Skocz do zawartości


Zdjęcie

ilu świadków Jehowy walczyło na froncie? (część II.)


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#1 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-05-28, godz. 10:13

świadkowie Jehowy szczycą się swoimi męczennikami, którzy ginęli bo nie brali broni do ręki jednakże rozważmy kilka wątpliwości:
- strażnica zakazująca wojowania ukazała się w listopadzie 1939 gdy żołnierze byli już na froncie
- wątpliwe jest aby dotarła do nich strażnica i aby masowo zdezerterowali





Straznica 90 1/11 (fr)

14 Pourquoi les premiers chrétiens refusaient-ils d’être enrôlés dans l’armée? À n’en pas douter, chacun d’eux étudiait attentivement la Parole et les lois de Dieu et prenait personnellement sa décision en écoutant sa conscience éduquée par la Bible. Ils étaient neutres, ‘ne faisaient pas partie du monde’, et leur neutralité leur interdisait de prendre parti dans les conflits du monde (Jean 17:16; 18:36). De plus, ils appartenaient à Dieu (2 Timothée 2:19). Offrir leur vie pour l’État aurait signifié donner à César ce qui appartenait à Dieu. En outre, ils faisaient partie d’une famille internationale de frères unis par l’amour (Jean 13:34, 35; Colossiens 3:14; 1 Pierre 4:8; 5:9). En conscience, ils ne pouvaient pas prendre les armes et risquer de tuer un autre chrétien.

Tlumaczenie moje :

Dlaczego pierwsi chrzescjanie odmawiali zaciagu do armii ? Bez watpienia kazdy z nich studiowal uwaznie Slowo i prawa Boga i podejmowal osobiscie decyzje wsluchujac sie w swoje sumienie wyksztalcone na Biblii . Byli neutralni , "nie stanowili czesci tego Swiata" i ich neutralnosc nie pozwalala im brac udzialu w konfliktach swiatowych Jana 17:6 ; 18:36 Ponadto nalezeli do Boga 2 Tym 2:19 . Oddanie ich zycia Cezarowi znaczylo dla nich oddac Cezarowi to co nalezne Bogu . Ponadto nalezeli do miedzynarodowej rodziny braci zjednoczonych miloscia Jana 13:34-35 Kol 3:14 1 Piotra 4:8 ; 5:9 W konsekwencji nie mogli brac broni do reki aby ryzykowac zabicie innego chrzescijanina



Co nie przeszkadza widocznie dzisiejszym "chrzescijanom" :(



Historia SJ wskazuje ze wychodzimy z "Babilonu" ktory bardzo czesto utrzymuje ze zabijanie wspolbraci dla Ojczyzny to jest chwala i powod do trafienia do Nieba :(



Przedmowca z pewnoscia wie ze wychodzac z tego tygla roznych wierzen zwanego "chrzescijanstwo" pierwsi badacze wyniesli stamtad wszystko co ten rtygiel zawieral . Potrzeba bylo czasu aby oczyscic swoje wierzenia i pozostawic tylko te ktore sa oparte na Pismie Sw . W 1914 niektorzy badacze wstepowali do armii , w 1939 niektorzy rowniez to uczynili ale juz 1 XI 1939 w odroznieniu od innych religii WTS jasno okreslil co znaczy neutralnosc i co znaczy nie zabijac a co znaczy milowac swojego brata i blizniego .

Ci ktorzy byli na froncie i ktorzy mieli okazje zapoznac sie z ta publikacja mogli powziac decyzje dotyczaca tego zagadnienia i stawali po jednej z dwoch stron barykady , co konczylo sie bardzo czesto plutonem egzekucyjnym w ktorym z pewnoscia stali "chrzescijanie" a moze nawet pewni ex-badacze, ex-swiadkowie :(

Post ten moze byc rowniez odpowiedzia na temat dotyczacy "chrzescijanskich" zolnierzy w I wieku .

Nie bylo wowczas dekretu apostolow dotyczacego sluzby we wojsku , istnialo natomiast prawo objawione przez Jezusa mowiace o "milowaniu ................................" ktore jasno klocilo sie z wizja zolnierza mordujacego na rozkaz !

Jeszcze raz podkresle ze jestesmy tylko ludzmi i Bog Jahwe i Jezus musza nam dozowac swoje nauczanie stopniowo tak jak stopniowo uczy sie dzieci od abecadla po algorytmy i jeszcze dalej .


Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#2 felix007

felix007

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 32 Postów
  • Gadu-Gadu:4351664
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-28, godz. 17:51

"Jeszcze raz podkreślę, że jesteśmy tylko ludźmi i Bog Jahwe, i Jezus muszą nam dozować swoje nauczanie stopniowo tak jak stopniowo uczy się dzieci od abecadla po algorytmy i jeszcze dalej ." Piękne zdanie, które "tłumaczy" wszystkie niedorzeczności wygłaszane przez SJ. Przez dwadzieścia stuleci żyły na ziemi same matoły, które albo nic nie rozumiały albo rozumiały opacznie, aż obajwili się Badacze, a potem SJ i spłynęło na nich za pomocą prądu elektrycznego olśnienie i prawie wszystko zrozumieli. Zrozumieli, że wszystko jest odwrotnie lub inaczej niż w Kościele Powszechnym. I tak stała się "Prawda". Już raz to pisałem w innym wątku, ale ciągle mnie to ciekawi. Co SJ robili w szkołach ? Spali na lekcjach ? Czytali coś jeszcze poza produktami stowarzyszenia ? Jak można tak wierzyć w bajki amerykańskich pseudokaznodzieji na początku XXI wieku ?

#3 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2007-05-28, godz. 18:24

felix,
podpisuje sie pod tym co na pisales obiema rekami...
warto, zeby hc (i jemu podobni) zastanowili sie nad tym......choc troche
pozdrawiam
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#4 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-05-28, godz. 18:27

Straznica 90 1/11 (fr)

14[i



Historia SJ wskazuje ze wychodzimy z "Babilonu" ktory bardzo czesto utrzymuje ze zabijanie wspolbraci dla Ojczyzny to jest chwala i powod do trafienia do Nieba :(


Moj drogi Panie teraz dowiedzialam sie ,ze jestem Pana siostra ja w moim wyznaniu katolickim od ktorego odwrociles sie swiadomie bo uwazasz ,ze jest kierowane przez szatana ja zyjaca w Babilonie wielkim itp :powiedz mi dlaczego wiec jakos nie moge odczuc tych twoich chrzescijanskich pobudek a wrecz odwrotnie, cale szczescie ,ze znalezli sie ludzie podczas II wojny i zalatwili naszych wspolbraci hitlerowcow ,esesmanow i nie pozwolili im dalej trzymac swych wspolbraci( jakichkolwiek) w obozach koncentracyjnych i zabijac ich bezkarnie i zameczac, jak sobie pomysle ile wspanialych ludzi utracilo w walce zycie za nasze przyszle zycie to jak czytam takiego sobie ignoranta to plakac sie chce:jak Pan takich uczuc nie rozumie to niech sie w ten sposob nie wypowiada.Pan zkolei chce tutaj na Ziemi stwozyc swoje niebo na trupach innych ludzi po wspanialym oczyszczajacym Armagedonie!!!!

#5 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-05-28, godz. 19:21

.Pan zkolei chce tutaj na Ziemi stwozyc swoje niebo na trupach innych ludzi po wspanialym oczyszczajacym Armagedonie!!!!





Myli sie pani ja niczego nie bede tworzyc , To Bog Jahwe spelni to o co modli sie rowniez bardzo czesto pani i to nieraz kilkakrotnie w ciagu dnia

"Przyjdz Krolestwo Twoje , badz wola Twoja jako w niebie tak i na Ziemi ............................................"
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#6 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-05-28, godz. 20:47

Moj drogi Panie teraz dowiedzialam sie ,ze jestem Pana siostra ja w moim wyznaniu katolickim


Przytocze pewien fakt
Rzecz sie dzieje w USA , pewien SJ pochodzenia niemieckiego wraz z innym SJ pukaj do pewnych drzwi, otwiera im te drzwi starsza kobieta , zaprasza do pokoju, wskazuje zdjecie mlodego mezczyzny w mundurze amerykanskim i krzyczy : "moj syn musial zginac w Niemczech zeby bronic takich tchorzy Swiadkow jak wy !!! "
Na to ow brat z pochodzenia Niemiec powiedzial :
Bardzo mi przykro z powodu tego co sie stalo z pani synem .

Pragnalbym pani powiedziec ze w czasie wojny rowniez sluzylem w Niemczech ale jako niemiecki zolnierz . Wlasnymi rekoma zabilem wielu amerykanskich zolnierzy, mamwielka nadzieje ze nie bylo posrod nich pani syna i zaluje ze nie bylem takim tchorzem za jakich uwaza pani Swiadkow Jehowy bo byc moze pani syn by dzisiaj zyl :( "

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2007-05-28, godz. 20:59

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#7 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-29, godz. 06:48

HC odpowiedz mi na jedno pytanie - kto obroniłby Świadków Jehowy przed Nazistami skoro kraje zachodnie miałyby w roku 1939 schować głowy w piasek?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#8 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-29, godz. 07:01

Wracając do tematu Sebastiana uważam, że oczywiście byli na wojnie Badacze/ŚJ-wy którzy brali w niej czynny udział. Czysta statystyka o której zarysie wspomniał Sebastian pozwala mi wysnówać takie założenie.

Jedni strzelali w powietrze, drudzy w Niemca, kolejni odmawiali służby wojskowej bo ich sumienie nie było wyregulowane przez coraz jaśniejsze światło.
Z drugiej strony ogromna liczba ludzi niebędących Świadkami Jehowy również zachowywała iście chrześcijańską postawę (miłości bliźniego), tylko albo o tym nie trąbią jak ŚJ-wy, albo ŚJ-wy nie przyjmują tego do wiadomości, ewentualnie wykorzystują do swoich celów.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#9 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-29, godz. 07:27

HC odpowiedz mi na jedno pytanie - kto obroniłby Świadków Jehowy przed Nazistami skoro kraje zachodnie miałyby w roku 1939 schować głowy w piasek?


Dla osób niewierzących taka odpowiedź będzie głupstwem, ale dla wierzących w Boga powinna ona być prosta, bo to nie pierwszy raz kiedy lud Boży stanął przed dylematem, u kogo szukać ochrony.

Iz 31:1-5 (Br)
„Biada tym, którzy udają się do Egiptu, aby tam szukać pomocy i w koniach całą nadzieje pokładać. [Biada tym], którzy ufają tylko licznym rydwanom, oraz sile niezliczonej konnicy, a Świętemu Izraela nie ufają wcale i Pana nie pytają o radę. A On też jest w stanie zło zesłać i słowa raz wypowiedzianego nie cofa. Powstanie więc przeciwko domowi niegodziwców i przeciwko opiece nad źle czyniącymi. Tymczasem Egipt - to tylko ludzie, a nie żadne bóstwa, to tylko ich konie i ciała - ale duch to żaden. Pan wyciągnie swą prawicę, by opiekuna ukarać, zagłada spotka i podopiecznego; zginą, zarówno jeden, jak i drugi. Zaprawdę, tak oto powiedział mi Pan: Podobnie jak lew albo lwiątka pomrukują nad swą zdobyczą i nie odstępują od niej, nawet gdy nadejdą pasterze krzyczący i głośno hałasujący - tak Pan Zastępów zstąpi, by stanąć do boju na Górze Syjon i na jej wzniesieniach. Jak ptak rozpościerający swe skrzydła, tak Pan Zastępów osłania Jerozolimę; będzie ją chronił i ratował, będzie ją oszczędzał i w końcu ją wyzwoli. (...) Asyryjczycy polegną od miecza nie człowieka, wyginą od miecza nie śmiertelnego! A jeśli już zdołają uciec przed mieczem, to ich młodzi wojownicy pójdą do niewoli. Przerażeni będą opuszczać swe twierdze, ich dowódcy uciekną zląkłszy się zwycięzców. Oto wyrok Pana z Jego ognia na Syjonie i z pieca rozpalonego w Jeruzalem Jego.”

Użytkownik Matuzalem edytował ten post 2007-05-29, godz. 07:31


#10 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-29, godz. 08:42

Dla osób niewierzących taka odpowiedź będzie głupstwem, ale dla wierzących w Boga powinna ona być prosta, bo to nie pierwszy raz kiedy lud Boży stanął przed dylematem, u kogo szukać ochrony.

Iz 31:1-5 (Br)
„Biada tym, którzy udają się do Egiptu, aby tam szukać pomocy i w koniach całą nadzieje pokładać. [Biada tym], którzy ufają tylko licznym rydwanom, oraz sile niezliczonej konnicy, a Świętemu Izraela nie ufają wcale i Pana nie pytają o radę. A On też jest w stanie zło zesłać i słowa raz wypowiedzianego nie cofa. Powstanie więc przeciwko domowi niegodziwców i przeciwko opiece nad źle czyniącymi. Tymczasem Egipt - to tylko ludzie, a nie żadne bóstwa, to tylko ich konie i ciała - ale duch to żaden. Pan wyciągnie swą prawicę, by opiekuna ukarać, zagłada spotka i podopiecznego; zginą, zarówno jeden, jak i drugi. Zaprawdę, tak oto powiedział mi Pan: Podobnie jak lew albo lwiątka pomrukują nad swą zdobyczą i nie odstępują od niej, nawet gdy nadejdą pasterze krzyczący i głośno hałasujący - tak Pan Zastępów zstąpi, by stanąć do boju na Górze Syjon i na jej wzniesieniach. Jak ptak rozpościerający swe skrzydła, tak Pan Zastępów osłania Jerozolimę; będzie ją chronił i ratował, będzie ją oszczędzał i w końcu ją wyzwoli. (...) Asyryjczycy polegną od miecza nie człowieka, wyginą od miecza nie śmiertelnego! A jeśli już zdołają uciec przed mieczem, to ich młodzi wojownicy pójdą do niewoli. Przerażeni będą opuszczać swe twierdze, ich dowódcy uciekną zląkłszy się zwycięzców. Oto wyrok Pana z Jego ognia na Syjonie i z pieca rozpalonego w Jeruzalem Jego.”


Miłosierny Bóg swój lud wybrany obroni przed przemocą mordując swoich (i swoich wybrańców) wrogów.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#11 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-29, godz. 08:52

Matuzalem na jakiej podstawie stwierdzasz że wszystkie osoby które broniły się podczas II wojny światowej i przy okazji wyzwoliły Świadków Jehowy (wbrew tychże woli? wierzeniom?) nie ptali się Pana o radę?

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-05-29, godz. 08:52

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#12 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-29, godz. 09:34

seb podalbys moze publikacje , ktora dopuszcza sluzbe zastepcza??? dzieki
[font=Tahoma]

#13 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-05-29, godz. 09:46

HC odpowiedz mi na jedno pytanie - kto obroniłby Świadków Jehowy przed Nazistami skoro kraje zachodnie miałyby w roku 1939 schować głowy w piasek?





Panie Pawle

A kto bronil pierwszych chrzescijan przed zakusami Cezara i jego lwow na arenach Kapitolu i nie tylko ? Czy wyczytal pan na lamach pisma Swietego o jakiejs samoobronie apostolskiej ? o oddzialach paramilitarnych pod wodza "biskupow" lub apostolow ? o jakichs paktach chrzescijan z wladcami innych narodow ktorzy mieliby ich bronic przed Cezarem ?

Nie ?

To dlatego ze takich faktow Biblia nie przytacza !

Biblia zawiera natolmiast nastemujace slowa ( miedzy innmi ) :

J 18:36 BT "Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd."

Dlaczego Krolestwo Jezusa nie jest z tego swiata ?

Jezus odpowiedzial na to

J 14:30 BT "Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie."

18:36 BT "Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd."



A dzisiaj chyba niewiele sie zmienilo ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#14 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-05-29, godz. 09:53

Z drugiej strony ogromna liczba ludzi niebędących Świadkami Jehowy również zachowywała iście chrześcijańską postawę (miłości bliźniego), tylko albo o tym nie trąbią jak ŚJ-wy, albo ŚJ-wy nie przyjmują tego do wiadomości, ewentualnie wykorzystują do swoich celów.





O tych (nie -SwJ) ktorzy nie strzelali do swoich i nieswoich wspolbraci ich organizacje nie trabia bo czesto uwazaja ich za "zdrajcow" narodu :( . Wszk na sztandarach za ktore byli gotowi polec zolnierze byl czesto i Bog i Honor i Ojczyzna, ktora kazala przciez robic cos innego niz Bog czyli zabijac !

Dlatego o nich sie tak malo pisze a jak juz to bez gloryfikowania ich postaw :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#15 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-05-29, godz. 09:56

Miłosierny Bóg swój lud wybrany obroni przed przemocą mordując swoich (i swoich wybrańców) wrogów.





-Lud moze rowniez udac sie pod obrone do swojego wladcy ktory laskawie spojrzy z emigracji na cierpienia swojego ludu : patrz Tybet

-Lud moze rowniez zaufac sojuszom zawartym z innymi panstwami ktore obiecaja ich obronic przed atakiem stron trzecich : patrz XI 1939

- Lud moze ............................................. i moze i moze i moze i ......................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#16 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-29, godz. 10:23

Matuzalem na jakiej podstawie stwierdzasz że wszystkie osoby które broniły się podczas II wojny światowej i przy okazji wyzwoliły Świadków Jehowy (wbrew tychże woli? wierzeniom?) nie ptali się Pana o radę?


Nie twierdzę. Odpieram tylko Twój zarzut - kto broniłby ludu Bożego jeśli nie siły militarne Stanów, Rosji, Anglii, Francji, tudzież Polski? Jedną z większych lekcji ST jest to, że słudzy Boży nie potrzebuje takiej ochrony, dlatego nie muszą się sprzymierzać czy łączyć z wojskami narodów tego świata.

#17 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-29, godz. 10:49

Jedną z większych lekcji ST jest to że Bóg działał z ludem i kiedy szli walczyć również ich wspierał.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#18 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-29, godz. 11:02

Jedną z większych lekcji ST jest to że Bóg działał z ludem i kiedy szli walczyć również ich wspierał.


Pawle, i kto był tym ludem z którym działał Bóg w trakcie II wojny światowej? Wojska którego z krajów były prowadzone przez Jehowę?

#19 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-29, godz. 11:25

Pawle, i kto był tym ludem z którym działał Bóg w trakcie II wojny światowej? Wojska którego z krajów były prowadzone przez Jehowę?

A kto się bronił, a kto był napastnikiem?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#20 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-05-29, godz. 11:59

A kto się bronił, a kto był napastnikiem?


W którym roku i na którym froncie?
[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych