Skocz do zawartości


Zdjęcie

mikrozbór ex-świadków Jehowy, jak by wyglądał?


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#61 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-05-28, godz. 20:57

a w NT zostało wyjaśnione wystarczy czytać i sprawdzać jak powiedziane w Piśmie ....



2P 3:16 BT „jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.”Dz 19:8 BT "Następnie wszedł do synagogi i odważnie przemawiał przez trzy miesiące rozprawiając i przekonując o królestwie Bożym." 2Kor 5:11 BT "Tak więc przejęci bojaźnią Pana przekonujemy ludzi, wobec Boga zaś wszystko w nas odkryte. Mam zresztą nadzieję, że i dla waszych sumień nie ma w nas nic zakrytego." I po to wlasnie apostolowie glosili idac do ludzi i z nimi rozmawiajac a nie tylko wysylajac im "korespondencje" :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#62 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-05-28, godz. 21:25

2P 3:16 BT „jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.”Dz 19:8 BT "Następnie wszedł do synagogi i odważnie przemawiał przez trzy miesiące rozprawiając i przekonując o królestwie Bożym." 2Kor 5:11 BT "Tak więc przejęci bojaźnią Pana przekonujemy ludzi, wobec Boga zaś wszystko w nas odkryte. Mam zresztą nadzieję, że i dla waszych sumień nie ma w nas nic zakrytego." I po to wlasnie apostolowie glosili idac do ludzi i z nimi rozmawiajac a nie tylko wysylajac im "korespondencje" :)


2P 3:16 BT „jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.”
i gdzie tu o niemożliwości samodzielnego zrozumienia, a dalej 2P 3:17 Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, strzeżcie się, abyście dając się uwieść błędom tych, którzy nie szanują praw Bożych, własnej stałości nie doprowadzili do upadku.

następnie przytoczone wersety są o głoszeniu, żeby głosić wszystkim ludziom a nie o tym że nie można sameu zroaumieć "11 Tak więc przejęci bojaźnią Pana przekonujemy ludzi, wobec Boga zaś wszystko w nas odkryte. Mam zresztą nadzieję, że i dla waszych sumień nie ma w nas nic zakrytego." czy może jest coś niezrozumiałego?

Użytkownik and edytował ten post 2007-05-28, godz. 21:29

pozdrawiam Andrzej

#63 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-29, godz. 07:06

2P 3:16 BT „jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.”
i gdzie tu o niemożliwości samodzielnego zrozumienia, a dalej 2P 3:17 Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, strzeżcie się, abyście dając się uwieść błędom tych, którzy nie szanują praw Bożych, własnej stałości nie doprowadzili do upadku.

następnie przytoczone wersety są o głoszeniu, żeby głosić wszystkim ludziom a nie o tym że nie można sameu zroaumieć "11 Tak więc przejęci bojaźnią Pana przekonujemy ludzi, wobec Boga zaś wszystko w nas odkryte. Mam zresztą nadzieję, że i dla waszych sumień nie ma w nas nic zakrytego." czy może jest coś niezrozumiałego?


And, poprostu nie masz pełnego zrozumienia, którego nie można osiągnąć bez "kanału łączności". Może wyszukać Ci jakąś Strażnicę? ;)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#64 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-05-29, godz. 07:45

And, poprostu nie masz pełnego zrozumienia, którego nie można osiągnąć bez "kanału łączności". Może wyszukać Ci jakąś Strażnicę? ;)


dzięki Padre, wiem żnam te strażnice, i nawet pewna pani wmawiala mi że praeczytanie Pisma Świętego nic nie daje. Ta pani nawet twierdziła że wszystko co jest napisane, jest przed ludźmi zakryte i pełne zrozumienie nastąpi w przyszłości.

pozdrawiam Andrzej

Użytkownik and edytował ten post 2007-05-29, godz. 07:46

pozdrawiam Andrzej

#65 ihabot

ihabot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 226 Postów

Napisano 2007-07-05, godz. 08:42

I w dodatku pisma mówily aby nie polegac na człowieku Ps 118.8, Izaj. 2.22

pozdrawiam



Madziu mam pytanie w kwestii twojej wiedzy na temat wiary czy pochodzi ona z twoich tylko przemyslen czy tez wspomagasz sie jakims czlowiekiem.
„A potem będzie koniec, gdy odda królestwo Bogu i Ojcu, gdy zniszczy wszelkie przełożeństwo i wszelką zwierzchność, i moc.(25) Bo on musi królować, póki by nie położył wszystkich nieprzyjaciół pod nogi jego.(26) A ostatni nieprzyjaciel, który będzie zniszczony, jest śmierć.(27) Bo wszystkie rzeczy poddał pod nogi jego. A gdy mówi, że mu wszystkie rzeczy poddane są, jawna jest, iż oprócz tego, który mu poddał wszystkie rzeczy.(28) A gdy mu wszystkie rzeczy poddane będą, tedyć też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystkie rzeczy, aby był Bóg wszystkim we wszystkim.”




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych