Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaproszenia na Pamiątkę


  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#21 raihin

raihin

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 57 Postów
  • Lokalizacja:hacking.pl

Napisano 2008-02-01, godz. 21:54

O rany, ile przekazów podprogowych jest na tym zaproszeniu. To już normalnie bezczelność!

Tak. Przy prawej brwi Jezusa, a przy lewej - dla widocznych - na kursie brew - oko - policzek widzę literę "S" :>
Chociaż to może skutek uboczny leków przeciwgrypowych i alkoholu..
Nie, nie zostałem wykluczony. Odszedłem sam, w pełni świadom swojej decyzji.

#22 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-03-09, godz. 12:16

Zdarza się, że świadkowie Jehowy swoje zaproszenie zamieszczają nawet na billboardach:


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika
.jb

#23 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-03-09, godz. 13:02

Kilkanaście godzin wcześniej polecił swym uczniom by upamiętniali jego śmierć. Powiedział: Czyńcie to na moją pamiątkę" (Łukasza 22:19)

Z tej wypowiedzi Zbawiciela wynika, że chciał On raczej, abyśmy pamiętali o Nim samym, a nie o urzędowym pilnowaniu poprawności daty w kalendarzu.

Zdarza się, że świadkowie Jehowy swoje zaproszenie zamieszczają nawet na billboardach:

Uważam, że czynienie z Wieczerzy Pańskiej elementu ewangelizacyjnego jest kompletnym nieporozumieniem i wypacza to jej eucharystyczny charakter.
Dołączona grafika

#24 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-03-09, godz. 15:00

Uważam, że czynienie z Wieczerzy Pańskiej elementu ewangelizacyjnego jest kompletnym nieporozumieniem i wypacza to jej eucharystyczny charakter.


Zgodzę się wyjątkowo z Aldefonsem.
Pamiątka u ŚJ nie przypomina święta, to raczej coroczny wykład reklamujący organizację. Żadnych wzniosłych przeżyć duchowych, zupełnie nie tak to powinno wyglądać.

#25 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-03-09, godz. 15:25

Co mi się w głowie uroiło, że wszyscy chrześcijanie świętują zmartwychwstanie Chrystusa, to nie wiem... Z treści ulotki jasno wynika, że dla świadków to jego śmierć jest ważniejsza. Dziwne.
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#26 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-03-09, godz. 16:20

Co mi się w głowie uroiło, że wszyscy chrześcijanie świętują zmartwychwstanie Chrystusa, to nie wiem... Z treści ulotki jasno wynika, że dla świadków to jego śmierć jest ważniejsza. Dziwne.

Protestanci generalnie przywiązują większą wagę do dnia śmierci Chrystusa niż katolicy. W krajach protestanckich Wielki Piątek jest czerwoną kartką w kalendarzu i dniem wolnym od pracy. A katolicy tego dnia pracują. Dziwne.

Użytkownik [db] edytował ten post 2008-03-09, godz. 16:20

[db]

#27 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-09, godz. 18:49

Ale w tym roku zaproszenie jest faktycznie wyjątkowo fajnie wykonane.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#28 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-03-09, godz. 18:59

Z tej wypowiedzi Zbawiciela wynika, że chciał On raczej, abyśmy pamiętali o Nim samym, a nie o urzędowym pilnowaniu poprawności daty w kalendarzu.


Pan Jezus powiedział: "Bierzcie i jedzcie. To czyńcie na moja pamiątkę"

"To czyńcie". Musi być ktoś, kto będzie TO czynił, czyli łamał i rozdawał (sprawował Eucharystię) i ktoś kto będzie brał i jadł.

Użytkownik hi fi edytował ten post 2008-03-09, godz. 20:55


#29 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-03-09, godz. 19:06

Uważam, że czynienie z Wieczerzy Pańskiej elementu ewangelizacyjnego jest kompletnym nieporozumieniem i wypacza to jej eucharystyczny charakter.

Wieczerza Pańska ma charakter wspólnoty przy stole, łączy ze sobą tych co spożywają chleb i wino w Ciało Chrystusa. Skoro spotkanie śJ jest pozbawione tego charakteru to przynajmniej CK stara się ten czas spożytkować na agitację do wstąpienia do "organizacji" i nie nazywałbym tego ewangelizacją.
Czesiek

#30 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-03-09, godz. 23:46

Uściślenie mojej wcześniejszej wypowiedzi:
Z tego fragmentu wypowiedzi* Zbawiciela wynika, że chciał On raczej, abyśmy podczas Eucharystii pamiętali o Nim samym, a nie o urzędowym pilnowaniu poprawności daty w kalendarzu. Kwestię tego, że tzw. Pamiątka nie jest odpowiednikiem Wieczerzy Pańskiej uważam za roztrzygniętą poniższym argumentem:

Pan Jezus powiedział: "Bierzcie i jedzcie. *To czyńcie na moja pamiątkę"


i nie nazywałbym tego ewangelizacją.

Zgadzam się, że w/w nie głoszą tej Dobrej Nowiny. Chodziło mi jedynie o to, że - tak jak piszesz

Wieczerza Pańska ma charakter wspólnoty przy stole, łączy ze sobą tych co spożywają chleb i wino w Ciało Chrystusa.


Dołączona grafika

#31 Emka

Emka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 164 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2008-03-10, godz. 16:01

Dostałam od mamy zaproszenie na Pamiątkę. Od trzech lat nie byłam w Sali Królestwa i zastanawiam sie, czy tym razem jednak nie pójść. Wiele czasu poświęciłam ostatnio badaniu wszystkich spraw związanych z organizacją ŚJ i chciałabym spojrzeć na nich z innej perspektywy. Wcześniej chodziłam na zebrania, bo musiałam, nudziły mnie, ale nie kwestionowałam "pokarmu duchowego" i jego "prawd". Teraz miałabym okazję spojrzeć na to z boku, okiem totalnego outsidera. Być może dostrzegłabym więcej sekciarskich chwytów i śliskich półsłówek. Kiedyś nie potrafiłam patrzeć krytycznie na organizację, teraz mam jej prawdziwy obraz. Myślę więc, że dobrze byłoby się wybrać. ;)
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#32 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-03-12, godz. 16:08

Ja zastanawiam się czy nie iść w moim malutkim mieście rodzinnym - nie wiem czy powiedzieć mamie by jej szlag nie trafił :P Przy okazji może wylukam czy znajomych twarzy tam nie ma ;) Zaproszenie juz dostałem na mieście.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#33 Linka

Linka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano 2008-03-12, godz. 23:46

A mi nikt nie dał zaproszenia, choć ostatnio dużo włóczę się po mieście... :angry2:

Czy są jakieś szczególnie "rybne" miejsca we Wrocławiu?

#34 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-13, godz. 01:05

Czy są jakieś szczególnie "rybne" miejsca we Wrocławiu?

Świadków trzeba umieć znaleźć :).

Często pojawiają się w parkach, skwerach i innych miejscach, gdzie można spotkać dużo ludzi, którzy się zanadto nie spieszą. Uliczki wokół Rynku też są dobre, ale raczej te dalsze. Możesz jeszcze spróbować w przejściach podziemnych i na Dworcu Głównym :).
Świadków dość łatwo rozpoznać. Zawsze chodzą parami i ubierają się inaczej niż wszyscy. Kobiety mają spódnice a faceci garnitury albo chociaż swetry z wystającym kołnierzykiem. Często mają przy sobie teczki lub wielkie torby.
Ja potrafię rozpoznać parę Świadków z daleka. Jeżeli idą dwie kobiety około pięćdziesiątki, ubrane w niemodne spódnice, z wielkimi torbami i rozglądające się bacznie na boki, to mamy Świadka.

Trzeba też umieć zwrócić na siebie uwagę. Dobrą strategią jest najpierw przyglądać się Świadkom tak, żeby to zauważyli, a potem ostentacyjnie odwrócić wzrok, niby że chcesz ich uniknąć. Zaczepią jak nic.

Ilość głosicieli na ulicach zależy też od pogody. Im ładniejsza, tym ich więcej.

#35 Linka

Linka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano 2008-03-14, godz. 12:19

Dzięki wielkie za cenne rady!!!
Staram się stosować :) Dzis szukalam Świadków, ale chyba jest za chłodno...

Ale ja nie poddam się! Jeszcze został tydzień!
Bardzo chcę mieć to zaproszenie, m. in. dlatego, że Pamiątka w tym roku wypada akurat w moje urodziny :P

#36 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2008-03-14, godz. 13:51

A czy warto pójść na taką "ichnią" pamiątkę?. - przecież będzie tylko wykład i dużo uśmiechów ?. :rolleyes: :blink:

#37 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-03-14, godz. 14:03

Jest spore prawdopodobieństwo, że zaproszenie przyniosą Ci do domu, Linko ;) Przynajmniej mnie tak uraczono - z szumną zapowiedzią, że zachodzą dziś do wszystkich.
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#38 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-03-14, godz. 15:20

Jest spore prawdopodobieństwo, że zaproszenie przyniosą Ci do domu, Linko ;) Przynajmniej mnie tak uraczono - z szumną zapowiedzią, że zachodzą dziś do wszystkich.

Powinni do domu przyniesc albo conajmniej w skrzynce na listy zostawic wszak kampania jest. Chyba ze jakis lewy koles ma teren na ktorym mieszkasz ;)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#39 Linka

Linka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano 2008-03-14, godz. 23:54

Jest spore prawdopodobieństwo, że zaproszenie przyniosą Ci do domu, Linko ;) Przynajmniej mnie tak uraczono - z szumną zapowiedzią, że zachodzą dziś do wszystkich.

No to by było super, ale w ciągu prawie 5 lat mojego mieszkania w obecnym miejscu jeszcze nigdy mi nie przynieśli zaproszenia na Pamiątkę :angry2:

Powinni do domu przyniesc albo conajmniej w skrzynce na listy zostawic wszak kampania jest. Chyba ze jakis lewy koles ma teren na ktorym mieszkasz ;)

Noo, obsługa w moim rejonie jest wyjątkowo kiepska. Jak przyszli (a raczej przyszły) po raz pierwszy, to zaprosiłam, poczęstowałam herbatą i ciastkiem, podyskutowałam. Pokazałam też interlinearne tłumaczenie NT z greki. Ta młodsza, co się uczyła głosić, przypięła się do tego NT i zaczęła sprawdzać różne cytaty. Mam nadzieję, że udało mi się w niej zasiać jakieś wątpliwości względem "jedynie słusznego przekładu". :P
Potem nie miałam zbytnio czasu na pogaduchy, sorry, na studium, ale kiedyś jak pojawiły się, to się z nimi umówiłam na konkretny dzień i godzinę. Czekałam, ale nie przyszły. Zjawiły się po kilku miesiącach z zaproszeniem na kongres czy cuś w tym rodzaju. I to był koniec odwiedzin. A ja czekam i muszę się zadowalać jedyną posiadaną przeze mnie stareńką "Strażnicą"... ;) pozostałe gdzieś się zapodziały, może mama podczas odwiedzin zużyła na jakiś zgoła niezbożny cel...

A od czego to zależy w jakim rejonie się głosi? Tam gdzie się mieszka, czy ma się jakiś przydział?

W każdym bądź razie w poniedziałek udaję się na ambitne i zdecydowane poszukiwania Świadka, który ma moje zaproszenie na Pamiątkę! :D


P.S. A może ktoś z okolic Wrocławia (tak do 150 km moglabym bez problemu dojechać) wybiera się na Pamiątkę i zabrałby mnie ze sobą, cooo? Korci mnie zobaczyć to na własne oczy :rolleyes:

Użytkownik Linka edytował ten post 2008-03-15, godz. 01:15


#40 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-03-15, godz. 07:15

No to by było super, ale w ciągu prawie 5 lat mojego mieszkania w obecnym miejscu jeszcze nigdy mi nie przynieśli zaproszenia na Pamiątkę :angry2:
...

Linka
a po co ci zaproszenie? Jeśli koniecznie chcesz zobaczyć jak wygląda "parodia" z podawaniem talerzyka i kielicha, to dowiedz się gdzie jest Sala Królestwa w twoim mieście i 22 marca około godziny 18 zjaw się tam, a na pewno nikt ciebie nie wyprosi za drzwi bo nie posiadasz kawałka papieru.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych