Skocz do zawartości


Zdjęcie

sprawiedliwy z wiary żyć będzie


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#1 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-03-08, godz. 14:49

Świadkowie podkreślają że nie ma wśród nich takich którzy utrzymują się z głoszenia
co bywalcy Forum na ten temat ? proszę o wypowiedzi B)

#2 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 14:51

Świadkowie podkreślają że nie ma wśród nich takich którzy utrzymują się z głoszenia
co bywalcy Forum na ten temat ? proszę o wypowiedzi B)

Cokolwiek od nich dostałam dostałam za darmo. Mam olbrzymi dług wdzięczności do spłacenia.

#3 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-03-08, godz. 15:37

Cokolwiek od nich dostałam dostałam za darmo. Mam olbrzymi dług wdzięczności do spłacenia.

ok to rozumiem
pytam o to czy podobnie jak w innych ugrupowaniach religijnych mają na utrzymaniu kaznodziei którzy żyć z kaznodziejstwa mogą?

#4 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-03-08, godz. 15:39

Świadkowie podkreślają że nie ma wśród nich takich którzy utrzymują się z głoszenia
co bywalcy Forum na ten temat ? proszę o wypowiedzi B)


Nie wierzę, przecież i w naszych Kościołach wielu, którzy Głoszą Słowo Boże utrzymują się z datków na Ewangelizacje, i nie ma w tym nic zdrożnego - czy może się mylę? <_< :rolleyes:

#5 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-08, godz. 15:53

Wiem, że na pewno misjonarze i nadzorcy podróżujący otrzymują jakieś "datki". Ponoć też kiedyś otrzymywali pionierzy (stali?, specjalni?), ale o to to już pytać tych, którzy takimi pionierami byli.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#6 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-03-08, godz. 17:54

Wiem, że na pewno misjonarze i nadzorcy podróżujący otrzymują jakieś "datki". Ponoć też kiedyś otrzymywali pionierzy (stali?, specjalni?), ale o to to już pytać tych, którzy takimi pionierami byli.

jeżeli ktoś, którymś z wymienionych "dostojników", nie jest rentierem, lub nie pracuje inaczej niż na rzecz zboru Ś to wydaje mi się iż utrzymuje się z datków (jakąkolwiek mają one formę)
czy jest to naganne? zastanawia mnie podobna kwestia , ale o niej jak ustalimy niezbicie. B)

#7 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 19:46

Moim zdaniem pionierzy, którzy nie prowadzą życia zawodowego a cały swój czas poświęcają na głoszenie raczej otrzymują jakieś datki bo niby z czego żyją?? Nie wiem jaka to liczba godzin w miesiącu ale napewno spora.

#8 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-08, godz. 20:04

jesli ktos potrodzi sie i otworzy rocznik SJ na jakikolwiek rok to przeczyta ( rocznik 2007 str. 31
** W roku sluzbowym 2006 SJ wydali ponad 111mln dolarow na zaspokojenie potrzeb pionierow specjalnych, misjonarzy i nadzorcow podrozujacych, pracujacych na przydzielonych im terenach....**
to oznacza ze towarzystwo zwraca koszta wydane przez te osoby na sluzbe. Zaspakaja tez ich potrzeby materialne jak jedzenie i ubranie. co miesiac te osoby wysylaja do biura specjalne formularze na ktorych nanoszone sa ich wydatkii potrzeby. wiem tez ze w nadarzynie istnieje swoista **ciuchbuda** dla betelczykow i innych pelnoczasowych pracownikow jak nadzorcy podrozujacy i ich zony i pionierzy specjalni.
Tow ubezpiecza tez w ZUStych pracownikow Betel i nadzorcow oraz misjonarzy i pionierow specjalnych, na tych samych zasadach co KK zakonnikow. tzn. ze jesli zona nadzorcy lub pionierka specjalna zajdzie w ciaze to zasilku porodowego lub innych takich nie dostanie bo tego to ubezpieczenie nie obejmuje. ale emeryture za przepracowane lata jak najbardziej. nie mam pewnosci na ile moje informacje sa aktulane z obecnym stanem prawnym w kwestii ZUs . Oczywiste jest tez ze emerytura obliczona przez ZUS bedzie delikatnie mowiac niewysoka. dlatego od lat dla emerytowanych misjonarzy i innych pracownikow tow. istnieja domy opieki. w necie mozna znalezc wiele takich np. w Anglii. wielu emerytowach braci znajduje tez zajecie w domych betel jesli tylko spedzili czynnie w sluzbie dziesieciolecia. Organizacja otacza tych braci opieka. neturalnie jesli nie istnieje inna mozliwosc wypelnienia tego obowiazku przez krewnych.
przedl aty pionierzy stali otrzymywali tzw. zwrot kosztow.. sprawa byla wiecej niz smieszna gdyz te kwoty wystarczaly nam na ok tydzien na bilety tylko. pamietam przypadek gdy w naszym zborze bylo 8 czy 9 pionierow. zwrot kosztow wynosil 100 000 zl. a datkow wplynelo ok 750 000... opiekujac sie kasa zboru nie mialem za bardzo innego wyboru jak zlozyc datek i yplacic pionierom po 100 000. pozniej zniesiono to zupelnie... nawet moj ojciec , ktory nie byl SJ smial sie z tej kwoty....
tow nie placi zadnych ubezpieczen typu III filar tj. ubezpieczen na zycie lub polis na dozycie. z obserwacji wiem ze zaden z obwodowych nie cierpi w polsce nedzy.. ale odlozyc na starosc tez nie za bardzo jest z czego.
[font=Tahoma]

#9 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 20:13

Bardzo ciekawe informacje Hubercie.

#10 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-08, godz. 20:22

Bardzo ciekawe informacje Hubercie.

dziel sztuki albo prywatnej fortunki nie da sieu SJ z ostrzyzonych owiec uzbierac lub parafialnego domu wiekszego od kosciola zbudowac
[font=Tahoma]

#11 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-03-08, godz. 20:24

Zapomniałes tylko dodać Hubercie, ze towarzystwo ubezpiecza pracowników Betel i nadzorcó jako duchownych (lub zakonników - procedura ta sama) płacac 20% składki. Reszta pochodzi z ......funduszu koscielnego.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#12 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 20:25

dziel sztuki albo prywatnej fortunki nie da sieu SJ z ostrzyzonych owiec uzbierac lub parafialnego domu wiekszego od kosciola zbudowac



Zkilku źródeł jednak doszły mnie słuchy, że "wyżej" kwoty są już "nieco" większe.
A majątku też ponoć "łatwiej się dorabia". Ile w tym prawdy- niestety nie wiem, to tylko pogłoski.

#13 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-08, godz. 20:28

Zapomniałes tylko dodać Hubercie, ze towarzystwo ubezpiecza pracowników Betel i nadzorcó jako duchownych (lub zakonników - procedura ta sama) płacac 20% składki. Reszta pochodzi z ......funduszu koscielnego.

nierozumiem . napisz prosze wiecej

Zkilku źródeł jednak doszły mnie słuchy, że "wyżej" kwoty są już "nieco" większe.
A majątku też ponoć "łatwiej się dorabia". Ile w tym prawdy- niestety nie wiem, to tylko pogłoski.

mieszkancy domow betel dostaja takie somo kieszonkowe bez wzgledu na zajecie. nie ma tez roznicy w pokojach tzn metraz lub standard. Nie ma tez roznicy na zasadzie kto wyzej ten wiecej dostanie. wszyscy sa pracownikami nieodplatnymi towarzystwa. zasady sa takie same
Zdaje sie mam jeszcze w domu gdzies formularze zwrotu kosztow uzywane w betel. musialbym poszukac

Użytkownik hubert684 edytował ten post 2007-03-08, godz. 20:30

[font=Tahoma]

#14 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-08, godz. 20:55

Ja napiszę tak: firma WTS jest organizacją gospodarczą, która wyzyskuje swoich pracowników ! to co otrzymują misjonarze, pracownicy biur czy pionierzy specjalni (bo stali to sobie mogą, butelki co najwyżej sprzedawać i to może być ich źródło dochodów ) wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Nawiasem mówiąc ciekawe jak to się ma do płacy minimalnej (obecnie 936 zł czyli na rękę ca 600 zł), czy takową otrzymują w Polsce? Hmm a jeżeli mówimy o płacy, to jaki status mają: czy są pracownikami czy wolontariuszami ? Więc co się dzieje z pozostałą kasiorą ?

--
Zapraszamy także do tematu "Pracownik czy wolontariusz?", link | moderator

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#15 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-03-08, godz. 21:08

Co mam napisac wiecej Hubert? Wszystkie osoby zarejestrowane w Zusie jako duchowni albo sami opłacają skłądkę albo robi to za nich dany związek wyznaniowy. Jesli nie pracują i nie mają innych środków utrzymania to składką jest pokrywana w 20% przez osobe lub związek wyznaniowy a w 80% pochodzi z funduszu kościelengo czytaj budfżetu państwa. (jest to najmniejsz skłądka na najmnijeszą emeryturę). Jęsli duchowny pracuje to wygląda to trochę inaczej. Na stronie ZUSu jest cały poradnik na ten temat.

A jeszcze jedno: Starsi zboru mogliby z tego korzystać i płacić mniejsze skłądki na ZUS, ciekawe tylko czy Nadarzyn da im zaświadczenie, że są duchownymi.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#16 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-08, godz. 21:26

Co mam napisac wiecej Hubert? Wszystkie osoby zarejestrowane w Zusie jako duchowni albo sami opłacają skłądkę albo robi to za nich dany związek wyznaniowy. Jesli nie pracują i nie mają innych środków utrzymania to składką jest pokrywana w 20% przez osobe lub związek wyznaniowy a w 80% pochodzi z funduszu kościelengo czytaj budfżetu państwa. (jest to najmniejsz skłądka na najmnijeszą emeryturę). Jęsli duchowny pracuje to wygląda to trochę inaczej. Na stronie ZUSu jest cały poradnik na ten temat.

A jeszcze jedno: Starsi zboru mogliby z tego korzystać i płacić mniejsze skłądki na ZUS, ciekawe tylko czy Nadarzyn da im zaświadczenie, że są duchownymi.

szczerze mowiac to nie wiem jak tow placi skladki tzn czy korzysta z tego funduszu koscielnego. nie mam pojecia
[font=Tahoma]

#17 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-03-08, godz. 21:28

A jeszcze jedno: Starsi zboru mogliby z tego korzystać i płacić mniejsze skłądki na ZUS, ciekawe tylko czy Nadarzyn da im zaświadczenie, że są duchownymi.

tak czy owak dochodzimy do sedna jako religia, związek wyznaniowy, czy jak by chciał jakiś Świadek,
mają świadkowie opłacanych (skromnie ale zawsze) kaznodziejów. czy dobrze zrozumiałem?huberta684?

jesli ktos potrodzi sie i otworzy rocznik SJ na jakikolwiek rok to przeczyta ( rocznik 2007 str. 31
** W roku sluzbowym 2006 SJ wydali ponad 111mln dolarow na zaspokojenie potrzeb pionierow specjalnych, misjonarzy i nadzorcow podrozujacych, pracujacych na przydzielonych im terenach....**
to oznacza ze towarzystwo zwraca koszta wydane przez te osoby na sluzbe. Zaspakaja tez ich potrzeby materialne jak jedzenie i ubranie. co miesiac te osoby wysylaja do biura specjalne formularze na ktorych nanoszone sa ich wydatkii potrzeby. wiem tez ze w nadarzynie istnieje swoista **ciuchbuda** dla betelczykow i innych pelnoczasowych pracownikow jak nadzorcy podrozujacy i ich zony i pionierzy specjalni.
Tow ubezpiecza tez w ZUStych pracownikow Betel i nadzorcow oraz misjonarzy i pionierow specjalnych, na tych samych zasadach co KK zakonnikow. tzn. ze jesli zona nadzorcy lub pionierka specjalna zajdzie w ciaze to zasilku porodowego lub innych takich nie dostanie bo tego to ubezpieczenie nie obejmuje. ale emeryture za przepracowane lata jak najbardziej. nie mam pewnosci na ile moje informacje sa aktulane z obecnym stanem prawnym w kwestii ZUs . Oczywiste jest tez ze emerytura obliczona przez ZUS bedzie delikatnie mowiac niewysoka. dlatego od lat dla emerytowanych misjonarzy i innych pracownikow tow. istnieja domy opieki. w necie mozna znalezc wiele takich np. w Anglii. wielu emerytowach braci znajduje tez zajecie w domych betel jesli tylko spedzili czynnie w sluzbie dziesieciolecia. Organizacja otacza tych braci opieka. neturalnie jesli nie istnieje inna mozliwosc wypelnienia tego obowiazku przez krewnych.
przedl aty pionierzy stali otrzymywali tzw. zwrot kosztow.. sprawa byla wiecej niz smieszna gdyz te kwoty wystarczaly nam na ok tydzien na bilety tylko. pamietam przypadek gdy w naszym zborze bylo 8 czy 9 pionierow. zwrot kosztow wynosil 100 000 zl. a datkow wplynelo ok 750 000... opiekujac sie kasa zboru nie mialem za bardzo innego wyboru jak zlozyc datek i yplacic pionierom po 100 000. pozniej zniesiono to zupelnie... nawet moj ojciec , ktory nie byl SJ smial sie z tej kwoty....
tow nie placi zadnych ubezpieczen typu III filar tj. ubezpieczen na zycie lub polis na dozycie. z obserwacji wiem ze zaden z obwodowych nie cierpi w polsce nedzy.. ale odlozyc na starosc tez nie za bardzo jest z czego.



#18 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-08, godz. 21:32

Ja napiszę tak: firma WTS jest organizacją gospodarczą, która wyzyskuje swoich pracowników ! to co otrzymują misjonarze, pracownicy biur czy pionierzy specjalni (bo stali to sobie mogą, butelki co najwyżej sprzedawać i to może być ich źródło dochodów ) wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Nawiasem mówiąc ciekawe jak to się ma do płacy minimalnej (obecnie 936 zł czyli na rękę ca 600 zł), czy takową otrzymują w Polsce? Hmm a jeżeli mówimy o płacy, to jaki status mają: czy są pracownikami czy wolontariuszami ? Więc co się dzieje z pozostałą kasiorą ?

--
Zapraszamy także do tematu "Pracownik czy wolontariusz?", link | moderator

sa wolontariuszami. tow podkresla ze pelnoczasowi pracownicy biur oddzialow naleza do Oglonoswiatowej Spolecznosci Specjalnych slug Pelnoczasowych SJ. obecnie jest ich 19328. wszyscy sa wolontariuszami. ale to nie znaczy ze tow nie dba o ich sprawy. inna rzecza jest ze przepisy poszczegolnych krajow reguluja prace i ubezpieczenia wolontariuszy

zle zrozumiales..
zwaracac koszta , lub dawac komus jesc gdy jest wolontariuszem to nie to samo co placic wyplate, oddsylac podatek i wystawiac pit
u SJ nie ma platnych kaznodziejow ani pracownikow
[font=Tahoma]

#19 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-03-09, godz. 00:02

sa wolontariuszami. tow podkresla ze pelnoczasowi pracownicy biur oddzialow naleza do Oglonoswiatowej Spolecznosci Specjalnych slug Pelnoczasowych SJ. obecnie jest ich 19328. wszyscy sa wolontariuszami. ale to nie znaczy ze tow nie dba o ich sprawy. inna rzecza jest ze przepisy poszczegolnych krajow reguluja prace i ubezpieczenia wolontariuszy

zle zrozumiales..
zwaracac koszta , lub dawac komus jesc gdy jest wolontariuszem to nie to samo co placic wyplate, oddsylac podatek i wystawiac pit
u SJ nie ma platnych kaznodziejow ani pracownikow

rozumiem że w świetle przepisów prawa pracy nie są pracownikami
Jednak jeżeli ktoś utrzymuje się przy życiu (tzn. zaspokaja swoje potrzeby niższego rzędu, jedzenie, spanie, ubranie, potrzeby związane z higieną np. podpaski, czy też żyletki itd.) dzięki temu że jest pionierem, to jak by nie nazywać faktycznie czerpie korzyści które musiał by zaspokoić w innym przypadku dochodami z pracy, jest więc opłacany przez zbór i Towarzystwo (pokorne cielę...) a że nie jest to wynagrodzenie w świetle prawa to odsyłam do opinii sebol(a)
chyba że jest rentierem.
normalnie będąc pracownikiem wydatkuje się zarobione pieniądze, pionier przedstawia wydatki za potrzeby nie zaspokojone w naturze i zostaje z nich rozliczony.
innym zagadnieniem jest czy w kwocie 111mln ( dzielonej przez 19328 co daje 5743) są wydatki noclegu brata obwodowego u siostry Krysi i śniadania u Basi.
pionierzy niechętnie mówią o przelewach z Nadarzyna a kwoty podzielone przez ilość godz obowiązkowych dają stawkę godziwą

#20 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-03-09, godz. 08:33

nierozumiem . napisz prosze wiecej
mieszkancy domow betel dostaja takie somo kieszonkowe bez wzgledu na zajecie. nie ma tez roznicy w pokojach tzn metraz lub standard. Nie ma tez roznicy na zasadzie kto wyzej ten wiecej dostanie. wszyscy sa pracownikami nieodplatnymi towarzystwa. zasady sa takie same
Zdaje sie mam jeszcze w domu gdzies formularze zwrotu kosztow uzywane w betel. musialbym poszukac

czy na formularzach są pozycje , za leki? za podróże, za odzież, osobiste, kolportaż biblii?
Przeglądałem forum i z wyjaśnień na innych str. "ale zazwyczaj musimy sie dostosowywac do juz istniejacych praw"
Jeżeli brat od 23 lat jest utrzymywany przez zbory i Towarzystwo
(bo ewentualne prace dorywcze nie pozwolą na utrzymanie się) to jak by nie nazwać faktycznie żyje z działalności głoszenia.
nie ma tytułu? nie ma szat liturgicznych? nie przechodzi szkoleń? nie macie szkoły o której mówicie że ma status wyższej uczelni teologicznej? sługa obwodu pa swoją parafię, pionier przypisany do zboru,
i świadkowie nie umieją wprost przyznać: mamy klasę duchownych :rolleyes:
faktom znanym przeczycie przed samym sobą.
ale nie jest to kłamanie wbrew prawdzie, tylko kwestia nomenklatury :o
a hierarchia? na koniec
jeżeli jej nie ma to czemu3 braci starszych może wykluczyć innego brata a trzech dowolnych braci nie może nawet upomnieć starszego? :blink: to tylko kwestia nomenklatury :o

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2007-03-09, godz. 08:35





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych