Skocz do zawartości


Zdjęcie

TS zapłaci ofiarom za milczenie!


  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#81 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-05-10, godz. 08:27

Niby dlaczego ktoś miał by olać takie oszczerstwo? WTS wytoczył proces za o wiele mniejsze oszczerstwo i się tym chwalił. Ciekawe, że przyczepiają się i grożą sądem za rozpowszechnianie ich literatury przez internet, a za taką poważną sprawę nie wytaczają procesu? :blink:


Wygranie procesu a odniesienie z niego korzyści to dwie niekoniecznie równoważne sprawy. WTS wytacza proces wtedy, kiedy jest to dla niego PROPAGANDOWO KORZYSTNE. I woli wytoczyć propagandowo korzystny proces i go przegrać, niż wytoczyć proces propagandowo fatalny i go wygrać. I z punktu widzenia interesu korporacji nie widzę w tym nic dziwnego ani zaskakującego. Wszystkie korporacje na świecie tak robią, to kwestia chronienia marki przed przylepieniem się do niej jakiegoś g...a - w strategii długoterminowej to ważniejsze od wygrania pojedynczego procesu.
[db]

#82 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-10, godz. 10:36

db ma rację - to kwestia marketingu, a tu chodzi o wizerunek bo to jest największy potencjał i spogląda się na to w długofalowej perspektywie.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#83 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-05-10, godz. 11:35

ewo: a mam pytanko do Ciebie: czy uważasz, że doniesienia o pedofilii w społeczności SJ to kłamstwa odstepców wyssane z palca ?


Skąd. Skoro zapłacili to znaczy, że coś jest na rzeczy. Natomiast mam wątpliwości: po pierwsze co do skali zjawiska, po drugie, za co konkretnie WTS zapłacił w tej sprawie. Bo raz mówi się o odszkodowaniu, a raz o zapłacie za milczenie. Odszkodowanie, jak sama nazwa wskazuje, dostaje się za poniesioną szkodę, natomiast nie może stanowić zapłaty za zobowiązanie się do określonego działania (w tym przypadku milczenia). Oczywiście, w USA może być inaczej. Mimo wszystko fajnie byłoby usłyszeć od kogoś z pierwszej ręki, jaka była treść tej ugody.

#84 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-05-10, godz. 12:07

Może jeszcze podam hipotetyczny przykład:

Ktoś (na forum, w jakiejś gazecie, gdziekolwiek) podaje, że firma X produkująca obuwie sportowe wykorzystuje pracę więźniów obozów w Chinach, albo pracę dzieci na Sri Lance.

Czy firma X wytoczy mu proces?

Nie.

Proces oznaczałby większe nagłośnienie sprawy. I nawet, jeśli firma X go wygra, to ileś ludzi na świecie usłyszy jej nazwę w kontekście chińskich obozów pracy albo wykorzystywania dzieci w trzecim świecie. Korzystniejsze z marketingowego punktu widzenia jest niedopuszczenie do procesu - najłatwiej właśnie poprzez ugodę. A to, czy firma rzeczywiście jest w coś umoczona nie ma tu nic do rzeczy. Udowodnienie w sądzie, że nie jest może się okazać kosztowniejsze, niż zapłacenie bez rozgłosu. I analogicznie - zapłacenie bez rozgłosu w żaden sposób nie dowodzi, że "coś jest na rzeczy".

QED
[db]

#85 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-10, godz. 12:11

czy to znaczy ze WTS woli zaplacic choc nie jest winne w swietle prawa ... bo to nie jest marketingowe?
[font=Tahoma]

#86 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-05-10, godz. 12:37

W wydanym dzisiaj dla mediów oświadczeniu Bill Bowen (Silentlambs) podał nieco więcej szczegółów: chodzi o 16 spraw, w przypadku których ofiary otrzymają olbrzymie pieniądze. Są to sprawy z trzech stanów (Kalifornii, Teksasu i Oregonu). Cztery z tych spraw dotyczą przestępstw, których sprawcą jest poszukiwany R. McLean (temat na forum), a trzy sprawy dotyczą serii molestowań przez starszego zboru w Napa Valley. O pozostałych sprawach Bowen nie podał bliższych informacji.

Ponadto ugoda nakłada na ofiary kontrowersyjny zakaz publicznego wypowiadania się o tym, co je spotkało. Przy okazji tego ostatniego Bowen wskazał na Kościół katolicki w USA, który w podobnej sytuacji uznania takiego zakazu od ofiar molestowań (którym wypłacał odszkodowania) się nie domagał.

Bowen przypomniał także o ubiegłorocznym postanowieniu sądu (temat na forum) jako prawdopodobnej przyczynie obecnych działań TS, które nie chce dopuścić do konieczności udostępnienia materiałów ze swej bazy dot. przestępstw seksualnych w Organizacji.

Szczegóły: http://silentlambs.o...Presspacket.htm
.jb

#87 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-10, godz. 12:52

wracając do wałkowanej liczby 23.720

uczciwe przedstawianie sprawy to mówienie o 23.720 przestępstwach seksualnych (pojęcie szerokie, obejmujące gwałty, molestowania, a nawet wspomnianą przez nockę "uporczywą" namowę),

mówienie o 23.720 pedofilach to karygodne nadużycie.

dziwi mnie, że z jednej strony Pan Bowen w mediach używa słów stonowanych, a z drugiej strona internetowa "cichych owiec" serwuje obrzydliwą manipulację.

#88 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-05-10, godz. 14:27

wracając do wałkowanej liczby 23.720

uczciwe przedstawianie sprawy to mówienie o 23.720 przestępstwach seksualnych (pojęcie szerokie, obejmujące gwałty, molestowania, a nawet wspomnianą przez nockę "uporczywą" namowę),

mówienie o 23.720 pedofilach to karygodne nadużycie.

dziwi mnie, że z jednej strony Pan Bowen w mediach używa słów stonowanych, a z drugiej strona internetowa "cichych owiec" serwuje obrzydliwą manipulację.

Sebek, a ja jestem ciekawa, jak ty to sprawdziłeś, że w tych 23.720 przestępstwach seksualnych są ujęte wszystkie dokonane przez SJ przestępstwa seksualne? . W linku podanym przez Terebinta wyrażnie jest napisane, że ta liczba odnosi się do osób molestujących DZIECI:

"Wewnętrzne źródła zgromadzone w nowojorskim Biurze Głównym Świadków Jehowy odsłaniają akta 23,720 zgłoszonych/niezgłoszonych osób seksualnie molestujących dzieci."

Piszesz: "mówienie o 23.720 pedofilach to karygodne nadużycie."

A ja uważam, że karygodnym nadużyciem jest z twojej strony jest "udowadnianie nadużycia" tylko na podstawie własnych niesprawdzonych wątpliwości. Nie mając żadnych dowodów napisałeś:

"przecież to jest liczone "po amerykańsku": do jednego worka wrzucono seks z 3 letnim dzieckiem i seks z panienką, która jutro kończy 18 lat, do tego w tej liczbie są nie tylko gwałty ale i "molestowania"."

A teraz już odnosisz się do własnyc domysłów, jak do sprawdzonej informacji.

Mało tego, na tej podstawie usiłujesz nam wmówić, że odsłanianie (zgadzam się że przerażającej) liczby SJ molestujących dzieci, to "internetowa obrzydliwa manipulacja".

Zgadzam się, że można podejśc do tego z rezerwą, ale, żeby komuś zarzucać manipulacje i naduzycia, to trzeba to jeszcze udowodnic, i nie na podstawie własnych wątpliwości.

I nie chcę, żebyś myślał, że w jakiś sposób Cię atakuję. Po prostu wiem, że w taki sposób biernie broni się pedofilii, a niedowierza ofiarom. Ty nie wierzysz, ze wśród tak "wspaniałej organizacji", może być tylu niegodziwych ludzi, a "ciocia Helenka" nigdy nie uwierzy, że przemiły "wujcio Henio" dotykał złym dotykiem chrześniaczkę. Poddanie wiątpliwości relacji "chrześniaczki" bez sprawdzenia faktów, zawsze będzie działało na jej niekorzyść, a "wujcio Henio" mając obrońców poczuje się bezkarny.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#89 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-10, godz. 15:42

nocka, poczytaj dokładnie ten artykuł do którego link podawał terebint.

Tam są wyraźne stwierdzenia, że do tej liczby (23.720) wliczono seks z siedemnastolatkami.

Mam pokazać palcem, czy sama znajdziesz?!
Jeśli nie znajdziesz, pokaże Tobie palcem, że nie pisałem "bez żadnych dowodów"...

I jeszcze jedna uwaga: NIE WIERZĘ w żadną "wspaniałość" organizacji. Ja po nie wierzę, że w jakiejkolwiek społeczności (obojętnie: radiomaryjnej, świadkowskiej, ewangelickiej, katolickiej) przypada 1 aktywny pedofil (w znaczeniu osoby która krzywdzi MAŁE dzieci) na 260 osób. Ale autor artykułu nie kazał nam w to wierzyć.

To że na 100.000 osób może zdarzyć się ponad 1.000 a może i ponad 5.000 przypadków seksu z w pełni rozwiniętymi chociaż prawnie nadal niepełnoletnimi, nie budzi moich NAJMNIEJSZYCH wątpliwości.

Mój protest budzi nazywanie kogoś obcującego z siedemnastką "pedofilem".

#90 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-05-10, godz. 16:49

Tam są wyraźne stwierdzenia, że do tej liczby (23.720) wliczono seks z siedemnastolatkami.

Chyba przeglądam niewłaściwy artykuł, bo takich stwierdzeń nie widzę. Zacytuj ten fragment.
.jb

#91 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-05-10, godz. 17:51

nocka, poczytaj dokładnie ten artykuł do którego link podawał terebint.

Tam są wyraźne stwierdzenia, że do tej liczby (23.720) wliczono seks z siedemnastolatkami.
Mam pokazać palcem, czy sama znajdziesz?!
Jeśli nie znajdziesz, pokaże Tobie palcem, że nie pisałem "bez żadnych dowodów"...
I jeszcze jedna uwaga: NIE WIERZĘ w żadną "wspaniałość" organizacji. Ja po nie wierzę, że w jakiejkolwiek społeczności (obojętnie: radiomaryjnej, świadkowskiej, ewangelickiej, katolickiej) przypada 1 aktywny pedofil (w znaczeniu osoby która krzywdzi MAŁE dzieci) na 260 osób. Ale autor artykułu nie kazał nam w to wierzyć.

To że na 100.000 osób może zdarzyć się ponad 1.000 a może i ponad 5.000 przypadków seksu z w pełni rozwiniętymi chociaż prawnie nadal niepełnoletnimi, nie budzi moich NAJMNIEJSZYCH wątpliwości.

Mój protest budzi nazywanie kogoś obcującego z siedemnastką "pedofilem".

Sebek, chyba czytamy inne artykuły, dlatego proszę, (może nie pokazuj palcem, bo mnie uczono, że to nieładnie) wklej ten fragment o seksie z siedemnastolatkami.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#92 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-10, godz. 18:26

muszę poszukać tego wywiadu, w którym Bowen mówi, że na tej słynnej liście znajdują się osoby winne nadużyć seksualnych wobec osób poniżej 18 roku życia.



Tam też padała ta słynna liczba 23.720 stąd (wychwycona przez jb: dziękuję) pomyłka ze wskazaniem na link przytaczany przez Terebinta.



Znajdę i wkleję. Obiecuję.

#93 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-05-11, godz. 10:39

Po owiadczeniu Silenlambs sprawa nabrala powaznego rozglosu:
google

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#94 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-11, godz. 10:58

W miarę często teksty się powtarzają. Miałby czas ktoś to przetłumaczyć i zrelacjonować?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#95 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-06-11, godz. 11:53

ej sebek gdzie ta wklejka twoja :>
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#96 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-08-09, godz. 17:16

Około 5000 stron dokumentów sądowych dotyczących spraw, w których zawarto omawianą w tym wątku ugodę, a także innych, wcześniejszych przypadków, można znaleźć na płycie wydanej przez Barbarę Anderson.

Więcej informacji tutaj: http://www.watchtowerdocuments.com
.jb

#97 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-08-21, godz. 12:11

Nie wiem, czy to było zamieszczane, ale zacytuję jednego użytkownika:

Drodzy dyskutanci

Czytajcie anglojęzyczną witrynę www.e-watchman.com , gdzie znajdziecie wspaniałe listy otwarte do WTS, oparte na głębokim zrozumieniu proroctw ST, od wykluczonego brata Roberta Kinga w sprawie ONZ i pedofilii. Ostatnio sąd w Nashville zasądził miliony dolarów odszkodowania dla 16 ofiar pedofilów i musi je zapłacić Towarzystwo, ponieważ ukrywało ten fakt i tuszowało sprawy, tak jak musi płacić KRK za winy duchownych. Ci z Was, którzy chcą usprawiedliwiać uciszanie spraw przez starszych, niech pamiętaja o tym, że pedofilia jest ZBRODNIĄ, o której należy informować władze, a nie sprawą prywatną czy starszych zboru. Być może na skutek kar w procesach (7000 pozwów oczekuje na rozpatrzenie!) WTS sprzedało aż 6 budynków na Brooklynie, z których niektóre dopiero co poświęcono Jehowie i miały przetrwać Armagedon. ':roll:'

Na oficjalnej stronie Towarzystwa był filmik z wypowiedzią rzecznika Browna, który przyznawał oględnie istnienie tego problemu wśród ŚJ. Zaskoczeni tym faktem mogą być chyba tylko ci, którzy wierzyli w istnienie "duchowego raju". Innym problemem jest fakt, że z powodu braku "dwóch świadków" takich zdarzeń można polegać najczęściej na opinii psychologa, który musi rozeznać, czy dziecko mówi prawdę, czy też przypadkiem nie jest manipulowane przez np. rodziców, którzy są gotowi wyciągnąć kasę od Towarzystwa. Ale opowieści takie, jaK np. Angeliki Taylor, obecnie 42-letniej, która była molestowana w dzieciństwie przez starszego zboru, a jej tatuś (?), również starszy, bagatelizował całą sprawę - pokazują że problem był i jest poważny.

http://www.e-watchman.com/


Użytkownik Terebint edytował ten post 2007-08-21, godz. 12:12

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#98 Marek_ka

Marek_ka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów

Napisano 2008-10-20, godz. 00:20

Z kartoteki WTS.

A kto cię tam wpuścił i gdzie jest ta kartoteka? Gwoli ścisłości to dokumenty trzyma się w archiwum a dostęp do nich jest ściśle kontrolowany. Może trochę wiedzy by się przydało zamiast bezpodstawnej nienawiści?

#99 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-10-20, godz. 07:30

A kto cię tam wpuścił i gdzie jest ta kartoteka? Gwoli ścisłości to dokumenty trzyma się w archiwum a dostęp do nich jest ściśle kontrolowany. Może trochę wiedzy by się przydało zamiast bezpodstawnej nienawiści?

Na to pytanie już dawno padła tu odpowiedź. :lol: Weź człowieku zacznij czytać zamiast kolejny raz na dzień dobry popełniać foux-paix...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#100 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-20, godz. 19:03

A kto cię tam wpuścił i gdzie jest ta kartoteka? Gwoli ścisłości to dokumenty trzyma się w archiwum a dostęp do nich jest ściśle kontrolowany. Może trochę wiedzy by się przydało zamiast bezpodstawnej nienawiści?

Idiota.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych