Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aniele boży, Stróżu mój ...


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#21 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-03-10, godz. 15:24

O świadkach Jehowy, a dokładnie o drugich owcach można powiedzieć, że czczą Jezusa Chrystusa tylko na "piśmie", ale swoimi uczynkami tego nie potwierdzają. Zapraszam do przyjrzenia się tej kwestii:
Konsekwencje...

To proszę Cię, opisz mi te uczynki katolików, które wyrażają cześć i nioezłomną wiarę w Jezusa.

#22 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-03-10, godz. 15:29

Proszę bardzo:

Karmią głodnych, poją spragnionych, wspomagają biednych, odwiedzają chorych i tych co więzieniu, przyodziewają nagich.

Jednmy słowem wszystko to czego SJ najczęściej nie robią.

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2007-03-10, godz. 15:30

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#23 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-10, godz. 15:31

To proszę Cię, opisz mi te uczynki katolików, które wyrażają cześć i nioezłomną wiarę w Jezusa.

A niby dlaczego miałbym opisywać katolików?? :blink:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#24 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-03-10, godz. 15:35

Stanislawcz
To pięknie brzmi, tylko nie jest prawdą. Ile razy można przeczytać, że "drugie owce" przeżyją Armagedon tylko dlatego, że są w "organizacji". A czy dla "drugich owiec" pośrednikiem nie jest CK za pomocą którego otrzymują pokarm na czas słuszny i nikt z nich nie może inaczej zrozumieć Biblii jak tylko za pośrednictwem tego, co pisze WTS w swoich publikacjach. Nawet niedawno jeden śJ tłumaczył mi, że on jest tylko "drugą owcą" i nie jest w stanie udzielić mi wyjaśnień na moje pytania, bo od tego jest "niewolnik".

Nie zmienia to jednak, ani na jotę faktu, że ŚJ wyznają , iż jedynym pośrednikiem między człowiekiem a Bogiem jest Jezus, i nic tu do rzeczy nie ma, fakt,że naukę biblijną przekazuje członkom organizacja religijna do której należą. Czy krytykujesz również w podobny sposób kierownictwo KK, które w dodatku w swoim nauczaniu wbrew nauce NT zaleca modlenie się do innych osób?

#25 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-03-10, godz. 15:38

Nowa logika: Stanowcze stiwierdzenie iż Jezus nie jest pośrednikiem jest stanowczym stwierdzeniem iż Jezus jest pośrednikiem. Interesujące.

I nie modlenie sie do, tylko proszenie ich o modlitwę....to jest róznica.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#26 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-03-10, godz. 15:44

Nie zmienia to jednak, ani na jotę faktu, że ŚJ wyznają , iż jedynym pośrednikiem między człowiekiem a Bogiem jest Jezus, i nic tu do rzeczy nie ma, fakt,że naukę biblijną przekazuje członkom organizacja religijna do której należą. Czy krytykujesz również w podobny sposób kierownictwo KK, które w dodatku w swoim nauczaniu wbrew nauce NT zaleca modlenie się do innych osób?





Co, nie zrozumiałes nauki?

Nie między człowiekiem, a między 144 000 a Bogiem. Wszelkie reklamacje: Brooklyn, USA. A jak się nie podoba to wont ze zboru odstępco!

#27 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-03-10, godz. 17:38

Nie zmienia to jednak, ani na jotę faktu, że ŚJ wyznają , iż jedynym pośrednikiem między człowiekiem a Bogiem jest Jezus, i nic tu do rzeczy nie ma, fakt,że naukę biblijną przekazuje członkom organizacja religijna do której należą. Czy krytykujesz również w podobny sposób kierownictwo KK, które w dodatku w swoim nauczaniu wbrew nauce NT zaleca modlenie się do innych osób?

A to ciekawe, może cytacik odwołujący światło zacytowane przez Iszbina z literatury WTS-u? Bo jak nie ma, to nadal obowiązuje nauka, że Jezus jest pośrednikiem tylko dla pomazańców, a jeśli nim nie jesteś, to twoim nie jest. I w tym wypadku kto jest twoim pośrednikiem?

A poza tym nie muszę krytykowac biskupów KK, wystarczy, że robią to sami katolicy.
Czesiek

#28 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-02, godz. 00:49

Anioły u świadków przede wszystkim zapisują jaki kto ma stan serca ze słuchających ludzi.

Ostatnio w sieci krąży związana z tym historia, którą miał podobno opowiedzieć jeden z członków Ciała Kierowniczego świadków Jehowy. Poniżej skrótowa relacja.

Podczas porannej modlitwy rodziny Betel, brat Lett z Ciała Kierowniczego, uczynił kilka uwag dotyczących pracy głosicielskiej oraz dawania świadectwa innym.

Brat ten stwierdził, że nie należy się zniechęcać, nawet jeżeli 80% odwiedzin zakończy się niepowodzeniem z powodu nieobecności domowników, a pozostałe 20% będzie równie nieudanych z powodu braku zainteresowania. Nawet wtedy wciąż będzie wiele powodów do radości. Jednym z tych powodów jest pomoc aniołom w określaniu stanu ludzkich serc. W tym miejscu brat zobrazował typowy dzień w służbie polowej:

W pierwszym odwiedzanym domu kobieta zerknęła przez okno, zobaczyła głosicieli, ale nie odpowiedziała na pukanie. Głosiciele odznaczyli to jako nieobecność domownika, ale aniołowie odnotowali coś innego, ponieważ widzieli stan serca tej kobiety.

Przy drugich drzwiach nikogo nie zastano, ponieważ mieszkające tam małżeństwo było w tym czasie w pracy. Pozostawiono traktat. Po powrocie do domu para zauważyła traktat i wywiązała się rozmowa: „Ci świadkowie byli dzisiaj u nas. Są rzeczywiście wytrwali.” Obserwujący sytuację aniołowie odnotowali to.

Przy trzecich drzwiach również nikt nie odpowiedział. To dlatego, że kobieta z pierwszego domu zadzwoniła do przyjaciółki i ostrzegła ją przed wizytą głosicieli. Powiedziała: „O rety, ci świadkowie rzeczywiście są zawzięci. Oni po prostu się nie poddają.” Głosiciele także i to odznaczyli jako „nieobecny w domu”, ale aniołowie odnotowali coś innego.

W czwartym domu nikogo nie było. Niemniej jednak kobieta po drugiej stronie ulicy zauważyła głosicieli. Świadkowie byli u niej w ubiegłym tygodniu, ale ich nie słuchała. Teraz powiedziała do siebie: „Ci świadkowie są faktycznie natrętni, ale bardzo dobrze ubrani. Nawet ich dzieci są dobrze wychowane. Może kiedy przyjdą do mnie następnym razem, to powinnam ich posłuchać.” Aniołowie to wszystko odnotowali.

Przy piątych drzwiach znowu brak odpowiedzi. Ale obok przejeżdżała śmieciarka. Między pracownikami wywiązała się rozmowa: „Ci świadkowie Jehowy znowu tutaj idą. Czy to ci, którzy nie akceptują transfuzji krwi? Popatrz, jak ładnie są ubrani i jak dobrze zachowują się ich dzieci. Chciałbym, żeby moje dzieci też były takie.” Aniołowie kolejny raz odnotowali swoje obserwacje.

Mamy więc pięć domów i pięć notatek o nieobecności domowników. Ale jak wiele różnych reakcji i stanów serca spostrzegli aniołowie. Wyobraźcie sobie, jak wiele podobnych scenariuszy każdego dnia może rozgrywać się na świecie i jak istotne jest, abyśmy byli w służbie, by pomóc naszym anielskim braciom w rozpatrywaniu odpowiedzi, które otrzymujemy przy drzwiach.

Tak mniej więcej przedstawił ten temat brat Lett.
.jb

#29 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-07-02, godz. 05:17

Anioły u świadków przede wszystkim zapisują jaki kto ma stan serca ze słuchających ludzi. Ale to co napisałeś powyżej, to o tym też od czasu do czasu się mówi.

A może zapisują też faktyczny stan godzinek kto ile poświęcił na 'głoszenie'? ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#30 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-02, godz. 07:11

Ciekawe skąd brat Lett wie o czym dyskutują aniołowie? :lol: Przedstawił to z taką pewnością siebie, jakby sam był jednym z nich. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#31 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-07-02, godz. 07:43

:rolleyes:
Swietne :rolleyes: Pewnie brat z CK zapomniał o słowach samego Pana Jezusa z Mateusza 24 : 31 :

31 Pośle On swoich aniołów z trąbą o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego.
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#32 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-07-02, godz. 09:14

"Jednym z tych powodów jest pomoc aniołom w określaniu stanu ludzkich serc."

„Bo któż z ludzi wie, co jest w człowieku, tylko duch człowieczy, który w nim jest? Także też i tego, co jest w Bogu, nikt nie wie, tylko Duch Boży.” 1 do Koryntian 2:11
Dołączona grafika

#33 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-07-04, godz. 18:52

Ciekawe skąd brat Lett wie o czym dyskutują aniołowie? :lol: Przedstawił to z taką pewnością siebie, jakby sam był jednym z nich. ;)


To samo sobie pomyślałam. Jakby co najmniej czytał te anielskie notatki :)

#34 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-07-07, godz. 08:13

To samo sobie pomyślałam. Jakby co najmniej czytał te anielskie notatki :)

A moze on jest takim anielskim SBekiem...? :ph34r:
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#35 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-07-07, godz. 17:18

A moze on jest takim anielskim SBekiem...? :ph34r:


Raczej fantasta, który nie dość, że własne fantasmagorie bierze za pewnik, to jeszcze karmi nimi innych ;) Ech, to się nazywa "pokarm na czas słuszny" ;)

#36 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-07-07, godz. 18:24

Raczej fantasta, który nie dość, że własne fantasmagorie bierze za pewnik, to jeszcze karmi nimi innych ;) Ech, to się nazywa "pokarm na czas słuszny" ;)

Raczej prowadzenie owieczek na rzeź. Zwykłe zwodzenie ludzi bzdurami, aby więcej i więcej kolportowali WTS-owskie publikacje.
Czesiek

#37 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-07-07, godz. 18:56

Raczej prowadzenie owieczek na rzeź.


Nie wiem, czy na rzeź, ale na manowce na pewno ;)

#38 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-02-03, godz. 01:49

O pomocy aniołów przypomina także "Strażnica" z 15 marca 2009:

Do kierowania niepowtarzalnym dziełem głoszenia Jehowa posługuje się aniołami (Obj. 14:6). Biblia wyjawia, że są ich "miriady miriadów i tysiące tysięcy" (Obj. 5:11). Pod przewodnictwem Jezusa aniołowie wspierają ziemskich sług Bożych. Czy pamiętasz o tym, ilekroć głosisz?

"Rozmyślanie o tym, że aniołowie są z nami podczas świadczenia, jest dla mnie źródłem zachęty" – opowiada Anna, a następnie dodaje: "Doceniam pomoc, jakiej nam udzielają pod nadzorem Jezusa i Jehowy". Współpraca z wiernymi aniołami to doprawdy wielki przywilej!


.jb

#39 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-02-03, godz. 06:56

O pomocy aniołów przypomina także "Strażnica" z 15 marca 2009:


<_< Wg nauki WTSu,aniołami[tyle,że upadłymi]sa takze demony .To pewnie im "zawdzięczam" to że przed laty poznałam "prawde',która niezle namieszała w moim zyciu.Moge tym aniołom ślicznie podziękować. :angry:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#40 metalquadrat

metalquadrat

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:małopolska

Napisano 2009-03-14, godz. 00:05

czyli tak: jeden anioł(upadły) pokazał jak wspaniała jest "służba Jehowie" w Organizacji, a drugi anioł(ten dobry) pokazał jak wyjść z tego bagna i popatrzeć na wszystko to co w niej przez pryzmat zdrowego rozsądku...

Użytkownik metalquadrat edytował ten post 2009-03-14, godz. 00:06





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych