Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pory roku a śmierć Jezusa w/g Biblii


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#41 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-03-08, godz. 13:21

Anowi a ty tak sama do tego doszłaś czy jest was więcej? Bo to mi pachnie jakąs miłą sektą? I do tego beszczebelną bo udowadniać Zydom ,że żle obchodzą pasche to trochę hm..... mało pokorne.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#42 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 13:55

Bo to mi pachnie jakąs miłą sektą?


W dodatku wszystkie te dyskusje są na tym forum offtopic, bo nie dotyczą doktryny ŚJ tylko doktryny wymyślonej przez Iwonę (albo jej sektę).
[db]

#43 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 14:04

Anowi a ty tak sama do tego doszłaś czy jest was więcej? Bo to mi pachnie jakąs miłą sektą? I do tego beszczebelną bo udowadniać Zydom ,że żle obchodzą pasche to trochę hm..... mało pokorne.

Za "mało pokorną" owieczką pobiegł Mojżesz i spotkał się z Bogiem.
A pamiętacie ten werset?
Mk 14:50-51 NS „I wszyscy pozostawili go, i uciekli.(51) Ale pewien młodzieniec zaczął podążać tuż za nim, mając zarzuconą na nagie ciało szatę z delikatnego lnu; i próbowano go schwytać,”
Najcieplej jest latem.

#44 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 14:37

Za "mało pokorną" owieczką pobiegł Mojżesz i spotkał się z Bogiem.
A pamiętacie ten werset?
Mk 14:50-51 NS „I wszyscy pozostawili go, i uciekli.(51) Ale pewien młodzieniec zaczął podążać tuż za nim, mając zarzuconą na nagie ciało szatę z delikatnego lnu; i próbowano go schwytać,”
Najcieplej jest latem.


"najcieplej jest latem" != "kiedy indziej jest zimno"

Siadaj. Niedostateczny.
[db]

#45 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 14:42

' date='2007-03-08 15:37' post='55169']
"najcieplej jest latem" != "kiedy indziej jest zimno"

Siadaj. Niedostateczny.

W Ameryce oznacza to "5"
http://izrael.badacz...fia_klimat.html
porównaj temp. nocne - 10*C w kwietniu

Użytkownik Anowi edytował ten post 2007-03-08, godz. 14:47


#46 Teofil

Teofil

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 14:52

Pragnąłbym również zauważyć, że w czasach Jezusa północna Afryka (obecnie pustynia) była spichlerzem Rzymu. I to nie tylko Egipt, gdzie możnaby to wyjaśnić wylewami Nilu, ale także tereny obecnej Libii, Algierii czy Tunezji. Wygląda więc na to, że klimat w obszarze śródziemnomorskim był bardziej przyjazny dla rolnictwa niż obecnie.

#47 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-08, godz. 14:58

Z natury jestem bardzo cierpliwy, ale zaraz zacznę przeklinać ...

W Ameryce oznacza to "5"
http://izrael.badacz...fia_klimat.html
porównaj temp. nocne - 10*C w kwietniu


W Ameryce (ściśle w USA) nie ma liczbowej oceny, tylko literowa. Natomiast "niedostateczny" zawsze i wszędzie oznacza to samo. Kompletny brak wiedzy, jak ulał pasuje do Ciebie Anowi.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#48 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 15:18

W Ameryce oznacza to "5"
http://izrael.badacz...fia_klimat.html
porównaj temp. nocne - 10*C w kwietniu


A w Niemczech w tym roku w styczniu było +17. I co z tego?

Na wykresie na stronie którą podałaś wyraźnie widać, że już w kwietniu średnia(!) temperatura potrafi sięgać 20 stopni, a w maju i październiku - 25. Żaden z tych miesięcy nie jest miesiącem letnim.

Bredzisz kobieto.

Pragnąłbym również zauważyć, że w czasach Jezusa północna Afryka (obecnie pustynia) była spichlerzem Rzymu. I to nie tylko Egipt, gdzie możnaby to wyjaśnić wylewami Nilu, ale także tereny obecnej Libii, Algierii czy Tunezji. Wygląda więc na to, że klimat w obszarze śródziemnomorskim był bardziej przyjazny dla rolnictwa niż obecnie.


Był, bo za to, że dzisiaj wiele z tych terenów jest pustynna odpowiada właśnie rabunkowa gospodarka Cesarstwa. Wytrzebiono lasy, wyjałowiono glebę zbyt intensywną uprawą i zmienił się mikroklimat.

Użytkownik [db] edytował ten post 2007-03-08, godz. 15:21

[db]

#49 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 18:00

Z natury jestem bardzo cierpliwy,... Kompletny brak wiedzy, jak ulał pasuje do Ciebie Anowi.

To ja dziękuję za "taką" wiedzę.
http://www.rumburak....y/pory_roku.php
Patrząc tylko na wewnętrzne koło zobaczysz w jakich porach zbierało się owoce a w jakich były żniwa.
Gdy Jezus oddał swoje życie była pora opisana przez Jeremiasza

Jr 8:13 NS „" 'Gdy będę zbierał, położę im kres' . brzmi wypowiedź Jehowy. 'Nie będzie winogron na winorośli i nie będzie fig na drzewie figowym, a listowie zwiędnie. To zaś, co im daję, przejdzie obok nich' ".”

Jezus pięć dni przed swoją śmiercią poszukiwał figi na drzewie, był głodny, nie znalazł jej, przeklął drzewo. "PROSTE jak drut" powiedział mój pierworodny syn.

#50 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 18:48

Jezus pięć dni przed swoją śmiercią poszukiwał figi na drzewie, był głodny, nie znalazł jej, przeklął drzewo. "PROSTE jak drut" powiedział mój pierworodny syn.

„Anowi” – Iwono…
Twój syn chyba jest dzieckiem…
Nie zdziwiło Cię, że Ten który:
Mt 12:20 Bw „Trzciny nadłamanej nie dołamie, a lnu tlejącego nie zagasi, dopóki nie doprowadzi do zwycięstwa sprawiedliwości.”- przeklął bezrozumne drzewo?
Nie widzisz tam ważnej symboliki?
Może jednak nie chodziło wyłącznie o głód Jezusa.
Poprzednio, jako doskonały człowiek, mając doskonały organizm ludzki, nie jadł nic 40 dni i…
I przeżył!
Czyżby zdenerwował się na drzewo?
Mam Go za wiele rozsądniejszego!
Może jednak To „drzewo” miało nam „coś” symbolizować?
- Przemyśl to…

#51 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 21:39

„Anowi”
przeklął bezrozumne drzewo?
Nie widzisz tam ważnej symboliki?
Może jednak nie chodziło wyłącznie o głód Jezusa.
Czyżby zdenerwował się na drzewo?
Mam Go za wiele rozsądniejszego!

Mt 7:17 NS „Podobnie każde drzewo dobre wydaje owoc wyborny, ale każde drzewo spróchniałe wydaje owoc bezwartościowy;”
tak czy siak, jeżeli szukał to miał nadzieję, że znajdzie. Nie znalazł. Co mieli na myśli uczniowie mówiąc "panie, to nie pora na figi". Kogo bronili? Postaw się w Jego sytuacji. Jestem w stanie go zrozumieć bo wiem jak cierpi człowiek głodny. Symbolika jest dopiero ukazana przy opowieści jak ogrodnik broni drzewka mówiąc, że obłoży je, okopie i jak za rok nie wyda owocu to wtedy je panie zetniesz. (Łk 13:6-9). Sytuacja opisana przez Marka wydarzyła się człowiekowi - Jezusowi. Uważam go za najmądrzejszego człowieka jaki żył na ziemi i dlatego Mu ufam, bo Bóg był z Nim.

Użytkownik Anowi edytował ten post 2007-03-08, godz. 23:46


#52 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-03-08, godz. 23:24

Więc sama do tego doszłaś???

To prośba do administratorów: namierzcie adres IP tej pani, bo zdaje sie ,że bedzie potrzebna interewncja władz.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#53 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 23:49

Więc sama do tego doszłaś???

To prośba do administratorów: namierzcie adres IP tej pani, bo zdaje sie ,że bedzie potrzebna interewncja władz.

Iwona [...] podawanie szczegółowych danych osobowych jest niekonieczne, więc je usuwam | moderator

#54 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-08, godz. 23:56

Anowi, nie wygłupiaj się. Artur tutaj prawie każdemu już zakładał sprawy - to tylko takie jego żarty, wygłupy. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#55 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-07, godz. 08:00

Aby dojść do początku zacznijmy od końca. Rzucam wyzwanie. Przeczytajcie uważnie Mk 11:12-14 i odpowiedzcie na pytanie - jaka to była pora roku? Tylko niech wasza odpowiedź nie zrobi z Chrystusa idioty.

"nie była to bowiem pora na figi" (Mk 11,13 BW) czyli jak kontekst wskazuje na kilka dni przed swoją śmiercią może marzec, a może kwiecień. A co to ma wspólnego z datą narodzin Anowi?
Czesiek

#56 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-07, godz. 20:36

"nie była to bowiem pora na figi" (Mk 11,13 BW) czyli jak kontekst wskazuje na kilka dni przed swoją śmiercią może marzec, a może kwiecień. A co to ma wspólnego z datą narodzin Anowi?

napisałam zacznijmy od końca. Jeżeli nie znamy daty śmierci jak możemy poznać datę narodzin? Jezus głosił Słowo Boże 3,5 roku, 42 m-ce. Jeżeli został zabity na wiosnę to chrzest przyjął jesienią. Jesienią miał około 30 lat co wskazywałoby na to, że urodził się późną jesienią lub na początku zimy, a wiemy, że po narodzinach był zawinięty w pieluszki, był położony do żłobu, który był pusty, a nie wypełniony karmą dla zwierząt, ponieważ znajdowały się one pod gołym niebem tak jak i pasterze.

Znając ewangelię proszę o odpowiedź jaka to była pora roku gdy Jezus przeklina drzewo bez owoców?

#57 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-08, godz. 06:52

napisałam zacznijmy od końca. Jeżeli nie znamy daty śmierci jak możemy poznać datę narodzin? Jezus głosił Słowo Boże 3,5 roku, 42 m-ce. Jeżeli został zabity na wiosnę to chrzest przyjął jesienią. Jesienią miał około 30 lat co wskazywałoby na to, że urodził się późną jesienią lub na początku zimy, a wiemy, że po narodzinach był zawinięty w pieluszki, był położony do żłobu, który był pusty, a nie wypełniony karmą dla zwierząt, ponieważ znajdowały się one pod gołym niebem tak jak i pasterze.

Znając ewangelię proszę o odpowiedź jaka to była pora roku gdy Jezus przeklina drzewo bez owoców?


3,5 roku? - to ludzka wyliczanka zależna od tego jak zinterpretuje się o jakie święto chodzi w Ewangeli Jana.
około 30 lat? czyli od 28 do 33 lat? ot takie ludzkie zaokrąglenie.

Więc na podstawie czego chcesz obliczyc od końca datę śmierci i narodzin Pana Jezusa?
Czesiek

#58 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-08, godz. 09:12

3,5 roku? - to ludzka wyliczanka

3,5 roku to 42 miesiące to 1260 dni (cyfry wzięte z Objawienia)
1260 : 42 = 30
to znaczy, że opisywany kalendarz ma po 30 dni w każdym miesiącu
ale jeżeli rok księżycowy ma 13 m-cy to:
42 : 13 = 3 lata i 3 m-ce

Wiemy, że Jezus po śmierci 14 Nisan zmartwychwstał 17 Nisan i przez 40 dni ukazywał się uczniom zanim wstąpił do Ojca.
14 + 3 + 40 = 57 dni - 30 dni Nisanu = 27 dzień II m-ca księżycowego Ziw. wniebowstąpienie
jeżeli od tego dnia cofniemy się 1260 dni odnajdziemy dzień chrztu 27 Adar (XII m-c księżycowy)

--1---2---3---4---5---6---7---8---9---10---11---12---13 miesiące księżycowe
--------------------------------------------------------3----30
-------------------13x30=390------------------------------
-------------------13x30=390------------------------------
-------------------13x30=390------------------------------
30--27-------------------------------------------------------

gdy stanął do chrztu miał około 30 lat czyli na pewno miał ukończone 29 i pół roku.

Użytkownik Anowi edytował ten post 2007-04-08, godz. 09:57


#59 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-09, godz. 17:06

3,5 roku to 42 miesiące to 1260 dni (cyfry wzięte z Objawienia)
1260 : 42 = 30
to znaczy, że opisywany kalendarz ma po 30 dni w każdym miesiącu
ale jeżeli rok księżycowy ma 13 m-cy to:
42 : 13 = 3 lata i 3 m-ce

Wiemy, że Jezus po śmierci 14 Nisan zmartwychwstał 17 Nisan i przez 40 dni ukazywał się uczniom zanim wstąpił do Ojca.
14 + 3 + 40 = 57 dni - 30 dni Nisanu = 27 dzień II m-ca księżycowego Ziw. wniebowstąpienie
jeżeli od tego dnia cofniemy się 1260 dni odnajdziemy dzień chrztu 27 Adar (XII m-c księżycowy)

--1---2---3---4---5---6---7---8---9---10---11---12---13 miesiące księżycowe
--------------------------------------------------------3----30
-------------------13x30=390------------------------------
-------------------13x30=390------------------------------
-------------------13x30=390------------------------------
30--27-------------------------------------------------------

gdy stanął do chrztu miał około 30 lat czyli na pewno miał ukończone 29 i pół roku.

Piękne wyliczanki i pięknie nadal nic nie dają. Licz dalej, tylko uważaj abyś się nie przeliczyła i tak licząc nie przegapiła tego co najważniejsze. A to znajdziesz, jak zauważysz ile miejsca wyliczankom poswięcili apostołowie i jak bardzo przywiązywali do wyliczanek i dat wagę.
Czesiek

#60 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-09, godz. 18:01

Piękne wyliczanki i pięknie nadal nic nie dają. Licz dalej, tylko uważaj abyś się nie przeliczyła i tak licząc nie przegapiła tego co najważniejsze. A to znajdziesz, jak zauważysz ile miejsca wyliczankom poswięcili apostołowie i jak bardzo przywiązywali do wyliczanek i dat wagę.

Biblia jest dla ludzi myślących a nie powtarzających cudze myśli.

Daniel potrafił obliczyć kiedy skończy się niewola babilońska.

Wiemy, że po narodzinach Jezus był zawinięty w pieluszki, był położony do żłobu, który był pusty, a nie wypełniony karmą dla zwierząt, ponieważ znajdowały się one (zwierzęta) pod gołym niebem tak jak i pasterze.

To nie daje do myślenia, że z tą tradycją jest coś nie tak?
Nie muszę nic nikomu udowadniać, analizując Słowo i proroctwa wiem, że urodził się 12.11.07 r pne - bo to był pierwszy dzień siódmego miesiąca (Tiszri), i poniósł męczeńską śmierć 23.08.29 roku bo tego dnia był 14 Nisan.
Ale tak jak piszesz nie to jest w tej chwili najważniejsze. Poznałam jedną z tajemnic Słowa i dziś wiem kiedy jest Boży siódmy dzień. Wasze trzymanie się tradycji też pomogło mi to odkryć. Ale Wasz "zegar" zatrzymał się w miejscu, a mój nadal chodzi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych