Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wokół Biblii: luźne spostrzeżenia i uwagi


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#21 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-12, godz. 15:28

Zabija się z nienawiści, a Bóg jest miłością.


Bóg jest miłością ale też zabija. Poczytasz sama w Biblii czy mam Ci wkleić wersety?
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#22 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-03-12, godz. 15:35

Bóg jest miłością ale też zabija. Poczytasz sama w Biblii czy mam Ci wkleić wersety?

Ależ Parde...
Bóg unicestwia, nie znęca się...
Np. Ananiasz i Jego żona Safira.
Lecz oni także - wierzę - będą jeszcze mieli sposobność (szansę) życia.

#23 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-12, godz. 15:44

Ależ Parde...
Bóg unicestwia, nie znęca się...
Np. Ananiasz i Jego żona Safira.
Lecz oni także - wierzę - będą jeszcze mieli sposobność (szansę) życia.

Oj, nie wiem. W Piśmie pisze, że zgrzeszyli przeciwko Duchowi Świętemu. A za to, to chyba się nie dostaje przebaczenia.
Choć ja również bym chciał, aby dostali drugą szansę.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#24 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-12, godz. 15:45

Ależ Parde...
Bóg unicestwia, nie znęca się...
Np. Ananiasz i Jego żona Safira.
Lecz oni także - wierzę - będą jeszcze mieli sposobność (szansę) życia.


Ale czemu wkładacie w moje usta słowa których nie napisałem?
Czy ja mówię, że Bóg się znęca nad ludźmi? Że ich męczy?
Nie - ma zamiar zabić tych, którzy go nie kochają. Takie są fakty - zgodnie z głoszonymi doktrynami.

Przy Ananiaszu i Safirze Jahwe wykazał się wielką sprawiedliwością. Ciekawe tylko czemu nie pierdo...nął Dawida jak patrzył pożadliwie na Batrzebę. Czyż Wszechmocny nie wiedział do czego jest zdolny jego pupilek? Pozwolił zamordować męża Batrzeby, a potem za karę zabił Dawidowi i Batrzebie niewinne dziecko.
Dodatkowo Dawid okazał skruchę dopiero jak wytknięto mu błąd. Nie przyszedł sam do Boga z żarliwą modlitwą o przebaczenie, tylko trzeba go było do tego zmusić.

Ściema Ananiasza i Safiry to przy tym pikuś.

No ale rozumiem, że wyroki boskie są niezbadane. Więc co mi tam. Żyję sobie bez niego.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#25 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-12, godz. 16:14

Czyż Wszechmocny nie wiedział do czego jest zdolny jego pupilek?

To się nazywa ojcowska miłość. Tak długo mu dawał w d... aż zrozumiał i się ukorzył.

Hbr 12:6 NS „bo kogo Jehowa miłuje, tego karci; doprawdy, smaga każdego, kogo przyjmuje za syna".”

#26 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-12, godz. 16:35

To się nazywa ojcowska miłość. Tak długo mu dawał w d... aż zrozumiał i się ukorzył.

Hbr 12:6 NS „bo kogo Jehowa miłuje, tego karci; doprawdy, smaga każdego, kogo przyjmuje za syna".”


Jak długo mu dawał w d**ę? Czy dawał mu w d**pę jak Dawid wysyłał męża Batszeby na śmierć? Czy wtedy, gdy Dawid grzeszył
pielęgnując grzeszne myśli? Czy może wtedy kiedy było już pozamiatane, a Dawid przyglądał się jak umiera jego dziecko poczęte z grzechu? Gdzie widzisz to karcenie aż zrozumiał i się ukorzył?

To może znajdziesz jakiś werset na wytłumaczenie, czemu za jedno nieopatrzne zdanie Mojżesz nie wszedł do ziemi obiecanej? Chyba nie sądzisz, że swoim życiem pokazał się od strony egoisty?

Albo przeczytaj 1 Kronik, 21 rozdzial i powiedz mi czy Bóg nie był stronniczy w stosunku do Dawida? Za co zabił 70 000 niewinnych ludzi? Może odebrał im życie, bo nie chcieli żyć w raju?

To może powiesz mi, dlaczego nie dał szansy Ananiaszowi i Safirze? Dlaczego ich nie poraził trądem jak Miriam?

Czasem jak Pan Bóg karci to uchowaj mnie babciu kochana ...

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2007-03-12, godz. 16:43

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#27 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-12, godz. 21:22

Czasem jak Pan Bóg karci to uchowaj mnie babciu kochana ...

Dawid jednak wolał wpaść w rękę karzącego Boga niż człowieka.
2Sm 24:14 NS „A Dawid rzekł do Gada: "To dla mnie wielka udręka. Niechbyśmy, proszę, wpadli w rękę Jehowy, gdyż liczne są jego zmiłowania; lecz niech nie wpadnę w rękę człowieka".”

#28 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-12, godz. 21:33

To może znajdziesz jakiś werset na wytłumaczenie, czemu za jedno nieopatrzne zdanie Mojżesz nie wszedł do ziemi obiecanej? Chyba nie sądzisz, że swoim życiem pokazał się od strony egoisty?


Może ten werset da odpowiedź. Myślę, że dla Mojżesza Bóg miał lepsza nagrodę niż tylko Ziemię Obiecaną.
Mt 17:2-3 NS „I został na ich oczach przemieniony, i oblicze jego zajaśniało jak słońce, a jego szaty wierzchnie stały się błyszczące jak światło.(3) I oto ukazali się im Mojżesz i Eliasz, którzy z nim rozmawiali.”

To może powiesz mi, dlaczego nie dał szansy Ananiaszowi i Safirze? Dlaczego ich nie poraził trądem jak Miriam?


A czy Miriam była dwulicowa?

Użytkownik Anowi edytował ten post 2007-03-12, godz. 21:35


#29 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-03-12, godz. 23:20

Zabija się z nienawiści, a Bóg jest miłością.

Eutanazja - kontrowersyjny temat...
Dołączona grafika

#30 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-12, godz. 23:58

Eutanazja - kontrowersyjny temat...

wyjąłeś mi to z ust

#31 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-03-13, godz. 09:13

Magda A o tym, że przed powtórnym przyjściem Pana Jezusa ma być odbudowana Świątynia świadczy 2Tesaloniczan 2



Witaj Czesiek,
Jak już raz napisałam, powtórzę jeszcze raz: Świątynia nie ma prawa powstać. Jezus Chrystus był ostatnim prorokiem w Izraelu i prorokował o zburzeniu Świątyni, i nigdzie nie wspomniał o jej odbudowie!!! Gdyby pisma mówiły, iż trzecia świątynia ma zostać odbudowana, to Żydzi by to wykorzystali i ją odbudowali i nie było by to wbrew Bogu Jahwe. A ponieważ nigdzie w pismach hebrajskich nie ma PROROCTWA a odbudowie Świątyni to jeśli ona powstanie to na pewno wbrew Bogu Jahwe. Fakt iż apostołowie wiedzieli że przyjściu fałszywego proroka (jak kto woli antychrysta) ma towarzyszyć nowa (trzecia) świątynia, nie jest proroctwem. Owszem powstanie ale nie z woli Boga Jahwe ale z woli ludzkiej. A jeśli coś nie jest z woli Bożej nie może być zapowiadane w pismach. A jeśli jest zapowiadane w pismach, jeśli prorok Boży o czymś prorokuje, to znaczy że taka jest wola Boga Jahwe. A z pism widać że rola Świątyni skończyła się w chwili śmierci Jezusa Chrystusa. Samo zerwanie zasłony oddzielającej miejsca święte od najświętszego jest bardzo wymowne. Po pierwsze została zerwana zasłona która dzieliła ludzi od Boga Jahwe, a po drugie wg. prawa Mojżeszowego arcykapłan mógł wejść za zasłonę tylko raz w roku (3Moj 16:12-13). Stąd wniosek, że jeśli nie było zasłony to nie miał prawa wg. Mojżesza wchodzić do świątyni. Idąc dalej Świątynia nie może spełniać swojej roli i dalej jest już potrzebna. Pozdrawiam

#32 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-13, godz. 09:20

Dawid jednak wolał wpaść w rękę karzącego Boga niż człowieka.
2Sm 24:14 NS „A Dawid rzekł do Gada: "To dla mnie wielka udręka. Niechbyśmy, proszę, wpadli w rękę Jehowy, gdyż liczne są jego zmiłowania; lecz niech nie wpadnę w rękę człowieka".”


Anowi - KONKRETNIE. Batszeba i 70 000 niewinnych. Gdzie tu widzisz karę Dawida?

Może ten werset da odpowiedź. Myślę, że dla Mojżesza Bóg miał lepsza nagrodę niż tylko Ziemię Obiecaną.
Mt 17:2-3 NS „I został na ich oczach przemieniony, i oblicze jego zajaśniało jak słońce, a jego szaty wierzchnie stały się błyszczące jak światło.(3) I oto ukazali się im Mojżesz i Eliasz, którzy z nim rozmawiali.”
A czy Miriam była dwulicowa?


Życie Mojżesza to była ziemia obiecana, do której nie wszedł. Biblia jasno opisuje, dlaczego. Czy Ty Anowi wiesz lepiej?

Czy Miriam była dwulicowa, to nie mi oceniać. Sama wiesz za co została ukarana. Idąc tym tropem, czy Piotr był dwulicowy?
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#33 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-03-13, godz. 09:22

Magdo dość ciekawy list. Choć daje się w nim zauważyć rękę strażnicowych publikacji, to pisany był z serca - to widoczne. Jaki przyniósł skutek? Czy ta osoba do której kierowałaś te słowa zaczęła wierzyć w Boga?


Niestety nie zmienił swojej postawy i nie zaczął wierzyć w Boga :(

#34 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-03-13, godz. 09:51

Jak długo mu dawał w d**ę? Czy dawał mu w d**pę jak Dawid wysyłał męża Batszeby na śmierć? Czy wtedy, gdy Dawid grzeszył
pielęgnując grzeszne myśli? Czy może wtedy kiedy było już pozamiatane, a Dawid przyglądał się jak umiera jego dziecko poczęte z grzechu? Gdzie widzisz to karcenie aż zrozumiał i się ukorzył?


Szkoda tylko że nie widzisz całego życia Dawida. Taki właśnie jest człowiek. Wyciąga z biblii to co mu pasuje aby tylko uderzyć. Czyż nie czytałeś jak bardzo Dawid zastawiał się za Bogiem Jahwe jak był mu posłuszny i pokorny? Każdy człowiek zgrzeszył (oprócz Jezusa Chrystusa) ale Bóg bada serce i zna każdego człowieka lepiej niż każdy człowiek sam siebie. To co zrobił Bóg z Dawidem to było Boże MIŁOSIERDZIE. Dawid całym swoim życiem pokazał jakim jest człowiekiem. Był miłosierny nawet wobec swoich wrogów. (czytałeś może o Saulu jak go prześladował) A Bóg Jahwe z miłosiernym miłosiernie postępuje( 2 Sam. 22:26) A dziecku nic nie zaszkodziło to że zmarło. Zyskało na tym tylko. Poza tym Bóg na tej historii pokazał coś więcej.

To może znajdziesz jakiś werset na wytłumaczenie, czemu za jedno nieopatrzne zdanie Mojżesz nie wszedł do ziemi obiecanej? Chyba nie sądzisz, że swoim życiem pokazał się od strony egoisty?


Bóg Jahwe nigdzie nie obiecał Mojżeszowi że wejdzie do ziemi obiecanej!! Bóg Jahwe powołał Mojżesza aby wyprowadził lud z Egiptu i prowadził do ziemi obiecanej, ale nigdzie nie zwrócił się do Mojżesza że WEJDZIE. I Bóg o Mojżeszu nigdzie źle nie pisał owszem że był najpokorniejszym z ludzi że był mu wiernym. A że nie wszedł to ziemi taki był plan Boga Jahwe. Mojżesz został zabrany i grób jego nie był znaleziony. To świadczy o tym że Bóg nie poczytał Mojżesza razem z pozostałym nieposłusznym ludem, których kości pozostały na pustyni. A co chciał Bóg pokazać przez to że Mojżesz miał nie wejść do ziemi to już inna sprawa. Mojżesz umarł w pięknym wieku 120. Był sprawny do końca a to dzięki Bogu.


Albo przeczytaj 1 Kronik, 21 rozdzial i powiedz mi czy Bóg nie był stronniczy w stosunku do Dawida? Za co zabił 70 000 niewinnych ludzi? Może odebrał im życie, bo nie chcieli żyć w raju?


Ci ludzie wcale nie byli niewinni. Przeczytaj sobie 2 Moj. 30:12

Czasem jak Pan Bóg karci to uchowaj mnie babciu kochana ...



Szkoda tylko że niewidzisz tego co Bóg robi dla tych sprawiedliwych.

#35 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-03-13, godz. 10:06

Czy Miriam była dwulicowa, to nie mi oceniać. Sama wiesz za co została ukarana. Idąc tym tropem, czy Piotr był dwulicowy?


Dobrze powiedziane „nie mnie to oceniać” . Nie znałeś ani Miriam ani Ananiasza i Safiry a się mędrkujesz „Ściema Ananiasza i Safiry to przy tym pikuś.” Skąd wiesz jacy oni byli? Bóg jest sprawiedliwy i zna serca wszystkich ludzi. To człowiek jest niesprawiedliwy w swoim osądzaniu. Tak łatwo człowiekowi przychodzi osądzanie Boga a sam ocenia nie znając żadnych szczegółów sprawy.

#36 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-03-13, godz. 10:13

Czasem jak Pan Bóg karci to uchowaj mnie babciu kochana ...


Zarzucasz Bogu niesprawiedliwy osąd i niesprawiedliwą kare nie znając Boga, a popatrz co robią ludzie. Jak bardzo są okrutni, nieludzcy..i można by dodawać wiele. Pójdę za słowami Anowi, Dawid wiedział co znaczy wpaść w ręce Boga i wiedział co znaczy wpaść w ręce ludzi. Gdyż Bóg jedyny jest sprawiedliwy a ludzie....szkoda mówić.

#37 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-03-13, godz. 10:24

[quote name='Padre Antonio' date='2007-03-12 13:45' post='55846']
Tylko dlaczego planuje zabić tych, którzy nie kochają jego?
[/quote

Bóg Jahwe stworzył człowiek aby dzielić się z nim swoją miłością. Tak samo jak człowiek chce mieć dzieci. To że Bóg dał nam życie to jest dla ludzi dużo. Ale jeszcze obiecuje że dla tych co w niego wierzą przygotował coś więcej. I to tylko w naszej woli jest czy skorzystamy z tego co dla nas przygotował czy nie. Jeśli nie chcesz człowieku żyć wiecznie – twoja wola. Jeśli ktoś miałby syna a ten przeklinałby swojego ojca, nie szanował i lekceważył czy ten ojciec dla niego przeznaczyłby swój majątek? Czy raczej dałby temu który byłby mu wierny?

Chcę ustosunkować się do całego Twojego komentarza mojego listu. Jednakże potrzebuję trochę czasu aby spokojnie do tego przysiąść i napisać rzetelne argumenty. Ale napiszę na pewno.

#38 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-13, godz. 11:21

Szkoda tylko że nie widzisz całego życia Dawida. Taki właśnie jest człowiek. Wyciąga z biblii to co mu pasuje aby tylko uderzyć. Czyż nie czytałeś jak bardzo Dawid zastawiał się za Bogiem Jahwe jak był mu posłuszny i pokorny? Każdy człowiek zgrzeszył (oprócz Jezusa Chrystusa) ale Bóg bada serce i zna każdego człowieka lepiej niż każdy człowiek sam siebie. To co zrobił Bóg z Dawidem to było Boże MIŁOSIERDZIE. Dawid całym swoim życiem pokazał jakim jest człowiekiem. Był miłosierny nawet wobec swoich wrogów. (czytałeś może o Saulu jak go prześladował)


Widzę całe życie Dawida. Wiem co robił i wcale nie przekonuje mnie to, że wcześniejszymi dobrymi uczynkami można sobie kupić łaskę Bożą. Wymień pięciu wrogów, w stosunku do których Dawid okazywał miłosierdzie. Skoro był taki wspaniały, znajdzieszs bez problemu.
W Twoich wypowiedziach widzę tylko usprawiedliwianie. Po co Ci Biblia, skoro nie można bazować na opisach w niej zawartych? Skoro jeśli coś mi się zgadza, muszę dopowiedzieć sobie że to nie możliwe, żeby Bóg zrobił coś nie tak? Na jakiej podstawie mam stosować taką zasadę?

A Bóg Jahwe z miłosiernym miłosiernie postępuje( 2 Sam. 22:26) A dziecku nic nie zaszkodziło to że zmarło. Zyskało na tym tylko. Poza tym Bóg na tej historii pokazał coś więcej.


Miłosiernie postępuje z noworodkami. Lepiej żeby umarło bo co? Przecież Dawid był takim wspaniałym człowiekiem, nie nadawał się na przykładnego tatusia? Co takiego Bóg pokazał w tej historii?

Bóg Jahwe nigdzie nie obiecał Mojżeszowi że wejdzie do ziemi obiecanej!! Bóg Jahwe powołał Mojżesza aby wyprowadził lud z Egiptu i prowadził do ziemi obiecanej, ale nigdzie nie zwrócił się do Mojżesza że WEJDZIE.
I Bóg o Mojżeszu nigdzie źle nie pisał owszem że był najpokorniejszym z ludzi że był mu wiernym. A że nie wszedł to ziemi taki był plan Boga Jahwe. Mojżesz został zabrany i grób jego nie był znaleziony. To świadczy o tym że Bóg nie poczytał Mojżesza razem z pozostałym nieposłusznym ludem, których kości pozostały na pustyni.


Przyznaję, że Bóg nigdy wprost nie obiecał Mojżeszowi wprowadzenia Izraela do Kaananu.

A co chciał Bóg pokazać przez to że Mojżesz miał nie wejść do ziemi to już inna sprawa. Mojżesz umarł w pięknym wieku 120. Był sprawny do końca a to dzięki Bogu.


Ale nie rozumiem, jaki widzisz w tym głębszy morał.

Ci ludzie wcale nie byli niewinni. Przeczytaj sobie 2 Moj. 30:12


Ten przepis nie ma tu zastosowania. To nie był urzędowy spis ludności tylko wojska. Poza tym, nawet jeśli zastosujemy to prawo, to Biblia nie mówi że zgineli za brak ofiary tylko z wyboru Dawida. Skoro Dawid był taki świetny, to powinien swojego garba nadstawić.

Szkoda tylko że niewidzisz tego co Bóg robi dla tych sprawiedliwych.


A co takiego robi?

Dobrze powiedziane „nie mnie to oceniać” . Nie znałeś ani Miriam ani Ananiasza i Safiry a się mędrkujesz „Ściema Ananiasza i Safiry to przy tym pikuś.” Skąd wiesz jacy oni byli? Bóg jest sprawiedliwy i zna serca wszystkich ludzi. To człowiek jest niesprawiedliwy w swoim osądzaniu. Tak łatwo człowiekowi przychodzi osądzanie Boga a sam ocenia nie znając żadnych szczegółów sprawy.


Lb 12:10 Br "Obłok uniósł się także znad namiotu, a Miriam stała się biała od trądu jak śnieg. Kiedy Aaron zwrócił się ku Miriam, zobaczył, że cała była pokryta trądem."
(11) Wtedy rzekł Aaron do Mojżesza: Panie mój, proszę cię usilnie, nie poczytuj nam tego grzechu, którego dopuściliśmy się lekkomyślnie. (12) Nie pozwól, aby była ona jak dziecko, które się wydobywa z łona matki martwe, z ciałem na pół zepsutym. (13) Zaczął tedy Mojżesz tak wołać do Jahwe: O Boże mój, błagam Cię, ulecz ją! (14) Rzekł tedy Jahwe do Mojżesza: Gdyby jej ojciec splunął jej w twarz, to czyż nie byłaby okryta hańbą co najmniej przez siedem dni? Niech więc pozostanie przez siedem dni poza obozem, a potem znów będzie mogła wrócić. (15) Wydalono tedy Miriam na siedem dni z obozu, a lud nie opuszczał tego miejsca aż do powrotu Miriam.


Osobliwa kara i sposób wyliczenia długości jej trwania.
Czy Miriam była dwulicowa?
Wg mnie tak. Obgadywała Mojżesza z Aaronem i najwidoczniej nie powiedziała mu tego w otwartej rozmowie.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#39 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-13, godz. 11:34

Tylko dlaczego planuje zabić tych, którzy nie kochają jego?


Bóg Jahwe stworzył człowiek aby dzielić się z nim swoją miłością. Tak samo jak człowiek chce mieć dzieci. To że Bóg dał nam życie to jest dla ludzi dużo. Ale jeszcze obiecuje że dla tych co w niego wierzą przygotował coś więcej. I to tylko w naszej woli jest czy skorzystamy z tego co dla nas przygotował czy nie. Jeśli nie chcesz człowieku żyć wiecznie – twoja wola. Jeśli ktoś miałby syna a ten przeklinałby swojego ojca, nie szanował i lekceważył czy ten ojciec dla niego przeznaczyłby swój majątek? Czy raczej dałby temu który byłby mu wierny?


Bóg z jakiegoś powodu stworzył sobie aniołów i ludzi na Ziemi. Domniemujemy, że zrobił to z powodu uczuć, powodowany emocjami których nie miał przez nieskończoność aż do momentu stworzenia.
Uczynił ludzi, obdażył ich wolną wolą i zaraz po tym nałożył na nich konkretne ograniczenie. Byli niedoświadczeni, ale mimo tego Bóg nie wziął pod uwagę faktu, że zostali oszukani przez Diabła.
Dlatego jeśli niedoskonały człowiek korzysta z daru Bożego (wolnej woli) i z powodu tego co jest napisane w Bibilii niezbyt go ciągnie do jakiś istot wyższych, Wszechmocny Ojciec planuje dla niego eutanazję.
Jeśli sam kocham dziecko, utrzymuje je, łożę na edukację i potrzeby to naturalnym jest że nas łączą więzy rodzinne. Jeśli wykazuję zachowania nienaturalne, patologiczne to relacje te będą zachwiane. Jednak jeśli wszystko będzie normalnie, a mój ukochany syn nie będzie chciał zostac np. prawnikiem, tylko muzykiem to wcale go nie zabiję. Mogę byc niezadowolony, ale cały czas będę go kochał. Jeśli nigdy nie zwróci się do mnie po imieniu, tylko będzie mówił "tato" wcale się nie obrażę.

Magda - ludzie wierzący przypisują Bogu ludzkie pobudki. Czy Ty nie rozumiesz, że pojecie wszechmocy, nieograniczonej mądrości i wieczności kłuci się z typowo ludzkimi zachowaniami Boga?
Bóg z powodu zachcianki tworzy ludzi, jest rozczarowany lub rozzłoszczony po tym jak działają zgodnie z tym jak zostały zaprojektowane. Wręcz potrafi się obrazić za jakieś pierdoły i wyciągać z tego daleko idące konsekwencje lekką ręką uśmiercając swoje stworzenia.
Czym zawiniły wszystkie okoliczne Izraelowi narody? Czy miały okazję poznać Boga? Nawet Izraelici chodzili na bok, mimo że Jahwe był ich Bogiem, więc czego spodziewać się od "pogan"?

Chcę ustosunkować się do całego Twojego komentarza mojego listu. Jednakże potrzebuję trochę czasu aby spokojnie do tego przysiąść i napisać rzetelne argumenty. Ale napiszę na pewno.


No to czekam z niecierpliwością. Powiem tylko, że Twój list mnie nie przekonuje do uwierzenia w Boga i nie dziwię się Twojemu znajomemu że po jego lekturze również nie uwierzył.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#40 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-13, godz. 12:50

.KONKRETNIE.

1. Batszeba

1. Gdyby Batszeba kochała swojego męża czy zdradziłaby go?

2. 70 000 niewinnych. Gdzie tu widzisz karę Dawida?

2. Uważasz Dawida za człowieka bez serca?
2Sm 24:17 NS „I rzekł Dawid do Jehowy, gdy zobaczył anioła zabijającego lud, i powiedział: "Oto ja zgrzeszyłem i to ja popełniłem zło; lecz te owce, cóż one uczyniły? Proszę, niech twoja ręka spadnie na mnie i na dom mego ojca".”

3. Życie Mojżesza to była ziemia obiecana, do której nie wszedł.

3. Zgadza się bo to nie było jego przeznaczeniem. Biblia mówi, że razem z Eliaszem rozmawiali z Jezusem.

4. Biblia jasno opisuje, dlaczego.

4. Rozmawiał z Bogiem "twarzą w twarz."
Wj 33:11 NS „A Jehowa rozmawiał z Mojżeszem twarzą w twarz, tak jak człowiek rozmawia ze swoim bliźnim. Gdy on wracał do obozu, jego sługa Jozue, syn Nuna, jako usługujący, nie odchodził z namiotu.”

5. Czy Ty Anowi wiesz lepiej?

5. Nigdy w życiu. Słowo wie lepiej. A ja mu ufam, nawet jeżeli to co mówi budzi sprzeczne myśli.

6. Czy Piotr był dwulicowy?

6. Piotr był prawym człowiekiem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych