Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piątkowy "Fakt"


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#21 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-02-27, godz. 20:20

W innym artykule, także w "Dzienniku", możemy przeczytać:

"Chciałem, byśmy wyprawili Bartusiowi chrzciny i przy tej okazji wspólnie porozmawiali" - mówił "Faktowi". Na naszych łamach drudzy dziadkowie chłopca zapewniali, że przyjmą propozycję piosenkarza i dojdą do porozumienia. Niestety, nawet się z nim nie spotkali. "Nie mamy na razie pieniędzy, by wyprawić przyjęcie" - tłumaczy swoje zachowanie Ryszard Fraszczyński.

Zatem jeszcze w grudniu temat przynależności synowej do świadków Jehowy się nie pojawiał, a chrzest wchodził w grę i nie doszło do niego rzekomo jedynie z uwagi na brak pieniędzy na przyjęcie z tej okazji.

Tajemnicza sprawa ;/
.jb

#22 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-28, godz. 07:47

W porządku Czesiu, czytaj Strażnicę, poznawaj temat i dyskutuj o tym o czym już z niej wiesz..na pewno jest to lepsze od czytania i komentowania Faktu.

Jak na razie to komentowałem twoje wypowiedzi, a szczególnie tę, w której zachwycasz się i pochwalasz niechrześcijańskie postępowanie tej pani zabraniające dziadkowi widywanie wnuka.
A dyskutować o naukach WTS-u nie mam z kim, bo śJ unikają tego jak ognia. Jak ktoś nie przyjmuje bałwochwalczo tej nauki i próbuje głębiej wniknąć w to co naucza WTS to od razu jest, że prześladuje prawdziwe wielbienie. Więc z kim o tym dyskutować?
Czesiek

#23 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-04-08, godz. 20:29

Raczej nie poczytuje brukowców, nie mój poziom :)

w takim razie, co polecasz?


Ola jako Świadek nie wie, że przyjęcie chrztu bez wiary jest nic nie warte? Czemu wychodziła nie "w panu"? Tak bardzo kochała? To gdzie teraz podziała się jej miłość?, a może doszła do wniosku, że alimenty będą lepsze?

to wszystko sprawił grzech...
Dołączona grafika

#24 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-06-17, godz. 13:35

Kolejny artykuł dla zainteresowanych sprawą:

1 VI 2007 - DZIADKU, PŁAĆ NA WNUKA! - Piosenkarz Krzysztof Krawczyk pozwany o alimenty

Dodam jednak, że kwestię przynależności wyznaniowej synowej piosenkarza pozostawiono tam na dalszym planie.
.jb

#25 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-06-17, godz. 16:04

Raczej nie poczytuje brukowców, nie mój poziom :)

Twoj poziom to Straznice i Przebudzcie sie, gratuluje wyboru ,jezeli to byl wybor?!!!

#26 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-17, godz. 16:34

ciekawe jest w tym wszystkim jedno ;-) laska bez pracy chce się fajnie ustawić;-) zal mi tego Krawczyka, na stare lata, bedzie musiał grac po weselach ;-( aby na alimenty zarobic ;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-06-17, godz. 16:35

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#27 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-06-18, godz. 08:51

Beeeeeeeee !. Tak postępują ŚJ ?, nawet dziadka po sądach targają kiedy Ojciec wywiązuje się z nałożonych alimentów?. Ciekawe, co na to starsi ,tej kobiety pieniaczki?.

#28 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-06-18, godz. 09:55

przypominam że gazeta na "F" jak i gazeta na "S" ;) to źródło plotek i wybujałej wyobraźni pracowników gazety :)
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#29 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-18, godz. 15:03

czy ktoś wyjaśni mi na jakiej podstawie dziadek ma płacić?
przecież to nie jest jego dziecko?

Czyżby płacić miał Krzysztof junior a dziennikarzom się coś pomyliło?
Czy też pieniaczka wymyśliła jakikolwiek sensowny dla prawników sposób na oskubanie dziadka?

#30 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-06-18, godz. 18:03

czy ktoś wyjaśni mi na jakiej podstawie dziadek ma płacić?
przecież to nie jest jego dziecko?

Czyżby płacić miał Krzysztof junior a dziennikarzom się coś pomyliło?
Czy też pieniaczka wymyśliła jakikolwiek sensowny dla prawników sposób na oskubanie dziadka?



takie mamy w polsce prawo, kiedy Ojciec nie płaci na swoje dziecko - karze sie za to Jego rodziców. chyba dwa lata temu, była głośna sprawa, kiedy jakiś gość nie łożył na dziecko, a dotego spylił do Ametyki. Wobec powyższego sąd III RP zasądził i wykonał, iż dziedek, a ojciec , owego gościa poszedł za kratki , w związku o niezapłacone alimenty. Sprawa bardzo "śmierdziała" bo to byli bardzo ubodzy ludzie.

I aż kiedy poproszono Prezydenta Kaczyńskiego, to On łaskawie Go ułaskawił, bo miał ciężko chorą żonę.

#31 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-18, godz. 18:43

Wiedziałem że mamy głupie prawo ale nie wiedziałem, że aż tak głupie.

Chociaż kiedyś obiła mi się o uszy podobnie absurdalna sprawa Pamiętam przed kilkoma laty sprawę gdy pewien 80-letni dziadek ze zboru w Karpaczu dostał jakąś korespondencję w sprawie "obowiązku alimentacyjnego". Bardzo się tym przejął, myślał że ktoś go w coś wrabia. Zapewniał żonę, że on napewno nic (raczej nikogo :) ) na boku nie zrobił. Potem okazało się że to jakiś jego siostrzeniec na drugim końcu Polski starał się o zapomogę z opieki społecznej, a urzędniczki chciały go spławić paragrafem że powinna mu pomóc rodzina, a dopiero jeśli rodzina odmówi, to wtedy ewentualnie pomoże państwo. Dziadek odpisał że ma niską emeryturę, skserował odcinek i wysłał. Tego czy jego siostrzeniec otrzymał zapomogę, nie wiem, bo nie drążyłem tematu.

#32 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-18, godz. 18:59

aby nie było ! prawo jest bardzo dobre ! jeżeli syn lub córka nie chce łożyć na utrzymanie potomstwa, to odpowiedzialność spada na dziadków ! i odwrotnie !

ale panna z wątku dała czadu ! no cóz wygra idę o zakład !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#33 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-06-18, godz. 19:03

ale panna z wątku dała czadu ! no cóz wygra idę o zakład !


I dalej może być pobożnym ŚJ ?. :blink: :unsure: :lol:

Użytkownik wojtek37 edytował ten post 2007-06-18, godz. 19:04


#34 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-18, godz. 19:07

I dalej może być pobożnym ŚJ ?. :blink: :unsure: :lol:

sorrki ! a co SJ mają do pobożności, w tym temacie ;-) ?

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-06-18, godz. 19:08

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#35 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-18, godz. 19:30

wiele osób jest (słusznego lub niesłusznego, kwestia oceny) zdania, że w przeciwieństwie do ścigania ojca dziecka, który POWINIEN płacić, ściganie dalszej rodziny jest "wyłudzaniem pieniędzy".

#36 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-18, godz. 19:40

o czym Ty gadasz [...]?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#37 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-18, godz. 23:32

pytałeś, w jaki sposób procesowanie się z dziadkiem może uchodzić za "niepobożne", więc wspomniałem o tym, jak niektórzy uzasadniają, że sięganie po cudze pieniądze kłóci się z pobożnością.

po prostu, sięganie do kieszeni dziadka, zdaniem wielu osób jest nieprzyzwoite i sprzeczne z zasadami zwykłej ludzkiej przyzwoitości.

#38 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-19, godz. 04:41

po prostu, sięganie do kieszeni dziadka, zdaniem wielu osób jest nieprzyzwoite i sprzeczne z zasadami zwykłej ludzkiej przyzwoitości.

tak to lepiej aby dziecko zdychało z głodu !? prawo wg mnie jest jak najbardziej w porządku ;-) słyszałem też o przypadkach, że obowiązek łorzenia czasami spada nawet na konkubina/konkubinę jeżeli pozostaje w wspólności majątkowej z wyrodnym tatuskiem lub mamusią ;-)

ale wracając do tematu: czy mamy prawo krytykowac kobietę tylko dlatego, że jest SJ? i chce takiej kasy ? hmm jeżeli te pieniądze będą przeznaczone na wychowanie dziecka - to moim zdaniem i tak te 2tyś to za mało ! a że dziadziuś chce kupic mieszkanie - to nic wielkiego nie zrobi ! kto mu kazał zrobić synalka z lewymi rączkami i nieudacznika !? to synalek powinien dbac o dobro swojego potomstwa i dobro tej kobiety, którą spaskudził !

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-06-19, godz. 05:05

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#39 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-06-19, godz. 06:06

tak to lepiej aby dziecko zdychało z głodu !? prawo wg mnie jest jak najbardziej w porządku ;-) słyszałem też o przypadkach, że obowiązek łorzenia czasami spada nawet na konkubina/konkubinę jeżeli pozostaje w wspólności majątkowej z wyrodnym tatuskiem lub mamusią ;-)

ale wracając do tematu: czy mamy prawo krytykowac kobietę tylko dlatego, że jest SJ? i chce takiej kasy ? hmm jeżeli te pieniądze będą przeznaczone na wychowanie dziecka - to moim zdaniem i tak te 2tyś to za mało ! a że dziadziuś chce kupic mieszkanie - to nic wielkiego nie zrobi ! kto mu kazał zrobić synalka z lewymi rączkami i nieudacznika !? to synalek powinien dbac o dobro swojego potomstwa i dobro tej kobiety, którą spaskudził !

Sebol
Synalek jest na rencie i płaci tyle, ile komornik ściąga. Jeżeli jest prawdą, że pozostałą część płaci jego tatuś i ma na to kwity, to ta pani postępuje po chamsku. Poza tym jeśli jest prawdą, że oskarżała męża o zatruwanie wody w studni, to ja współczuję synalkowi nie tej kobiecie, bo wiążąc się z tak wredną babą będzie miał do końca życia przechlapane.
I wszystko powyższe z zastrzeżeniem, że jeśli to prawda co piszą a nie jest to wyssane z palca pismaka.
Czesiek

#40 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-19, godz. 08:31

Postępowanie matki dziecka (takie jak wypunktował Czesiek) jest sprzeczne z każdym, nie tylko chrześcijańskim systemem etyki, a w najgorszym wypadku źle świadczy o jej psychice. Bo trzeba być chamem aby o takie coś oskarżać człowieka bezpodstawnie, a paranoikiem aby sobie ubzdurać i robić to w przekonaniu że mówi się prawdę.

Na tym tle bledną pytania o ew. niemoralność wyciagania pieniędzy od osób dalej spokrewnionych czy spowinowaconych niż mąż.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych