Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strażnica z 1 kwietnia


  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#101 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-09, godz. 13:59

hmmm.. to w takim razie tez nie biblijnie bo przeciez Jezus wybral 12 apostolow, pozniej jak Judasz Iskariot go zdradzil to tymczasowo bylo ich 11, pozniej na zgromadzeniu apostolskim z 2 najlepszych wybrano Macieja na 12 apostoła...
oczywiscie kazdy z nich posiadal Ducha Sw,(dalej nie jestem w 100% pewien informacji) a tu CK sklada sie z namaszczonego ostatka + zwyklejsi szeregowcy - pismacy itp.

CK jak na razie składa się z osób z namaszczonego ostatka i jak pokazuje R. Franz w Kryzysie sumienia może powierzać zredagowanie artykułów do publikacji komu chce a potem i tak zatwierdza dany materiał czy idzie do publikacji, czy nie. Natomiast wg nauczania WTS-u w skład "niewolnika" wchodzą wszyscy namaszczeni duchem, czyli wszyscy "zrodzeni z wody i ducha", którzy obecnie żyją na ziemi.


--
Posty dot. "Kodu Leonarda da Vinci" dołączono do wcześniejszej dyskusji na ten temat: link | Moderator


#102 Ashmoore

Ashmoore

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2007-07-18, godz. 07:02

i dlatego katolicy uznają zwierzchnictwo papieża jak i całego kleru, poniewaz przemawia przez nich sam Bóg:) wiec chrzanienie, zeby to porzucic dla jakiegos niewolnika, ktory praktycznie rzecz biorac nie ma autorytetu, cale duszpasterstwo pracowalo nań przez wieki, to totalna glupota:P
A gdyby tak zmienić cały świat, nie zaczynając od siebie???

#103 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-18, godz. 09:09

zgadzam się z przedmówcą.

co prawda nie podpiszę się pod stwierdzeniem że przemawia przez nich sam Bóg, ale jednak setki lat nauczają tych samych prawd wiary, więc porzucenie katolicyzmu na rzecz ciągle zmieniającej się niestabilnej doktryny określiłbym słowami:

zamienił stryjek...

#104 Amber99

Amber99

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 18 Postów

Napisano 2007-07-19, godz. 16:08

Można prosić jakieś źródło tych rewelacji?
W ten sposób możemy każdego zdeprecjonować.


Prosze bardzo. M.in. "Kryzys sumienia". Rewelacji? Też coś!


Można prosić jakieś źródło tych rewelacji?
W ten sposób możemy każdego zdeprecjonować.


M.in. "Kryzys sumienia".

niewolnikiem w. i r. jest ostatek klasy niebiańskiej, czyli ci, co spożywają emblematy. Nie myl ich z Ciałem Kierowniczym (CK)



Nie myle niewolnika z Cialem Kierowniczym. Skąd to przypuszczenie? Po prostu nie wiem ile osob liczy C.K, dlatego napisałam "bodajże".

#105 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-19, godz. 19:08

Nie myle niewolnika z Cialem Kierowniczym. Skąd to przypuszczenie? Po prostu nie wiem ile osob liczy C.K, dlatego napisałam "bodajże".

to uważnie przeczytaj swoją wypowiedź do której odnosi się moja uwaga. CK liczy naście osób a "klasa niewolnika" kilka tysięcy osób.
Czesiek

#106 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-20, godz. 06:26

Jeszcze za czasów Russella, zatrudnieni w Brooklynie badacze Pisma Świetego dlugo zastanawiali się nad tym kim jest ten "niewolnik wierny i roztropny". Wreszcie Russell, który byl czlowiekim, nieznoszącym sprzeciwów i uważał sie za kogos wyjatkowego oswiadczył: 'prawdopodobnie ja nim jestem". I tak juz zostalo. Kolejni prezesi Towarzystwa Strażnica byli niewolnikiem w jednej osobie, co zreszta bylo wbrew Biblii, Dopiero od niedawna niewolnika stanowi grupa, w tej chwli, bodajże 11 osob.

Czyli wg twoich danych w organizacji "kult jednostki" został zastąpiony przez rządy kolektywu KC? Z tego by wyglądało, że są opóźnieni w stosunku do wspolczesnie im działających kompartii:-)
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#107 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-07-22, godz. 19:51

Ciało Kierownicze.
W książce Świadkowie Jehowy, wyczytałem że od samego początku w pierwszym wieku było "Centralne Ciało Kierownicze". Czy może teraz jest ten podział i jak się to ma do niewolnika?
pozdrawiam Andrzej

#108 Amber99

Amber99

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 18 Postów

Napisano 2007-07-26, godz. 12:02

Można prosić jakieś źródło tych rewelacji?
W ten sposób możemy każdego zdeprecjonować.


Wydawało mi się, że odpowiedzialam, iż te "rewelacje" przeczytalam w "Kryzysie sumienia". Post chyba zostal wykasowany, co mnie zdumiewa.

#109 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-07-26, godz. 13:00

Amber99, przecież ta wypowiedź znajduje się powyżej.
.jb

#110 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-26, godz. 13:22

Post chyba zostal wykasowany, co mnie zdumiewa.

Widzę, widzę, halleluja! Pan przywraca wzrok... Mirosław Karauda
Dołączona grafika

#111 Xiondzu

Xiondzu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 80 Postów
  • Lokalizacja:Górki Wielkie / niedal. Cieszyna - granica z Czechami

Napisano 2007-07-27, godz. 11:31

Ciało Kierownicze.
W książce Świadkowie Jehowy, wyczytałem że od samego początku w pierwszym wieku było "Centralne Ciało Kierownicze". Czy może teraz jest ten podział i jak się to ma do niewolnika?

w tym tyg czytalem listy do rzymian i koryntian (jestem w kor na 13 rozdziale) i chyba w tym drugim jest napisane kim byli wybrani apostolowie (12 sztuk) ...
CIEAŁO CHRYSTUSOWE a nie kierownicze :blink: to ze kierowali i nauczali w zborach to juz inna bajka ale przede wszytkim należeli do Chrystusa... wnioski dalsze mam nadzieje ze sa jasne przynajmniej dla wiekszosci

#112 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-07-27, godz. 11:58

Wydawało mi się, że odpowiedzialam, iż te "rewelacje" przeczytalam w "Kryzysie sumienia". Post chyba zostal wykasowany, co mnie zdumiewa.

Nie zbtyt "łapię" o czym mowa.
Jeśli chodzi o mnie, to nic nie kasowałem.
Jestem w trakcie czytania "Kryzysu..."

#113 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-27, godz. 14:38

w tym tyg czytalem listy do rzymian i koryntian (jestem w kor na 13 rozdziale) i chyba w tym drugim jest napisane kim byli wybrani apostolowie (12 sztuk) ...
CIEAŁO CHRYSTUSOWE a nie kierownicze :blink: to ze kierowali i nauczali w zborach to juz inna bajka ale przede wszytkim należeli do Chrystusa... wnioski dalsze mam nadzieje ze sa jasne przynajmniej dla wiekszosci

Ciałem Chrystusowym jest Kościół a nie 12 apostołów. Poczytaj uważnie te listy, to zobaczysz to.
Czesiek

#114 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-07-28, godz. 08:00

Jeszcze za czasów Russella, zatrudnieni w Brooklynie badacze Pisma Świetego dlugo zastanawiali się nad tym kim jest ten "niewolnik wierny i roztropny". Wreszcie Russell, który byl czlowiekim, nieznoszącym sprzeciwów i uważał sie za kogos wyjatkowego oswiadczył: 'prawdopodobnie ja nim jestem". I tak juz zostalo.


Skąd masz informacje, że uważał się za kogoś wyjątkowego?
Przeczytaj dokładnie stronę 56.
Strażnica z 1923 roku pisała: - Brat Russell odpowiadał: "Niektórzy mówią że ja, inni że Towarzystwo"

Co myślał osobiście o tym?
Przeczytajmy jego odpowiedź:
SŁUGA - Kto jest tym wiernym sługą?
Kto jest, mym sługą? Czy wierzysz i uznajesz oświadczenia wypowiadane przez reprezentantów Strażnicy?
O ile wiem, to cała mowa o onym słudze pochodziła od moich nieprzyjaciół. Nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie. Cokolwiek mógłbym powiedzieć, nie zmieniłoby stanu rzeczy, fakt pozostanie faktem. Ty masz prawo do swej opinii a oni mają prawo do swojej. W czwartym rozdziale szóstego tomu Wykładów Pisma świętego, ten wiersz Pisma Świętego jest podany pod rozwagę. Zawiera on wszystko cokolwiek, kiedy pisałem o tym przedmiocie.
KPiO 1909; ang: 644

Może pomyliłeś wypowiedź Freda Franza o sobie z strony 85?
"Wierzę, że ja jestem."
Napiszę bez skromności, że znam Jego biografię jak niewielu ludzi w polsce.
Zdanie napisane przez Ciebie o nim, ubliża mu :(
Był tylko prezesem firmy, którą założył ze swoich własnych funduszy.
To, co zrobiono z firmy - "Jedynozbawcza Organizacja" - to inna historia.
Historia, która jest na tym forum opisywana.
Jakże wielu ludzi zostało skrzywdzonych, oszukanych. Wielu szczerych ludzi "zwichnęło" sobie życie.
Część ludzi wręcz straciła niepotrzebnie życie!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych