Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aniele boży, Stróżu mój ...


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-06, godz. 14:43

Aniele boży Stróżu mój
Ty zawsze przy mnie stój
rano we dnie, w nocy - bądź mi zawsze ku pomocy
strzeż duszy, ciała mego ...


Chyba każdy z nas, zna słowa tej katolickiej modlitwy ! Jak myślicie, czy SJ tez mogliby się pod nią podpisać ? Czy uważają aniołów, za osobistych stróży ? Czy przypisują im moc ochrony przed złem ! Wiadomo na pewno nie modlą się do nich !

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-03-06, godz. 18:05

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#2 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-03-06, godz. 15:10

Chyba każdy z nas, zna słowa tej katolickiej modlitwy ! Jak myślicie, czy SJ tez mogliby się pod nią podpisać ? Czy uważają aniołów, za osobistych stróży ? Czy przypisują im moc ochrony przed złem ! Wiadomo na pewno nie modlą się do nich !


Ja slyszalem wielokrotnie jak mowiono ze anioly ida razem z SJ do slyzby tudziez gloszenia i prowadza ich w niej do szczerych owieczek albo chronia od zlych wilkow.

Użytkownik edd edytował ten post 2007-03-06, godz. 15:11

Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#3 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-06, godz. 15:14

Anioły u świadków przede wszystkim zapisują jaki kto ma stan serca ze słuchających ludzi. Ale to co napisałeś powyżej, to o tym też od czasu do czasu się mówi.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#4 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-03-06, godz. 15:20

Czy aniołowie chronią również nas, żyjących obecnie? Jeżeli oddajemy cześć Jehowie zgodnie z Jego Słowem, możemy być przekonani, że Jego potężni, niewidzialni aniołowie zapewniają nam ochronę.

Zatem aniołowie zapewniają ochronę, ale:

Należy jednak pamiętać, że aniołowie służą przede wszystkim Bogu, a nie ludziom (Psalm 103:20, 21). Reagują na Jego polecenia, nie zaś na wezwania czy prośby człowieka. A zatem o pomoc powinniśmy się zwracać nie do nich, lecz do Jehowy (Mateusza 26:53). Ponieważ nie możemy zobaczyć aniołów, więc nie potrafimy ustalić, w jakim stopniu Bóg posługuje się nimi, by dopomagać ludziom w różnych sprawach.


Wniosek: świadkowie Jehowy nie mogą podpisać się pod tego rodzaju modlitwą, ani też nie powinni oczekiwać pomocy od aniołów. Możliwe jednak, że taką pomoc i anielską ochronę otrzymają - ale będzie to wtedy efekt płynący z inicjatywy Boga Jehowy, który może się nimi posłużyć:

Jakże wdzięczni możemy być za wiernych aniołów, którzy zawsze wykonują polecenia Boże! Jehowa posługuje się nimi, by wspierać i chronić swych lojalnych ziemskich sług.


Ja slyszalem wielokrotnie jak mowiono ze anioly ida razem z SJ do slyzby tudziez gloszenia i prowadza ich w niej do szczerych owieczek albo chronia od zlych wilkow.

Świadkowie Jehowy uczą, że pomoc w służbie i nadzór nad dziełem głoszenia jest obecnie głównym zadaniem aniołów:

Każdego roku Świadkowie Jehowy poświęcają na głoszenie o Królestwie Bożym ponad miliard godzin. Ale czy wiedziałeś, że w tę działalność są też zaangażowani aniołowie? Apostoł Jan tak opisał pewną wizję: „Ujrzałem innego anioła, który (...) miał wiecznotrwałą dobrą nowinę do oznajmienia jako radosną wieść dla mieszkających na ziemi i dla każdego narodu, i plemienia, i języka, i ludu” (Objawienie 14:6, 7). Fragment ten uwypukla najważniejsze zadanie wykonywane teraz przez aniołów na rzecz ludzi.

Głosząc od drzwi do drzwi, Świadkowie Jehowy zauważają wyraźne dowody kierownictwa aniołów.

(cytaty z oficjalnej strony TS, Strażnica z 15 stycznia 2006 roku)
--

Mam pytanie: czy TS miało kiedyś inne poglądy na działalność i aktywność aniołów?
.jb

#5 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-06, godz. 18:03

W Strażnicy Nr 6 z 15 marca 2007r. w artykule „Jaki wpływ na ludzi mają aniołowie?”
akapit 14

„ … Szatan wszelkimi metodami usiłuje powstrzymać działalność Świadków Jehowy. Ale jako organizacja skutecznie odpieramy ataki i dalej trwamy w służbie. Dzieje się tak po części dlatego, że chronią nas aniołowie. (Psalm 34:7, Daniela 3:28; 6:22). "
15. „Świadkowie Jehowy biorą sobie do serca nakaz Jezusa i po całej ziemi głoszą dobrą nowinę o Królestwie oraz czynią uczniów z ludzi, którzy chcą poznać prawdy biblijne. Jednocześnie pamiętając, że nie byliby w stanie wywiązywać się z tego obowiązku bez pomocy aniołów….”


Następnie zacytowano Księgę Objawienia 14:6,7

i w akapicie 16 czytamy:

„Wypowiedź ta bez wątpienia dowodzi, że ogólnoziemska działalność kaznodziejska Świadków Jehowy jest wspierana i nadzorowana przez aniołów….To wyjaśnia, dlaczego tak często – zbyt często, by przypisywać to przypadkowi – Świadkowie Jehowy docierają do osób, które akurat przeżywają ciężkie chwile i potrzebują duchowego pokrzepienia.”.


i tyle!
Czyli „jehowicki” anioł to nic innego, jak niewidzialny kolporter gazetek WTS-owskich!

a przecież Biblia całkiem inaczej pokazuje rolę aniołów i ich wpływ na życie ludzi! To oni przychodzą w chwilach cierpienia i podnoszą na duchu !

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-03-06, godz. 18:04

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#6 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-03-06, godz. 18:04

Ja slyszalem wielokrotnie jak mowiono ze anioly ida razem z SJ do slyzby tudziez gloszenia i prowadza ich w niej do szczerych owieczek albo chronia od zlych wilkow.


A jak wyglądają te anioły? Bo przynajmniej wiem, jak wyglądają Świadkowie Jehowy kiedy głoszą. Można ich zobaczyć w książce "Wspaniały finał..." na stronie 145 :lol: :lol: :lol:

#7 Kot

Kot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 122 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 13:06

"Ponieważ nie możemy zobaczyć aniołów, więc nie potrafimy ustalić, w jakim stopniu Bóg posługuje się nimi, by dopomagać ludziom w różnych sprawach."

Jest to cytat z jedne z wypowiedzi. wynaczcie ale to jej mój pierwszy post i jeszcze nie umiem dobrze się posługiwać formu.

W każdym razie jedną z wielu rzeczy, na które zwróciłam uwagę w kontaktach ze SJ jest to, że często ośmielają się stanowić o tym jakimi czynnościami może bądź zajmuje się Bóg a jakimi nie. Jak mógłby wyglądać a jak nie. Nie wiem gdzie ale gdzieś natknęłam się na porównanie Boga do Osoby zarządzającej światem siedzącej przy blacie z koputerami. Moim zdaniem jest to ograniczanie Nieograniczonego do ludzkiego poziomu pojmowania rzeczy oraz możliwości zrozumienia świata.


Myślę, że jeśli chodzi o Aniołów nie naszym (ludzkim) zadaniem jest USTALANIE (!?!) STOPNIA (!?!) POSŁUGIWANIA (!?!) sie Nimi przez Boga. Człowiek, który czasem nie może się dogadać z własną rodziną nie powinien decydować o tym jak inni powinni rozumieć Boga.

To tyle, tak na początek :D

A przy okazji witam wszystkich :P

#8 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 16:02

Chyba każdy z nas, zna słowa tej katolickiej modlitwy ! Jak myślicie, czy SJ tez mogliby się pod nią podpisać ? Czy uważają aniołów, za osobistych stróży ? Czy przypisują im moc ochrony przed złem ! Wiadomo na pewno nie modlą się do nich !



Modlitwę znamy chyba wszyscy a katolicy z pewnością.
ŚJ nie modlą się do Aniołów a do Jehowy więc nad nimi czuwa Bóg. Aniołwie otaczają nas wszędzie i strzegą jak w modlitwie.... ale czy wszystkich ludzi??


Przy okazji; serdecznie witam Kot :)

Pozdrowionka.

#9 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-03-07, godz. 16:55

...ŚJ nie modlą się do Aniołów a do Jehowy...

Zgadza się. Modlitwy są kierowane tylko do Stwórcy.

...więc nad nimi czuwa Bóg...

Tak, ale może to robić pośrednio przykładowo przez aniołów, no i nie tylko przez nich.
(przykład opieki przez kogoś innego: rodzice czuwają nad dziećmi)

Pomijam już fakt, że niektóre okazy sam osobiście dopilnowuje...ale to już całkiem inna bajka.
Pozdrawiam

Ps 34:8 Bw „Anioł Pański zakłada obóz Wokół tych, którzy się go boją, i ratuje ich.”
Ps 91:11 Bw „Albowiem aniołom swoim polecił, Aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich.”

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-03-07, godz. 17:15


#10 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-03-08, godz. 07:18

Czy śJ wierzą, że nad każdym z ich zborów czuwa Anioł??? Pytanie jak najbardziej Biblijne ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#11 urszula

urszula

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2007-03-08, godz. 12:48

Ps 34:8 Bw „Anioł Pański zakłada obóz Wokół tych, którzy się go boją, i ratuje ich.”
Ps 91:11 Bw „Albowiem aniołom swoim polecił, Aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich.”



Wierzę, że ludzi bogobojnych chronią aniołowie- na co wskazuja przytoczone wersety-na polecenie Boga.
Nie spekulowałabym jednak jak ta ochrona wygląda.

Pozdrawiam Kot :)

#12 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 13:35

Chyba każdy z nas, zna słowa tej katolickiej modlitwy ! Jak myślicie, czy SJ tez mogliby się pod nią podpisać ? Czy uważają aniołów, za osobistych stróży ? Czy przypisują im moc ochrony przed złem ! Wiadomo na pewno nie modlą się do nich !

Widzę, że nie miałeś okazji poczytać Bibli, która jednoznacznie mówi, że jedynym pośrednikiem między człowiekiem i Bogiem jest Jezus. Niestety ludziom słabej wiary wspieranych przez diabła władcy tego świata to stwierdzenie nie wystarcza, muszą oni mieć jeszcze innych pośredników takich jak najprzeróżniejszych świętych, aniołów, Marię itp.

#13 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-03-09, godz. 14:04

Widzę, że nie miałeś okazji poczytać Bibli, która jednoznacznie mówi, że jedynym pośrednikiem między człowiekiem i Bogiem jest Jezus. Niestety ludziom słabej wiary wspieranych przez diabła władcy tego świata to stwierdzenie nie wystarcza, muszą oni mieć jeszcze innych pośredników takich jak najprzeróżniejszych świętych, aniołów, Marię itp.

No i mamy w pełni wyjasniającą odpowiedź :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#14 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-03-09, godz. 14:16

Widzę, że nie miałeś okazji poczytać Bibli, która jednoznacznie mówi, że jedynym pośrednikiem między człowiekiem i Bogiem jest Jezus. Niestety ludziom słabej wiary wspieranych przez diabła władcy tego świata to stwierdzenie nie wystarcza, muszą oni mieć jeszcze innych pośredników takich jak najprzeróżniejszych świętych, aniołów, Marię itp.





Niestety wg doktryny ŚJ (a to oczywiście doktryna prawdziwa, biblijna) pośrednikiem dla 99% ŚJ nie jest Jezus. Dlatego ŚJ ,,wspieranych przez diabła władcy tego świata to stwierdzenie nie wystarcza, muszą oni mieć jeszcze innych pośredników takich jak'' (1) zbór, organizacja, CK, Strażnice, PS!, Kongresy, wycieczki od domu do domu itd,itp

(1) Cytat z przedmówcy, niejakiego stanislawcz.

#15 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 23:42

(1) Cytat z przedmówcy, niejakiego stanislawcz.
[/quote]


ISZBIN ale za to jaki konkretny!!! :D :) :D
Pozdrawiam

#16 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-03-10, godz. 08:50

"Aniele boży, Stróżu mój ..."


Mat. 18:10 „Baczcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, bo powiadam wam, że aniołowie ich w niebie ustawicznie patrzą na oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.”
Hebr. 1:7-8 „O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, a sługi swoje płomieniami ognia;(8) lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.”
Hebr. 1:14 „Czy nie są oni wszyscy służebnymi duchami, posyłanymi do pełnienia służby gwoli tych, którzy mają dostąpić zbawienia?”
(Bw)

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-03-10, godz. 08:52


#17 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-03-10, godz. 11:57

Niestety wg doktryny ŚJ (a to oczywiście doktryna prawdziwa, biblijna) pośrednikiem dla 99% ŚJ nie jest Jezus. Dlatego ŚJ ,,wspieranych przez diabła władcy tego świata to stwierdzenie nie wystarcza, muszą oni mieć jeszcze innych pośredników takich jak'' (1) zbór, organizacja, CK, Strażnice, PS!, Kongresy, wycieczki od domu do domu itd,itp

(1) Cytat z przedmówcy, niejakiego stanislawcz.

Iszbin sili się na kpiny, które nie bardzo mu wychodzą, udowadniające jednocześnie, że zabiera głos nie znając NT. To, że ŚJ nie w 99% ale w 100% uznają,że Jezus jest jedynym pośrednikiem między człowiekiem a Bogiem nie jest żadną doktryną ŚJ ale konkretnymi naukami zawartymi w NT, np Dz.Ap.4:12"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni", J14:6 i inne. Natomiast nigdzie w Biblii nie spotkałem się z nauczaniem, że do Boga mamy zwracać się za pośrednictwem aniołów, czy innych stwporzeń tak ziemskich jak i niebieskich. W dalszym ciągu swojego komentarza mylisz organizacje ziemskie /zbór, organizacja,CK,Strażnica itd/ z Jezusem. Katolicy mają swój kościół, księży,biskupów,arcybiskupów,kardynałów, episkopaty i papieża.Mają też swoje wydawnictwa, książki, broszury, strony internetowe itp, ale czy należy rozumieć, że po przez to wszystko modlą się do Boga?Coś Ci się tu nie poukładało.

#18 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-10, godz. 12:19

Iszbin sili się na kpiny, które nie bardzo mu wychodzą, udowadniające jednocześnie, że zabiera głos nie znając NT. To, że ŚJ nie w 99% ale w 100% uznają,że Jezus jest jedynym pośrednikiem między człowiekiem a Bogiem nie jest żadną doktryną ŚJ ale konkretnymi naukami zawartymi w NT, np Dz.Ap.4:12"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni", J14:6 i inne.

O świadkach Jehowy, a dokładnie o drugich owcach można powiedzieć, że czczą Jezusa Chrystusa tylko na "piśmie", ale swoimi uczynkami tego nie potwierdzają. Zapraszam do przyjrzenia się tej kwestii:
Konsekwencje...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#19 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-03-10, godz. 12:46

Iszbin sili się na kpiny, które nie bardzo mu wychodzą, udowadniające jednocześnie, że zabiera głos nie znając NT. To, że ŚJ nie w 99% ale w 100% uznają,że Jezus jest jedynym pośrednikiem między człowiekiem a Bogiem nie jest żadną doktryną ŚJ ale konkretnymi naukami zawartymi w NT, np Dz.Ap.4:12"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni", J14:6 i inne. Natomiast nigdzie w Biblii nie spotkałem się z nauczaniem, że do Boga mamy zwracać się za pośrednictwem aniołów, czy innych stwporzeń tak ziemskich jak i niebieskich. W dalszym ciągu swojego komentarza mylisz organizacje ziemskie /zbór, organizacja,CK,Strażnica itd/ z Jezusem. Katolicy mają swój kościół, księży,biskupów,arcybiskupów,kardynałów, episkopaty i papieża.Mają też swoje wydawnictwa, książki, broszury, strony internetowe itp, ale czy należy rozumieć, że po przez to wszystko modlą się do Boga?Coś Ci się tu nie poukładało.

Stanislawcz
To pięknie brzmi, tylko nie jest prawdą. Ile razy można przeczytać, że "drugie owce" przeżyją Armagedon tylko dlatego, że są w "organizacji". A czy dla "drugich owiec" pośrednikiem nie jest CK za pomocą którego otrzymują pokarm na czas słuszny i nikt z nich nie może inaczej zrozumieć Biblii jak tylko za pośrednictwem tego, co pisze WTS w swoich publikacjach. Nawet niedawno jeden śJ tłumaczył mi, że on jest tylko "drugą owcą" i nie jest w stanie udzielić mi wyjaśnień na moje pytania, bo od tego jest "niewolnik".
Czesiek

#20 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-03-10, godz. 15:08

Iszbin sili się na kpiny, które nie bardzo mu wychodzą, udowadniające jednocześnie, że zabiera głos nie znając NT.





1. Nie kpiną, ale cytując Twoje wlasne słowa, co głupio sie zrobiło głoscielowi, który używa ,,czytej mowy''?

2. Nie ma nic moja znajomośc NT do nauk ŚJ, którzy mają w d... zarówno NT jak i ST, a wierzą w to co im Święty Brooklyn każe.

3. Zapraszam zatem do wspólnego przestudiowania Świętych Słów Brooklynu. Strażnica 1980r, numerek 2, stronka 24.

Dzisiejsze pytanie do studium brzmi: Czy w ścisle biblijnym znaczeniu Jezus Chrystus jest ,,pośrednikiem'' dla szeregowych ŚJ (czyli dla 99%)?

4. I co, zatkało kaako?



Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych