Skocz do zawartości


Zdjęcie

RAJ NA ZIEMI


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#41 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-26, godz. 15:07

Arturze

Mam nadzieje ze rownie chetnie co karcisz, sam tez przyjmjesz skarcenie.


Jest roznica miedzy karceniem kogos a nazywaniem go przy innych glupcem. Chcesz kogos karcic? Zrob to w 4 oczy a nie na forum przy publice. Jemu w ten sposob oczu nie otwierasz...i ducha milosci w tym raczej niewiele.
" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#42 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-02-26, godz. 15:14

To było jakieś 15 osób? Bardzo róznych Swiadkó Jehowy? A może Poznań to jakieś zacofany zbory ma? Nie wiem. A propo karcenia: Ciebie nie powinno byc na tym forum.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#43 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-26, godz. 15:32

A niby dlaczego?
" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#44 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-02-26, godz. 15:33

No bo niewolnik wierny i roztropny nie zaleca przebywania i rozmów z odstępcami i osobami chcącymi zniszczyć wiare podstepem.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#45 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-26, godz. 16:15

Naprawde myslisz ze Twoja interpretacja pewnych wersetow, moze zniszczyc moja wiare??

Prosze Cie badz powazny Artur, fajnie ze masz poczucie humoru ale bez przesady....
" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#46 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-02-26, godz. 18:23

oj, nie mówie o sobie.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#47 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-26, godz. 21:17

I jeszcze jedno Arturze. Dla Ciebie pewni bracia wydaja sie jak to okresliles - glupi, wrecz zaslepieni. Nie maja wyzszego wyksztalcenia i zapewne w wielu dziedzinach maja braki. Czy to przeszkadza miec wiare?? Zobacz na 1 Kor 1:26-28

26 Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Niewielu tam mędrców według oceny ludzkiej*, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych. 27 Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć; 28 i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg, by to co jest, unicestwić, 29 tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga.


Wyobraz sobie - istoty bez wyzszego wyksztalcenia, beda jak to opisal Pawel - sadzic aniolow! 1 Kor 6:3

Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów*?


I to z woli Bozej. Zapewne Ci pierwsi chrzescijanie w oczach wielu byli glupi. Wiec nie nazywaj kogos za predko glupcem bo skad wiesz jaka ma wartosc w oczach Bozych? ty wiesz??



KLOO nadal czekam na Twoja odpowiedz co do pytania zadanego na wstepie...Zaszczycisz mnie swoja odpowiedzia??
" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#48 sirenqua

sirenqua

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 22 Postów

Napisano 2007-02-27, godz. 11:28


Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów*?


I to z woli Bozej.


Ja nie o głupocie. Tylko o skrzywieniu psychicznym, które się nazywa ROZDĘTE EGO.
Apokalipsa niewątpliwie będzie hukiem takich pękających balonów.
Z woli bożej sądzić, nonono...
"Nie sądźcie, żebyście nie byli sądzeni".

#49 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-02-27, godz. 11:45

:)




25 W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#50 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-27, godz. 12:17

sirenquo


ale czyje EGO moje? Ja nikogo sadzic nie bede a juz na pewno nie w niebie ale slowa ktore cytowalem naleza do apostola Pawla - czy w/g Ciebie Pawel mial rozdete EGO? Pisal Listy od siebie czy pod natchnieniem Bozym?

Kloo - nadal nie odpowiadasz mi na pytanie.....rozumiem ze mozesz nie chciec - szanuje ale jesli juz odpowiadzasz to pls na temat. Byc moze ten werset jest Twoja odpowiedzia ale w takim razie nie do konca ja rozumiem...moze jestem za prosty? W taki rzie jest dla mnie nadzieja ;)
" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#51 sirenqua

sirenqua

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 22 Postów

Napisano 2007-02-27, godz. 12:45

sirenquo
ale czyje EGO moje? Ja nikogo sadzic nie bede a juz na pewno nie w niebie ale slowa ktore cytowalem naleza do apostola Pawla - czy w/g Ciebie Pawel mial rozdete EGO? Pisal Listy od siebie czy pod natchnieniem Bozym?


Tak właśnie uważam.
Wprawdzie co do Twojego EGO wypowiadać się nie będę i niech tak zostanie. Nie moja to rzecz.
A co do Pawła - moim zdaniem - bardzo zniekształcił ewangelię. Swoim osobistym rozumowaniem. Żywą wiarę, którą zostawił Jezus, przekształcił w instytucję. Nadał temu ramy organizacyjne. I wiele pięknych idei wtedy "rypło".
Taki kierunek Pawłowy dał wstęp do powstania Instytucji Kościoła. W której struktury okazały się ważniejsze od żywej wiary i wspólnoty.

#52 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-27, godz. 13:28

Sirenqua

Szanuje fakt ze jest to Twoje zdanie i tylko to.....

Pamietaj ze Pawla sam Jezus wybral jako apostola dla narodow. Czy uwazasz ze pozwolibly mu znieksztalcic swoje nauki?? Bardzo w to watpie. Moga Ci sie pewne nauki nie podobac nie zmienia to jednak faktu ze sa one natchnione. Nikt z apostolow nigdy nie kwestionowal listow Pawla ani nie nazwal go odstepca wiec, Twoje zdanie na ten temat jest mocno....filozoficzne. Bo zaklaladam ze Ty wiesz lepiej co Jezus mial na mysli niz apostolowie ktorych osobiscie ustanowil??

Pachnie mi to ksiega Urantii ;) sorry ale channeling to tez forma spirytyzmu...

Użytkownik Melchizedek edytował ten post 2007-02-27, godz. 13:38

" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#53 sirenqua

sirenqua

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 22 Postów

Napisano 2007-02-27, godz. 14:20

Pamietaj ze Pawla sam Jezus wybral jako apostola dla narodow. Czy uwazasz ze pozwolibly mu znieksztalcic swoje nauki?? Bardzo w to watpie. Moga Ci sie pewne nauki nie podobac nie zmienia to jednak faktu ze sa one natchnione. Nikt z apostolow nigdy nie kwestionowal listow Pawla ani nie nazwal go odstepca wiec, Twoje zdanie na ten temat jest mocno....filozoficzne. Bo zaklaladam ze Ty wiesz lepiej co Jezus mial na mysli niz apostolowie ktorych osobiscie ustanowil??

Pachnie mi to ksiega Urantii ;) sorry ale channeling to tez forma spirytyzmu...


(Nareszcie czuję, że dyskutuję, dzięki :)

Paweł Jezusa nie spotkał. Tego Jezusa, który żył na ziemi. A "anioł światłości" kimkolwiek/czymkolwiek by był nie zawsze jest wysłannikiem Boga. Podejrzewam nawet, że nigdy.
Pawła oślepiła jasność, światło i usłyszał głos. Który podawał się za Jezusa.
Egregor. (Znasz to słowo?)

"Fakt natchnienia" nie istnieje. Fakt wywodzi się z dziedziny rzeczywistości materialnej i podlega prawom logiki. Natchnienie wręcz przeciwnie. Zatem natchnienie podlega jedynie prawom wiary, która jest indywidualna i nienaukowa.

Apostołowie, a co za tym idzie księgi pisane przez nich i włączone do kanonu Biblii, poszły po prostu kanałem, który wyznaczył Paweł. Ten nurt zdołał usunąć w cień i zniszczyć inne nurty chrześcijaństwa (Ebionici, Nazarejczycy, Mandejczycy, Macedonianie, Arianie, Esseńczycy, Gnostycy i in.)

I nie wiem, co Jezus miał na myśli. Mnie chodzi wyłącznie o mój własny osobisty odbiór tego, co napisane jest w Ewangeliach. Mnie się to podoba. Dostrzegam natomiast pęknięcie ideowe pomiędzy Ewangeliami a pozostałymi księgami w kanonie Nowego Testamentu.
Zaintrygowała mnie ta myśl i sprawę rozważyłam w świete faktów historycznych, dostępnych drogą naukową.
Nie stosuję channelingu.

#54 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-02-27, godz. 18:43

:)

aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego, i oświecił oczy serca waszego, abyście wiedzieli, jaka jest nadzieja, do której was powołał, i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego, i jak nadzwyczajna jest wielkość mocy Jego wobec nas, którzy wierzymy dzięki działaniu przemożnej siły jego”.Efez.1:17-19 :)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#55 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-27, godz. 21:36

Sirenqua

Ja tez lubie dyskusje i to bardzo. Ale sa dyskusje i dyskusje. Tak jak napisalem wczesniej szanuje Twoj osobisty poglad, ale sie z nim absolutnie nie zgadzam. Nie oczekuje ze wszyscy na forum beda sie ze mna zgadzac nawet na to nie licze, chetnie jednak bede dyskutowal tak dlugo ja jest wspolna plaszczyzna.

Z tego co napisales:

A "anioł światłości" kimkolwiek/czymkolwiek by był nie zawsze jest wysłannikiem Boga. Podejrzewam nawet, że nigdy.
Pawła oślepiła jasność, światło i usłyszał głos. Który podawał się za Jezusa.
Egregor. (Znasz to słowo?)


wynika ze uwazasz sprawozdanie z Dziejow Apostolskich za bzdure. Co wiecej insynuujesz ze Pawla oslepil kto?? zly duch?? a Pawel sprzeniewierzyl sie naukom Jezusa?

"Fakt natchnienia" nie istnieje. Fakt wywodzi się z dziedziny rzeczywistości materialnej i podlega prawom logiki. Natchnienie wręcz przeciwnie. Zatem natchnienie podlega jedynie prawom wiary, która jest indywidualna i nienaukowa.


W takim wypadku nie wydaje mi sie zebysmy mieli o czym rozmawiac,bo dla mnie Biblia sklada sie z ksiag natchnionych i nie znajduje tam zadnych sprzecznosci o ktorych mowisz. O filozofii ludzkiej z kolei nie zamierzam rozmawaic z 2 powodow:
Primo - nie mam zbyt duzej wiedzy w tej dziedzinie, secundo - nie jest ona dla mnie wiarygodna.

Ja zgadzam sie ze slowami spisanymi wlasnie przez Pawla w 2 Tymoteusza 3:16


16 Wszelkie Pismo od Boga natchnione [jest] i pożyteczne do nauczania*, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - 17 aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.

I nie wiem, co Jezus miał na myśli. Mnie chodi wyłącznie o mój własny osobisty odbiór tego, co napisane jest w Ewangeliach. Mnie się to podoba


Twoje prawo - ale istnieje niebezpieczenstwo ze pewna wazne prawdy rozumiesz opacznie skoro nie uznajsze Biblii jako calosci. A szkoda bo sa to same perly...


Nie stosuję channelingu.


A z ksiega urantii sie spotkales kiedys?albo innymi przeslaniami ze swiata duchowego??
" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#56 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-27, godz. 21:41

to moze tak Kloo :)

Albowiem oto Ja stwarzam
nowe niebiosa i nową ziemię*;
nie będzie się wspominać dawniejszych dziejów
ani na myśl one nie przyjdą.
Przeciwnie, będzie radość i wesele na zawsze
z tego, co Ja stworzę;
Bo na wzór długowieczności drzewa
będzie długowieczność mego ludu;

i moi wybrani długo używać będą
tego, co uczynią ich ręce.
Nie będą się trudzić na próżno
ani płodzić dzieci na zgubę,

bo plemieniem błogosławionych przez Pana
są oni sami, i potomkowie ich wraz z nimi.
I będzie tak, iż zanim zawołają,
Ja im odpowiem;
oni jeszcze mówić będą,
a Ja już wysłucham.

Izajasza 66 :) :)

Użytkownik Melchizedek edytował ten post 2007-02-27, godz. 21:43

" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#57 sirenqua

sirenqua

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 22 Postów

Napisano 2007-02-27, godz. 22:09

Z tego co napisales:
wynika ze uwazasz sprawozdanie z Dziejow Apostolskich za bzdure. Co wiecej insynuujesz ze Pawla oslepil kto?? zly duch?? a Pawel sprzeniewierzyl sie naukom Jezusa?
W takim wypadku nie wydaje mi sie zebysmy mieli o czym rozmawiac,bo dla mnie Biblia sklada sie z ksiag natchnionych i nie znajduje tam zadnych sprzecznosci o ktorych mowisz.
Ja zgadzam sie ze slowami spisanymi wlasnie przez Pawla w 2 Tymoteusza 3:16
16 Wszelkie Pismo od Boga natchnione [jest] i pożyteczne do nauczania*, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - 17 aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.
Twoje prawo - ale istnieje niebezpieczenstwo ze pewna wazne prawdy rozumiesz opacznie skoro nie uznajsze Biblii jako calosci. A szkoda bo sa to same perly...
A z ksiega urantii sie spotkales kiedys?albo innymi przeslaniami ze swiata duchowego??


1. NapisałAm, albowiem używam rodzaju żeńskiego.
2. Nie uważam, że w Dziejach Apostolskich są bzdury. Jest to zapis kształtowania się i rozwijania sekty chrześcijan. W dużej mierze tym rozwojem kierował Paweł.
3. Paweł został oślepiony przez światło nieznanego pochodzenia. Z różnych powodów ludzie ślepną lub mają omamy słuchowe. Taka Maria np. też miała widzenie, które uzasadniło, dlaczego jest w ciąży. Aniołem było ładniej wytłumaczyć, niż żołnierzem rzymskim. Moim zdaniem Paweł zetknął się z oddziaływaniem egregora, którego zwykło się nazywać Jezusem Chrystusem. Takie splątanie historycznego Jezusa z bytem astralnym.
4. Paweł rozumiał po swojemu nauki Jezusa. Tyle miał wiedzy i umiejętności, że potrafił, z tego co zrozumiał, zrobić silną linię chrześcijaństwa.
5. Też nie mówię o sprzecznościach. Po prostu w Biblii nie ma całej wiedzy. Tak jakby zakłada się, że pewną wiedzę już się ma, przystępując do lektury Biblii. Między innymi o historycznych odniesieniach.
6. Co do cytatu: nieustannie nasuwa mi się porównanie z tym tekstem:
http://www.kosciol.p...howtopic=116864
Ktoś/coś, co sam/samo zaświadcza o swojej prawdzie, nie wydaje mi się być argumentacją logiczną.
7. Co mi grozi, jeśli coś zrozumiem opacznie? I co to znaczy zrozumieć opacznie?
8. Same perły? W całej Biblii aż roi się od opisów sytuacji, które mnie brzydzą z powodów etycznych. Bynajmniej nie są opisane jako grzech, raczej jako kierowane duchem bożym.
9. Nie wiem, co to jest księga Urantii. Z przekazami chanellingowymi się zetknęłam, ale nie podjęłam tematu. Nie zajmuję się zgłębianiem hierarchii astralnych, a głównie o tym traktują chanellingi.

Podsumowanie:
według mnie dyskusja już się skończyła, ponieważ obydwoje przedstawiliśmy swoje punkty widzenia, a nie ma żadnego powodu, żeby z tego zrobić jeden punkt widzenia.
Aczkolwiek chciałabym, abyś odniósł się do punktu 7.

#58 Melchizedek

Melchizedek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2007-02-27, godz. 23:25

1. witam milo poznac kolezanke
2. Nie kierowal Pawel ale Duch Swiety zgodnie z obietnica Jezusa

3.

Moim zdaniem Paweł zetknął się z oddziaływaniem egregora, którego zwykło się nazywać Jezusem Chrystusem. Takie splątanie historycznego Jezusa z bytem astralnym.


Co autorka ma na mysli i na podstawie czego te wnioski?

4. To nie Pawel byl Tworca chrzescijanstwa, co wiecej warto wspomniec ze pierwsi chrzescijanie mieli dary duchowe jak chociazby uzdrawianie i czynili to moca Ducha Swietego. Masz racje ze Dzieje sa swego rodzaju kronika ksztaltowania sie zborow chrzescijanskich.

5. archeologia potwierdza doniesienia biblijne co do miesjc i dat. Jesli sie interesujesz tym tematem to pewnie to wiesz. Biblia zawiera najwazniejsza wiedze - ta ktora odpowiada na najwaznijesze pytania czlowieka: skad jestesmy, dokad zmierzamy. Malo?

6. Nie chce mi sie tu wymienic ale sporo osob, uznanaych autorytetow wypowiadalo sie na temat madrosci tej ksiegi wielokrotnie. Kto ma ci to zaswiadczyc? cialo astralne??

8. Naprawde, ty widzisz brudne kamienie ale inny przetrze, oczysci i odnajdzie perle.....

9. I dla wlasnego dobra trzymaj sie od tego jak najdalej ;)


7. Co mi grozi, jeśli coś zrozumiem opacznie? I co to znaczy zrozumieć opacznie?


Na to pozwol ze odpowiem w nastepnym poscie ;)
" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#59 sirenqua

sirenqua

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 22 Postów

Napisano 2007-02-27, godz. 23:39

3.
Co autorka ma na mysli i na podstawie czego te wnioski?

4. To nie Pawel byl Tworca chrzescijanstwa, co wiecej warto wspomniec ze pierwsi chrzescijanie mieli dary duchowe jak chociazby uzdrawianie i czynili to moca Ducha Swietego. Masz racje ze Dzieje sa swego rodzaju kronika ksztaltowania sie zborow chrzescijanskich.


ad.3
Najlepiej zajrzyj na
http://ctud.blox.pl/...TII-JEZUSA.html
ponieważ autor (Jan Witold Suliga, etnolog) wyjaśnił to (według mnie) najlepiej.

ad.4
Czynienie "cudów" zdarza się wszędzie tam, gdzie jest wiara, że mogą one nastąpić. Być może wiara jest właśnie owym duchem świętym. Zapewniam, że nie dotyczy wyłącznie chrześcijan.

Resztę punktów usunęłam, bo dotyczy indywidualnej wiary i przekonania. A jak wiadomo de gustibus non est disputandum.

#60 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-28, godz. 07:55

I w ten sposób z tematu raj na ziemi zeszliśmy na gnozę we współczesnym wydaniu.
Ale o tym ostrzegał apostoł Paweł:

6. Jak więc przyjęliście Chrystusa Jezusa, Pana, tak w nim chodźcie,
7. Wkorzenieni weń i zbudowani na nim, i utwierdzeni w wierze, jak was nauczono, składając nieustannie dziękczynienie.
8. Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;
9. Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości
(Kol. 2:6-9 BW)


Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych