Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kongresy to świetny interes!


  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#61 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-11, godz. 13:37

Oficjalnie SJ maja zakaz prowadzenia stron o tematyce religijnej. Powinienes wiedziec o tym doskonale.

No przecież ja właśnie wspomniałem już m. in. o tym, że

Nie ma wśród ŚJ czegoś takiego jak prywatna inicjatywa braci (ani sióstr;)


Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-11, godz. 16:07

Dołączona grafika

#62 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-11, godz. 14:15

Tylko z tych widokowek nie ma zysku jesli sie nie myle

Widzę, że Ty także nie zauważyłeś dwóch równocześnie poruszanych wątków. Jeden dotyczy tego, że w ramach działalności ŚJ nie ma przyzwolenia CK na "twórczość własną", natomiast drugi tego, iż są czerpane korzyści finansowe z usług wspierających promowanie Towarzystwa Stażnica, które mają aprobatę władz tej organizacji religijnej.

Co to są "lokalne strony ŚJ" i gdzie to występuje w naturze?

Serwis Biblia.org.pl Trzeba jednak wejść na adres z pominięciem Forum o ŚJ ;) P.S. Może przy okazji ktoś skomentuje komunikat wyświetlający się po otwarciu powyższego odnośnika...

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-11, godz. 14:22

Dołączona grafika

#63 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-11, godz. 14:22

[quote name='Adelfos' post='69082' date='2007-07-11 16:15']Widzę, że Ty także nie zauważyłeś dwóch równocześnie poruszanych wątków. Jeden dotyczy tego, że w ramach działalności ŚJ nie ma przyzwolenia CK na "twórczość własną", natomiast drugi tego, iż są czerpane korzyści finansowe z usług wspierających promowanie Towarzystwa Stażnica, które mają aprobatę władz tej organizacji religijnej.[/quote]

Naprawdę nie rozumiesz różnicy, czy rżniesz głupa?

[quote][quote]Co to są "lokalne strony ŚJ" i gdzie to występuje w naturze?[/quote]Serwis Biblia.org.pl[/quote][/quote]

A ta strona ma aprobatę WTS? Co z copyrightem na publikowanie PNŚ?

Użytkownik [db] edytował ten post 2007-07-11, godz. 14:23

[db]

#64 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-11, godz. 15:46

Naprawdę nie rozumiesz różnicy, czy rżniesz głupa

Przeczytaj jeszcze raz mój post, na który pochopnie odpisałeś powyższym zdaniem.

A ta strona ma aprobatę WTS?

Przecież właśnie nad tym ubolewam, że szeregowi wyznawcy nie są darzeni żadną miarą zaufania przez swoich przełożonych, jeśli chodzi o rozważania biblijne. Dlaczego zatem popierane są komercyjne przedsięwzięcia pielgrzymkowe takie jak BCT?

Co z copyrightem na publikowanie PNŚ?

To bardzo ciekawe zagadnienie: skoro oryginał angielski jest dostępny online, to dlaczego nie publikować w innych językach?

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-11, godz. 15:48

Dołączona grafika

#65 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-11, godz. 16:32

Przeczytaj jeszcze raz mój post, na który pochopnie odpisałeś powyższym zdaniem.


Przeczytałem. Pytania nie ponawiam, bo już znam odpowiedź.

Dlaczego zatem popierane są komercyjne przedsięwzięcia pielgrzymkowe takie jak BCT?


No widzisz, jednak rżniesz głupa.

Nie są w żaden sposób popierane, tylko tolerowane. A są tolerowane, bo nie są to przedsięwzięcia pielgrzymkowe tylko turystyczne.

To bardzo ciekawe zagadnienie: skoro oryginał angielski jest dostępny online, to dlaczego nie publikować w innych językach?


Na przykład dlatego, że istnieje coś takiego jak prawa autorskie (majątkowe i nie tylko) tłumacza a tłumaczenie, nawet gdybyś dokonał go sam, jest dziełem zależnym i na jego publikowanie potrzebna jest zgoda autora* oryginału?

Ręce mi ze świstem opadają na widok Twojego przygotowania merytorycznego do dyskusji...

Dopisek: * - Tfu. Oczywiście nie autora tylko właściciela praw autorskich, który nie musi być tożsamy z autorem.

Użytkownik [db] edytował ten post 2007-07-11, godz. 16:34

[db]

#66 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-11, godz. 17:48

A są tolerowane, bo nie są to przedsięwzięcia pielgrzymkowe tylko turystyczne.

Słyszałeś o takim pojęciu jak turystyka religijna? Geografia na poziomie podstawowym się kłania!

Nie są w żaden sposób popierane, tylko tolerowane.

No dobra skoro już przyjechaliście, to wejdźcie i pozwiedzajcie sobie...

Na przykład dlatego, że istnieje coś takiego jak prawa autorskie (majątkowe i nie tylko) tłumacza a tłumaczenie, nawet gdybyś dokonał go sam, jest dziełem zależnym i na jego publikowanie potrzebna jest zgoda autora* oryginału?

Przekłady na inne języki są już gotowe: dlaczego nie ma ich na strażnicowej stronie, tylko szeregowy wyznawca z Polski musiał sam to opracowywać?

No widzisz, jednak rżniesz głupa.

Śmieciarzem już zostałem pod jedym z tematów tego Forum, więc dlaczego nie głupem B)

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-11, godz. 17:50

Dołączona grafika

#67 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-07-11, godz. 19:38

WTS w żaden sposób nie korzysta finansowo na organizowaniu wycieczek do Betel. Przynajmniej ja nie widzę takie j możliwości. Co najwyżej może skorzystać finansowo na datkach, które przy okazji wycieczki ktoś może wrzucić do skrzynki.
Kiedyś w dość egzotycznym kraju odwiedziłem Betel i nawet zostałem zaproszony na obiad. Zapytałem jak się mogę odwdzięczyć i wskazano mi skrzynkę. Wrzuciłem niewielką sumę.
Adelfos, robisz problem tam gdzie go nie ma. Uwierz mi.

#68 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-11, godz. 19:50

O, w samą porę! A to też jest prywatna inicjatywa braci?

to jest inicjatywa Betel i rozprowadzane sa ... choc rozprowadzane to za duze slowo ... bo mozna je otrzymac w zasadzie tylko okazyjnie.... w zamian za dobroweolne datki lub za nic....
spotkalem sie tez ze bracia prywatnierobia zdicia obiektow czasami panoralicznie i lacza kilka zdiec a potem sprzedaja te swoje dzielka.. no ale to tez jest prywatna inicjatywa braci.. niemam nic przeciw a ty???
[font=Tahoma]

#69 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-07-11, godz. 21:55

1. To nie za literaturę ŚJ płaci, więc nie ma mowy o biznasie, bo nie ma "coś za coś".

2. ŚJ to organizacja, a przez organizację rozumiemy dobro jej członków... więc jesli organizacja ma więcej pieniędzy, to członkowie na tym wychodzą lepiej.

3. Fenomen jest taki, że Bóg pomaga...
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#70 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-12, godz. 06:44

1. To nie za literaturę ŚJ płaci, więc nie ma mowy o biznasie, bo nie ma "coś za coś".

W Polsce nie płaci się za Strażnicę gdzieś od lat 60 zeszłego wieku a na zachodzie od 80 lat zeszłego wieku. Widać WTS-owi lepiej opłaca się jak ludzie dają dobrowolne datki niż jak oficjalnie mają podaną cenę publikacji. A i podatków nie musi płacić.
Czesiek

#71 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-12, godz. 07:42

Słyszałeś o takim pojęciu jak turystyka religijna?


Słyszałem. No i?

No dobra skoro już przyjechaliście, to wejdźcie i pozwiedzajcie sobie...


Wulgaryzując sytuację, można to tak ująć.

Przekłady na inne języki są już gotowe:


Shrek III na DVD też jest już gotowy. To znaczy, że mogę go wystawić na swojej stronie www do ściągnięcia?

dlaczego nie ma ich na strażnicowej stronie,


Nie jestem właściwym adresatem tego pytania.
[db]

#72 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-07-12, godz. 18:24

W Polsce nie płaci się za Strażnicę gdzieś od lat 60 zeszłego wieku a na zachodzie od 80 lat zeszłego wieku. Widać WTS-owi lepiej opłaca się jak ludzie dają dobrowolne datki niż jak oficjalnie mają podaną cenę publikacji. A i podatków nie musi płacić.


Icek wygrał w loterii duże pieniądze. Pyta go Szymek: "Icek, a skąd wiedziałeś, ze trzeba postawić na 42?" "Posłuchaj uważnie. Urodziłem się siódmego, loteria zaś odbywała się ósmego. A ponieważ 7 razy 8 jest 42...". "Zaraz, zaraz, Icek, 7 razy 8 jest 56". "Wiesz co, Szymek. To ty już bądź sobie ten matematyk".


Żydzi oddawali dziesiątą część swojego majątku... to dopiero był interes co? heh

Pytanie podstawowe: czy tsarsi zborów kupują sobie jaguara za pieniądze swoich współwyznawców? czy drukują swoje oblicze na wodzie minaralnej, czy też na winie hehehe i czy w koncu wspolwyznawcy budują starszym pomniki za ich życia :)

Sorki, ale twoje pojęcie interesu różni się od mojego diametralnie...

Pozdrowienia i życzę udanych interesów.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#73 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-13, godz. 07:01

Icek wygrał w loterii duże pieniądze. Pyta go Szymek: "Icek, a skąd wiedziałeś, ze trzeba postawić na 42?" "Posłuchaj uważnie. Urodziłem się siódmego, loteria zaś odbywała się ósmego. A ponieważ 7 razy 8 jest 42...". "Zaraz, zaraz, Icek, 7 razy 8 jest 56". "Wiesz co, Szymek. To ty już bądź sobie ten matematyk".
Żydzi oddawali dziesiątą część swojego majątku... to dopiero był interes co? heh

Pytanie podstawowe: czy tsarsi zborów kupują sobie jaguara za pieniądze swoich współwyznawców? czy drukują swoje oblicze na wodzie minaralnej, czy też na winie hehehe i czy w koncu wspolwyznawcy budują starszym pomniki za ich życia :)

Sorki, ale twoje pojęcie interesu różni się od mojego diametralnie...

Pozdrowienia i życzę udanych interesów.

"Dom Książąt"

A ty pewnie nie umiesz inaczej bronić nauk i praktyk WTS jak tylko poprzez porównanie do innych?
Więc może pomożesz mi w takim dylemacie. Czy dlatego, że przez postępowanie Hitlera zginęło miliony osób to mi wolno zabić kilka, no chociaż jedną? Jeśli nie to zobacz jaką głupotą jest bronienie czyjegoś postępowania tym, że inni jeszcze gorzej postępują.
Czesiek

#74 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-13, godz. 20:50

niemam nic przeciw a ty???

Ja również, chociaż mnie upominano za upowszechnianie pocztówek z wersetami biblijnymi, pomimo że robiłem to nieodpłatnie.

WTS w żaden sposób nie korzysta finansowo na organizowaniu wycieczek do Betel. Przynajmniej ja nie widzę takie j możliwości. (...)Adelfos, robisz problem tam gdzie go nie ma. Uwierz mi.

Nie mam podstaw, aby wierzyć, ponieważ w pierwszym zdaniu jesteś pewny, natomiast w kolejnym przypuszczasz, że nie.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-13, godz. 22:20

Dołączona grafika

#75 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-13, godz. 22:10

Słyszałem. No i?

Zaprzeczyłeś, że to nie pielgrzymkowo tylko turystycznie, więc pozwoliłem sobie zauważyć, że można te określenia traktować synonimicznie.

Wulgaryzując sytuację, można to tak ująć.

Czy na pewno tak przebiega zwiedzanie ich obiektów?

Shrek III na DVD też jest już gotowy. To znaczy, że mogę go wystawić na swojej stronie www do ściągnięcia?

Rozmawiamy o wykorzystywaniu tekstu przez kolporterów tego przekładu, a nie o osobach postronnych. Ja np. jestem wolontariuszem w służbie filmu "Jezus" i nie potrzebuję zezwoleń od wydawców, żeby wyświetlać ten film, pomimo że "każdy publiczny pokaz wymaga zgody Ruchu Nowego Życia".

Nie jestem właściwym adresatem tego pytania.

Kilka postów wcześniej jednak byłeś kompetentny w tym temacie.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-13, godz. 22:01

Dołączona grafika

#76 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-16, godz. 00:49

Te tekturki pod stadionami w Wałbrzychu i Legnicy (czyli miejscach, gdzie ja jeździłem na kongresy) sprzedawali nie-ŚJ. Więc trudno winić za to WTS.
No i pamiętam rady na zebraniach, żeby nic na takich stoiskach nie kupować, bo jedziemy na ucztę duchową a nie na jarmark.

>>Wokół trybun stanęły stragany z napojami, owocami. Sprzedawano też m.in. talerze i kubki, każdy z napisem „Czytaj codziennie Słowo Boże Biblię”, Pismo Święte, aktówki i teczki, ale też płyty Jose Torre „Salsa”.
Były też breloczki z napisami „Żadnej krwi” w językach polskim, angielskim, rosyjskim, niemieckim.
- Nasza wiara nie pozwala na przetaczanie krwi, napisy na breloczkach to informacja dla lekarzy – wyjaśniali Świadkowie Jehowy. Na dodatek pokazywali specjalne oświadczenia, jakie razem z dokumentami noszą w portfelach. Oświadczenia informują, że choćby ich życiu groziło śmiertelne niebezpieczeństwo, nie zgadzają się na transfuzję.<< (Cytat za: "Kronika Tygodnia", Kursywa moja)

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-16, godz. 00:55

Dołączona grafika

#77 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-16, godz. 08:41

Zaprzeczyłeś, że to nie pielgrzymkowo tylko turystycznie, więc pozwoliłem sobie zauważyć, że można te określenia traktować synonimicznie.


Jeśli się je rozumie, to nie można.

Czy na pewno tak przebiega zwiedzanie ich obiektów?


A jak Twoim zdaniem przebiega? Byłeś? Zwiedzałeś? Bo ja tak.

Rozmawiamy o wykorzystywaniu tekstu przez kolporterów tego przekładu, a nie o osobach postronnych.


W prawie polskim nie ma pojęcia "kolporter przekładu". Jest natomiast jasno i konkretnie zdefiniowane, kto ma prawa do publikacji danego dzieła.

Ja np. jestem wolontariuszem w służbie filmu "Jezus" i nie potrzebuję zezwoleń od wydawców, żeby wyświetlać ten film, pomimo że "każdy publiczny pokaz wymaga zgody Ruchu Nowego Życia".


No i? Co niby ma z tego wynikać? Że mogę sobie kupić Windowsa na Stadionie?


Kilka postów wcześniej jednak byłeś kompetentny w tym temacie.


To znaczy, że nie zrozumiałeś. Zdarza się.
[db]

#78 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-17, godz. 23:31

No i? Co niby ma z tego wynikać? Że mogę sobie kupić Windowsa na Stadionie?

Jeśli spotkasz tam dytrybutora Microsoft'u, to owszem.

W prawie polskim nie ma pojęcia "kolporter przekładu". Jest natomiast jasno i konkretnie zdefiniowane, kto ma prawa do publikacji danego dzieła.

Świadek Jehowy nie ma prawa do Biblii Świadków Jehowy...

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-17, godz. 23:31

Dołączona grafika

#79 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-18, godz. 06:57

Jeśli spotkasz tam dytrybutora Microsoft'u, to owszem.


Znów rżniesz głupa.

Świadek Jehowy nie ma prawa do Biblii Świadków Jehowy...


Jakiego prawa?

Praw autorskich - nie ma.
[db]

#80 Ashmoore

Ashmoore

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2007-07-18, godz. 07:09

pozostawią u nich mnóstwo pieniędzy.


Artykuł na ten temat: timesleader.com, link

wiec interes sie pieknie kreci:P:P
A gdyby tak zmienić cały świat, nie zaczynając od siebie???




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych