Skocz do zawartości


Zdjęcie

sprawiedliwy z wiary żyć będzie


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#21 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-03-09, godz. 12:31

A propos utrzymania to ja spotkalem sie z pionierami specjalnymi ktorzy otrzymuja pieniadze z Nadarzyna w zamian miesiac w miesiac musza wyglosic ok 120 godzin jesli mnie pamiec nie zawodzi. Kwota jaka dostaja to jest to chyba najnizsza krajowa. Ponadto przysluguje im urlop czyli tak jakby byli zatrudnieni na stanowisku osob duchownych bo takowy statut tez posiadaja.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#22 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-09, godz. 13:39

nie zgodzilbym sie ze otrzymuja przelew z nadarzyna **W zamian za 120 godzin**. to jest nadinterpretacja.

Mozna i tak to widziec jak widzi Dawid.. obwodowy .. dekanat
nadzorca .... parafia

pionier specjalny ...to juz nie wiem co po katolicku wpisac....

Mam pytanie jak wyglada zabezpieczenie bytowe wolontariuszy swieckich lub innych religijnych grup???? czy ktos pokusi sie o poszukanie informacji????

Czy jesli wolnotariusz w na placuwce w afryce zlamie reke to musi sobie na wlasnym koszt szukac lekarza???? Czy musi podcierac sie liscmi zamiast papierem toaletoym lub chodzic z brudna bielizna bo o ewentualne podpaski zatroszczyc sie musi sam??? a o jedzenie lub nawet wrecz przetrawanie walczyc jak glodne dzieci afryki , ktorym pomaga??? jesli nie... to znaczy ze organizacja z ktora spolpracuje albo pod ktorej patronatem pomaga innym zatrudnia go bo daje mu to co podstawowe... tylko ze wowczas nie jest juz wolontariuszem... Gdzie jest ta delikatna, czesto nieodrazu widoczna granica pomiedzy etatowym pracownikiem a wolontariuszem??????
[font=Tahoma]

#23 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-03-09, godz. 20:23

W aktach prawnych Hubert! Pojecie wolontariatu jest zdefinowane nawet w Polsce, i opłaca sie za niego ubezpieczenie zdrowotne.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#24 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-03-09, godz. 21:09

Temat tegop topicku jest taki...." sprawiedliwy z wiary żyć będzie, darmo wzięliście darmo dawajcie", tak więc skoro ŚJ muszą kupić od WTS Srtażnicę - więc czemu sam kiedyś w gdańsku spotkałem się, z propozycją wsparcia za publikacje WTS ?.

Nasuwa mnie się pytanko, vzapłaciem, więc i wy zapłaćcie. :angry: :lol: ;)

Faktem jest, iż ŚJ muszą za publikacje jednak zapłacić - czy może się mylę?.

#25 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-03-09, godz. 21:40

[quote name='hubert684' date='2007-03-09 14:39' post='55381']
nie zgodzilbym sie ze otrzymuja przelew z nadarzyna **W zamian za 120 godzin**. to jest nadinterpretacja.

Mozna i tak to widziec jak widzi Dawid..
wolontariusz pracuje nie dla i nie dzięki zabezpieczeniom socjalnym utrzymuje się przy życiu
jeżeli tak się dzieje przez dziesięciolecia to nie jest to wolontariat tylko sposób na nie branie odpowiedzialności za kochanych braci i stwarzanie pozorów jakoby nie było opłacanych kaznodziejów
a co do wysokości kieszonkowego to stawki za etat są mniejsze gdy przeliczyć je na godz
może to pomysł dla Biedronki lub Tesco wolontariat na kasie lub mięsnym pod warunkiem że kierownictwo i pracownicy do jednego kościółka chodzą :rolleyes:

#26 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-09, godz. 21:44

albo zrobić z pracowników TESCO i Biedronki : osoby duchowne ;-) jeszcze lepiej sie na tym wyjdzie :-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#27 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-09, godz. 21:57

Faktem jest, iż ŚJ muszą za publikacje jednak zapłacić - czy może się mylę?.

Nie muszą. Jeżeli chodzi akurat o te sprawy to nie ma jakichś specjalnych nacisków z góry.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#28 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-09, godz. 22:53

Dawid o jednym zapomina ze nawet w przeliczeniu na godziny stawka kieszonkowego jest taka sama gdyz wszyscy oni sa pelnoczasowymi wolontariuszami. Jesli ktos pracuje jako pionier specjalny lub misjonarz to nie ma roznicy gdy pozniej np. gdy mu zdrowie nie pozwala pracuje w betel przy biurku.. nadal jest pelnoczasowym pracownikiem Jak wiec mozna przeciczac kieszonkowe na godziny i doszukiwac sie roznicy jesłli wszyscy oni pracuja tyle samo????

jesli ksiaz myjac te wiedze ze jest celibat, slub czystosci i ubustwa oraz ze na starosc najprawdopodobniej nie bedzie mial dzieci ,ktore sie nim zajmie mimo wszystko wybiera prace duszpasterska to dla mnie jest to oczywiste ze ja obcy , ja nikt , nie mam nic innego do komentowania tylko uznac decyzje takiego czlowieka. Ja nie musze ich uznawac za dobre ale szanowac go i jego decyzje musze.
Jesli SJ wybiera droge zyciowa i np. chce cale zycie dorosle spedzic na placowce w Afryce jako misjonarz to taki czlowiek ma prawo do tej decyzji. jesli woli pracowac w betel i liczyc sprawozdania ze sluzby to jest to jego broszka. mnie nie obchodzi czy i jesli to ile dostaje on kieszonkowego. To on odpowiada zaswoje decyzje. Ja osobiscie nie wyobrazam sobie zycia ani w klasztorze ani w betel ; zycia na rowny rytm. i mam nadzieje ze nikt mnie nie bedzie ciagal posadach za to ze wybralem inna droge zyciowa posrod Sj. Mnie interesuje, owszem, czy z moich datkow nie robi sie nieczystych interesow. Jesli czytam w Straznicy albo znajduje w necie ze z moich datkow utrzymywane sa m. in. domy dla emerytowanch misjonarzy to dla mnie to jest o.k. Nie zapominajmy ze nawet jesli ze wzgledu na stan zdrowia lub wiek ktos musi z sluzbie misjonarskiej zwolnic tempo to nie zostaje mu odebrany status pracownika pelnoczasowego. Zbor o takich braciach nie zapomina . Dlatego czytamy ze Jehowa nigdy nie zapomina tego co uczynilismy dla Jego imienia
[font=Tahoma]

#29 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-10, godz. 07:48

Dawid o jednym zapomina ze nawet w przeliczeniu na godziny stawka kieszonkowego jest taka sama gdyz wszyscy oni sa pelnoczasowymi wolontariuszami.


zaraz jesteś pewien: wolontariusze czy duchowni ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#30 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-10, godz. 07:57

Hmm bo jak twierdzisz, że są wolontariuszami to Biuro Oddziału w Nadarzynie jest organizacją pożytku publicznego ;-) ciekawie czy się znajduje ;-) w rejestrze ;-) bo jak tak to np. można przekazać na jej rzecz swój procent podatku ;-)
to jak to w końcu jest: są związkiem wyznaniowym czy organizacją pożytku publicznego działająca zgodnie z Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. 2003 nr 96 poz. 873)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#31 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-03-10, godz. 09:00

[quote name='hubert684' date='2007-03-09 23:53' post='55487']
Dawid o jednym zapomina ze nawet w przeliczeniu na godziny stawka kieszonkowego jest taka sama gdyz wszyscy oni sa pelnoczasowymi wolontariuszami. Jesli ktos pracuje jako pionier specjalny lub misjonarz to nie ma roznicy gdy pozniej np. gdy mu zdrowie nie pozwala pracuje w betel przy biurku.. nadal jest pelnoczasowym pracownikiem Jak wiec mozna przeciczac kieszonkowe na godziny i doszukiwac sie roznicy jesłli wszyscy oni pracuja tyle samo????

Drogi Hubercie z jakiegoś powodu, który mi jest nieznany koncentrujesz swą uwagę na obronę praw pionierów i innych pełnoczasowych.
nie to jest celem moich dociekań.
pomijam w tej chwili problem socjalny i wysokość zapłaty za usługiwanie, gdyż jak piszesz sami zdecydowali się na takie warunki więc uszanujmy ich poświęcenie i wiarę.
odnoszę się do faktu iż świadkowie stworzyli w swej organizacji klasę, grupę, kastę, czy jakby tego nie nazwać hierarchów. :blink:
żyją oni tak jak przywódcy duchowi w innych religiach, z datków :huh:
przeczenie i usiłowania tłumaczeń, jak Twoje powyżej sugeruje, iż uważasz, a może uważacie, to za wstydliwe, naganne, lub jak się nie mówi o problemie to go niema.
następny wątek w kolejnym poście :rolleyes:

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2007-03-10, godz. 09:03


#32 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-10, godz. 10:13

nie koncentuje sie na obronie praw pionierow czy misjonarzy. sam nim juz nie jestem wiec jest mi obojetne ile i czy wogole cos dostaja.
nie uwazam jednak zasluszne pominac milczeniem wszelkiego rodzaju insynuacje jesli wiem cos co tym insynuacjom przeczy.
Gdy czytam ze : **BVosii zadbali o swoje d..y** no to wybaczcie cos jest nie tak!!!!
Gdy czytam ile kto dostaje na dodzine i w/g jakis stawek , to pisze , CHALO!!!!, to jest nie wlasciwe podejscie
A co do kasty, hierarchii itp. Zdefiniujmy hierarchie lub klase kaplanska i potem podyskutujmy
[font=Tahoma]

#33 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-03-10, godz. 10:35

Sebol przeczytaju stawe dokładniej..... związki wyznaniowe mogę miec wolontariuszy. Po prostu jakiś debil połaczył wolontariat i organizacje pozytku publicznego w jedną ustawę, stąd to zamieszanie.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#34 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-03-10, godz. 21:33

nie koncentuje sie na obronie praw pionierow czy misjonarzy. sam nim juz nie jestem wiec jest mi obojetne ile i czy wogole cos dostaja.
nie uwazam jednak zasluszne pominac milczeniem wszelkiego rodzaju insynuacje jesli wiem cos co tym insynuacjom przeczy.
Gdy czytam ze : **BVosii zadbali o swoje d..y** no to wybaczcie cos jest nie tak!!!!
Gdy czytam ile kto dostaje na dodzine i w/g jakis stawek , to pisze , CHALO!!!!, to jest nie wlasciwe podejscie
A co do kasty, hierarchii itp. Zdefiniujmy hierarchie lub klase kaplanska i potem podyskutujmy


ustanowienie ważności stanowisk lub władz urzędowych lub kościelny

W języku potocznym hierarchia kościelna to ogół wyższych duchownych w danym kościele, zwanych
hierarchami, do których w Kościele katolickim zwykle zalicza się papieża i prałatów, zwłaszcza prałatów wyższych: od kardynałów, poprzez arcybiskupów do biskupów.
czekam na propozycje i odpowiedzi na wcześniej postawione pytania
a na marginesie to przykre że jest Ci obojętne to co dotyczy braci pionierów i chyba nie tylko
a co do stawek albo udajesz albo to co dla ludzi pracujących jest oczywiste, dla Ciebie nie jest , tylko dlaczego?

#35 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-10, godz. 21:44

ustanowienie ważności stanowisk lub władz urzędowych lub kościelny

W języku potocznym hierarchia kościelna to ogół wyższych duchownych w danym kościele, zwanych
hierarchami, do których w Kościele katolickim zwykle zalicza się papieża i prałatów, zwłaszcza prałatów wyższych: od kardynałów, poprzez arcybiskupów do biskupów.
czekam na propozycje i odpowiedzi na wcześniej postawione pytania
a na marginesie to przykre że jest Ci obojętne to co dotyczy braci pionierów i chyba nie tylko
a co do stawek albo udajesz albo to co dla ludzi pracujących jest oczywiste, dla Ciebie nie jest , tylko dlaczego?

jakie propozycje i jakie odpowiedzi???
no tak sie sklada ze dla mnie to juz obojetne...... co nie znaczy ze przytakne kazdemu klamstwu lub insynuacji
[font=Tahoma]

#36 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-03-10, godz. 21:55

A co do kasty, hierarchii itp. Zdefiniujmy hierarchie lub klase kaplanska i potem podyskutujmy

ktoś podszywa się pod Huberta? :o

#37 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-03-25, godz. 08:45

[quote name='hubert684' post='55637' date='2007-03-10 22:44']jakie propozycje i jakie odpowiedzi???
no tak sie sklada ze dla mnie to juz obojetne...... co nie znaczy ze przytakne kazdemu klamstwu lub insynuacji[/quote]
[quote name='hubert684' date='2007
Dlatego czytamy ze Jehowa nigdy nie zapomina tego co uczynilismy dla Jego imienia

owszem 2 Moj. 20:7 "gdyż Pani nie pozostawi bez kary tego kto nadużywa imienia jego"

tak więc o co dbają duchowni świadków ?

nie dbają o prawdę przytakując kłamstwom głoszonym przez wyższych hierarchów.
choć np. w KK księża mają obecnie więcej swobody w podejściu do dogmatów kościoła, i podejmuję tematy publicznie,

dbają o to by wierni nie szukali po za organizacją prawdy , a kiedy ją znajdują po za ich plecami, dbają o to by nie uświadamiali innych i nie wywoływali powszechnej dyskusji.

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2007-03-25, godz. 08:47


#38 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-25, godz. 14:00

jakj to ktos sie podemnie podszywa????
[font=Tahoma]

#39 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-03-25, godz. 16:44

Napisano 2007-03-10 10:13
A co do kasty, hierarchii itp. Zdefiniujmy hierarchie lub klase kaplanska i potem podyskutujmy


jakie propozycje i jakie odpowiedzi???
no tak sie sklada ze dla mnie to juz obojetne...... co nie znaczy ze przytakne kazdemu klamstwu lub insynuacji


w ciągu 12godz i 40 minut między postami, dostrzegam diametralną zmianę Więc to nieprawdopodobne by to ta sama osoba pisała
ani dyskusji
ani przeczenia (co nie znaczy ze przytakne kazdemu klamstwu)
ani potwierdzenia tzn przyznania racji w tym, o czym Hubert myśli że nie kłamię
To niemożliwe by ktoś w "PRAWDZIE" długoletni starszy, "dojrzały duchowo brat", znający literaturę, odróżniający stare światło od nowego TAK po angielsku się wycofał B)

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2007-03-25, godz. 16:46


#40 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-03-25, godz. 17:52

wytłumaczcie mi, co nagannego widzicie w:
1) korzystaniu z emerytur dla duchownych?
2) pobieraniu emerytury "kościelnej"?
3) utrzymywaniu kapłanów, pastorów, nadzorców podróżujących na koszt wiernych?

przecież te "fundowane na koszt podatnika" emerytury są żałośnie niskie, to nie jest żaden kokosowy interes




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych