Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pory roku a śmierć Jezusa w/g Biblii


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#1 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-02, godz. 21:40

Mk 11:12-14 NS „Następnego dnia, kiedy już wyszli z Betanii, zgłodniał.(13) I ujrzawszy z pewnej odległości drzewo figowe, mające liście, poszedł zobaczyć, czy może czegoś na nim znajdzie. Ale gdy do niego doszedł, nie znalazł nic oprócz liści, bo nie była to pora fig.(14) Odezwał się zatem i rzekł do niego: "Niechże już nigdy, na wieki, nikt nie zje z ciebie owocu: "A jego uczniowie słuchali.”
Chętnie posłucham dowodów biblijnych na to, że Jego śmierć wydarzyła się na wiosnę?

Użytkownik Anowi edytował ten post 2007-03-02, godz. 21:41


#2 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-03-03, godz. 09:04

Chętnie posłucham dowodów biblijnych na to, że Jego śmierć wydarzyła się na wiosnę?

Gatunki drzew figowych uprawianych w starożytności dawały trzy zbiory owoców w ciągu roku. Najlepsze owoce pochodziły z pierwszego zbioru i uchodziły za przysmak.
http://www.ogrod.uj....figa_pospolita/

#3 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-03, godz. 10:19

Mt 24:32 NS „"A od drzewa figowego jako przykładu nauczcie się tej rzeczy: Gdy tylko jego gałązka stanie się miękka i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato.”
Jeżeli "lato jest blisko" tzn, że właśnie jest wiosna. I do zbioru owoców jeszcze daleko.
Marek w 11 rozdziale 12-14 wersecie napisał "zgłodniał". "Syty głodnego nie zrozumie", czego Chrystus szukał na drzewie?
Niech odpowie Biblia:
Pwt 24:19-22 NS „"Jeśli będziesz zbierał żniwo ze swego polan i na polu zapomnisz snopka, to nie wolno ci wrócić, by go wziąć. Ma pozostać dla osiadłego przybysza, dla chłopca nie mającego ojca i dla wdowy; żeby Jehowa, twój Bóg, błogosławił ci w każdym czynie twej ręki.(20) "Jeśli będziesz otrząsał swe drzewo oliwne, to nie przeszukuj za sobą jego gałęzi. Ma to zostać dla osiadłego przybysza, dla chłopca nie mającego ojca i dla wdowy.(21) "Jeśli będziesz zbierał winogrona ze swej winnicy, to nie zbieraj za sobą resztek. Mają pozostać dla osiadłego przybysza, dla chłopca nie mającego ojca i dla wdowy.(22) I pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej. Dlatego nakazuję ci to czynić.”
Iz 17:6 NS „I pozostanie w nim pokłosie jak przy otrząsaniu drzewa oliwnego: dwie lub trzy dojrzałe oliwki na czubku gałęzi, cztery lub pięć na jego owocujących konarach" ? brzmi wypowiedź Jehowy, Boga Izraela.”
Jr 49:9 NS „Gdyby przyszli do ciebie dokonujący winobrania, czyż nie pozostawiliby jakichś resztek? Gdyby nocą przyszli złodzieje, zniszczyliby tylko tyle, ile by chcieli.”
Czemu Jezus niczego nie znalazł? Bo było po zbiorach. Nic nie zostawiono "dla osiadłego przybysza, wdowy, chłopca nie mającego ojca". W świetle tego wersetu zrozumiałam dlaczego przeklął drzewo.

#4 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-03-05, godz. 09:35

Czemu Jezus niczego nie znalazł? Bo było po zbiorach. Nic nie zostawiono "dla osiadłego przybysza, wdowy, chłopca nie mającego ojca".


Skąd wiesz, że nic nie zostawiono? A może przybysz, wdowa i chłopiec nie mający ojca już spałaszowali swoje figi?

Już wiem, czemu Cię wywalili z ŚJ - nie lubią konkurencji w fantazjowaniu.
[db]

#5 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-05, godz. 10:07

Mk 11:12-14 NS „Następnego dnia, kiedy już wyszli z Betanii, zgłodniał.(13) I ujrzawszy z pewnej odległości drzewo figowe, mające liście, poszedł zobaczyć, czy może czegoś na nim znajdzie. Ale gdy do niego doszedł, nie znalazł nic oprócz liści, bo nie była to pora fig.(14) Odezwał się zatem i rzekł do niego: "Niechże już nigdy, na wieki, nikt nie zje z ciebie owocu: "A jego uczniowie słuchali.”
Chętnie posłucham dowodów biblijnych na to, że Jego śmierć wydarzyła się na wiosnę?


Sama napisałaś:

Wiemy, że Chrystus zginął 14 dnia I m-ca, zmartwychwstał po trzech dniach czyli 17 I m-ca, przez 40 dni ukazywał się uczniom - odszedł do swego Ojca 27 dnia II m-ca.


Więc umarł na przełomie marzec/kwiecień, a poszedł do nieba na przełomie kwiecień/maj wg kalendarza żydowskiego.

Z całą pewnością to jeszcze nie lato - w jednym ani w drugim przypadku.

Po co zadajesz te pokrętne pytania?

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2007-03-05, godz. 10:08

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#6 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-05, godz. 15:47

Po pierwsze nigdy nie byłam Świadkiem. I nie studiowałam Biblii po łebkach. Jeżeli poruszam jakiś temat tzn, że go dobrze przemyślałam. Cytuję wersety ze ST aby przypomnieć kiedy rozpoczynał się rok dla ówczesnych Żydów:
1Krl 20:26 NS „A z początkiem roku Ben-Hadad powołał pod broń Syryjczyków i wyruszył do Afeku! na bitwę z Izraelem.”
1Krn 20:1 NS „A na początku roku, w czasie gdy królowie dokonują wypadów, Joab poprowadził wojskową siłę bojową i obrócił w ruinę kraj synów Ammona, i przyszedłszy, obległ Rabbę, natomiast Dawid przebywał w Jerozolimie; i Joab uderzył na Rabbę, i ją zburzył.”
2Krl 13:20-21 NS „Potem Elizeusz umarł i został pogrzebany. A z początkiem roku wpadały do kraju oddziały grabieżcze Moabitów.(21) I zdarzyło się, gdy grzebali pewnego człowieka, że oto ujrzeli oddział grabieżczy. Niezwłocznie wrzucili tego człowieka do grobowca Elizeusza i się oddalili. Kiedy ów człowiek dotknął kości Elizeusza, natychmiast ożył i stanął na swych nogach.”
Iz 9:3 NS „Pomnożyłeś naród; radość jego uczyniłeś wielką. Radowali się przed tobą taką radością, jak w porze żniwa, jak ci, którzy się weselą przy podziale łupu.”
Te wersety wyraźnie wskazują, że początkiem roku była pora żniw. A z NT proszę bardzo:
Mt 21:34 NS „gdy nadeszła pora na owoce, wysłał swych niewolników do hodowców, by odebrać swoje owoce.”
Mt 21:38 NS „Ujrzawszy syna, hodowcy rzekli do siebie: 'To jest dziedzic; chodźmy, zabijmy go i zabierzmy jego dziedzictwo!'”
Chrystus dając ten przykład mówił przecież o sobie.
Po drugie, "syty głodnego nie zrozumie".

#7 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-05, godz. 15:54

Nie wiem komu odpowiadasz, ale pewnie nie mi.

Powiem Ci jeszcze raz: sama napisałaś kiedy umarł Jezus , więc dlaczego pytasz nas o wyciąganie wniosków z materiału poszlakowego skoro mamy wskazaną datę?

Poza tym, ŻADEN przytoczony werset nei wskazuje na to, że należy inaczej rozumieć I czy II miesiąc, a tym samym datę śmierci, zmartwychwstania i wniebowstąpienia Jezusa.

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2007-03-05, godz. 15:56

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#8 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-05, godz. 17:42

Nadal będę twierdzić, że początkiem roku u Żydów Starego Testamentu było późne lato albo początek jesieni, jak kto woli - czas po żniwach. Jer 8:20.
Padre, w/g jakiego kalendarza wyliczają czas Paschy? Czy nie kalendarz babiloński rozpoczyna się w czasie równonocy wiosennej?

#9 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-06, godz. 09:09

Nadal będę twierdzić, że początkiem roku u Żydów Starego Testamentu było późne lato albo początek jesieni, jak kto woli - czas po żniwach. Jer 8:20.
Padre, w/g jakiego kalendarza wyliczają czas Paschy? Czy nie kalendarz babiloński rozpoczyna się w czasie równonocy wiosennej?


Jr 8:18-22 Bw „Ogarnia mnie troska, moje serce jest chore.(19) Oto! Słuchaj! Żałosny krzyk córki mojego ludu dochodzi z dalekiego kraju: Czy nie ma Pana na Syjonie? Czy nie ma w nim jego Króla? Dlaczego drażnili mnie swoimi posągami, nicościami cudzoziemskimi?(20) Przeminęło żniwo, skończyło się lato, a nie jesteśmy wybawieni!(21) Z powodu rany córki mojego ludu jestem zraniony, chodzę w żałobie, ogarnęło mnie przerażenie.(22) Czy nie ma balsamu w Gileadzie? Czy nie ma tam lekarza? Dlaczego nie zabliźnia się rana córki mojego ludu?”


Na jakiej podstawie będziesz tak twierdzić? Gdzie w powyższym fragmencie czytamy o miejscu w roku? Ja nie widzę tu nigdzie określenia: "Z początkiem roku przeminęły żniwa, skończyło się lato"
Wiesz, wierzyć sobie możesz ale bardzo łatwo zweryfikować taką wiarę, bo tradycja i obyczaje żydowskie są obecnie dobrze znane. To wcale nie taka odległa historia.

Może najpierw przeczytaj coś wiarygodnego:
http://www.jewfaq.org/calendar.htm
a później powiedz na czym opierasz swoje wyliczanki.

Natmomiast rolnictwa nie przyrównuj do tego znanego Ci z Polskiej wsi. Żydzi zbierali częściej niż raz w roku.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#10 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-06, godz. 09:42

Może coś po polsku http://pl.wikipedia....arz_babiloński
Jr 8:12 NS „Czy się wstydzili, że popełniali obrzydliwość? Po pierwsze, wcale nie potrafili się wstydzić; po drugie, nawet nie umieli czuć się upokorzeni. " 'Dlatego upadną wśród upadających. Potkną się w czasie, gdy zostanie na nich zwrócona uwaga' ? powiedział Jehowa.”
Lk 19:44 NS „i ciebie oraz twoje dzieci w tobie powalą na ziemię, i nie pozostawią w tobie kamienia na kamieniu." ponieważ nie rozpoznałoś czasu, gdy dokonywano u ciebie przeglądu".

#11 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-06, godz. 10:06

Joz 3:15 NS „i gdy tylko niosący Arkę przyszli aż do Jordanu i stopy kapłanów niosących Arkę zanurzyły się w wodach przy brzegu (a Jordan wszędzie występuje z brzegów przez wszystkie dni żniw),
Joz 4:19 NS „I lud wyszedł z Jordanu dziesiątego dnia miesiąca pierwszego, i rozłożył się obozem w Gilgal przy wschodniej granicy Jerycha.”
Joz 5:2 NS „W tymże czasie Jehowa rzekł do Jozuego: "Uczyń sobie krzemienne noże i obrzezaj synów Izraela ponownie, po raz drugi".”
Joz 5:10-12 NS „I synowie Izraela obozowali w Gilgal, i wieczorem czternastego dnia tego miesiąca zaczęli obchodzić Paschę na pustynnych równinach Jerycha.(11) A nazajutrz po Passze zaczęli jeść płody ziemi, przaśniki i prażone ziarno, w tym samym dniu.(12) Potem, następnego dnia, ustała manna, gdy jedli płody ziemi, i manna już się nie ukazywała synom Izraela, i w owym roku zaczęli jeść plon ziemi Kanaan.”

#12 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-06, godz. 10:09

Może coś po polsku http://pl.wikipedia....arz_babiloński
Jr 8:12 NS „Czy się wstydzili, że popełniali obrzydliwość? Po pierwsze, wcale nie potrafili się wstydzić; po drugie, nawet nie umieli czuć się upokorzeni. " 'Dlatego upadną wśród upadających. Potkną się w czasie, gdy zostanie na nich zwrócona uwaga' ? powiedział Jehowa.”
Lk 19:44 NS „i ciebie oraz twoje dzieci w tobie powalą na ziemię, i nie pozostawią w tobie kamienia na kamieniu." ponieważ nie rozpoznałoś czasu, gdy dokonywano u ciebie przeglądu".


Cytaty znowu bez sensu.

Mnie interesuje kalendarz żydowski, a nie babiloński. Udowodnij na podstawie bibilii, że żydzi posługiwali się kalendarzem babilońskim.
Rozróżnij kalendarz księżycowy od kalendarza księżycowo słonecznego, sprawdź ile mają dni w roku i skąd u żydów bierze się miesiąc adar alef i pokaż mi taki miesiąc w kalendarzu babilońskim.
Dodatkowo na podstawie biblii uzasadnij dlaczego babilończycy najpierw młócili, a dopiero za miesiąc zbierali (Adaru 12-ty miesiąc młocki i nisanu 1- wszy miesiąc żniw).
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#13 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-03-06, godz. 10:22

Joz 3:15 NS „i gdy tylko niosący Arkę przyszli aż do Jordanu i stopy kapłanów niosących Arkę zanurzyły się w wodach przy brzegu (a Jordan wszędzie występuje z brzegów przez wszystkie dni żniw),
Joz 4:19 NS „I lud wyszedł z Jordanu dziesiątego dnia miesiąca pierwszego, i rozłożył się obozem w Gilgal przy wschodniej granicy Jerycha.”
Joz 5:2 NS „W tymże czasie Jehowa rzekł do Jozuego: "Uczyń sobie krzemienne noże i obrzezaj synów Izraela ponownie, po raz drugi".”
Joz 5:10-12 NS „I synowie Izraela obozowali w Gilgal, i wieczorem czternastego dnia tego miesiąca zaczęli obchodzić Paschę na pustynnych równinach Jerycha.(11) A nazajutrz po Passze zaczęli jeść płody ziemi, przaśniki i prażone ziarno, w tym samym dniu.(12) Potem, następnego dnia, ustała manna, gdy jedli płody ziemi, i manna już się nie ukazywała synom Izraela, i w owym roku zaczęli jeść plon ziemi Kanaan.”


Bez sensu
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#14 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-06, godz. 10:37

Bez sensu



Beduini łażący po ziemi Kaananu z Mojżeszem na czele posługiwali się kalendarzem? No jakim?
Egipskim, babilońskim, czy żydowskim (!)
Egipski - rok podzielony na 3 pory.
Babiloński zaczyna się on Nisanu (żniwa - kwiecień)
Żydowski zaczyna się od Nisan (marzec/kwiecień)

Anowi - co dla Ciebie znaczy lato, a co znaczyło ono dla babilończyków i żydów?
Kiedy w Polsce wypadają żniwa, a kiedy wypadały w Mezopotamii?

Porównujesz północną europę do mezopotamii więc odczytując to w ten sposób dojdziemy do wniosku jak edd :)
Odczytując to po "ichniemu" możemy wyciągnąć konkretne wnioski.

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2007-03-06, godz. 10:38

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#15 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-06, godz. 13:24

Cytaty znowu bez sensu.
Mnie interesuje kalendarz żydowski, a nie babiloński. Udowodnij na podstawie biblii, że Żydzi posługiwali się kalendarzem babilońskim.

Gdy Bóg zwraca uwagę na człowieka czyż tym samym nie dokonuje przeglądu?
Ps 26:2 NS "Zbadaj mnie, Jehowo. i poddaj mnie próbie; oczyść moje nerki i moje serce."
Ps 139:23 NS "Przebadaj mnie na wskroś, Boże, i poznaj moje serce. Zbadaj mnie i poznaj niepokojące mnie myśli,"
Mt 8:29 NS „I oto krzyczeli, mówiąc: "Co tobie do nas, Synu Boży? Czy przyszedłeś tu męczyć nas przed wyznaczonym czasem?"”
Na Hioba też zwrócono uwagę i poddano go próbie, z której wyszedł ... zwycięsko.
Zwróćmy uwagę na to, jaka to była pora roku:
Hi 1:13-15 NS „I nadszedł dzień, gdy jego synowie i córki jedli oraz pili wino w domu ich brata, pierworodnego.(14) A do Hioba przyszedł posłaniec i rzekł: "Bydło właśnie orało, a oślice się pasły obok niego,(15) gdy nagle wtargnęli Sabejczycy i je zabrali, a sług pozabijali ostrzem miecza; a ja uszedłem, tylko ja sam, aby cię powiadomić".”
Jeszcze raz przypomnę kiedy dokonywano napadów na sąsiednie krainy:
1Krl 20:26 NS „A z początkiem roku Ben-Hadad powołał pod broń Syryjczyków i wyruszył do Afeku! na bitwę z Izraelem.”
W jakim celu i o jakiej porze roku Bóg polecił Mojżeszowi wysłać zwiadowców?
Lb 13:20 NS „i jaka jest ziemia, czy jest tłusta, czy chuda, czy są na niej drzewa, czy nie. Okażcie się więc odważni i weźcie nieco owocu tej ziemi". A dni te były dniami pierwszych dojrzałych owoców winogron.”
Lb 13:23-24 NS „Gdy przybyli do doliny Eszkol, ucięli tam latorośl z jedną kiścią winogron. I nieśli ją we dwóch na drążku, a także trochę jabłek granatu i trochę fig.(24) Nazwali to miejsce doliną Eszkol ze względu na kiść, którą synowie Izraela tam ucięli.”

Jr 8:7 NS „Nawet bocian na niebiosach dobrze zna swe wyznaczone czasy; również turkawka i jerzyk, i bilbil starannie przestrzegają czasu swego przylotu. Lecz mój lud nie poznał sądu Jehowy" '.”

Ptaki wiedza kiedy mają przylecieć do Izraela, a Izraelici nie wiedzą kiedy nastanie czas ich wybawienia?
" Przeminęło żniwo, skończyło się lato, a nie jesteśmy wybawieni!- Twój cytat
W jakim okresie Żydzi oczekiwali wybawienia?
Dz 12:11 NS „A Piotr, oprzytomniawszy, rzekł: "Teraz istotnie wiem, że Jehowa posłał swego anioła i wyzwolił mnie z ręki Heroda oraz od wszystkiego, czego oczekiwał lud żydowski".”
Co to był za czas?
Dz 12:3 NS „Widząc, że to się podoba Żydom, postanowił pojmać również Piotra. (A były to dni Święta Przaśników).”

J 12:47 NS "Ale jeśli ktoś słyszy moje wypowiedzi, a ich nie zachowuje, ja go nie osądzam; bo nie przyszedłem, żeby świat osądzić, lecz żeby świat wybawić."
Rz 2:16 NS "Okaże się to w dniu, gdy Bóg przez Chrystusa Jezusa będzie sądził skryte sprawy ludzi, zgodnie z oznajmianą przeze mnie dobrą nowiną."
"Lecz mój lud nie poznał sądu Jehowy" '.”

Mnie też interesuje kalendarz księżycowy a nie babiloński. Wiedząc, że zaćmienia księżyca występują w tym samym dniu regularnie co 19 lat daje mi to podstawę do tego, aby Paschę tylko raz na 19 lat obchodzić w marcu czyli na wiosnę. Ostatnia Pascha wypadła 13.03.2002 roku. W tym roku będzie to dzień 14.06.2007.

#16 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-06, godz. 13:56

Anowi - czy z Tobą da się porozmawiać na temat? Zapytałaś, czy mamy dowody na to, że Jezus umarł na wiosnę. Napisałem Ci, że sama sobie odpowiadasz. Babiloński i żydowski kalendarz jako I miesiąc roku wskazuje wczesną wiosnę - przynajmniej w naszym północno - europejskim rozumieniu.

Ty natomiast walisz na oślep wersetami wyrwanymi z kontekstu i co chcesz nimi udowodnić?

Jeśli uważasz, że w ten sposób coś głosisz to się mylisz. Więcej sensu widzę w Strażnicy niż w Twoich postach.
Przecież Ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Porównujesz daty, liczysz dni ale sama nie wiesz po co i jak należy to sensownie zrobić.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#17 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-03-06, godz. 14:19

Anowi - czy z Tobą da się porozmawiać na temat? Zapytałaś, czy mamy dowody na to, że Jezus umarł na wiosnę. Napisałem Ci, że sama sobie odpowiadasz. Babiloński i żydowski kalendarz jako I miesiąc roku wskazuje wczesną wiosnę - przynajmniej w naszym północno - europejskim rozumieniu.

Ty natomiast walisz na oślep wersetami wyrwanymi z kontekstu i co chcesz nimi udowodnić?

Jeśli uważasz, że w ten sposób coś głosisz to się mylisz. Więcej sensu widzę w Strażnicy niż w Twoich postach.
Przecież Ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Porównujesz daty, liczysz dni ale sama nie wiesz po co i jak należy to sensownie zrobić.


Racja...
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#18 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-06, godz. 14:51

Dla mnie te wersety są jednoznaczne. Staram się jak najmniej pisać od siebie aby broń Boże przez pomyłkę nie zaciemnić światła. Jesień = wybawienie = Pascha

#19 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-06, godz. 15:04

Dla mnie te wersety są jednoznaczne. Staram się jak najmniej pisać od siebie aby broń Boże przez pomyłkę nie zaciemnić światła. Jesień = wybawienie = Pascha


Dla Ciebie są. Dla mnie (i edd'a) nie bardzo. Więc jaki sens ma takie głoszenie? Dla samej siebie?

Jesień=wybawienie=pascha


Rozumiem, że z tego wynika iż śmierć Jezusa nie nastąpiła wiosną?
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#20 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-06, godz. 15:22

jak należy to sensownie zrobić.

Padre, Jak? Nie chcę nikogo pouczać, ale chciałabym na to komuś zwrócić uwagę. Wszystkie historie opisane w Biblii dzieją się jesienią a tylko Pascha na wiosnę? Trochę dziwne. nie?

Użytkownik Anowi edytował ten post 2007-03-06, godz. 15:22





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych