Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwotne zamierzenie Boga


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-02-18, godz. 16:39

Witam,
w moich roznych dyskusjach natrafilem kilkakrotnie na temat pierwotnego zamierzenia Boga i motywu, ze przyszly swiat ma byc taki sam, jak ten, w ktorym na poczatku mieli istniec, bez grzechu, Adam i Ewa. Prawde mowiac jestem troche zagubiony bo nie wiem czy taki wlasnie motyw przewija sie przez Pismo Swiete i czy wlasnie w ten sposob mamy wyczekiwac nowego swiata czy jest to nauka tylko Swiadkow Jehowy?

Macie moze jakies informacje na ten temat?

pozdrawiam,
palo

#2 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-20, godz. 06:51

Witam,
w moich roznych dyskusjach natrafilem kilkakrotnie na temat pierwotnego zamierzenia Boga i motywu, ze przyszly swiat ma byc taki sam, jak ten, w ktorym na poczatku mieli istniec, bez grzechu, Adam i Ewa. Prawde mowiac jestem troche zagubiony bo nie wiem czy taki wlasnie motyw przewija sie przez Pismo Swiete i czy wlasnie w ten sposob mamy wyczekiwac nowego swiata czy jest to nauka tylko Swiadkow Jehowy?

Macie moze jakies informacje na ten temat?

pozdrawiam,
palo

Jest to tylko sprytna filozofia opierająca swoje wywody ma Księdze rodzaju z pominięciem dwóch faktów:
Tego, że Bóg poddał ziemię pod panowanie człowieka i tego, że z powodu człowieka Bóg przeklął ziemię.
Czesiek

#3 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-25, godz. 15:40

Hej Palo

Nasz wymysl? Prosze zerknij na Ksiege Rodzaju3:21,22

21 Pan Bóg sporządził dla mężczyzny i dla jego żony odzienie ze skór i przyodział ich. 22 Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»

Ale ta obietnica nie konczy sie na ksiedze rodzaju. Zerknij prosze na Obj 21:2-5

2) I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. (3) I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi. (4) I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już /odtąd/ nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły. (5) I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe

Kilka spraw:

1. Wizja spelnienia sie prosby zawartej w modlitwie Panskiej PRZYJDZ KROLESTWO TWOJE, BADZ WOLA TWOJA JAK W NIEBIE TAK I NA ZIEMII.

2. To nie ludzie wstepuja do nieba ale to Bog symbolicznie ZSTEPUJE na Ziemie by niejako zamieszkac z ludzmi - czlowieczymi istotami mieszkajacymi na Ziemii.

3. Ci poblogoslawieni ludzie nie beda umierac juz, bo SMIERCI NIE BEDZIE. Sam Bog daje gwarancje tej obietnicy. Skoro nie beda umierali to jak pojda do nieba?? i po co skoro Krolestwo Boze bedzie tez na Ziemii?

Nauka o Raju na Ziemii nie jest naszym wymyslem Palo



Pozdrawiam

Użytkownik Melchizedek edytował ten post 2007-02-25, godz. 15:40

" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#4 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-02-25, godz. 17:55

hmmm

przekleiles w sumie wiekszosc posta z innego tematu ale moje pytanie nie jest o Raj na Ziemii tylko o pierwotne zamierzenie Boga, tzn. czy plrzyszly, Nowy Swiat ma byc dokladnie taki sam jak Raj z Adamem i Ewa.

Dla mnie to nie sa dwa takie same zagadnienia.

#5 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-26, godz. 09:11

Melchizedeku
Nauka o Bożym zamierzeniu względem ziemi jest wymysłem WTS-u. I ma ona za zadanie podważyć nauczanie Biblii na temat zniszczenia obecnej ziemi i obecnych niebios i stworzenia nowych niebios i nowej ziemi, jak też odsunięcia w cień istotnej sprawy jaką jest Boża obietnica zbawienia człowieka i jej wypełnienie w Jezusie Chrystusie. Pokazuje też, jakoby dla Boga ważniejsze było nieożywione stworzenie niż człowiek stworzony na obraz i podobieństwo Boga.
WTS wykorzystuje też tę naukę aby mamić ludzi wizją raju na ziemi przywracanego podczas 1000 letniego panowania Chrystusa wbrew temu co na ten temat naucza Biblia.
Czesiek

#6 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-03-29, godz. 16:18

Palo,
Dla mnie zamierzeniem Bożym było stworzenie istot ludzkich aby ich kochać, tak jak człowiek chce mieć dzieci tak i nasz ojciec. Jahwe stworzył nas w idealnych warunkach. Nie chciał jednak mieć za synów "roboty" dlatego obdarzył nas wolna wolą. Bóg wiedział że człowiek zgrzeszy, dlatego z powodu swojej wielkiej miłości do nas ludzi zaplanował odkupienie (Jezusa) dla tych którzy będą chcieli go poznać i kochać jak ojca. Postawił nas na ziemi i zaczął nas uczyć. Adam i Ewa zgrzeszyli. Nie zostali za to przeklęci (co mnie przekonuje że nie stracili nadziei na życie wieczne), przeklęta została natomiast ziemia. Dlatego rozumiem, że to co Bóg Jahwe dla nas przygotował to nie taka sama ziemia. Ta ziemia "zawiodła", została przeklęta. Bóg dla nas przygotował nowe ciała. (Takie ciało miał Jezus po zmartwychwstaniu. Jadł i pił ale jednak przechodził przez ściany.). Rozumiem że nasze mieszkanie po zmartwychstaniu będzie na nowej, innej ziemi.

#7 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-29, godz. 17:42

Dla mnie zamierzeniem Bożym było stworzenie istot ludzkich aby ich kochać, tak jak człowiek chce mieć dzieci tak i nasz ojciec.


Mogę się pod tym podpisać ponieważ miłość polega na dawaniu a nie braniu.

Nie chciał jednak mieć za synów "roboty" dlatego obdarzył nas wolną wolą.


Ja nie obdarzam swoich dzieci wolną wolą są za małe i niedoświadczone. Na razie oczekuję od nich posłuszeństwa. Wolną wolę zasiał szatan w sercu Ewy.

Rdz 3:5 Br „Ale Bóg wie, że gdybyście zaczęli spożywać owoce z tego drzewa, otworzyłyby się wam oczy i tak jak Bóg znalibyście dobro i zło.”

Bóg wiedział że człowiek zgrzeszy...


Myślę, że oczekiwał, że uszanują Jego prawo do posiadania Jego rzeczy (Drzewa Poznania) w ich domu.

dlatego z powodu swojej wielkiej miłości do nas ludzi zaplanował odkupienie (Jezusa) dla tych którzy będą chcieli go poznać i kochać jak ojca.


Bóg zawsze znajdzie Wyjście.

Adam i Ewa zgrzeszyli. Nie zostali za to przeklęci (co mnie przekonuje że nie stracili nadziei na życie wieczne), przeklęta została natomiast ziemia.


Rdz 3:17 Br „Do mężczyzny zaś [Bóg] powiedział: Tak więc usłuchałeś twojej żony i zjadłeś [owoc] z drzewa. o którym powiedziałem, że nie wolno ci z niego spożywać. Dlatego też z twojego powodu niech będzie przeklęta ziemia. Przez wszystkie dni twego życia będziesz się trudził, by dała ci pożywienie.”

Dlatego rozumiem, że to co Bóg Jahwe dla nas przygotował to nie taka sama ziemia.


Iz 45:18 BT „Albowiem tak mówi Pan, Stworzyciel nieba, On Bóg, który ukształtował i wykończył ziemię, który ją mocno osadził, który nie stworzył jej bezładną, lecz przysposobił na mieszkanie: Ja jestem Pan i nie ma innego.”

Ta ziemia "zawiodła", została przeklęta.


Zawiódł człowiek

Bóg dla nas przygotował nowe ciała. (Takie ciało miał Jezus po zmartwychwstaniu. Jadł i pił ale jednak przechodził przez ściany.).


Fantastyczne, nie?

Rozumiem że nasze mieszkanie po zmartwychstaniu będzie na nowej, innej ziemi.


Na nowej, oczyszczonej ze zła planecie Ziemia.

#8 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-03-29, godz. 18:22

Na nowej, oczyszczonej ze zła planecie Ziemia.

Anowi, :) powiedz mi po co naginać pismo, do nauki WTS-u, i wymyślać coś o "oczyszczaniu" przekletej przez Boga ziemi, jeśli Biblia, na której przecież się opieramy wyraźnie mówi o stworzeniu nowej ziemi, i nowego nieba, a nie o "porządkach" na starej.
„Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu” — Księga Izajasza 65,17

„A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną” — Drugi list Piotra 3,10

„I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma” — Objawienie św. Jana 21,1


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.

Zrobiłam świąteczne porządki w domu, nawet częściowo pomalowałam, mam już umyte wszystkie okna i uprane firanki i zasłonki...mimo to ciągle jest to ten sam dom...nie stworzyłam nowego ;)

D.

#9 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-03-29, godz. 19:31

[...] ze przyszly swiat ma byc taki sam, jak ten, w ktorym na poczatku mieli istniec, bez grzechu, Adam i Ewa.

Lk 19:10 Br „Syn Człowieczy przyszedł po to, by szukać i ratować to, co było zaginione.”

#10 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-03-29, godz. 20:38

Ja nie obdarzam swoich dzieci wolną wolą są za małe i niedoświadczone. Na razie oczekuję od nich posłuszeństwa. Wolną wolę zasiał szatan w sercu Ewy.
Rdz 3:5 Br „Ale Bóg wie, że gdybyście zaczęli spożywać owoce z tego drzewa, otworzyłyby się wam oczy i tak jak Bóg znalibyście dobro i zło.”

Dając przykazanie Jahwe dał wolną wolę człowiekowi. Owszem Adam był niedoęwiadczony i właęnie Bóg chciał go doświadczyc i wyuczyc w swojej mądrości. Ale to nie przeszkadza temu żeby Adam miał wolną wola. Tak samo jak dziecko: stawiasz mu granice a ono posłucha Ciebie lub nie. W żaden sposób nie odbierzesz dziecku wolnej woli, bedzie Ci posłuszne albo bedzie przestępowac granice. Tak Adam dostał od Boga wolną wolą. Mógł nie zjesć owocu, był w stanie oprzeć się grzechowi ale ciało przemogło i sięgnął po niego. I absolutnie nie zgodzę sie ze stwierdzeniem że szatan daje komuś wolna wolę. A jesli chodzi o księgę rodzaju to trzymajmy się tekstu, to nie szatan skusił Ewę ale wąż : 1Moj. 3,4 "I rzekł wąż do niewiasty", 2 Kor. 11:3 "... by snać jako wąż oszukał Ewę chytrością swoją,..."

Myślę, że oczekiwał, że uszanują Jego prawo do posiadania Jego rzeczy (Drzewa Poznania) w ich domu.
Bóg zawsze znajdzie Wyjście.

Jahwe zna calą historię do przodu i nic go nie zaskoczy. Jak inaczej mógłby prorokować?

Rdz 3:17 Br „Do mężczyzny zaś [Bóg] powiedział: Tak więc usłuchałeś twojej żony i zjadłeś [owoc] z drzewa. o którym powiedziałem, że nie wolno ci z niego spożywać. Dlatego też z twojego powodu niech będzie przeklęta ziemia. Przez wszystkie dni twego życia będziesz się trudził, by dała ci pożywienie.”
Zawiódł człowiek

Zawiódł czlowiek, który jest prochem tej ziemi. Jej integralną częścią. Owszem z powodu Adama ale to jednak ona została przekląta a nie człowiek. Dla człowieka Bóg przewidział wybawienie. To Adam w ciele z prochu ziemi zgrzeszył. Dlatego Jahwe przygotował dla nas nowe ciała, kktóre nie beda z prochu tej ziemi. 1kor 15,50-51

Iz 45:18 BT „Albowiem tak mówi Pan, Stworzyciel nieba, On Bóg, który ukształtował i wykończył ziemię, który ją mocno osadził, który nie stworzył jej bezładną, lecz przysposobił na mieszkanie: Ja jestem Pan i nie ma innego.”

Nie bardzo rozumiem dlaczego wtronciłaś ten werset. Tak, uczynił ją Jahwe na mieszkanie człowiekowi...bo właśnie na niej mieszkamy. Nie ma tu mowy ze na żadnej innej ziemi doskonały, przemieniony czlowiek nie będzie mieszkał.

Na nowej, oczyszczonej ze zła planecie Ziemia.

W tej kwestii podzielam zdanie Dosi.

#11 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-29, godz. 21:48

Nauka o Bożym zamierzeniu względem ziemi jest wymysłem WTS-u. I ma ona za zadanie podważyć nauczanie Biblii na temat zniszczenia obecnej ziemi i obecnych niebios i stworzenia nowych niebios i nowej ziemi,

Aby stworzyć "nowe" niebiosa wystarczyło pozbyć się ze "starych" niebios szatana i jego sług. Obj 12:7-12

#12 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-29, godz. 21:57

Biblia, na której przecież się opieramy wyraźnie mówi o stworzeniu nowej ziemi, i nowego nieba, a nie o "porządkach" na starej.


Ez 39:14 NS "" 'I wydzielą mężczyzn do stałego zajęcia, którzy przechodząc przez kraj, będą wraz z przechodzącymi grzebać tych, co pozostali na powierzchni ziemi, aby ją oczyścić. Będą prowadzić poszukiwania, aż minie siedem miesięcy."

Zrobiłam świąteczne porządki w domu, nawet częściowo pomalowałam, mam już umyte wszystkie okna i uprane firanki i zasłonki...mimo to ciągle jest to ten sam dom...nie stworzyłam nowego ;)


Sama dałaś sobie odpowiedź. Jest świątecznie, czysto, pachnąco, aż chce się żyć.

#13 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-29, godz. 22:13

Dając przykazanie Jahwe dał wolną wolę człowiekowi.

Mówiąc dziecku przed wyjściem z domu "Nie wsadzaj niczego do gniazdek bo cię prąd kopnie i umrzesz" dajesz mu wolną wolę czy oczekujesz posłuszeństwa?

Owszem Adam był niedoęwiadczony i właęnie Bóg chciał go doświadczyc i wyuczyc w swojej mądrości.


Jk 1:13 NS "Niech nikt, kto jest doświadczany, nie mówi: "Przez Boga jestem doświadczany". Bóg bowiem nie może być doświadczany przez coś złego ani sam nikogo nie doświadcza."

A jesli chodzi o księgę rodzaju to trzymajmy się tekstu, to nie szatan skusił Ewę ale wąż : 1Moj. 3,4 "I rzekł wąż do niewiasty", 2 Kor. 11:3 "... by snać jako wąż oszukał Ewę chytrością swoją,..."


A może smok?
Ap 12:9 BT „I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie.”

Dlatego Jahwe przygotował dla nas nowe ciała, kktóre nie beda z prochu tej ziemi. 1kor 15,50-51


cieszę się

#14 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-03-29, godz. 22:55

Aby stworzyć "nowe" niebiosa wystarczyło pozbyć się ze "starych" niebios szatana i jego sług. Obj 12:7-12

Anowi, to te same niebiosa, tylko bez szatana. Czy jak wytrujesz w domu szczury, to będziesz miała nowy dom? Czy raczej stary bez szczurów?
A już interpretacja, że

Ez 39:14 NS "" 'I wydzielą mężczyzn do stałego zajęcia, którzy przechodząc przez kraj, będą wraz z przechodzącymi grzebać tych, co pozostali na powierzchni ziemi, aby ją oczyścić. Będą prowadzić poszukiwania, aż minie siedem miesięcy."

odnosi się do "porządków" na starej ziemi, zeby zrobić z niej nowa, to juz przegięcie ;) . Szukając w Biblii jednego wersetu, i dopasowując go do własnej koncepcji, można stworzyć taką religie...właśnie...wszyscy wiemy jaką...

QUOTE
Zrobiłam świąteczne porządki w domu, nawet częściowo pomalowałam, mam już umyte wszystkie okna i uprane firanki i zasłonki...mimo to ciągle jest to ten sam dom...nie stworzyłam nowego


Sama dałaś sobie odpowiedź. Jest świątecznie, czysto, pachnąco, aż chce się żyć.


Jest świątecznie, ale nie jest to nowy dom, tylko ciągle ten sam. Natomiast Bóg obiecał nam STWORZYĆ nowe niebo i nową ziemię, a nie posprzatać stare. :)

Chyba tyle w tej kwestii ;)

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#15 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-03-29, godz. 23:13

Anowi, to te same niebiosa, tylko bez szatana. Czy jak wytrujesz w domu szczury, to będziesz miała nowy dom? Czy raczej stary bez szczurów?
A już interpretacja, że odnosi się do "porządków" na starej ziemi, zeby zrobić z niej nowa, to juz przegięcie ;) . Szukając w Biblii jednego wersetu, i dopasowując go do własnej koncepcji, można stworzyć taką religie...właśnie...wszyscy wiemy jaką...
Jest świątecznie, ale nie jest to nowy dom, tylko ciągle ten sam. Natomiast Bóg obiecał nam STWORZYĆ nowe niebo i nową ziemię, a nie posprzatać stare. :)

Chyba tyle w tej kwestii ;)

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

obawiam się że tak
oto czynię nowe znaczy że czyni

#16 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-30, godz. 07:01

Aby stworzyć "nowe" niebiosa wystarczyło pozbyć się ze "starych" niebios szatana i jego sług. Obj 12:7-12

Ap 12:7-12 Bw „I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,(8) lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie.(9) I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.(10) I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.(11) A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.(12) Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie. Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele.”

#17 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-03-31, godz. 19:18

Aby stworzyć "nowe" niebiosa wystarczyło pozbyć się ze "starych" niebios szatana i jego sług. Obj 12:7-12

Anowi
Bóg objawia, że stare niebiosa zostaną zniszczone po tym, jak szatan i jego aniołowie będą "zwiedzać" jezioro ogniste. Czyli ten WTS-owski wymysł wsadź do kosza, bo tam jest miejsce na śmieci i zacznij poważnie traktować Biblię, bez tego, czym nafaszerowało ciebie CK w swoich publikacjach przez te lata jakie im służyłaś.
Czesiek

#18 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-01, godz. 21:02

Bóg objawia, że stare niebiosa zostaną zniszczone po tym, jak szatan i jego aniołowie będą "zwiedzać" jezioro ogniste. Zacznij poważnie traktować Biblię


wesprzyj mnie wersetami, bo ja również traktuję Biblię bardzo poważnie.

#19 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-03, godz. 16:19

Bóg objawia, że stare niebiosa zostaną zniszczone po tym, jak szatan i jego aniołowie będą "zwiedzać" jezioro ogniste. (...) zacznij poważnie traktować Biblię

wesprzyj mnie wersetami, bo ja również traktuję Biblię bardzo poważnie.


Chociażby: Obj. 20,10 - 21,5; 2Piotra 3,9-15
Czesiek

#20 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-04-03, godz. 17:25

Chociażby: Obj. 20,10 - 21,5; 2Piotra 3,9-15

Cześku...
A co z:
2P 3:6 Bg „Dlaczego on pierwszy świat wodą będąc zatopiony, zginął.”
Życie zaginęło...
Ziemia została!
- Nasza Planeta...Oczyszczona z "mieszańców", których Bóg nie planował.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych