Skocz do zawartości


Zdjęcie

mikrozbór ex-świadków Jehowy, jak by wyglądał?


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#21 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-05-21, godz. 18:46

Jak w temacie

Prosze szczegolnie o wypowiedzi "naprawiaczy" nadal wierzacych w Boga . Kto wie ? moze mi sie spodoba wasza wizja i sie przylacze ? Macie wielka misje do spelnienia !

Jesli wierzycie w Boga nie mozecie mnie przekreslic i powinniscie dazyc do tego abym mogl odkryc wasza prawde !

Wszak Prawde w wydaniu WTS poznalem zapraszajac SJ na rozmowe aby im udowodnic ze sie myla !

Do dziela wiec Ci ktorzy twierdzicie ze tkwie w szponach Szatana i Ciemosci , odkryjcie przede mna wizje spolecznosci idealnej, odkryjcie przede mna Prawde absolutna i niezmienna !

Albo zamilczcie :(


Wprawdzie nie jestem ex-swiadkiem, ani świadkiem ale poruszyłes problem "społeczności idealnej" i "prawdy absolutnej" wieć postanowiłam się wypowiedziec. Mam dziwne wrarzenie, ze twoja wypowiedz nie jest do końca szczera. Nie chcesz znaleść prawdy, bo jestes pewny tego co uczą Cię Twoi nauczyciele. To nie ja, czy ktokolwiek inny ma "wielka misje do spełnienia" aby Ci otworzyć oczy, ale Ty sam poszukaj a znajdziesz. Twoje życie z Bogiem jest w Twoich rękach i nie zrzucaj odpowiedzialności za nie na innych. Wiesz, albo jesteś tak pewny nauki SJ albo niepotrafisz samodzielnie mysleć, czego prawdopodobnie nauczyłes się u SJ. :( Czy chodzi w zyciu o to, aby bić sie o słowa, czy o to aby osiagnąc zbawienie? Jeśli jednak żle Cię oceniłam z góry przepraszam :unsure:
Chciałabym jednak abyś coś uścislił. Co znaczy dla Ciebie "społecznosc idealna". Czy pierwsi chrzescijanie byli wedlug Ciebie spolecznoscia idealna? Jesli nie, to czego szukasz? Jesli tak, to dlaczego nie idziesz w ich slady?
Pozdrawiam

#22 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-21, godz. 21:27

cytowana wypowiedź ukazuje stosunek Stefana do rozmówców, z którymi "dyskutuje" oraz jego nieumiejętność czytania ze zrozumieniem

Owszem, jest prawdą że

wystarczy zreszta w wyszukiwarce wpisac Kto nie jest przeciwko nam a ukaze sie pokazna ilosc postow na ten temat odpowiadajacych

Jednakże te mnóstwo postów, to głównie słowotok Stefana który pisze sam o sobie

temat ten byl przeze mnie walkowany wielokrotnie i opisany chociazby w poscie http://watchtower.or...s...ost&p=36035

ale niestety, nie zauważa, że jedyne co udowodnił, to teza że

Ten werset nie zacheca do indywidualnego oddawania czci Bogu na swoj sposob, (...)

A JA Z TAKIM STWIERDZENIEM NIGDY NIE DYSKUTOWAŁEM.

Jeżeli można się zgodzić z przedmówcą, że

wtym slowie "czasami" tak jak w slowie prawie tkwi roznica :)

To zastanawia mnie, dlaczego Stefan nie dostrzega, że w kwestii rzekomej "absolutnej konieczności" należenia do jakiejś organizacji religijnej, również sprawa rozbija się o słówko "prawie" lub słówko do niego podobne.

Moim zdaniem cytowany werset dowodzi że:

1) zalecaną formą oddawania czci Bogu jest czynienie to w sposób zorganizowany ("prawie wszyscy" chrześcijanie tak postępują)

2) nie zalecaną, ale tolerowaną, dopuszczalną formą oddawania czci Bogu jest kult indywidualny.

Ponieważ ja i Stefan zgadzamy się w punkcie pierwszym, dyskusja powinna dotyczyć punktu drugiego, a tej Stefan konsekwentnie unika.

Dlatego cały słowotok Stefana w tym i wielu innych wątkach możnaby podsumować:

A wiec pudlo

PS: ja osobiście wybrałem formę zalecaną (i służę Bogu w łączności z Jego Organizacją) ale kategorycznie NIE ZGADZAM SIĘ z upraszczającą tezą, że przynależność do tej organizacji jest absolutnie konieczna do zbawienia.

#23 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-05-22, godz. 12:11

Wyobrazmy sobie jak by sie czuli po spotkaniu na ktorym kazdy by sie podzielil tylko swoimi watpliwosciami :)

A wyobraź sobie takie spotkanie, gdzie przychodzą ludzie i dziela się tym co przeżywają, także wątpliwościami. A kiedy powstają wątpliwości wspólnie szukaja ich wyjaśnienia w oparciu o Biblię a nie ludzkie wymysły w jakichś publikacjach. Spotkanie na którym studium Biblii wygląda tak, że czyta się fragment z Biblii i zadaje się pytania dotyczące tego co się przeczytało z Biblii i tego jak nauka płynąca z tego nauczania ma byc realizowana w codziennym życiu chrześcijanina.
Czy możesz sobie takie spotkania wyobrazić? Ja nie muszę ich sobie wyobrażać, mogę w nich uczestniczyć.
Czesiek

#24 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-05-22, godz. 20:37

Czy możesz sobie takie spotkania wyobrazić? Ja nie muszę ich sobie wyobrażać, mogę w nich uczestniczyć.





Cudowny opis

Nie mialem takiego szczescia jak pan :-(

W okresie gdy poszukiwalem Boga przygladalem sie wielu religiom . Kiedys spotkalem na rynku protestantow "gloszacych" Jezusa . Mialem watpliwosci do bostwa Jezusa jako czesci Trojcy . Niestety rozmowa urwala sie bardzo szybko gdy dowiedzieli sie ze spotykam sie ze SJ ; Natomiast ci ostatni ucieszyli sie ze mialem okazje przedstawic im swoje watpliwosci .

Z radoscia udaml sie na spotkanie twoich wspolwyznawcow aby porozmawiac w czasie ich kultu na temat moich watpliwosci dotyczacych trojcy . Mieszkam niedaleko Lyon , moze znasz adres gdzie mnie przyjma w czasie ich spotkania aby porozmawiac o watpliwosciach moich ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#25 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-05-23, godz. 06:39

Cudowny opis

Nie mialem takiego szczescia jak pan :-(

W okresie gdy poszukiwalem Boga przygladalem sie wielu religiom . Kiedys spotkalem na rynku protestantow "gloszacych" Jezusa . Mialem watpliwosci do bostwa Jezusa jako czesci Trojcy . Niestety rozmowa urwala sie bardzo szybko gdy dowiedzieli sie ze spotykam sie ze SJ ; Natomiast ci ostatni ucieszyli sie ze mialem okazje przedstawic im swoje watpliwosci .

Z radoscia udaml sie na spotkanie twoich wspolwyznawcow aby porozmawiac w czasie ich kultu na temat moich watpliwosci dotyczacych trojcy . Mieszkam niedaleko Lyon , moze znasz adres gdzie mnie przyjma w czasie ich spotkania aby porozmawiac o watpliwosciach moich ?

Nie znam społeczności wokoło Lyonu. Więc nie mogę polecić ani nie polecić. Mam jednak nadzieję, że jesteś na tyle kulturalny Homme Curieux, że umiesz rozróżnić spotkanie poświęcona studium Biblii od spotkania uwielbiającego Boga i umiesz uszanować czas, kiedy zadawać pytania. Poza tym jako osoba z zewnątrz chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że spotkania studium Biblii są okazją dla członków społeczności do rozmawiania o swoich wątpliwościach, a nie dla osób z zewnątrz. Jeśli chcesz porozmawiać o swoich wątpliwościach, to jako osoba z zewnątrz porozmawiasz wcześniej z osobą prowadzącą spotkanie i poprosisz o wyjaśnienie lub skierowanie do osoby która mogłaby odpowiedzieć na twoje wątpliwości.

Co do spotkanych przez ciebie protestantów, nie będę oceniał tego jak postąpili, bo jeśli była to taka rozmowa jaką tutaj stosujesz Homme Curieux to im się nie dziwię, ze nie chcieli marnować czasu na czcze gadanie do osoby która nie słucha.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-05-23, godz. 06:40

Czesiek

#26 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-05-23, godz. 10:10

Kiedys spotkalem na rynku protestantow "gloszacych" Jezusa.

Byłbym wdzięczny za podanie szczegółów nt. owego protestantyzmu. Może być prywatnie, to nie dojdzie do ataków personalnych ;)
Dołączona grafika

#27 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-05-23, godz. 10:48

Wszak Prawde w wydaniu WTS poznalem zapraszajac SJ na rozmowe aby im udowodnic ze sie myla!

Poproszę o "powtórkę z rozrywki" odnośnie moich wierzeń, które są zbierzne z przedstawionymi np. tutaj.
Dołączona grafika

#28 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-05-23, godz. 17:10

Jak w temacie

Prosze szczegolnie o wypowiedzi "naprawiaczy" nadal wierzacych w Boga . Kto wie ? moze mi sie spodoba wasza wizja i sie przylacze ? Macie wielka misje do spelnienia !

Jesli wierzycie w Boga nie mozecie mnie przekreslic i powinniscie dazyc do tego abym mogl odkryc wasza prawde !

Wszak Prawde w wydaniu WTS poznalem zapraszajac SJ na rozmowe aby im udowodnic ze sie myla !

Do dziela wiec Ci ktorzy twierdzicie ze tkwie w szponach Szatana i Ciemosci , odkryjcie przede mna wizje spolecznosci idealnej, odkryjcie przede mna Prawde absolutna i niezmienna !

Albo zamilczcie :(

Trzeba byc glupcem zeby szukac spolecznosci idealnej (zreszta co to znaczy idealny?......), zaden czlwiek nie jest idealny wiec jak moze stworzyc spolecznosc idealna, Prawde absolutna i niezmienna to zna tylko Bog wiec Swiadkowie jak sie sami nazwali Swiadkami Boga (Jehowy), napewno nie maja o niej pojecia!!!!

#29 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-05-23, godz. 19:06

Nie znam społeczności wokoło Lyonu. Więc nie mogę polecić ani nie polecić. Mam jednak nadzieję, że jesteś na tyle kulturalny Homme Curieux, że umiesz rozróżnić spotkanie poświęcona studium Biblii od spotkania uwielbiającego Boga i umiesz uszanować czas, kiedy zadawać pytania.





jestem szczesliwy ze otrzymalem taka a nie inna odpowiedz :)

Oczywiscie ze potrafie rozroznic spotkanie poswiecone grupowemu studium Biblii od spotkania chrzescijan w czasie ktorego chrzescijanie wielbia Boga chociazby dyskutujac o nim we wlasnym gronie lub z osobami trzecimi.

Niektorzy ex-owie chcieliby wlasnie abysmy my zaczynali mowic o swoich watpliwosciach w trakcie studium w grupie i koniecznie na Sali i to po to tylko i wylacznie aby zaklocic porzadek takiego zebrania i twierdza ze niemozliwosc uczynienia tego to nie jest wynik naszej kultury i szacunku dla innych ale dowod na totalitaryzm naszej spolecznosci . Jak najbardziej potrafie uszanowac takie miejsca i taki czas i kiedy mialem okazje dyskusji z pastorem adwentystow na wniosek pewnej osoby zainteresowanej obiema religiami , prowadzilismy te dyskusje w mieszkaniu prywatnym a nie w czasie i miejscu zebrania sie spolecznosci adwentystow
Widocznie tej kultury brakuje niektorym ex-om ktorzy chcieliby koniecznie wejsc z buciorami na nasze sale :(

. Poza tym jako osoba z zewnątrz chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że spotkania studium Biblii są okazją dla członków społeczności do rozmawiania o swoich wątpliwościach, a nie dla osób z zewnątrz.



Rozumiem ze to nie budowaloby maluczkich i mlodych w wierze , My tez nie idziemy do ludzi z poslaniem o naszych watpliwosciach :) . A ktoz watpliwosci nie ma ? wszak jestesmy tylko ludzmi

Jeśli chcesz porozmawiać o swoich wątpliwościach, to jako osoba z zewnątrz porozmawiasz wcześniej z osobą prowadzącą spotkanie i poprosisz o wyjaśnienie lub skierowanie do osoby która mogłaby odpowiedzieć na twoje wątpliwości.





Dokladnie tak samo postepujemy ( chociaz od regul sa zawsze wyjatki ) :(

Co do spotkanych przez ciebie protestantów, nie będę oceniał tego jak postąpili, bo jeśli była to taka rozmowa jaką tutaj stosujesz Homme Curieux to im się nie dziwię, ze nie chcieli marnować czasu na czcze gadanie do osoby która nie słucha.





I tutaj sie niewiele roznimy , jesli mam tlumaczyc po raz n-ty nasza wykladnie pewnego wersetu badz zagadnienia a taka osoba mi mowi ze nadal nie otrzymala na pytanie odpowiedzi albo twierdzi ze pisze nie na temat lub atakuje cos lub kogos albo rozbijam watki to daje sobie "luz" :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#30 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-05-23, godz. 19:19

Byłbym wdzięczny za podanie szczegółów nt. owego protestantyzmu. Może być prywatnie, to nie dojdzie do ataków personalnych ;)



Oto kilka z denominacji w poblizu mnie

Nikogo nie atakuje personalnie ani interpersonalnie , mowie tylko to co mysle o tych systemach w ktorych tkwia ludzie a to jest wielka roznica



Eglise Réformée

Eglise Réformée (Presbytère)

Eglise Réformée de Montmeyran

Eglise Reformée Presbytère

Presbytère Eglise Réformée

Union Eglises Evangélique Arménienne

ASS.Eglise Evang Pentecôte

Assemblée de Dieu

Eglise Adventiste

Eglise du Plein Evangile

Eglise Evangélique

Eglise Evangélique de Pentecôte

Eglise Evangélique Libre de Valence

Eglise Evangélique Méthodiste

Eglise Protestante Evangélique Clés de Vie

Eglise Réformée
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#31 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-05-23, godz. 19:21

Trzeba byc glupcem zeby szukac spolecznosci idealnej (zreszta co to znaczy idealny?......), zaden czlwiek nie jest idealny wiec jak moze stworzyc spolecznosc idealna, Prawde absolutna i niezmienna to zna tylko Bog wiec Swiadkowie jak sie sami nazwali Swiadkami Boga (Jehowy), napewno nie maja o niej pojecia!!!!


Powiadasz: nie ma prawdy absolutnej? Z drugiej strony wiesz na pewno, o czym świadkowie nie mają pojęcia?


Więc czy twoje ostatnie zdanie z czterema wykrzyknikami jest według ciebie prawdą absolutną, czy nie?


PS. Pierwszym zdaniem poczułam się dotknięta. Sama sobie ostatnio przemyśliwałam (na zasadzie luźnych skojarzeń), jak powinien wyglądać idealny zbór, gdyby dziś taki istniał. Tak więc jedyny komentarz, jaki mi się nasuwa do słów: "trzeba być głupcem" to: "każdy sądzi według siebie".

#32 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-05-23, godz. 19:28

Poproszę o "powtórkę z rozrywki" odnośnie moich wierzeń, które są zbierzne z przedstawionymi np. tutaj.



na stronie http://www.truthortr...d...icle&sid=47 czytamy miedzy innymi

Les discussions au sujet de la doctrine de la Trinité tendent à devenir très émotionnelles. Pour cette raison, il est essentiel de montrer que les différences dans les croyances des Trinitariens et de celles des non-Trinitariens sont au dessus des identités de Dieu, notre Père, et de son Fils, notre Seigneur Jésus Christ. La position de quelqu’un sur ce problème ne détermine pas si oui ou non l’on aime Dieu ou si oui ou non l’on est sauvé. Les Ecritures déclarent clairement que n’importe quelle personne qui a confiance en Jésus Christ comme son Seigneur ne sera jamais couverte de honte (Romains 10 : 9-11).

ale tworcy tej strony zapominaja dodac ze Pismo mowi rowniez ze :

Jana 17: 3 A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa


i slowa tego wersetu kloca sie z tym co pisza autorzy tej strony :(

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2007-05-23, godz. 22:42

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#33 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-23, godz. 20:47

Stefanie, bądź łaskaw albo podawać odnośniki do stron polskich albo dokonać choćby pobieżnego tłumaczenia, bo o ile mi wiadomo, chyba nikt z użytkowników oprócz Ciebie nie zna języka francuskiego.

#34 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-05-24, godz. 09:19

Powiadasz: nie ma prawdy absolutnej? Z drugiej strony wiesz na pewno, o czym świadkowie nie mają pojęcia?
Więc czy twoje ostatnie zdanie z czterema wykrzyknikami jest według ciebie prawdą absolutną, czy nie?
PS. Pierwszym zdaniem poczułam się dotknięta. Sama sobie ostatnio przemyśliwałam (na zasadzie luźnych skojarzeń), jak powinien wyglądać idealny zbór, gdyby dziś taki istniał. Tak więc jedyny komentarz, jaki mi się nasuwa do słów: "trzeba być głupcem" to: "każdy sądzi według siebie".

Jeszcze jeden sposob "czytania i rozumienia" innych przez SJ , powiedzialam ,ze tylko Bog zna prawde absolutna - tego moge jednak byc pewna????, SJ ktorzy uwazaja ,ze tylko oni taka prawde absolutna wyznaja, moge otwarcie nazwac glupcami!!!!

#35 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-24, godz. 09:33

Jeszcze jeden sposob "czytania i rozumienia" innych przez SJ , powiedzialam ,ze tylko Bog zna prawde absolutna - tego moge jednak byc pewna????, SJ ktorzy uwazaja ,ze tylko oni taka prawde absolutna wyznaja, moge otwarcie nazwac glupcami!!!!

skunde...
napisalas ze prade absolutna zna tylko bog... i to jest fakt....potem napisalas ze skoro tylko bog zna prawde absolutna to Sj ..itd... nie maja o niej wogole pojecia... skad taki wniosek?? az 4 wykrzykniki??? czyzba dla podkreslenia twojej znajomosci prawdy absolutnej???
takie stwierdzenie tylko bog wiec Sj na pewno nie ... samo w sobie zawiera jakies pojecie prawdy absolutnej... dla ciebie prawda absolutna jest ze tylko bog a swiadkowie nie.... a skad to wiesz?
[font=Tahoma]

#36 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-05-24, godz. 10:29

skunde...
napisalas ze prade absolutna zna tylko bog... i to jest fakt....potem napisalas ze skoro tylko bog zna prawde absolutna to Sj ..itd... nie maja o niej wogole pojecia... skad taki wniosek?? az 4 wykrzykniki??? czyzba dla podkreslenia twojej znajomosci prawdy absolutnej???
takie stwierdzenie tylko bog wiec Sj na pewno nie ... samo w sobie zawiera jakies pojecie prawdy absolutnej... dla ciebie prawda absolutna jest ze tylko bog a swiadkowie nie.... a skad to wiesz?

Skad to wiem ,ze SJ nie znaja prawdy absolutnej, bo nikt jej nie zna oprocz Boga -spytaj SJ jak nazywa swoja organizacje, gdzie jest ? w "Prawdzie" i inne tego typu sekciarskie podejscie do wiary, nie bede tu cytowac innych przykladow fanatyzmu i zaslepienia!!!!

#37 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-05-24, godz. 18:47

czy jest prawda absolutna
pozdrawiam Andrzej

#38 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-05-24, godz. 21:57

na stronie http://www.truthortr...d...icle&sid=47 czytamy miedzy innymi (...)

ale tworcy tej strony zapominaja dodac ze Pismo mowi rowniez ze :

Jana 17: 3 A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa (...)

Nie zapominają: Jésus a reconnu que le Père était le seul vrai Dieu. En prière, il dit à Dieu : « … qu’ils te connaissent, toi, le seul vrai Dieu, et celui que tu as envoyé, Jésus-Christ. » (Jean 17 : 3). D’avoir prié de cette manière pour Jésus signifie sûrement qu’il ne se considérait pas lui-même être « le seul vrai Dieu. » czyli : Jezus uznawał, że Ojciec jest jedynym prawdziwym Bogiem. W modlitwie zwracał się do Boga mówiąc „…aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś” (Jana 17:3). Jeśli Jezus modlił się w ten sposób, to bezsprzecznie znaczy, że On nie traktował siebie samego jako „jedynego prawdziwego Boga”. LINK

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-05-24, godz. 21:58

Dołączona grafika

#39 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-05-24, godz. 22:29

Nikogo nie atakuje personalnie ani interpersonalnie

Miałem na myśli objawy prześladowcze z innego postu ;)

I znowu te mocne slowa i ataki personalne :)


Dołączona grafika

#40 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-05-24, godz. 23:03

Oto kilka z denominacji w poblizu mnie

Rozumiem, że wszyscy stali wtedy na rynku jak jeden mąż? A do zboru ŚJ, o którym wspomniałeś odnośnie swoich początków, należą ex-protestanci z tych denominacji... Dlaczego odeszli, no i skąd? Proszę o konkrety, podobnie jak wypowiadają się pozostali (szkoda, że nie wszyscy) uczestnicy dyskusji. Kiedy piszą coś na temat WTS, to precyzują dane zagadnienie :excl:

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-05-24, godz. 23:04

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych