Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strażnica z 1 kwietnia


  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#1 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-04-14, godz. 15:40

Właśnie czytam niestrawny pokarm na czas nie słuszny i nie wiem czy CK zwariowało czy to jest dowcip.

Bądźmy lojalni wobec Chrystusa i jego wiernego niewolnika.

Nie dajcie się nazywać wodzami bo jeden jest wasz wódz, Chrystus (Mateusza 23:10). Tymi słowami Jezus wyraźnie uzmysłowił swoim naśladowcą, ze ich przywódcą nie ma być żaden człowiek. Za swego jedynego wodza mieli uważać kogoś z nieba – samego Jezusa Chrystusa. Tę pozycję wyznaczył mu Jehowa, który „go wskrzesił z martwych (…)i nad wszystkim czynił go głową dla zboru, który jest jego ciałem”. (Efezjan 1:20:23).

Chrystus jest dla zboru chrześcijańskiego „głową nad wszystkim” – sprawuje władzę nad wszystkim co się w nim dzieje. Nic nie uchodzi jego uwagi. Pilnie obserwuje stan duchowy każdej grupy chrześcijan czyli zboru. Wyraźnie wynika to z objawienia, które pod koniec I wieku n.e otrzymał apostoł Jan. Zwracając się do siedmiu zborów, Jezus pięciokrotnie oświadczył, że zna ich uczynki oraz mocne i słabe strony; udzielił też stosownych rad i zachęt. (Objawienie 2:2. 9, 13, 19, 3:1,8,15). Nie ulega wątpliwości ,że Chrystus równie dobrze orientował się w stanie duchowym pozostałych zborów w Azji Mniejszej ,Palestynie, Syrii, Babilonie, Grecji Italii i innych miejscach (Dzieje1:8). A jak sytuacja wygląda obecnie?

1,2 (a)Kto według Biblii jest naszym Wodzem? (B) Co świadczy o tym, że Chrystus czynnie przewodzi zbiorowi chrześcijańskiemu?

Wierny niewolnik

Tuż przed powrotem do niebiańskiego Ojca wskrzeszony Jezus oświadczył uczniom: „ Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi”. Następnie dodał: „Oto ja jestem z wami przez wszystkie di aż do skoczenia świata”.(Mateusza 28:18-20). W dalszym ciagu miał być z nimi jako ich Głowa i czynnie im przewodzić. W listach do chrześcijan w Efezie i Kolosach apostoł Paweł przyrównywał zbór chrześcijański do ciała którego głową jest Chrystus. (Efezjan 1:22,23, Kolosan 1:18). Jak wyjaśniono w pewnym dziele owa przenośnia „wskazuje nie tylko na istotne znaczenie jedności z Głową lecz także na to że głowa realizuje swoją wolę za pośrednictwem poszczególnych członków. Używa ich jako swoich narzędzi. (The Cambridge Bible for Schools and Colleges). Kim Chrystus się posługuje jako swym zbiorowo pojętym narzędziem, odkąd w roku 1914 otrzymał władzę w Królestwie? (Daniela 7:13,14)

3. Dlaczego porównanie Chrystusa do głowy a jego zboru do ciała jest stosowne?

W proroctwie Malachiasza zapowiedziano iż Jehowa „prawdziwy Pan” przybędzie w towarzystwie swego „posłańca przymierza” – czyli wyniesionego na tron Syna , Jezusa Chrystusa – żeby dokonać inspekcji swej „świątyni”, duchowego domu wielbienia i odbyć nad nią sąd. „Wyznaczony czas by sąd się zaczął od domu Bożego”, najwyraźniej nastał w roku 1918 (Malachiasza 3:1 1 Piotr 4:17). Osoby utrzymujące ,że tu na ziemi reprezentują Boga i jego prawdziwe wielbienie, poddano stosownemu osadowi. Kościoły chrześcijaństwa, które od wieków głosiły nauki zniesławiające Boga i były uwikłane w I wojnę światową, zostały odrzucone. Wierny ostatek chrześcijan namaszczonych duchem przeszedł próbę, został oczyszczony jakby w ogniu i zyskał uznanie, stając się dla Jehowy „ludem składającym dar ofiarny w prawości” (Malachiasza 3:3).

4. Co zgodnie z proroctwem Malachiasza dostrzegli Jehowa i Chrystus Jezus, gdy przyszli do duchowej świątyni na inspekcje?

Z proroctwem Malachiasza harmonizuje złożony znak, który Jezus podał swym uczniom, aby im ułatwić rozpoznanie czasu jego „obecności oraz zakończenie tego systemu rzeczy”. Wspominał im między innymi o pewnym zbiorowo pojętym „niewolniku”. Powiedział: „Kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym, którego Pan ustanowił nad członkami czeladzi swojej, aby im dawał pokarm we właściwym czasie? Szczęśliwy ów niewolnik , jeśli jego Pan, przybywszy zastanie go tak czyniącego! Zaprawdę wam mówię: Ustanowi go nad całym swoim mieniem!” (Mateusza 24:3 45-47). Gdy w roku 1918 Chrystus przybył ‘wnikliwie’ ocenić tego „niewolnika” znalazł ostatek namaszczonych duchem wiernych uczniów, którzy od roku 1879 na łamach niniejszego czasopisma oraz innych publikacji biblijnych dostarczali duchowego ”pokarmu we właściwym czasie”. Uznał ich za swoje narzędzie za „niewolnika” i w roku 1919 powierzył im zarządzanie całym swym ziemskim mieniem.

5. Kto w myśl proroctwa Jezusa dotyczącego jego obecności okazał się wiernym „niewolnikiem”?
Zarządzanie ziemskim mieniem Chrystusa.

O tym „niewolniku” mającym reprezentować go na ziemi, Jezus wspominał już kilka miesięcy przed wypowiedzeniem proroctwa o znaku swojej obecności. Użył wtedy nieco innych określeń, które wskazywały na obowiązki tego niewolnika. Oświadczył: „Kto rzeczywiście jest szafarzem wiernym, roztropnym, którego pan ustanowi nad swym gronem sług, aby im dawał odmierzone porcje pokarmu we właściwym czasie? Mówię wam zgodnie z prawdą: Ustanowi go nad całym swoim mieniem” (Łukasza 12:42,44).

Wspomniany niewolnik został tu nazwany „szafarzem”. Wyraz ten jest tłumaczeniem greckiego słowa oznaczającego „zarządcę domu lub posiadłości”. Ów kolektywny „wierny szafarz” nie miał być grupą intelektualistów wyjaśniających ciekawostki biblijne. Miał dostarczać pożywnego pokarmu duchowego „we właściwym czasie” a, jako ustanowiony nad całym gronem sług Chrystusa, miał zarządzać ogółem jego ziemskich spraw – ‘całym jego mieniem’. Co to za mienie?

6.7 (a) Jak inaczej Jezus nazwał wiernego „niewolnika”? (B) Na co wskazywał użyte przez Jezusa słowo „szafarz”?

Niewolnik, o którym mówił Chrystus sprawuje nadzór nad dobrami materialnymi wykorzystywanymi przez jego naśladowców w związku z prowadzoną przez nich działalnością. Są to między innymi obiekty Biura Głównego i poszczególnych biur oddziałów Świadków Jehowy jak również rozsiane po całym świecie miejsca, w których wielbią oni Boga – Sala Królestwa i Sale Zgromadzeń. Co ważniejsze niewolnik opracowuje także krzepiące duchowo programy cotygodniowych zebrań oraz regularnie odbywających się większych zgromadzeń, poświęconych studiowaniu Biblii. Na tych spotkaniach przekazywane są informacje o spełnianiu się proroctw zawartych w tej Księdze oraz udzielane są wskazówki, jak na co dzień stosować się do jej zasad.

Szafarz ma tez za zadanie nadzorować nader ważne dzieło głoszenia „tej dobrej nowiny o królestwie” i czynienia „uczniów z ludzi ze wszystkich narodów”. W ramach tej działalności trzeba uczyć ludzi przestrzegania wszystkiego, co Chrystus – Głowa zboru – nakazał wykonywać w obecnym czasie końca (Mateusza 24:14; 28:19, 20; Objawienie 12:17). Dzięki temu głoszeniu i nauczaniu pojawiła się „wielka rzesza” lojalnych towarzyszy namaszczonego ostatka. Są oni „kosztownościami wszystkich narodów” i niewątpliwie należą do cennego „mienia” Chrystusa, zarządzanego przez wiernego niewolnika (objawienie 7;9 Aggeusza 2:7).

8,9 Zarządzenie jakim „mieniem” powierzono niewolnikowi?

Ciało Kierownicze reprezentujące niewolnika.

Do odpowiedzialnych zadań wiernego niewolnika miało rzecz jasna należeć podejmowanie różnych decyzji. W I wieku decyzje w imieniu całego zboru chrześcijańskiego podejmowali apostołowie i starsi w Jerozolimie, reprezentujący klasę niewolnika (Dzieje 15:1,2). Postanowienia tego ciała kierowniczego przekazywano zborom za pośrednictwem listów oraz podróżujących przedstawicieli. Pierwsi chrześcijanie z radością przyjmowali te jasne wskazówki, a ochoczą współpracą z ciałem kierowniczym przyczyniali się do pokoju i jedności.(Dzieje 15:22-31; 16:4 Filipian 2:2)

10. Jakie grono podejmowało decyzje w I wieku i jak to wpływało na zbory?

Podobnie jak to było w czasach pierwszych chrześcijan, tak i obecnie niewielka grupa namaszczonych duchem nadzorców tworzy Ciało Kierownicze naśladowców Chrystusa żyjących na ziemi. Sprawują oni nadzór nad dziełem Królestwa, a Jezus, Głowa zboru, kieruje nimi swoja potężną „prawicą”( Objawienie 1: 16;20). Albert Schroeder – długoletni członek Ciała Kierowniczego, który niedawno zakończył ziemski bieg – w swym życiorysie tak napisał o braciach wchodzących w skład tego grona: „ Zbierają się w każdą środę i rozpoczynają swoje posiedzenie modlitwą do Jehowy o jego ducha. Dokłada się wszelkich starań, żeby każda załatwiona sprawa i każda decyzja pozostawała w zgodzie ze Słowem Bożym, Biblią. Tym wiernym namaszczonym chrześcijanom możemy zaufać. Zwłaszcza w odniesieniu do nich powinniśmy usłuchać rady apostoła Pawła „Bądźcie posłuszni tym, którzy wśród was przewodzą i bądźcie ulegli, oni bowiem czuwają nad waszymi duszami” (Hebrajczyków 13:17).

11. Za czyim pośrednictwem Chrystus kieruje obecnie swym zborem i jak powinniśmy traktować tę grupę chrześcijańskich pomazańców?

Okazujemy szacunek wiernemu niewolnikowi

Klasę wiernego niewolnika powinniśmy darzyć szacunkiem przede wszystkim dlatego, ze w ten sposób okazujemy szacunek naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi. Paweł napisach o pomazańcach: „Kto został powołany będąc wolnym, jest niewolnikiem Chrystusa. Zostaliście kupieni za określoną cenę” (1 Koryntian 7:22, 23 Efezjan 6:6). Jeśli wiec lojalnie podporządkowujemy się kierownictwu wiernego niewolnika i jego Ciała Kierowniczego to podporządkowujemy się Chrystusowi – Panu tego niewolnika. Odnoszenie się z należnym szacunkiem do narzędzia, za pośrednictwem którego Chrystus zarządza swym ziemskim mieniem, to jeden ze sposobów w jaki ‘otwarcie uznajemy, ze Jezus Chrystus jest panem ku chwalę Boga, Ojca’ (Filipian 2:11).

Innym biblijnym powodem do okazywania szacunku wiernemu niewolnikowi jest okoliczność ,ze chrześcijańskich pomazańców żyjących na ziemi nazwano symbolicznie „świątynią” w której Jehowa ‘mieszka przez ducha’.(1 Koryntian 3:16, 17 Efezjan 2:19-22). To właśnie tej klasie „świętej świątyni” Jezus powierzył swoje ziemski mienie, co oznacza, ze pewne prawa i obowiązki wewnątrz zboru przysługują wyłącznie owemu niewolnikowi. Dlatego wszyscy członkowie zboru uważają za swój święty obowiązek trzymać się wskazówek wiernego niewolnika i jego Ciała Kierowniczego. „Drugie owce” poczytują sobie za prawdziwy zaszczyt wspieranie klasy niewolnika w troszczeniu się o sprawy Pana (Jana 10:16).

12, 13 Z jakich biblijnych powodów należy okazywać szacunek klasie niewolnika?

Lojalnie wspierajmy pomazańców

Na to, ze drugie owce będą pokornie podporządkowane namaszczonym członkom Izraela duchowego, wskazywało proroctwo Izajasza: „Oto, co rzekł Jehowa: Nie opłacani robotnicy z Egiptu oraz kupcy z Etiopii i Sabejczycy, rośli mężczyźni, przejdą do ciebie i staną się twoja własnością. Będą za tobą szli; przejdą w pętach i pokłonią się tobie. Będą cię błagac i mówić: Naprawdę bóg jest w jedności z tobą i nie ma nikogo innego; nie ma innego Boga” (Izajasza 45:14). W sensie symbolicznym drugie owce idą za namaszczoną duchem klasą niewolnika i jego Ciałem Kierowniczym uznając ich przewodnictwo. Jako „nie opłacani robotnicy”, ochoczo poświęcają swoje siły i środki na popieranie ogólnoświatowego dzieła głoszenia, które Chrystus zlecił swym namaszczonym naśladowcą na ziemi. (Dzieje 1:8; Objawienie 12:17).

14. Jak w myśl proroctwa Izajasza drugie owce idą za namaszczoną duchem klasą niewolnika i usługują jako „nie opłacani robotnicy”?

Drugie owce z radością i wdzięcznością służą Jehowie pod nadzorem klasy niewolnika i jego Ciała Kierowniczego. Uznają pomazańców za członków „Izraela Bożego”. (Galatów 6:16). Jako symboliczni „obcy” i „cudzoziemcy” utrzymujący łączność z Izraelem duchowym, chętnie usługują w charakterze „rolników” i „hodowców winorośli” pod kierunkiem pomazańców – „kapłanów Jehowy” i ‘sług Boga”. (Izajasza 61:5,6). Gorliwie uczestniczą w głoszeniu dobrej nowiny o królestwie i czynieniu uczniów z ludzi ze wszystkich narodów. Całego serca pomagają klasie niewolnika w pasieniu i karmieniu nowych symbolicznych owiec.

15: Jak według proroczych słów z Izajasza 61: 5;6 miały wyglądać stosunki między drugimi owcami a Izraelem duchowym?

Wierny niewolnik nie szczędzi starań, by dostarczać drugim owcom pokarmu duchowego we właściwym czasie, a one dostrzegają wynikające z tego liczne korzyści. Pokornie przyznają, ze bez pomocy niewolnika wiernego i roztropnego wcale lub prawie wcale nie znałby cennych prawd biblijnych , dotyczących między innymi zwierzchnictwa Jehowy, uświęcania jego imienia, Królestwa, nowych niebios i nowej ziemi, duszy, stanu umarłych, a także tego kim naprawdę są Jehowa i jego syn oraz czym jest duch św. W obecnym czasie końca drugie owce, powodowane bezgraniczną wdzięcznością i lojalnością życzliwie wspieraja namaszczonych „braci” Chrystusa żyjących na ziemi (mateusza 25:40)

16. Co pobudza drugie owce do lojalnego wspierania niewolnika wiernego i roztropnego?

Ostatni akapit mówi ,ze jest ich coraz mniej i dlatego w następnym artykule omówi się jaką rolę pełnią nadzorcy wybrani z pośród drugich owiec. A pytanie brzmi: Co omówimy w następnym artykule. Starałem się zachować oryginalną pisownię jak zgubiłem przecinek to trudno (nie wiem tez co to za śmieszne znaczki :‘tekst’ bo cudzysłów to nie jest). Niczego nie podkreślałem. Niczego nie dodawałem (Serio!)
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-14, godz. 16:02

Gdy w roku 1918 Chrystus przybył ‘wnikliwie’ ocenić tego „niewolnika” znalazł ostatek namaszczonych duchem wiernych uczniów, którzy od roku 1879 na łamach niniejszego czasopisma oraz innych publikacji biblijnych dostarczali duchowego ”pokarmu we właściwym czasie”. Uznał ich za swoje narzędzie za „niewolnika” i w roku 1919 powierzył im zarządzanie całym swym ziemskim mieniem.

Czy w świetle powyższego przed 1919 Jezus nie posługiwał się WTS-em?
Czyżby to była próba wymigania się od odpowiedzialności za brak końca świata w 1874, 1878, 1914, 1915 i 1918 roku?

#3 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-14, godz. 17:42

To ma ręce i nogi. W ten sposób łatwo można pozbyć się odpowiedzialności za herezje sprzed 1919 r. A rozumiem, że w roku 1919 niewolnik dostał e-maila z niebios, że oto jest uznany za jedynego producenta wykwintnego pokarmu...? :P Brawo, to ja już nie mam więcej pytań. :rolleyes:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#4 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-04-14, godz. 17:51

To ma ręce i nogi. W ten sposób łatwo można pozbyć się odpowiedzialności za herezje sprzed 1919 r. A rozumiem, że w roku 1919 niewolnik dostał e-maila z niebios, że oto jest uznany za jedynego producenta wykwintnego pokarmu...? :P Brawo, to ja już nie mam więcej pytań. :rolleyes:

nie dostali e-maila, to była inspekcja, na pewno mają protokoły w archiwach i ujawnią po armagedonie.
pozdrawiam Andrzej

#5 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-14, godz. 18:37

Moim zdaniem ten artykuł to bezczelna kpina z Jezusa Chrystusa.
Jezus "wnikliwie" ocenił działania WTS-u i mistrzów świata w mataczeniu ustanowił swoimi przedstawicielami na ziemi...
Czy autorzy strażnic naprawdę w to wierzą, czy bezczelnie sobie kpią i z Jezusa i z nas, czytelników?

#6 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-14, godz. 18:43

Gdy w roku 1918 Chrystus przybył ‘wnikliwie’ ocenić tego „niewolnika” znalazł ostatek namaszczonych duchem wiernych uczniów, którzy od roku 1879 na łamach niniejszego czasopisma oraz innych publikacji biblijnych dostarczali duchowego ”pokarmu we właściwym czasie”. Uznał ich za swoje narzędzie za „niewolnika” i w roku 1919 powierzył im zarządzanie całym swym ziemskim mieniem.


Czy w świetle powyższego przed 1919 Jezus nie posługiwał się WTS-em?
Czyżby to była próba wymigania się od odpowiedzialności za brak końca świata w 1874, 1878, 1914, 1915 i 1918 roku?

Nic takiego ten tekst nie mówi, jak też nie jest to nic nowego. Jedynie jest tu mowa o wybraniu WTS-u bo ten okazał sie " ""wiernym"" niewolnikiem"

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-04-14, godz. 18:43

Czesiek

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-14, godz. 18:46

okazał się "wierny"... tylko komu?

#8 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-14, godz. 18:54

Moim zdaniem ten artykuł to bezczelna kpina z Jezusa Chrystusa.
Jezus "wnikliwie" ocenił działania WTS-u i mistrzów świata w mataczeniu ustanowił swoimi przedstawicielami na ziemi...
Czy autorzy strażnic naprawdę w to wierzą, czy bezczelnie sobie kpią i z Jezusa i z nas, czytelników?

Ależ Sebastianie, jedynie co, to jasno i klarownie powtórzyli to co juz wcześniej nauczali. Czyli kiedy byłeś śJ to było obowiązująca nauką. Jedyna różnica to ta, że zamiast kilku artykuów masz jeden, gdzie to jest napisane.

okazał się "wierny"... tylko komu?

nauce sędziego
Czesiek

#9 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-14, godz. 18:56

Ciekawe, czy ja wówczas tego nie dostrzegałem czy też zmieniła się retoryka strażnic?
Bo mam wrażenie, że w ostatnich latach jakby częściej chwalą niewolnika i częściej wzywają do lojalności?

#10 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-14, godz. 19:06

Ciekawe, czy ja wówczas tego nie dostrzegałem czy też zmieniła się retoryka strażnic?
Bo mam wrażenie, że w ostatnich latach jakby częściej chwalą niewolnika i częściej wzywają do lojalności?

Mieli pokolenie, które zbliżało się do końca i lada moment miał być Armagedon. Trzeba to czymś zastąpić. A także odstępcy już tak nie są odseparowani od śJ i korzystając z neta do nich docierają. A to powoduje, że trzeba wzmocnić potrzebę lojalności wobec "niewolnika" (czytaj WTS-u)
Czesiek

#11 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-14, godz. 19:12

Czy ja jako "zatwardziały" odstępca jestem stronniczy, czy Wam również te strażnicowe nawoływania do lojalności przypominają stare komunistyczne hasełko "partia z narodem, naród z partią" albo "program partii programem narodu"?

#12 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-14, godz. 19:16

Czy ja jako "zatwardziały" odstępca jestem stronniczy, czy Wam również te strażnicowe nawoływania do lojalności przypominają stare komunistyczne hasełko "partia z narodem, naród z partią" albo "program partii programem narodu"?

Raczej czas powstawania "teokracji" w wykonaniu WTS i to co działo sie w tym czasie w polityce wokoło. Tyle tylko, że nacjonalizm narodowy zastąpiono nacjonalizmem wyznaniowym.
Czesiek

#13 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-04-14, godz. 20:05

To ma ręce i nogi. W ten sposób łatwo można pozbyć się odpowiedzialności za herezje sprzed 1919 r. A rozumiem, że w roku 1919 niewolnik dostał e-maila z niebios, że oto jest uznany za jedynego producenta wykwintnego pokarmu...? :P Brawo, to ja już nie mam więcej pytań. :rolleyes:


A ja mam jeszcze jedno pytanie. Co z herezjami po roku 1919? :lol:

#14 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-04-14, godz. 20:07

To może ja wytłuszcze o co mi chodzi.


Innym biblijnym powodem do okazywania szacunku wiernemu niewolnikowi jest okoliczność ,ze chrześcijańskich pomazańców żyjących na ziemi nazwano symbolicznie „świątynią” w której Jehowa ‘mieszka przez ducha’.(1 Koryntian 3:16, 17 Efezjan 2:19-22). To właśnie tej klasie „świętej świątyni” Jezus powierzył swoje ziemski mienie, co oznacza, ze pewne prawa i obowiązki wewnątrz zboru przysługują wyłącznie owemu niewolnikowi. Dlatego wszyscy członkowie zboru uważają za swój święty obowiązek trzymać się wskazówek wiernego niewolnika i jego Ciała Kierowniczego. „Drugie owce” poczytują sobie za prawdziwy zaszczyt wspieranie klasy niewolnika w troszczeniu się o sprawy Pana (Jana 10:16

Od kiedy jest to świety obowiązek?

Od kiedy pomazańcy są świątynią?

Na to, ze drugie owce będą pokornie podporządkowane namaszczonym członkom Izraela duchowego, wskazywało proroctwo Izajasza: „Oto, co rzekł Jehowa: Nie opłacani robotnicy z Egiptu oraz kupcy z Etiopii i Sabejczycy, rośli mężczyźni, przejdą do ciebie i staną się twoja własnością. Będą za tobą szli; przejdą w pętach i pokłonią się tobie. Będą cię błagac i mówić: Naprawdę bóg jest w jedności z tobą i nie ma nikogo innego; nie ma innego Boga” (Izajasza 45:14). W sensie symbolicznym drugie owce idą za namaszczoną duchem klasą niewolnika i jego Ciałem Kierowniczym uznając ich przewodnictwo. Jako „nie opłacani robotnicy”, ochoczo poświęcają swoje siły i środki na popieranie ogólnoświatowego dzieła głoszenia, które Chrystus zlecił swym namaszczonym naśladowcą na ziemi. (Dzieje 1:8; Objawienie 12:17).

Od kiedy drugie owce są skutymi niewolnikam w służbie pomazańców?

Uznają pomazańców za członków „Izraela Bożego”. (Galatów 6:16). Jako symboliczni „obcy” i „cudzoziemcy” utrzymujący łączność z Izraelem duchowym, chętnie usługują w charakterze „rolników” i „hodowców winorośli” pod kierunkiem pomazańców – „kapłanów Jehowy” i ‘sług Boga”. (Izajasza 61:5,6).

Od kiedy drugie owce to obcy i cudzoziemcy?

Od kiedy pomazańcy to klasa duchownych, wręcz kapłańska (nowy Sanhedryn?), a może wręcz boska?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#15 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-04-14, godz. 20:07

nie dostali e-maila, to była inspekcja, na pewno mają protokoły w archiwach i ujawnią po armagedonie.


Inspekcja już była, ale w archiwach. Wszystko wyczyściła. Nie będzie lustracji. :lol:

#16 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-14, godz. 20:11

To może ja wytłuszcze o co mi chodzi.
Innym biblijnym powodem do okazywania szacunku wiernemu niewolnikowi jest okoliczność ,ze chrześcijańskich pomazańców żyjących na ziemi nazwano symbolicznie „świątynią” w której Jehowa ‘mieszka przez ducha’.(1 Koryntian 3:16, 17 Efezjan 2:19-22). To właśnie tej klasie „świętej świątyni” Jezus powierzył swoje ziemski mienie, co oznacza, ze pewne prawa i obowiązki wewnątrz zboru przysługują wyłącznie owemu niewolnikowi. Dlatego wszyscy członkowie zboru uważają za swój święty obowiązek trzymać się wskazówek wiernego niewolnika i jego Ciała Kierowniczego. „Drugie owce” poczytują sobie za prawdziwy zaszczyt wspieranie klasy niewolnika w troszczeniu się o sprawy Pana (Jana 10:16

Od kiedy jest to świety obowiązek?

Od kiedy pomazańcy są świątynią?

Na to, ze drugie owce będą pokornie podporządkowane namaszczonym członkom Izraela duchowego, wskazywało proroctwo Izajasza: „Oto, co rzekł Jehowa: Nie opłacani robotnicy z Egiptu oraz kupcy z Etiopii i Sabejczycy, rośli mężczyźni, przejdą do ciebie i staną się twoja własnością. Będą za tobą szli; przejdą w pętach i pokłonią się tobie. Będą cię błagac i mówić: Naprawdę bóg jest w jedności z tobą i nie ma nikogo innego; nie ma innego Boga” (Izajasza 45:14). W sensie symbolicznym drugie owce idą za namaszczoną duchem klasą niewolnika i jego Ciałem Kierowniczym uznając ich przewodnictwo. Jako „nie opłacani robotnicy”, ochoczo poświęcają swoje siły i środki na popieranie ogólnoświatowego dzieła głoszenia, które Chrystus zlecił swym namaszczonym naśladowcą na ziemi. (Dzieje 1:8; Objawienie 12:17).

Od kiedy drugie owce są skutymi niewolnikam w służbie pomazańców?

Uznają pomazańców za członków „Izraela Bożego”. (Galatów 6:16). Jako symboliczni „obcy” i „cudzoziemcy” utrzymujący łączność z Izraelem duchowym, chętnie usługują w charakterze „rolników” i „hodowców winorośli” pod kierunkiem pomazańców – „kapłanów Jehowy” i ‘sług Boga”. (Izajasza 61:5,6).

Od kiedy drugie owce to obcy i cudzoziemcy?

Od kiedy pomazańcy to klasa duchownych, wręcz kapłańska (nowy Sanhedryn?), a może wręcz boska?


Od kiedy sędzia sprowadził wielką rzeszę na ziemię i odmówił im prawa do nowego narodzenia z wody i Ducha. Naprawdę to nic nowego w WTS-ie.
Czesiek

#17 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-04-14, godz. 20:14

Nie oto chodzi,ze tak było My to wiemy. Ale dwa lata temu jak byłem na kongresie poświęconym posłuszeństwei to mówiono jak to dobrze słuchac niewolnika i jakie korzyście z tego płyna ale żeby był to święty obowiązek to nie słyszałem. Tak samo jakoś nie kojarzę opowieści o byciu niewolnikiem w pętach.

Nigdy chyba jeszcze WTS tak otwarcie nie oznajmił iż są dwie grupy ludzi ci lepsi "pomazańcy" i ci gorsi niewolnicy. Nigdy tak otwarcie nie przyznali sie do tego jak teraz. A na koniec przykład pokory niewolników i pychy klasy "sług Bożych" i "Boskiego Izraela"

Pokornie przyznają, ze bez pomocy niewolnika wiernego i roztropnego wcale lub prawie wcale nie znałby cennych prawd biblijnych , dotyczących między innymi zwierzchnictwa Jehowy, uświęcania jego imienia, Królestwa, nowych niebios i nowej ziemi, duszy, stanu umarłych, a także tego kim naprawdę są Jehowa i jego syn oraz czym jest duch św. W obecnym czasie końca drugie owce, powodowane bezgraniczną wdzięcznością i lojalnością życzliwie wspieraja namaszczonych „braci” Chrystusa żyjących na ziemi

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2007-04-14, godz. 20:19

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#18 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-14, godz. 20:20

No niezupełnie. Dwa lata temu ak byłem nak kongresie poświęconym posłuszeństwei to mówiono jak to dobrze słuchac niewolnika i jakie korzyście z tego płyna ale żeby był to święty obowiązek to nie słyszałem. Tak samo jakoś nie kojarzę opowieści o byciu niewolnikiem w pętach.


Artur, te nauki znam od dawna. Może nie było to jako święty obowiązek, ale jako "nie słuchasz niewolnika nie słuchasz Boga" lub "to nie autorytet niewolnika podważasz ale autorytet boga i Słowa Bożego.
Także od dawna wielka rzesza byla porównywana do obcych przybyszów
Czesiek

#19 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-04-14, godz. 20:26

Ale jeszcze nigdy nie wyrazono tego aż tak dobitnie. W jednym artykule i tak zdecydowanie. Mnie gdybym był druga owcą ten artykuł wręcz obraża.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#20 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-14, godz. 20:28

Na to, ze drugie owce będą pokornie podporządkowane namaszczonym członkom Izraela duchowego, wskazywało proroctwo Izajasza: „Oto, co rzekł Jehowa: Nie opłacani robotnicy z Egiptu oraz kupcy z Etiopii i Sabejczycy, rośli mężczyźni, przejdą do ciebie i staną się twoja własnością. Będą za tobą szli; przejdą w pętach i pokłonią się tobie. Będą cię błagac i mówić: Naprawdę bóg jest w jedności z tobą i nie ma nikogo innego; nie ma innego Boga” (Izajasza 45:14). W sensie symbolicznym drugie owce idą za namaszczoną duchem klasą niewolnika i jego Ciałem Kierowniczym uznając ich przewodnictwo. Jako „nie opłacani robotnicy”, ochoczo poświęcają swoje siły i środki na popieranie ogólnoświatowego dzieła głoszenia, które Chrystus zlecił swym namaszczonym naśladowcą na ziemi. (Dzieje 1:8; Objawienie 12:17).

Od kiedy drugie owce są skutymi niewolnikam w służbie pomazańców?

Uznają pomazańców za członków „Izraela Bożego”. (Galatów 6:16). Jako symboliczni „obcy” i „cudzoziemcy” utrzymujący łączność z Izraelem duchowym, chętnie usługują w charakterze „rolników” i „hodowców winorośli” pod kierunkiem pomazańców – „kapłanów Jehowy” i ‘sług Boga”. (Izajasza 61:5,6).

Od kiedy drugie owce to obcy i cudzoziemcy?

Od kiedy pomazańcy to klasa duchownych, wręcz kapłańska (nowy Sanhedryn?), a może wręcz boska?


Odnośnie takiego użycia cytatów z Księgi Izajasza zobacz książkę "Proroctwo Izajasza światłem dla całej ludzkości" Tom 2 strony 86nn i 328Rok wydania 2001.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych