Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kongresy to świetny interes!


  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#101 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-20, godz. 16:43

"dlaczego zabraniacie rozpowszechniać text metodą piracką?"

No ja właśnie zastanawiam się dlaczego w ogóle pojawia się termin piractwo w obrębie tej "jednej trzody" prowadzącej niedochodową działalność...

Nie jestem rzecznikiem WTS. To nie do mnie pytanie.

Po co w takim razie się udzielasz, broniąc zasadności nazywania "pirackim" internetowej wersji darmowego PNŚ zamieszczonego przez głosiciela?

Pisz na temat, chłopcze.

Napisałem przecież:

Ten temat był już poruszany na tym forum, ale nie mogę tego wątku znaleść. Z tego, co pamietam w NSK była reprymenda odnośnie rzekomego "piractwa"


Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-20, godz. 16:47

Dołączona grafika

#102 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-20, godz. 17:18

a co do tysiąclatki.

Wydanie HTML

Zgodnie z polskim i międzynarodowym prawem - nierzekomego. Doucz się, chłopcze.

Czekam na korepetycje!

Jeśli chcesz kupić w eMPiKu 200 tys. egzemplarzy Pasji Mela Gibsona i rozdać je ludziom - możesz to zrobić. Ale jeśli udostępnisz ten film na swoim serwerze ftp, to odpowiesz przed prawem. To samo, jeśli udostępnisz nie cały film, ale dzieło zależne, jakim jest tłumaczenie listy dialogowej (nawet, jeśli zrobiłeś je sam). Jeśli w to nie wierzysz, to wejdź sobie na stronę www.napisy.org.

Do tego rodzaju argumentów odniosłem się już przy okazji Twojego przykładu z Windows'em na "stadionie"! Kupując film Pasja nabywam materiał z zewnątrz, a w przypadku Biblii ŚJ, to przecież ich przekład... Czasy kupowania np. "brytyjki" już się skończyły! W przeciwnym razie, w jakim celu istnieje darmowy i (nie;)zależny PNŚ?

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-20, godz. 17:46

Dołączona grafika

#103 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 17:27

[db], jak zwykle masz rację. Adelfosowi się coś pokręciło ;).

#104 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 17:32

Jak pytam bezpośrednio to wymigujesz się, że to nie ten adres.


Nie jestem rzecznikiem prasowym WTS. Nie odpowiadam na pytania typu "dlaczego WTS to albo tamto?"

Dlaczego odpisujesz skoro nie Ciebie pytałem?


Zostawianie nieprawdziwych informacji i jawnych kłamstw bez komentarza jest niebezpieczne.

Przecież ja cały czas próbuję uzyskać wyjaśnienia dlaczego np. ŚJ z Elbląga nie ma brooklińskiego przyzwolenia na sporządzenie elektonicznej wersji PNŚ,


A dlaczego ma mieć?

skoro to jest ich Biblia?


Kogo "ich"?

Natomiast odnośnie turystyki religijnej: zarówno indywidualne pątnictwo jak i grupowe pielgrzymki są to jej formy. Nie ma znaczenia, czy udaję/emy się do obiektów zlaicyzowanego związku wyznaniowego, czy do sanktuarium w celu mistycznych przeżyć!


Teraz skup się, przeczytaj to co napisałeś i wyłuskaj z tego odpowiedź na pytanie "co różni wycieczkę do Nadarzyna od pielgrzymki".


zarzuty wobec WTS-u mogą jednak mieć inną formę: nie tyle "dlaczego zabraniacie rozpowszechniać text metodą piracką?" ale

skoro twierdzicie, że wasza działalność jest nie-komercyjna i nie nastawiona na zysk, to dlaczego nie udostępnicie PNŚ w internecie?


A odpowiedź może brzmieć na przykład: Bo wersja inernetowa jest właśnie w przygotowaniu.

Nie może?


Żadne prawa autorskie nie są łamane (...) ponieważ w ponad 180 kajach na potrzeby stowarzyszenia otrzymano od Towarzystw Biblijnych zezwolenie na drukowanie we własnym zakresie i rozpowszechnianie.


Znów sam sobie odpowiadasz.

Czy właściciele w/w witryny posiadają takowe zezwolenie?

Nie mają?

No to spadówa na drzewo.


Żadne prawa autorskie nie są łamane (...) ponieważ w ponad 180 kajach na potrzeby stowarzyszenia otrzymano od Towarzystw Biblijnych zezwolenie na drukowanie we własnym zakresie i rozpowszechnianie.


Znów sam sobie odpowiadasz.

Czy właściciele w/w witryny posiadają takowe zezwolenie?

Nie mają?

No to spadówa na drzewo z tymi pretensjami.
[db]

#105 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-20, godz. 17:33

Nie wiem w czym widzisz problem Adelfosie. Byłem 13 lat sj i każdemu kto chciał rozpowszechniałem PNS. Mógłbyś wskazać gdzie tkwi róznica?

Ja cały czas odnoszę się do poniższej wypowiedzi:

A ta strona ma aprobatę WTS? Co z copyrightem na publikowanie PNŚ?

Z jakiej racji ŚJ musi mieć jakąś zgodę na takie używanie własnego egzemplarza Biblii, skoro nie przypisuje sobie autorstwa, ani nie czerpie zysków?
Dołączona grafika

#106 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 17:36

No ja właśnie zastanawiam się dlaczego w ogóle pojawia się termin piractwo


Dlatego, że w Rzeczpospolitej Polskiej obowiązuje takie a nie inne prawo.

w obrębie tej "jednej trzody" prowadzącej niedochodową działalność...


Kodeks prawa cywilnego Rzeczpospolitej Polskiej nie wchodzi w obręb żadnej trzody.

Po co w takim razie się udzielasz, broniąc zasadności nazywania "pirackim" internetowej wersji darmowego PNŚ zamieszczonego przez głosiciela?


Po to, żebyś nie rozpowszechniał bredni na temat obowiązujących w Polsce zasad dysponowania własnością intelektualną objętą prawem autorskim.
[db]

#107 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-20, godz. 17:41

[db], jak zwykle masz rację. Adelfosowi się coś pokręciło ;)

Czyli co na przykład?
Dołączona grafika

#108 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 17:41

Wydanie HTML



Wydanie HTML opracowane przez:
Zespół Informatyki Papieskiego Wydziału Teologicznego
w Poznaniu

Tekst IV wydania Biblii Tysiąclecia jest własnością
Wydawnictwa Pallottinum
ISBN 83-7014-218-4

© Wszelkie prawa zastrzeżone

Błaźnisz się.

Czekam na korepetycje!



Dobra decyzja. Dużo zapłaciłeś?

Kupując film Pasja nabywam materiał z zewnątrz,


Co to znaczy "materiał z zewnątrz"?

a w przypadku Biblii ŚJ, to przecież ich przekład...


Jakich "ich"? Szeregowy głosiciel z Pcimia Dolnego jest właścicielem praw autorskich do PNŚ? Skąd Ty wysysasz takie brednie?

W przeciwnym razie, w jakim celu istnieje darmowy i (nie;)zależny PNŚ?


W jakimkolwiek.
[db]

#109 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 17:42

Adelfosie odnoszę wrażenie, że zakaz publikowania PNŚ w necie uważasz za naganny. Czy mógłbyś mi wyjasnić dlaczego?

#110 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 17:48

Ja cały czas odnoszę się do poniższej wypowiedzi:Z jakiej racji ŚJ musi mieć jakąś zgodę na takie używanie własnego egzemplarza Biblii, skoro nie przypisuje sobie autorstwa, ani nie czerpie zysków?


Z racji istnienia ustawy Prawo autorskie.

Ponadto również dementuję, że pod stadionami SJ sprzedają cokolwiek. Te stoiska należaly do osób z zewnątrz, a oferowali oni to, czym potencjalni klienci (czyli SJ) mogliby być zainteresowani: okładki na literaturę, na traktaty, jakieś tam breloczki itp. Też pamiętam rady, żeby nic pod stadionem nie kupować, bo nie jedziemy na jarmark.

#111 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-20, godz. 17:49

A odpowiedź może brzmieć na przykład: Bo wersja inernetowa jest właśnie w przygotowaniu. Nie może?

Może, szanowny rzeczniku ;) Tylko że taka już istnieje, więc dlaczego nie pochwalić osób, które ją sporzadziły tylko ganić, jak to uczyniono na łamach wrześniowej NSK z 2002 r.?

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-20, godz. 19:20

Dołączona grafika

#112 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 17:51

Adelfosie odnoszę wrażenie, że zakaz publikowania PNŚ w necie uważasz za naganny. Czy mógłbyś mi wyjasnić dlaczego?


Bo se fłopak wymyślił, że byłoby fajno jakby WTS wg takiej koncepcji działał a ten cholerny WTS działa wg innej i sie fłopak z tym pogodzić nie umi i kombinuje jak koń pod górę ;)
[db]

#113 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 17:54

Ja cały czas odnoszę się do poniższej wypowiedzi:Z jakiej racji ŚJ musi mieć jakąś zgodę na takie używanie własnego egzemplarza Biblii, skoro nie przypisuje sobie autorstwa, ani nie czerpie zysków?


Tzn. musi mieć zgodę, jeśli chodzi o publikowanie PNS w necie czy gdziekolwiek. Poza tym może go sobie używać, jak chce. Wypożyczać, rozdawać, jak najbardziej.

#114 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-20, godz. 17:55

Z racji istnienia ustawy Prawo autorskie.

Którą oczywiście czytałaś? To w takim razie podaj mi cytat zakazujący nieodpłatnego publikowania tekstu literackiego bez zmiany treści, z podaniem źródła i rzeczywistego autora.
Dołączona grafika

#115 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 18:00

[quote name='Adelfos' date='2007-07-20 19:55' post='70536']
Którą oczywiście czytałaś? To w takim razie podaj mi cytat zakazujący nieodpłatnego publikowania tekstu literackiego bez zmiany treści, z podaniem źródła i rzeczywistego autora.
[/quot

Jeśli każdy moze zamieścić PNŚ w necie zgodnie z prawem, to w takim przypadku WTS prosi o to by tego nie robić. Co w tym złego ponawiam pytanie?

#116 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 18:06

Którą oczywiście czytałaś? To w takim razie podaj mi cytat zakazujący nieodpłatnego publikowania tekstu literackiego bez zmiany treści, z podaniem źródła i rzeczywistego autora.


Chłopak, prawo to nie Biblia w rękach ŚJ, że ktoś ci wersetem na każdy temat rzuci. Przeczytaj se ustawę a potem wróć do tematu:

http://pl.wikisource...awa_autorskiego

Znaj moje chamskie serce:

Art. 17.
Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, twórcy przysługuje wyłączne prawo do korzystania z utworu i rozporządzania nim na wszystkich polach eksploatacji

A wyjątki, kiedy ustawa stanowi inaczej znajdź sobie sam i jeśli znajdziesz w nich prawo do nieodpłatnej publikacji całości utworu w internecie, to daj znać.

Użytkownik [db] edytował ten post 2007-07-20, godz. 18:08

[db]

#117 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 18:06

Którą oczywiście czytałaś? To w takim razie podaj mi cytat zakazujący nieodpłatnego publikowania tekstu literackiego bez zmiany treści, z podaniem źródła i rzeczywistego autora.


Oczywiście. Nawet odpowiedni fragment już raz podawałam. Jak sobie zadasz trud to znajdziesz.

Użytkownik ewa edytował ten post 2007-07-20, godz. 18:07


#118 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-20, godz. 18:11

Adelfosie odnoszę wrażenie, że zakaz publikowania PNŚ w necie uważasz za naganny.

Tak, ponieważ nie pokrywa się z treścią Ustawy o prawach autorskich.
Dołączona grafika

#119 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 18:15

Adelfos, ja widzę, że ty leniwy jesteś więc mam lepszy pomysł.

Opublikuj w sieci nieodpłatnie tekst nowego tomu Harry'ego Pottera bez zmiany treści, z podaniem źródła i rzeczywistego autora. Zapewniam Cię, że odpowiedni cytat zapuka do Twoich drzwi sam w rękach stosownego prawnika ;)

Użytkownik [db] edytował ten post 2007-07-20, godz. 18:15

[db]

#120 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-20, godz. 18:16

Oczywiście. Nawet odpowiedni fragment już raz podawałam. Jak sobie zadasz trud to znajdziesz.

Myslałem, że biorę udział w dyskusji a nie zabawie w chowanego... Tekst owej ustawy jest dostępny online, więc spodziewałem się, że uzasadnisz swoje twierdzenia.
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych