenerwowałam cytując Słowo Boże. Pisaliście o wywyższaniu się Świadków. To odpisałam, coś z analizą u Was krucho.


Bracie !, jaką analizą?.- przecież jeszcze nic nie zacząłeś analizować!. :lol:

#90 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-02, godz. 17:06

Bracie !, jaką analizą?.- przecież jeszcze nic nie zacząłeś analizować!. :lol:

A to zdaje się - Siostra jest, a nie Brat. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#91 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-03-02, godz. 18:06

Tak mi przykro, że kogoś zdenerwowałam cytując Słowo Boże. Pisaliście o wywyższaniu się Świadków. To odpisałam, coś z analizą u Was krucho.





A co Ty gdzieś analizowałaś? Zacytuj siebie z tego postu z wersetologią powyżej! I miło mi, że Ci PRZYKRO - ale naprawde tak, czy tylko zwyczajnie kłamiesz? Bo jakos mnie nie zdenerwowałaś (więc jedno kłamstwo już jest 100%). Masz jakiś werset też na to?

#92 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-02, godz. 19:36

:)
StrażnicaCVII.nr 15, s. 10: Człowiek brnie w zło, gdy pozwala swemu samolubnemu rozumowaniu, swym ambicjom i pragnieniom, swemu dobranemu towarzystwu i otoczeniu, by kształtowały jego sposób myślenia oraz wpływały na ukierunkowanie jego woli.

zgadzam się.

#93 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-02, godz. 19:57

bardzo sprytnie przedstawione.
po pierwsze to powiedzmy sobie szczerze, że chyba żaden rozsądnie myślący ŚJ nie zgodzi się z kategorycznym zapewnieniem, że organizacja zapewnia wybawienie. to zależy przede wszystkim od każdego z osobna. mam tu na myśli sytuację, że np. ktoś jest głosicielem, ale postępuje niezgodnie z wolą Boga. zatem bardzo trafne jest ostrzeżenie naszego Pana Jezusa, że wielu będzie się na niego powoływało, ale on ich odrzuci. niewątpliwie oznacza to, że nie każdy kto wierzy w Jezusa zostanie zbawiony. niech czytelnik wykaże rozeznanie.
rzeczywiście troche zaczynamy odbiegać od tematu.
bracie Kloo twierdzenie, że ŚJ są "widzialną Bożą organizacją na ziemi" niekoniecznie musi się wiązać z wywyższaniem się i byciem pysznym.
pozwolę sobie zadać jeszcze raz pytanie: jeżeli od zarania dziejów Bóg Najwyższy miał swoich przedstawicieli na ziemi, jeżeli Chrystus zawarł nowe przymierze ze swoimi uczniami to nie wydaje się Tobie, że w tym zakresie nic się nie zmieniło. czy nie uważasz, że nawet jeżeli nie mieliby to być ŚJ, to MUSI istnieć zorganizowana społeczność chrześcijan oddająca cześć Bogu zgodnie z Jego wolą ? podobnie jak to było od zawsze ? pozdrawiam

zgadzam się

#94 grzegox

grzegox

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-03-02, godz. 20:03

"...swym ambicjom i pragnieniom..."

- ambicje to rzecz dyskusyjna według mnie. Natomiast pragnienia?

"Kto pragnie niech przyjdzie do mnie, a zdroje wody żywej wypłyną z jego wnętrza" - mniej więcej tak mówił Jezus.
"Boże Ciebie pragnie moja dusza" - mniej więcej tak mówił Psalmista

Co innego może zaprowadzić człowieka do Boga jak nie pragnienie...
Przecież każdy nosi w sobie jakiś głód, jakiś brak, jakieś właśnie pragnienie. Bo człowiek nie może odkryć w pełni swojego człowieczeństwa w oderwaniu od Boga. W Bogu znajduje swoje dopełnienie. Znajduje w nim spełnienie największego swego pragnienia.

Użytkownik grzegox edytował ten post 2007-03-02, godz. 20:04


#95 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-02, godz. 20:07

Jejku, czy tak trudno zrozumieć, co napisał Kloo i Dawid? Strażnica przecież nie nakazuje poczucia wyższości, ale powoduje/wywołuje u świadków poczucie wyższości. Ech, napisałbym więcej, ale mi się odechciewa rozmów czasami. Po co takie odwracanie kota ogonem?

Dziękuję Kloo za Twoje przemyślenia. :)

ja też

Nie wiem jak to wygląda od środka i jak się z tym czują śJ i jakie mają mniemanie o sobie. Spotkałem kilku - nielicznych - śJ ktzórzy byli normalni, pokorni, bez wywyrzszania się z którymi można było po prostu pogadać jak z normalnym człowiekiem. Jednak dorzucając swój kamyk do tej dyskusji muszę stwierdzić że nie raz w chamski sposób tylko za to że nie zgadzam się z czymś, z śJ, byłem spychany do parteru jako ignoranta, pyszałka, filozofa etc. Kiedy jak ja słyszę że na zadawane przeze mnie pytania odpowiada sie podobnymi słowami to soooorki ale coś jest nie tak, i to jest jakieś hmmm jakieś 50% doświadczeń tylko w po pierwszych kwadransach spotkaniach.

też to przeżyłam

#96 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-02, godz. 20:13

Ja napisałem tylko, że tego poniżania jest jak na lekarstwo. Częściej występuje czysto ludzki czynnik. Niewiedza, kompleksy i zarozumiałość.

właśnie, z tego powodu Miriam przez tydzień miała na sobie trąd

#97 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-02, godz. 20:20

Nie sądzisz iż manipulujesz tejstem, bo powyższy zwrot dotyczy "Narodu Wybranego" w ST a parafrazując do NT odnosi się do tych którzy są Dziedzicami Jezusa i Dziećmi Bożymi. Ty chyba nie zaliczasz się do tego grona co?. :lol: ;)

Tylko Bóg to wie Mt 20:23 NS "On im powiedział: "Kielich mój istotnie będziecie pić, ale to zasiadanie po mej prawicy i po mej lewicy nie moją jest rzeczą, abym mógł je dać, lecz należy ono do tych, dla których zostało przygotowane przez mojego ojca"."

#98 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-02, godz. 20:38

Zreszt[/size]ą, oficjalnie zachęcamy do tego innych, tylko, dlaczego sami tego nie czynimy? Co stoi na przeszkodzie?

Pamiętaj bracie o przykładzie Berejczyków i ostrzeŜeniu z Listu do Galatów 1:6-9! Oby Bóg miał nas w swojej opiece! :rolleyes:

Staram się jak mogę naśladować Berejczyków




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych