Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwotne zamierzenie Boga


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#21 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-04-03, godz. 17:47

Henryku jakich mieszańców?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#22 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-03, godz. 19:57

Bóg nie planował aby na Ziemi mieszkali niegodziwcy, kłamcy, zdziercy, mordercy i im podobni.

#23 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-04-04, godz. 07:00

Henryku jakich mieszańców?

Miałem na myśli:
Rdz 6:1-4 BT „A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki.(2) Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały.(3) Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat.(4) A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.”
Rdz 6:11 BT „Ziemia została skażona w oczach Boga.”
Dziś mamy także "gigantów" - głównie finansowych, którzy napełniają ziemię nieprawością, wyzyskiem, wojnami...
Potomstwo ludzi i anołów nie znalazło akceptacji u Boga.

#24 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-04-04, godz. 07:19

Wszystko ładnie pieknie tylko czy ci giganci byli dziecmi aniołów i ziemskich kobiet? W takim razie Bóg ukarał by ludzkość za grzechy swoich aniołów? Jak anioł mógłby przybrać postać człowieka materialnego bez woli Boga? Mało tego przekaz nic nic nie mówi o tym ,ze przybierali ludzką postać. Moze owi giganci to ówczesni władcy lub ludzie wpływowi jak sam słusznie zauważyłeś?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#25 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-04-04, godz. 07:44

Jak anioł mógłby przybrać postać człowieka materialnego bez woli Boga? Mało tego przekaz nic nic nie mówi o tym ,ze przybierali ludzką postać.

Tak. Te wersety nic o tym nie mówią.
Jednak:
Hbr 2:5 BT „Nie aniołom bowiem poddał przyszły świat, o którym mówimy.”
Apopstoł "coś" nam sugeruje...

#26 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-04-04, godz. 07:57

Nic nie mówią. To prosty zapis: nowy świat (nasza nagroda gdziekolwiek by nie była ) jest przeznaczona dla ludzi a nie dla aniołów.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#27 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-04, godz. 14:48

Cześku...
A co z:
2P 3:6 Bg „Dlaczego on pierwszy świat wodą będąc zatopiony, zginął.”
Życie zaginęło...
Ziemia została!
- Nasza Planeta...Oczyszczona z "mieszańców", których Bóg nie planował.


W przeciwieństwie do tego zniszczenia wodami potopu o przyszłym zniszczeniu jest powiedziane:

10. A on dzień Pański przyjdzie jako złodziej w nocy, w który niebiosa z wielkim trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone ogniem stopnieją, a ziemia i rzeczy, które są na niej, spalone będą.
(2 Piotr. 3:10 BG)

A to oznacza, że odczytując to tak jak jest zapisane ta ziemia zostanie zniszczona.
Czesiek

#28 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-04, godz. 16:38

ta ziemia zostanie zniszczona.

Mt 21:40-41 Bw „Gdy więc przyjdzie pan winnicy, co uczyni owym wieśniakom?(41) Mówią mu: Wytraci sromotnie tych złoczyńców, a winnicę wydzierżawi innym wieśniakom, którzy mu we właściwym czasie będą oddawać owoce.”

Co w tej przypowieści oznacza winnica?

#29 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-04, godz. 16:49

Mt 21:40-41 Bw „Gdy więc przyjdzie pan winnicy, co uczyni owym wieśniakom?(41) Mówią mu: Wytraci sromotnie tych złoczyńców, a winnicę wydzierżawi innym wieśniakom, którzy mu we właściwym czasie będą oddawać owoce.”

Co w tej przypowieści oznacza winnica?

Jak to co? WINNICĘ i czy musi cokolwiek innego oznaczać?
Czesiek

#30 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-04, godz. 20:29

Jak to co? WINNICĘ i czy musi cokolwiek innego oznaczać?

Masz rację, znajduje się ona na Ziemi.

#31 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-04-05, godz. 06:02

Mt 21:40-41 Bw „Gdy więc przyjdzie pan winnicy, co uczyni owym wieśniakom?(41) Mówią mu: Wytraci sromotnie tych złoczyńców, a winnicę wydzierżawi innym wieśniakom, którzy mu we właściwym czasie będą oddawać owoce.”

Co w tej przypowieści oznacza winnica?


Anowi, czy Bogu Jahwe chodzi właśnie o to żeby mu oddawać owoce tej ziemi? Czy może raczej owoce wiary? Jeśli wiary to winnica nie może oznaczać ziemi. A skąd owoce wiary? Czy nie raczej z nauki. Jahwe dał Izraelowi się poznać, dał mu prawo, uczył swojej mądrości. A oni nim wzgardzili, zabijając jego proroków na końcu zabili i syna. Dlatego teraz Bóg oddaje „ święte pisma, prawo i mądrość” innym, którzy będę wydawać owoce wiary. Czy nie można tak tego rozumieć?

#32 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-05, godz. 06:37

Anowi, czy Bogu Jahwe chodzi właśnie o to żeby mu oddawać owoce tej ziemi? Czy może raczej owoce wiary? Jeśli wiary to winnica nie może oznaczać ziemi. A skąd owoce wiary? Czy nie raczej z nauki. Jahwe dał Izraelowi się poznać, dał mu prawo, uczył swojej mądrości. A oni nim wzgardzili, zabijając jego proroków na końcu zabili i syna. Dlatego teraz Bóg oddaje „ święte pisma, prawo i mądrość” innym, którzy będę wydawać owoce wiary. Czy nie można tak tego rozumieć?

Zgadzam się z Twoją interpretacją co do owoców, ale powiedz mi gdzie przyjdzie Pan Winnicy? Do serca czy na Ziemię? Bo jeżeli do serca to już przyszedł i nie potrzeba głosić Jego śmierci tylko panujące Królestwo, a jeżeli na Ziemię to czy już przyszedł i ukarał złych dzierżawców?

#33 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-05, godz. 07:57

Jak to co? WINNICĘ i czy musi cokolwiek innego oznaczać?


Masz rację, znajduje się ona na Ziemi.


Anowi
A w swojej mądrości zwróciłaś uwagę na kontekst tej przypowieści? A czas w którym została wypowiedziana i do kogo? I jak to zostało zrozumiane przez tych do których została ta przypowieść skierowana?
I w temacie pytanie. Czy jak Bóg zniszczy starą ziemię i stworzy nową ziemię i da ją sprawiedliwym, to czy zostanie wypełnione proroctwo, że sprawiedliwi odziedziczą ziemię, czy tez nie zostanie spełnione?

A tak na marginesie dyskusji. Może zamiast na ilość postów zaczniesz iść na jakość tego co piszesz i na konkretne wypowiedzi, a nie jak to robisz do tej pory, że są one niejednoznaczne i często nie wiadomo do kogo je piszesz.
Czesiek

#34 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-04-05, godz. 09:18

A to oznacza, że odczytując to tak jak jest zapisane ta ziemia zostanie zniszczona.

Cześku - niekoniecznie.
So 3:8 BT „Przeto oczekujcie na Mnie - wyrocznia Pana - w dniu, gdy powstanę jako oskarżyciel, bo postanowiłem zgromadzić narody, zebrać królestwa, aby wylać na nie moje oburzenie, cały mój gniew zapalczywy, bo ogień mej żarliwości pochłonie całą ziemię.”
2P 3:10 BT „Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną znalezione.”
Odczytuję to wyłącznie symbolicznie.

#35 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-04-05, godz. 12:09

Zgadzam się z Twoją interpretacją co do owoców, ale powiedz mi gdzie przyjdzie Pan Winnicy? Do serca czy na Ziemię? Bo jeżeli do serca to już przyszedł i nie potrzeba głosić Jego śmierci tylko panujące Królestwo, a jeżeli na Ziemię to czy już przyszedł i ukarał złych dzierżawców?


Anowi, to jest PRZYPOWIEŚĆ. Ale jedno mnie martwi...Pan Winnicy to Jahwe, który był, jest i przyjść ma, o jakiej jego śmierci Ty mówisz??????? Jahwe (Pan Winnicy) nie umiera!! To dziedzic został zabity, pierworodny Pana winnicy czyli Jezus Chrystus. Mam nadzieję że to co napisałaś to pomyłka. Napisałam jak rozumiem tą przypowieść nie po to żeby teraz walczyć z kimś o słowa, ale po to żeby pokazać Ci inną stronę.

Nie będę się z Tobą spierać czy ziemia zostanie z zewnątrz oczyszczona czy będzie nowa. Ja jestem zdania, że będzie nowa. jakoś usłyszane do tej pory argumenty za tą ziemią nie były dla mnieprzekonujace.J ednak najważniejsze jest chyba żeby się na niej znaleźć.

#36 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-04-05, godz. 12:18

Ja jestem zdania, że będzie nowa. jakoś usłyszane do tej pory argumenty za tą ziemią nie były dla mnieprzekonujace.J ednak najważniejsze jest chyba żeby się na niej znaleźć.

Koh 1:4 BT „Pokolenie przychodzi i pokolenie odchodzi, a ziemia trwa po wszystkie czasy.”

#37 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-05, godz. 12:27

Koh 1:4 BT „Pokolenie przychodzi i pokolenie odchodzi, a ziemia trwa po wszystkie czasy.”


Subiektywne zdanie autora. Biorąc pod uwagę niezmienność tej wypowiedzi, czy proroctwo to również i pokolenia będą ZAWSZE przychodzić i odchodzić, Henryku.
Natomiast jeśli przyjmiesz, że nie zawsze pokolenia będą przychodziły i odchodziły, to można wnioskować, że i ziemia nie musi koniecznie istnieć po czas niezmierzony.

Stosujesz tutaj dosyć wybiórczą interpretację.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#38 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-05, godz. 12:39

Palo,
Dla mnie zamierzeniem Bożym było stworzenie istot ludzkich aby ich kochać, tak jak człowiek chce mieć dzieci tak i nasz ojciec. Jahwe stworzył nas w idealnych warunkach. Nie chciał jednak mieć za synów "roboty" dlatego obdarzył nas wolna wolą. Bóg wiedział że człowiek zgrzeszy, dlatego z powodu swojej wielkiej miłości do nas ludzi zaplanował odkupienie (Jezusa) dla tych którzy będą chcieli go poznać i kochać jak ojca. Postawił nas na ziemi i zaczął nas uczyć. Adam i Ewa zgrzeszyli. Nie zostali za to przeklęci (co mnie przekonuje że nie stracili nadziei na życie wieczne), przeklęta została natomiast ziemia. Dlatego rozumiem, że to co Bóg Jahwe dla nas przygotował to nie taka sama ziemia. Ta ziemia "zawiodła", została przeklęta. Bóg dla nas przygotował nowe ciała. (Takie ciało miał Jezus po zmartwychwstaniu. Jadł i pił ale jednak przechodził przez ściany.). Rozumiem że nasze mieszkanie po zmartwychstaniu będzie na nowej, innej ziemi.


tak, ziemia najbardziej zawiniła! Najlepiej może było schylic czoło, że się nie udało, i zniszczyć buntownika szatana od razu na ten tychmiast? Może inteligentni aniołowie jakoś by to zrozumieli? Nie? Bo niby przemoca się nie rozwiązuje? To dlaczego Można było zrobić potop i sodomę? A może chodzi o to, że Bóg jakoś też kocha szatana swegop syna? Może ma do niego słabość? Jak każdy ojciec do swojego wyrodnego dziecka? Jak tysiące matek, które odwiedzają swoje pociechy w więzieniach i mają nadzieję że się zmieni........ tylko trzeba kochac? Może mIłość to kluczowa sprawa? Może to wszystko matrix????????? Może nie będzie żadnego raju......... a chrzescijanstwo stworzył inteligentniejszy człowiek, który chciał aby ludzie się kochali i zdrowo kogos Bali więc wymysłił Boga?
......
nie potrafiłam uwierzyć.......

#39 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-04-05, godz. 13:09

Stosujesz tutaj dosyć wybiórczą interpretację.

Dobra.
Niech tak zostanie...
Nie mogę sobie tylko wyobrazić literalnego spalania się ziemi i gwiazd.
Cały kosmos pójdzie "z dymem"? :(

#40 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-05, godz. 14:16

Dobra.
Niech tak zostanie...
Nie mogę sobie tylko wyobrazić literalnego spalania się ziemi i gwiazd.
Cały kosmos pójdzie "z dymem"? :(


Ja też w to nie wierzę, w życie wieczne na Ziemi czy w niebie również ;) więc nie włączam się zbytnio w polemikę.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych