Skocz do zawartości


Zdjęcie

RAJ NA ZIEMI


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#1 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-24, godz. 09:53

Witam

Mam pytanie do wszystkich a szczegolnie do Kloo ktory niby SJ jest ale tylko na niby. Mniejsza o to. Moje pytanie brzmi: Czy wy drodzy forumowicze wierzycie w to ze bedzie Raj na Ziemii. Bo pomijajac juz jakiekolwiek daty Biblia wyraznie daje do zozumenia ze:

1. Primo nie wszycy ludzie pojda do nieba. Jezus powiedzial "Nie boj sie MALA TRZODKO bo Ojcu spodobalo sie dac wam Krolestwo" LUK 12:32 Tak wiec ludzie ktorzy zostana wybrani i powolani by byc razem z Jezusem by byc wspokrolami i wspolkaplanami. Poniewaz Bog jest Bogiem porzadku wiec czyni to w konkretnym celu. Osoby te nie beda juz wiecej ludzmi, gdyz "cialo i krew nie moze odziedziczyc Krolestwa" wiec staja sie istotami duchowymi. I tu kolejne pytanie:

2. Secundo, Jak sie zapatrujecie na obietnice Jezusa zanotowana w Objawieniu 21:2,3,4 gdzie jest mowa o Jerozolimie ZZSTEPUJACEJ Z NIEBA, co wiecej jest obietnica ze Bog bedzie przebywac z LUDZMI, tak wiec Krolestwo ma swoja wladza opanowac takze i Ziemie i ogol ludzi.

3. Finito, dlaczego w modlitwie wzorcowej Jezusa mamy sie modlic o PRZYJSCIE KROLESTWA a nie o wziecie nas do nieba, skoro tak jak twierzdicie wszyscy ida do nieba?

Widzialem ta piekna fale krytyki dotyczace artykulu o zmartwychstaniu, ale w tym wszystkim chyba zapomina sie o najwazniejszym.

PS.Artur - ardzo podoba mi sie twoj opis. Moze wymienisz oficajlnie tu na forum plusy religii SJ ? Zachecam :)

Pozdrawiam
" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#2 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-02-24, godz. 10:27

Z przyjemnością:

1. Ma podstawy w Bibli, a ponieważ Pism Św nie można sfałszować więc propaguje wartości chrześcijańskie.

2. Wielu SJ czyta Pismo Sw i choc patrzy na niektóe jego nauki przez filtr to jednka stara się stosowac do nauk Jezusa Chrystusa.

3. Wielu SJ jest autentycznie, uczciwych, gorliwych i szlachetnych w tym co robia, dodatkowo robią to z autentycznym oddaniem co zawsze wzbudza mój szacunek.

4. Zawsze sprzatają i często remontują obiekty na których mają spotkania

5. Podoba mi się wystepowanie przed ludzmi (czyli punkty i dramaty) bo uczą publicznych wystapien i rozwijają zdolności komunikowania się.


Na resztę pytan odpowie kolega Czesiek.(Żarcik)

Primo.

"Nie boj sie MALA TRZODKO bo Ojcu spodobalo sie dac wam Krolestwo" LUK 12:32 Według twojej interpretacji nikt poza apostołami nie wchodzi tu w grę, bo powiedział to do nich. A więc do nieba nie poszedł św Paweł ani nikt inny. 12 a nie 144 tysiące. Na jakiej podstawie św Paweł pisze: ,że nasza ojczyzna jest w niebie i ,że wszyscy mamy jedno powołanie? W rzeczywistości apostołowie mieli za zadanie budowania Królestwa Bożego, ruszając w świat i głosząc ewangelie. Zostali oni do tego wybrani.

Secundo:

To jest scena z końca świata (lub tego systemu rzeczy). Mówi ona o stąpieniu Jerozloimy i nastaniu nowego nieba i ziemi. Oznacza to całkowitą harmonie Boga i cżłowieka w raju (królestwie Bożym). Nie bedzie w tym momencie Ziemi jaką my znamy bo ma byc "nowa".


Finito: Poniewaz gdy nadejdzie Kólestwo Jezus przyjdzie na Ziemie. A na to czekaja wszyscy Chrzesciajnie, gdyż Jezus zapowiedziałswój powrót. To jedna z podstawowych nauk chrzescijaństwa.

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2007-02-24, godz. 10:41

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#3 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-24, godz. 10:36

Odp. 1. Werset Łk 12:32 Bw „Nie bój się, maleńka trzódko! Gdyż upodobało się Ojcu waszemu dać wam Królestwo.” nic nie mówi o tym by jedni byli wybrani, a inni nie. Nie rozróżnia dwóch trzód ;) Dlatego nie rozumiem czemu na podstawie tego wersetu doszukujesz się czegoś czego nie ma w nim zapisane.

Odp. 2. Co do Nowej Jerozolimy tak jak tez pisze w Bibli ziemia zostanie zniszczona. Powstanie Nowa Ziemia - utożsamiam ją zarówno z jakimś miejscem i stanem. Niekoniecznie bym rozróżniał tu odrębność miejsca nieba i raju.

Odp. 3. Przyjście królestwa będzie już końcem czasów i nastaniem nowego porządku. Dla mnie to oznacza po prostu czas po armagedonie a nie wytyczne ziemia lub niebo. Dlaczego musi znaczyć to wg. Ciebie że nie jest to przeniesieniem do nieba które może być utożsamiane z rajem?

To tak z moich przemysleń...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#4 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-24, godz. 10:46

"Nie boj sie MALA TRZODKO bo Ojcu spodobalo sie dac wam Krolestwo" LUK 12:32 Tak wiec ludzie ktorzy zostana wybrani i powolani by byc razem z Jezusem by byc wspokrolami i wspolkaplanami.

To właśnie. Werset, gdzie mowa o trzódce, Ojcu i Królestwie, a w interpretacji występują słowa "współkapłani", "ludzie wybrani". Jedno pasuje do drugiego jak pięść do oka.

#5 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-24, godz. 13:34

Hej

1. Hmm pojecie MALA TRZODKA i slowa wybrani chyba wyraznie wskazuja ze nie ogol wszystkich ludzi, tylko wybrani a konkretnie Ci ktorych wybierze Bog. Warto pamietac o tym. Ja sobie zdaje sprawe ze liczba 144 000 jest traktowana w naszych naukach jako literalna i wiele osob sie z tym niezgadza. Zalozmy jednak ze bylaby symboliczn , to i tak nie oznaczaloby ze kazdy chrzescijanin bedziesz wspolrzadzic z Jezusem, to grono jest scisle okreslone a ich wladza o wiele wieksza. Pawel pisal do owczesnych z nagana ze beda w przyszlosci SADZIC ANIOLOW a swoich spraw nie potrafia. Czy kazdy kto teoretycznir pojdzie do nieba bedzie sadzil aniolow?? Watpie. Ponadto w Objawieniu jest mowa o 2 grupach w bialych szatach. Jedni maja biale szaty i korony. Korona to symbol wladzy. Pawel mowil przed smiercia:

"Bieg ukonczylem, wiare zachowalem odtad jest odlozona dla mnie korona zywota"

Druga grupa to ci co sa w bialych szatach i w rekach maja galezie palmowe. Warto zauwazyc ze ci nie maja koron. Ci sa z kazdego plemenia i ludu i jezyka. Ci jednak nie beda wspolkrolowali z Jezusem. Stoja przed tronem Bozem. Czy to znaczy ze sa w niebie? Ne mozna tego jednoznacznie okreslic. Ale ten tlum ma byc tlumem LUDZI z kazdego plemienia ludu jezyka itp. Laczy sie to z wersetem z Obj 21:3,4 gdzie jest mowa ze Bog bedzie przebywal z LUDZMI. To wazne slowo - dlaczego. Bo greckie i herbrajskie znaczenie ludzie i czlowiek uzyte w tych wersetach odnosi sie do synow ziemskich - z prochu ziemii
Pierwotnym zamierzeniem Bozym bylo stworzenie raju na Ziemii - w takim celu stworzyl pierwsza pare ludzka, prawda? Warto sie zastanowic nad definicja raju. To nie plaza palmy szum morza i slodkie wylegiwanie sie - raj to doskonale spoleczenstwo podpodzadkowane woli Bozej.

Co do nowej ziemii i nieba. Czy naprawde uwazacie ze powstana nowe niebiosa? Nowy wszechswiat, kosmos?? Czy jest to niezbedne do spelnienia woli Bozej? Przeciez niebo to nie tylko ten skrawek nieba co widac w nocy, ale miriady galaktyk czy to wszystko ma zniknac by powstalo nowe? Ja watpie, zarowno nowe niebiosa i nowa ziemia odnosi sie symbolicznie do nowej wladzy Krolestwa Bozego i nowej spolecznosci. Poza tym nigdzie w Biblii nie ma wzmianki ze Ziemia ma byc opustoszala, wrecz przeciwnie Pismo mowi ze Bogja stworzyl by byla ZAMIESZKANA. Tak wiec raj bedzie na Ziemii, tak wiec czy zle czynimy ze glosimy ta dobra nowine?

Pozdrw


PS. DZieki za plusy artur, podpisuje sie obiema rekoma ;)
" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#6 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-02-24, godz. 14:12

Stoja przed tronem Bozem. Czy to znaczy ze sa w niebie? Ne mozna tego jednoznacznie okreslic.


Ależ można.

"Przed tronem" jest również:
- 7 duchów (Ap 1:4)
- 7 lamp (Ap 4:5)
- morze szklane (Ap 4:6)
- 24 starszych (Ap 4:10)
- aniołowie i czworo żywych stworzeń (Ap 7:11)
- złoty ołtarz (Ap 8:3)

Przed tronem jest również "wielka rzesza". Dodatkowo werset 19:1 mówi nam, że "wielka rzesza" jest w niebie:
Ap 19:1 PNŚ Potem usłyszałem jakby donośny głos ogromnej rzeszy w niebie. Powiedzieli: "Wysławiajcie Jah! Wybawienie i chwała, i moc należą do Boga naszego.
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#7 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-24, godz. 14:21

Po primo ilekroć rozmawiałem ze śJ mówili mi że tron Baranka znajduje się w niebie kiedy natomiast przedstawiałem że Apokalipsa mówi o niezliczonej liczbie ludzi przed tym tronem zaczynało się lawirowanie i snucie możliwości m.in. padła odpowiedź że podstawa tronu będzie na ziemi więc na pewno są na ziemi - ta niezliczona liczba. Lecz gdzie pisze by ten podnóżek był na ziemi? :D Jak sam widzisz więcej pytań niż odpowiedzi sensownych. Albo bierzemy litralnie liczbę 144.000 i są to żydzi albo bierzemy to jako symbol i niekonieczni emusza być to zydzi tak jak niekoniecznie liczba 144.000 ;).

A co robi WTS? Po części traktuje to dosłownie a po części symbolicznie wyrywając co się da z Ap 7 - bo jak to inaczej ująć?

Co do małej trzódki. Sam zauważyłeś że to nie będą wszyscy ludzie. A czy musiałby być to podział między wierzącymi? A może między wierzącymi a niewierzącymi skoro jest napisane Mt 19:24 Bw "A nadto powiadam wam: Łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego." Rozumiem że bogaty może również znaczyć pyszny (czujący się lepszym od innych - wynoszącym się ponad otoczenie i niekoniecznie musi mieć wielkie dobra itd) Dlatego nadal nie widze sensu dzielenia wierzących na jednych i kolejnych. A korona zywota? Czyz Ci któzy nie dochodzą do celu nie otrzymuja nagrody ;)

Zreszta czy to wazne kto co będzie robił po drugiej stronie zycia? Możliwe ze będą różne fuchy ;)

Co do zniszczenia ziemi to nikt nie twierdzi chyba tu że nie będzie ziemia zamieszkana ;) A tyle ze jak rozumiem NT będzie to nowa ziemia i nie wiem na ile materialna itd

Mt 5:18 Bw "Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie."

Mk 13:31 Bw "Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą."

Lk 21:33 Bw "Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą."

2P 3:7 Bw "Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi."

2P 3:10 Bw "A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną."

Ap 21:1 Bw "I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma."

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-02-24, godz. 14:22

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#8 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-02-24, godz. 14:28

Nie bój sie mała trzódko, to zdanie odnosi się tylko i wyłącznie do apostołów! Nie do tych, co zostali przez nich ochrzczeni, bo nic takiego Jezus nie powiedział. Koniec kropka. Nie odnosi sie do nikogo innego i nie mówi ilu ma byc tych wybranych.

Druga sprawa: nagroda dla wszystkich jest taka sama. Jak ktoś nie wierzy to odsyłam do przypowieśc o robotnikach w winnicy, kiedy każdy otrzymał tyle samo. Nie bedzie zadnego współkrólowania, bo Bóg nie potrzebuje zadnych współrządzców. Ta nauka ludzka jest napisana tylko i wyłacznie po to aby uzasadnić potrzebę istnienia Ciała Kierowniczego i namaszczonych.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#9 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-24, godz. 15:35

Arturze jak mozesz mowic ze Ci ktorzy zostali wybrani przez Jezusa nie beda rzadzic razem z nim? Caly NT o tym mowi. a glowa KB jest wyniesony do chwaly Jezus. Chyba tego nie kwestionujesz. A co do wybranych to prsze Cie zerknij na 1 Kor 6:2,3

2 Czy nie wiecie, że święci będą sędziami tego świata*? A jeśli świat będzie przez was sądzony, to czyż nie jesteście godni wyrokować w tak błahych sprawach? 3 Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów*? O ileż przeto więcej sprawy doczesne!

i jeszcze Obj 20:4

4 I ujrzałem trony -
a na nich zasiedli [sędziowie],
i dano im władzę sądzenia -
i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego,
i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi
i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.
Ożyli oni
i tysiąc lat królowali z Chrys
tusem.

Prosze Cie nie mow mi ze jest to ludzki wymysl z rzadzeniem i sadzeniem. Czy Pawel i Jan klamie? Watpie bo wtedy Pismo by klamalo wiec.....


A gdzie Jezus powiedzila ze slowa Mala trzodko odnosi sie tylko do apostolow?? To ze mowil to do nich jako do filarow to jedno ale w sklad swietych mialo wejsc wiecej osob niz tylko 12 prawda? Slowa Pawla powyzej


Co do wielkiej rzeszy stajacej w niebie to pragne zwrocic uwage ze wielka rzesza sklada sie z ludzi! Kiedy jest mowa o swietych to mowi sie o ich duszach, ze dusze ich wolaja do Boga o sprawiedliwosc do Boga, czy ze dusze swietych maja odpoczac, przyklad Obj 14:12,13

12 Tu się okazuje wytrwałość świętych,
tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa.
13 I usłyszałem głos, który z nieba mówił:
«Napisz:
Błogosławieni, którzy w Panu umierają - już teraz*.
Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów,
bo idą wraz z nimi ich czyny».

Zreszta Warto porownac Obj 7:14-17

14 I powiedziałem do niego:
«Panie, ty wiesz».
I rzekł do mnie:
«To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku
i opłukali swe szaty,
i w krwi Baranka je wybielili*.
15 Dlatego są przed tronem Boga
i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocyczy w niebie sa pory dnia?.
A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi*.
16 * Nie będą już łaknąć ani nie będą już pragnąć,
i nie porazi ich słońce ani żaden upał,
17 bo paść ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu,
i poprowadzi ich do źródeł wód życia:
i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu».

a teraz owe slynne Obj 21:3,4

I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe
ujrzałem zstępujące z nieba od Boga,
przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża.
3 I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu:
«Oto przybytek Boga z ludźmi:
i zamieszka wraz z nimi,
i będą oni Jego ludem,
a On będzie "BOGIEM Z NIMI"*.
4 I otrze z ich oczu wszelką łzę,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już [odtąd] nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przeminęły».

Przybytek Boga z ludzmi Arturze....ludzie nie moga przebywac w niebie a Nowa Jerozolima ma zsstapic a nie ludzie maja wstapic do nieba..przeciez te wersety sa jasne. Wasze sposob patrzenia nie pokrywa sie PS
" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#10 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-02-24, godz. 17:37

:) Melchizedeku, może tak Ci odpowiem :)





Dołączona grafika1 Przeto nie możesz wymówić się od winy, człowiecze, kimkolwiek jesteś, gdy zabierasz się do sądzenia. W jakiej bowiem sprawie sądzisz drugiego, [w tej] sam na siebie wydajesz wyrok, bo ty czynisz to samo, co osądzasz

<A name=W2>2 Wiemy zaś, że sąd Boży według prawdy dosięga tych, którzy się dopuszczają takich czynów. :)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#11 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-02-24, godz. 19:40

Stoja przed tronem Bozem. Czy to znaczy ze sa w niebie? Ne mozna tego jednoznacznie okreslic.


Ależ można.

"Przed tronem" jest również:
- 7 duchów (Ap 1:4)
- 7 lamp (Ap 4:5)
- morze szklane (Ap 4:6)
- 24 starszych (Ap 4:10)
- aniołowie i czworo żywych stworzeń (Ap 7:11)
- złoty ołtarz (Ap 8:3)

Przed tronem jest również "wielka rzesza". Dodatkowo werset 19:1 mówi nam, że "wielka rzesza" jest w niebie:
Ap 19:1 PNŚ Potem usłyszałem jakby donośny głos ogromnej rzeszy w niebie. Powiedzieli: "Wysławiajcie Jah! Wybawienie i chwała, i moc należą do Boga naszego.


i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy czy w niebie sa pory dnia?.


Ap 4:8 Bw "A każda z tych czterech postaci miała po sześć skrzydeł, a wokoło i wewnątrz były pełne oczu; i nie odpoczywając ani w dzień, ani w nocy śpiewały: Święty, święty, święty jest Pan, Bóg Wszechmogący, który był i który jest, i który ma przyjść."

Czy cztery postacie z cytatu powyżej też są na ziemi skoro nie odpoczywają "ani w dzień, ani w nocy"?

Użytkownik lantis edytował ten post 2007-02-24, godz. 19:42

Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#12 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-24, godz. 22:26

Alez Kloo....czy ja Cie osadzam? Wielokrotnie w swoich postach podkreslasz ze chcialbys odejsc ale...i choc jestes SJ /nie odlaczyles ani nie jestes wykluczony/ to jednak nie utozsamiasz sie z tym co teraz sie dzieje. Tak wiec moje zdanie to bylo stwierdzenia faktu ktory sam w innych postach wspominasz.

Daleki jednak jestem od osadzania Cie w jakimkolwiek tego slowa znaczeniu. No bo jakim prawem? Nic o Tobie nie wiem, nie znam twojej przeszlsci, historii, osobowsci slowem nic....wiec na jakiej podstawie mialbym Cie osadzic? No i co wazniejsze...jakim prawem?? Wydaje mi sie ze przeczytales wiecej niz bylo napisane...bez urazy ;)

A swoja droga straszyc Sadem Bozym z usmiechem na ustach... :) Ale skoro juz zerknales na mojego posta to moze odpowiesz na pytanie jakie zadalem na poczatku? Pozdrawiam
" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#13 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-24, godz. 22:38

Lantisie co do wielkiej rzeszy raz jeszcze zacytuje dwa fragmenty z Objawienia 17:13-17

A jeden ze Starców odezwał się do mnie tymi słowami: Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli? (14) I powiedziałem do niego: Panie, ty wiesz. I rzekł do mnie: To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili. (15) Dlatego są przed tronem Boga i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy. A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi. (16) Nie będą już łaknąć ani nie będą już pragnąć, i nie porazi ich słońce ani żaden upał, (17) bo paść ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu, i poprowadzi ich do źródeł wód życia: i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu.

A teraz porownaj Objawienia 21: 2-5

2) I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. (3) I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi. (4) I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już /odtąd/ nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły. (5) I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe.

Te wersety sa podobne i wskazuja ze "namtiot" Boga ma byc z LUDZMI tak wiec wielka rzesza utozsamia ludzi - istoty ziemskie. co wiecej wychodza z wielkiego ucisku tak wiec nie umarli, askoro nie umarli to nie moga byc w niebie bo nie sa istotami duchowymi a krew i cialo nie moga odziedziczyc KB.

Warto tez wsponiec ze w Biblii wielokrotnie Ziemia jest nazwana PODNOZKIEM Jehowy.


Nikt mi jeszcze nie odpowidzal na pytanie czy wierzy ze przyszly Raj bedzie na Ziemii...czekam :)
" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#14 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-02-24, godz. 22:47

Lantisie co do wielkiej rzeszy raz jeszcze zacytuje dwa fragmenty z Objawienia 17:13-17

OK

A teraz porownaj Objawienia 21: 2-5

Ten werset nie mówi nic o "wielkiej rzeszy" a także o jej umiejscowieniu.

Ŧo jest forum dyskusyjne i mam nadzieję, że jeśli ja coś napiszę, to odniesiesz się do tego. Jak na razie nie odniosłeś się w żaden sposób do tego co napisałem w poprzednim poście. Dlaczego?

Tematem mojej odpowiedzi jest "gdzie jest wielka rzesza wg apokalipsy św. Jana?".
Odnieś się do tego co napisałem - a napisałem na temat.
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#15 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-02-25, godz. 00:34

:) To może tak...



„Żadna inna ludzka społeczność nie utrzymuje tak bliskich stosunków ze swoim Stwórcą (jak świadkowie Jehowy). Nic więc dziwnego, że lud Jehowy wyraźnie odróżnia się od skażonego pod względem duchowym świata jak lśniący brylant od zwykłych kamieni”. Strażnica 21/1991 s 30
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#16 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-25, godz. 08:20

Lantsie, chyba dziewnie czytasz ten werset, spojrz jeszcze raz: Obj 19:1 i 6

1.Potem usłyszałem jak gdyby głos donośny
wielkiego tłumu
w niebie - mówiących:
«Alleluja!*
Zbawienie i chwała, i moc u Boga naszego,
6. I usłyszałem jakby głos wielkiego tłumu
i jakby głos mnogich wód,
i jakby głos potężnych gromów,
iz
które mówiły:
«Alleluja,
bo zakrólował Pan Bóg nasz, Wszechmogący.

gdzie tu jest mowa ze jest to rzesza w bialych szatach i galazkami? Jan slyszy potezny glos niczym odglos wielu wod niczym odglos wielkiego tlumu. glos w niebie jest donosny i potezny wiec Jan podaje porowniania. Nie zmienia to faktu ze nie ma tu informacji iz chodzi tu o tych w bialych szatach i z palmami w rekach.

Gdzie sie znajduja Ci w bialych szatach?? Obj 17: 15-17

(15) Dlatego są przed tronem Boga i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy. A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi. (16) Nie będą już łaknąć ani nie będą już pragnąć, i nie porazi ich słońce ani żaden upał, (17) bo paść ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu, i poprowadzi ich do źródeł wód życia: i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu.

A teraz porownaj to z Obj 21:2-5

2) I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. (3) I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi. (4) I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już /odtąd/ nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły. (5) I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe.

Czy to ludzie ida nieba czy Bog symbolicznie zzstepuje z nieba by zamieszkac posrod ludzi?? Werset ten nie zostawia zadnej watpliwosci. Poza tym zwroc uwage ze ci ktorzy maja pojsc do nieba i sa wybrani, jest to w okreslonym celu. Patrz Obj 20:4



4 I ujrzałem trony -
a na nich zasiedli [sędziowie],
i dano im władzę sądzenia -
i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego,
i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi
i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.
Ożyli oni
i tysiąc lat królowali z Chrystusem
.

Po to by krolowac, cos o czym mowil Pawel wczesniej. A wielka rzesza ma wyslawiac Boga. Moze to czynic z podnozka tronu Bozego - z Ziemii. Jest wyraznie powiedziane ze wielka rzesza stoi przed tronem Bozym.

Poza tym Lantisie, czekam na twoja odpowiedz w zwiazku z pytaniem. CZY WIERZYSZ W RAJ NA ZIEMII?



Kloo moze tak: Dalej nie odpowiedziales mi na pytanie jakie zadalem na wstepie. Dlaczego? Pytanie jest proste: Czy wierzysz ze Raj bedzie na Ziemii?

Co do cytatu. z zgadzasz sie z nim? Czy czujesz sie wyjatkowy niczym diament?

Pozdrawiam
" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#17 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-02-25, godz. 10:57

Lantsie, chyba dziewnie czytasz ten werset, spojrz jeszcze raz: Obj 19:1 i 6

I kolejny raz nie odniosłeś się do tego co napisałem. Dlaczego?

Moze to czynic z podnozka tronu Bozego - z Ziemii. Jest wyraznie powiedziane ze wielka rzesza stoi przed tronem Bozym.


Oprócz "wielkiej rzeszy", "przed tronem Bożym" jest również:
- 7 duchów (Ap 1:4)
- 7 lamp (Ap 4:5)
- morze szklane (Ap 4:6)
- 24 starszych (Ap 4:10)
- aniołowie i czworo żywych stworzeń (Ap 7:11)
- złoty ołtarz (Ap 8:3)

Czy te rzeczy i osoby są również na ziemi tak jak "wielka rzesza", skoro są "przed tronem"?

Poza tym Lantisie, czekam na twoja odpowiedz w zwiazku z pytaniem. CZY WIERZYSZ W RAJ NA ZIEMII?

Nie, nie wierzę w historię o raju na ziemi głoszoną przez ŚJ, ponieważ nie nauczał o nim ani Jezus, ani jego uczniowie, ani nikt po nich w Kościele.

Użytkownik lantis edytował ten post 2007-02-25, godz. 11:02

Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#18 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-25, godz. 11:54

A ja Ci odpowiadam: Lantsie, chyba dziewnie czytasz ten werset, spojrz jeszcze raz: Obj 19:1 i 6

1.Potem usłyszałem jak gdyby głos donośny
wielkiego tłumu w niebie - mówiących:
«Alleluja!*
Zbawienie i chwała, i moc u Boga naszego,
6. I usłyszałem jakby głos wielkiego tłumu
i jakby głos mnogich wód,
i jakby głos potężnych gromów
,iz
które mówiły:
«Alleluja,
bo zakrólował Pan Bóg nasz, Wszechmogący.

JAN NIE WIDZI ZADNEJ WIELKIEJ RZESZY W TYM WERSECIE W NIEBIE TYLKO SLYSZY GLOS NIBY TLUMOW NICZYM GRZMOT ITP GLOS NIE RZESZE! rownie dobrze moze to byc glos miriadow aniolow

Użytkownik Melchizedek edytował ten post 2007-02-25, godz. 15:34

" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#19 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-25, godz. 15:32

Lantisie

Czy te rzeczy i osoby są również na ziemi tak jak "wielka rzesza", skoro są "przed tronem"?


Zerknij prosze na Izajasza 66:1

Tak mówi Pan:
«Niebiosa są moim tronem,
a ziemia podnóżkiem nóg moich.

Jakiż to dom możecie Mi wystawić
i jakież miejsce dać Mi na mieszkanie?

Bog nie mowi ze ma tron w niebiosach, ale ze cale niebiosa SA JEGO TRONEM. W takim razie gdzie sa te stworzenia, starsi, 7 duchow itp. skoro stoja PRZED tronem? Skoro tron oznacza cale niebiosa to czy moga byc w niebie? Zapominasz ze objawienie jest ksiega symboli? Czy skoro Ziemia jest podnzkiem to czy ludzie sluzacy Bogu na Ziemii nie stoja PRZED Jego tronem?

Nie, nie wierzę w historię o raju na ziemi głoszoną przez ŚJ, ponieważ nie nauczał o nim ani Jezus, ani jego uczniowie, ani nikt po nich w Kościele.


Nasz wymysl? Prosze zerknij na Ksiege Rodzaju3:21,22

21 Pan Bóg sporządził dla mężczyzny i dla jego żony odzienie ze skór i przyodział ich. 22 Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»

I jeszcze raz Obj 21:2-5

2) I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. (3) I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi. (4) I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już /odtąd/ nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły. (5) I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe

Kilka spraw:

1. Wizja spelnienia sie prosby zawartej w modlitwie Panskiej PRZYJDZ KROLESTWO TWOJE, BADZ WOLA TWOJA JAK W NIEBIE TAK I NA ZIEMII.

2. To nie ludzie wstepuja do nieba ale to Bog symbolicznie ZSTEPUJE na Ziemie. Z ludzmi - czlowieczymi istotami mieszkajacymi na Ziemii.

3. Ci poblogoslawieni ludzie nie beda umierac juz, bo SMIERCI NIE BEDZIE. Sam Bog daje gwarancje tej obietnicy. Skoro nie beda umierali to jak pojda do nieba?? i po co skoro Krolestwo Boze bedzie tez na Ziemii?

Nauka o Raju na Ziemii nie jest naszym wymyslem Lantisie

Kloo - a czy ty wierzysz w Raj na Ziemii, czy ta na nauka jest dla Ciebie falszem Organizacji??

Pozdrawiam

Użytkownik Melchizedek edytował ten post 2007-02-25, godz. 15:36

" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#20 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-02-25, godz. 15:33

wTak wiec czlowiek mial zyc na Ziemii i to wiecznie w/g pierwotnego planu...chyba ze uwazasz to za bajke lub legende, pamietaj jednka ze zarowno Jezus jak i Pawel traktowali Pisma Hebrajskie jako natchnione i prawdziwe, o Adamie Pawel wspominal zreszta....tak wiec wybacz ale to nie jest nasz wymysl...


Witam Melchizedeku!
Ostatnio poruszylem ten temat tutaj na forum (to, co zboldowalem w Twoim poscie) - czy mialbys chwile, zeby rzucic na niego okiem? Jestem ciekawe co masz na ten temat do powiedzenia.
Przepraszam, ze wcialem sie w dyskusje :)
pozdrawiam,
palo

http://watchtower.or...?showtopic=3101




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych