Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strażnica z 1 kwietnia


  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#41 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-04-17, godz. 12:57

Czy Prima Aprilis jest obchodzony tylko w Polsce?


Tylko to nie, ale chyba tylko w Polsce jest obchodzony do tego stopnia, że wciska się kity w poważnych gazetach, radiu i TV.
[db]

#42 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-04-17, godz. 15:59

I w nie powaznych też.........
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#43 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-04-17, godz. 17:44

I w nie powaznych też.........


Niepoważne od tego są ;-)
[db]

#44 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-04-17, godz. 22:30

' date='2007-04-17 17:44' post='60780']
Niepoważne od tego są ;-)



dotarłem do gazetki
Fajne wdzianko ma mechanik samochodowy
godne polecenia w warsztatach samochodowych
a panie zapomniały wykupić assistance, obecni przedstawiciele ubezpieczeniowi proszeni o zabranie głosu

pytania czytelników też ciekawe :lol:
wniosek z wniosku
w zborze mogą być wdowy rozpustne tylko nie mogą liczyć na wsparcie :blink:
chyba z wiadomych przyczyn :rolleyes:

#45 Xiondzu

Xiondzu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 80 Postów
  • Lokalizacja:Górki Wielkie / niedal. Cieszyna - granica z Czechami

Napisano 2007-04-18, godz. 02:03

Nie dajcie się nazywać wodzami bo jeden jest wasz wódz, Chrystus (Mateusza 23:10). Tymi słowami Jezus wyraźnie uzmysłowił swoim naśladowcą, ze ich przywódcą nie ma być żaden człowiek. Za swego jedynego wodza mieli uważać kogoś z nieba – samego Jezusa Chrystusa. Tę pozycję wyznaczył mu Jehowa, który „go wskrzesił z martwych (…)i nad wszystkim czynił go głową dla zboru, który jest jego ciałem”. (Efezjan 1:20:23).

Podobnie jak to było w czasach pierwszych chrześcijan, tak i obecnie niewielka grupa namaszczonych duchem nadzorców tworzy Ciało Kierownicze naśladowców Chrystusa żyjących na ziemi. Sprawują oni nadzór nad dziełem Królestwa, a Jezus, Głowa zboru, kieruje nimi swoja potężną „prawicą”( Objawienie 1: 16;20). Albert Schroeder – długoletni członek Ciała Kierowniczego, który niedawno zakończył ziemski bieg – w swym życiorysie tak napisał o braciach wchodzących w skład tego grona: „ Zbierają się w każdą środę i rozpoczynają swoje posiedzenie modlitwą do Jehowy o jego ducha. Dokłada się wszelkich starań, żeby każda załatwiona sprawa i każda decyzja pozostawała w zgodzie ze Słowem Bożym, Biblią. Tym wiernym namaszczonym chrześcijanom możemy zaufać. Zwłaszcza w odniesieniu do nich powinniśmy usłuchać rady apostoła Pawła „Bądźcie posłuszni tym, którzy wśród was przewodzą i bądźcie ulegli, oni bowiem czuwają nad waszymi duszami” (Hebrajczyków 13:17).

moje pytanie odnoszace sie do obu cytowanych fragmentow:
ad1 przywodca, wodz, wladca (ew jeszcze krol choc dosc pobierznie mozna przypisac) sa synonimami. takim osobom trzeba sie podporzadkowac a skoro wodzem, przywodca nie moze byc czlowiek to ad2

"Zwłaszcza w odniesieniu do nich powinniśmy usłuchać rady apostoła Pawła „Bądźcie posłuszni tym, którzy wśród was przewodzą i bądźcie ulegli, oni bowiem czuwają nad waszymi duszami” (Hebrajczyków 13:17)"

przeczy pierwszemu (tylko lacznie z kontekstem!! sam ten wyrwany fragment potwierdza przeciez pierwsze) .

Inna sprawa jest fakt ze zgodnie z zapewnieniem z ad2 CK jest namaszczone duchem sw. oraz kierowane przez Chrystusa. dalej pisza ze mozna im zaufac. wszystko byloby cacy gdyby nie zmieniali Żarowek na jasniejsze.
Niezaprzeczalnym jest ze apostolowie byli namaszczonym ostatkiem, byli kierowani duchem sw. nawet po smierci Jezusa o czym swiadcza daty powstania ewangelii oraz listow apostolskich.

Idac dalej takim tokiem myslenia to albo ktos tu scieme wali albo duch swiety zrobil im kuku lamuniu i gada do CK jezykiem klinowym/supelkowym ze nie rozumieja co do nich mowi. widac jakas roznica musi byc skoro apostolowie z I w nie musieli stosowac sprostowan/korekt po smierci Jezusa.

Pozdrawiam Maciej Ciemała @ xiondzu

Użytkownik Xiondzu edytował ten post 2007-04-18, godz. 02:05


#46 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-04-18, godz. 08:17

Następny artykuł z cytowanej wczesniej Straznicy dotyczy słuchania starszych. Nic nowego, stare bajki ale dwa akapity mnie dosłownie rozbiły (jeden z powodu głupoty drugi z powodu pychy).

Najpierw pycha:

6. Tymi "darami w ludziach" są nadzorcy czyli starsi, których Jehowa i jego Syn ustanowili za pośrednictwem ducha św by czuli paśli owce. (dzieje 20:28;29). Poczatkowo wszyscy ci nadzorcy byli chrzescijanskimi pomazańcami, usługującymi w poszczególnych gronach starszych. W ksiedze Objawienia 1:16, 20 zostali wyobrażeni przez "gwiazdy" czyli "aniołów", będące w prawej ręce Chrystusa, a więc pod jego kontrolą. Poniewaz jednak w obecnym czasie końca liczba namaszczonych duchem nadzorców stale sie zmniejsza, orgomna wiekszośc chrzescijanskich starszych wywodzi się z pośrdód drugich owiec.(....)

Jak namszczonych duchem nadzorców, któzy usługiwali w gronach starszych opisano w Objawieniu 1: 16,20?

Odp: jako aniołów????

A teraz głupota:

16. Może sie zdarzyć , ze któyś starszy nie trzyma sie wskazówek klasy wienego niewolnika i jego Ciała Kierowniczego. Jesli nie zaniecha takiego postepowania, zda z tego sprawę Jehowie "pasterzowi i nadzorcy naszych dusz" (1. Poitra 2:25). Ale żadne potknięcia czy błedy starszych nie dają nam podstaw do tego byśmy przezstali być im podporzadkowani. Jehowa nie błogosławi nikomu, kto przejawia ducha nieposłuszeństwa i buntu. (Liczb 12:1, 2, 9-11).

16 Dlaczego okoliczność, ze któych starszy nie trzyma się wytycznych nie usprawiedliwiałaby naszej buntowniczej postawy?

Więc tak jesli starsi powiedzą np: nie głosimy o palu, bo w Bibli jest krzyż to cały zbór powinien tak zrobić?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#47 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-18, godz. 09:00

jakby starszy zanegował pal, to nie byłby starszym (wykluczenie za herezję, czy po strażnicowemu "za odstępstwo") Autorzy napewno nie zamierzali nadawać zborom autonomii ani prawa do niesłuchania niewolnika.

Myślę, że akapit 16 jest przyzwoleniem na samowolkę prywatę i niesprawiedliwość. Jeśli np. starsi będą patrzeć przez palce na wyskoki dzieci innego starszego a gnębić dzieci głosiciela skonfliktowanego ze starszym, to akapit 16 posłuży zakneblowaniu tego głosiciela, aby nie mógł się nikomu poskarżyć, bo "jest napisane", że trzeba słuchać starszych nawet jeśli postępują niezgodnie z wewnętrznymi normami organizacji...

#48 Abriella

Abriella

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-04-18, godz. 09:30

A tak poza tym, to kto ma takie marne sumienie, aby faszerować swych poddanych takimi bredniami i przyrównywać ich do jakichś narodów pogańskich?

a jeszcze tak niedawno smieli sie z katolickich wiernych, do których księża zwracali sie "Moi drodzy Parafianie" i szyderczo objasniali w rozmowach od drzwi do drzwi znaczenie tego słowa... A tu sami sa traktowani jak parafianie a moze i wkrótce tak ich nazwa...

#49 Abriella

Abriella

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-04-18, godz. 09:45

a odnośnie akapitu 16- to poprostu ręce opadają- totalne przyzwolenie na samowolkę, cierp i znoś idiotę który po Tobie jeżdzi bo on jest" aniołem"- nic dziwnego że tylku potem sie leczy w psychiatryku...

Użytkownik Abriella edytował ten post 2007-04-18, godz. 09:45


#50 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-18, godz. 10:14

a odnośnie akapitu 16- to poprostu ręce opadają- totalne przyzwolenie na samowolkę, cierp i znoś idiotę który po Tobie jeżdzi bo on jest" aniołem"- nic dziwnego że tylku potem sie leczy w psychiatryku...

A może mieli to ująć mniej delikatnie Abriello, na przykład w ten sposób:
"co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie"

Przecież od pisania skarg na starszego do centrali są inni starsi, a nie "pospólstwo"
Czesiek

#51 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-18, godz. 11:58

Doświadczyłem samowolki starszych na sobie i naprawdę wiem, jak to boli, gdy osoby którym się ufa, po prostu krzywdzą zamiast pomóc. :( W psychice do tej pory, co mam to kompletny brak zaufania do kogokolwiek - nawet do Boga. Momentami jestem chłodny, jak lód.

Użytkownik Terebint edytował ten post 2007-04-18, godz. 11:59

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#52 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-18, godz. 12:05

Ciekaw jestem czy zamordyzm cokolwiek pomoże. Nie da się zakazać korzystania z internetu. Nie da się zablokować przepływu informacji. Takimi zagraniami można wypłoszyć młodzież, a emeryci poumierają. I kto będzie roznosił strażnice? Ciekaw jestem czy ciało kierownicze ma jakiś całościowy koncept jak uatrakcyjnić pobyt w organizacji czy tylko mota się jak pijany we mgle?...

#53 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2007-04-18, godz. 12:10

:lol: A końca nie widać, końca nie widać............ :lol: :lol: ;)
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#54 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-18, godz. 13:49

:lol: A końca nie widać, końca nie widać............ :lol: :lol: ;)

No włąśnie: i pytanie jaką "zabawkę" dać roznosicielom strażnic, aby ich zdopingować do działania?

Jeśli NIE jest nią nadciągający armagedon, to co może być zabawką zastępczą?
Co zrobić, aby zamiast skupiać się na studiach, pracy zawodowej i życiu rodzinnym, roznosili gazetki?

Przyzwolenie na zamordyzm starszych może NIE pomagać, ale nawet przeszkadzać w utrzymaniu owieczek w zagrodzie...

#55 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-04-18, godz. 14:16

Ciekaw jestem czy ciało kierownicze ma jakiś całościowy koncept jak uatrakcyjnić pobyt w organizacji czy tylko mota się jak pijany we mgle?...


Miotają się jak pijany we mgle od samego początku i będą do samego końca... Takie wahadło - okresy względej liberalizacji (odwilży) na zmianę z przykręcaniem śruby. Jak w każdym ustroju totalitarnym...
[db]

#56 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-04-18, godz. 15:01

jakby starszy zanegował pal, to nie byłby starszym (wykluczenie za herezję, czy po strażnicowemu "za odstępstwo") Autorzy napewno nie zamierzali nadawać zborom autonomii ani prawa do niesłuchania niewolnika.

Myślę, że akapit 16 jest przyzwoleniem na samowolkę prywatę i niesprawiedliwość. Jeśli np. starsi będą patrzeć przez palce na wyskoki dzieci innego starszego a gnębić dzieci głosiciela skonfliktowanego ze starszym, to akapit 16 posłuży zakneblowaniu tego głosiciela, aby nie mógł się nikomu poskarżyć, bo "jest napisane", że trzeba słuchać starszych nawet jeśli postępują niezgodnie z wewnętrznymi normami organizacji...

Ja nie wiem jak mozna spokojnie czytac Straznice dla mnie to chinszczyzna i ten jezyk jakis naprawde nie z tego swiata??!! :(

#57 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-04-18, godz. 16:25

Doświadczyłem samowolki starszych na sobie i naprawdę wiem, jak to boli, gdy osoby którym się ufa, po prostu krzywdzą zamiast pomóc. :( W psychice do tej pory, co mam to kompletny brak zaufania do kogokolwiek - nawet do Boga. Momentami jestem chłodny, jak lód.

Przecież oni są darami dla nas! Oczywiście według niepoprawnie przetłumaczonego wersetu Ef 4,8 A do tego zgodnie ze strażnicowym zwyczajem wyrwanym z kontekstu, który informuje, że każdemu dane zostały dary, które objawiają się wymienionymi służbami w ciele Chrystusowym. Skoro ziemianie spośród ŚJ nie stanowią jego części, to dlaczego są nekani? Coś mi tu 'zalatuje' Wehikułem czasu...
Dołączona grafika

#58 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-18, godz. 17:06

A mnie zalatuje totalnym podporządkowaniem "guru" jakim w tym momencie jest Ciało Kierownicze. Czyli takim małym pokazaniem prawdziwego oblicza sekty destrukcyjnej.
Czesiek

#59 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-04-18, godz. 17:27

A mnie zalatuje totalnym podporządkowaniem "guru" jakim w tym momencie jest Ciało Kierownicze. Czyli takim małym pokazaniem prawdziwego oblicza sekty destrukcyjnej.

O tym właśnie jest w Wehikule czasu! Zastanawiam się, czy brak odpowiedzi na moją prywatną wiadomość odnośnie filmów o ŚJ jest samodzielną decyzją, czy Morlokowie stanęli Ci na drodze ;)

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-04-18, godz. 17:28

Dołączona grafika

#60 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-04-18, godz. 18:37

Coś mi tu 'zalatuje' Wehikułem czasu...



będę trochę nudny czy w latach osiemdziesiątych starszyzna zachęcała do składania fałszywych oświadczeń o wykonywaniu PRACY kaznodziejów
czy dziś kłamią że to nie praca
a może wtedy to była praca a teraz wolontariat?
może umiłowany Hubert, lub inny czujący sie w obowiązku obrony ck , i wszystkich (zamianowanych ponoć duchem) starszych i pełnoczasowych, odpowie
:wacko:
czuje się skołowany :wacko:
pozdrówka
Dawid




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych