Skocz do zawartości


Zdjęcie

Studium ze ŚJ i kwestia sprzeczności


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#41 slawo

slawo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów

Napisano 2007-06-10, godz. 05:08

Byłem już 4 razy na zebaniach ŚJ w tym 2 razy na TSSK.

Pozatym, to czy zastanawialiście się która religia jest prawdziwa?
Ostatnio zaałem pytanie na jednym ze studiów, dlaczego ŚW uważają, że to ich religia jest prawdziwa. Oni mi odpowiedzieli kilkoma argumentami. M. in. to, że "głoszona będzie dobra nowina o królestwie", co przynajmniej ja, zauważyłem, że robią to tylko ŚJ.
Także pokazali mi w szerszym świetle owoce ducha, podane w liście do Galacjan 5:22-23. "Natomiast owocem ducha jest miłość, radość, pokój, wielkoduszna cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara, łagodność, panowanie nad sobą.
Zauważyłem na zebraniach radość, czego nie zauważyłem w kościele. Zawsze kiedy wchodzę do kościoła to jest ciemno, ponuro i wszędzie martwy Jezus, tak jakby kościół czcił śmierć. A na zebraniach pali się światło, ludzie podchodzą i sięz Tobą witają, śmieją się i jest... radosna atmosfera.
Z tego co słyszałem ŚJ nie biorą udziałów w wojnach, są neutralni co do różnych zamieszek. A więc wychodzi nam też pokój. Tym czasem, nawet na wojnie ksiądz błogosławi wojsko i żołnieże noszą łańcszki z krzyżem.
Są też życzliwi, dobzi, wierzą, są łagodni i panują nad sobą.
Uważam, że ŚJ to jedna z najlepiej zorganizowanych religii, narazie nie zobaczyłem nic sprzecznego z biblią.. i zobacze co będzie dalej :)


Moja rada -badaj Biblie i odwiedź to forum za 2-3 miesiące i wtedy podziel się swoimi wrazeniami. Tylko pamiętaj o tym co napisałeś powyżej ;)

#42 Jacek S.

Jacek S.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów

Napisano 2008-02-19, godz. 12:32

Wiecie co, jak czytam wase płytkie posty to mi się śmiać chce. Co z tego że tamci też chodzą do wojska skoro robią inne rzeczy kompletnie niewłaściwe z tym co w Biblii jest napisane, albo wogóle nie opierają się na niej? Co z tego że Mormoni też chodzą od domu do domu? U mnie w ciągu mojego życia przyszli tylko raz i raczej nie jest widoczny zbyt wielki postęp w ich organizacji i działalności. Już o Islamie mówić nie będę, gdyż moim autorytetem jest tylko Biblia.
Poprostu jesteście... DZIWNI

#43 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-19, godz. 12:55

Wiecie co, jak czytam wase płytkie posty to mi się śmiać chce. Co z tego że tamci też chodzą do wojska skoro robią inne rzeczy kompletnie niewłaściwe z tym co w Biblii jest napisane, albo wogóle nie opierają się na niej? Co z tego że Mormoni też chodzą od domu do domu? U mnie w ciągu mojego życia przyszli tylko raz i raczej nie jest widoczny zbyt wielki postęp w ich organizacji i działalności. Już o Islamie mówić nie będę, gdyż moim autorytetem jest tylko Biblia.
Poprostu jesteście... DZIWNI

Jeśli dla ciebie autorytetem jest tylko Biblia to może na podstawie Biblii odpowiesz na zadane pytania w tym wątku:

http://watchtower.or...p?showtopic=394

Masz szansę udowodnić, że opierasz się jedynie na Biblii
Czesiek

#44 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-02-19, godz. 14:40

Dla mnie natomiast są dziwni świadkowie co co rusz mówią, że się opierają na Biblii, ale nie potrafią dyskutować na jej podstawie bez Strażnic i wyskoczni do innych religii.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#45 kochajacy_prawde

kochajacy_prawde

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 155 Postów

Napisano 2008-03-18, godz. 12:32

Witam wszystkich na Forum.

Jestem tutaj nowy i potrzebuję się wdrożyć.

Szukam kontaktu z ludźmi, którzy mają doświadczenie w polemice ze ŚJ, są nawróceni i kochają Jezusa i Jego Słowo ponad wszystko.

Pozdrawiam.

#46 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-18, godz. 12:59

Mnie to raczej przypomina brak szacunku dla starszych, brak kultury i wychowania i boje sie ze jesli teraz wlazily na oltarz to beda kiedys biegac po samochodzie przedmowcy albo po nim samym wgniatajac go w trotuar , wydaje mi sie to malo wesole :(

Jezus,, kiedy odpędzano od niego dzieci ( bo dzieci z natury rzeczy rozrabiają...... ) nie kazał tego robić! Dzieci są spontaniczne i tylko współpracując z nimi na takich zasadach uda się je pozyskać tak jak zrobił to Jezus.
Ale świadkowie mają inne SPRAWDZONE METODY WYCHOWAWCZE :) Dzieci mają grzecznie siedzieć i słuchać, zgłaszać się a jak nie to MILE WIDZIANE JEST LANIE gdzies w bibliotece, lub na korytarzyku :) I prosze mi nie mówić że tak nie jest :) Mam takie traumatyczne przezycia, dostawałam lanie co zebranie :) Pewnie dlatego mi się tak źle kojarzą :)


Wiecie co, jak czytam wase płytkie posty to mi się śmiać chce. Co z tego że tamci też chodzą do wojska skoro robią inne rzeczy kompletnie niewłaściwe z tym co w Biblii jest napisane, albo wogóle nie opierają się na niej? Co z tego że Mormoni też chodzą od domu do domu? U mnie w ciągu mojego życia przyszli tylko raz i raczej nie jest widoczny zbyt wielki postęp w ich organizacji i działalności. Już o Islamie mówić nie będę, gdyż moim autorytetem jest tylko Biblia.
Poprostu jesteście... DZIWNI

A Ty przyszedłeś tutaj wszystkich poobrażać? czy szukasz prawdy? Każda OSOBA tutaj to inne przeżycia inne doświadczenia inne odczucia, każdy pisze na bazie swoich przemysleń poszukiwań, i skoro znaleźli się tutaj, to znaczy, że temat nie jest dla nich PŁYTKI! Ale widac dla Ciebie jest bardzo płytki :) Pokazali Ci 4 wersety z Bibli, zabrali 4 razy na zebranie i już posiadłeś CAŁĄ mądrość i wiesz gdzie jest prawda :) No to zmykaj, tylko nie wracaj za jakiś czas z płaczem, że jednak się rozczarowałeś , bo jak Cię chcieli pozyskać to było cacy, a jak już Cię dorwali, to jesteś be :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#47 kochajacy_prawde

kochajacy_prawde

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 155 Postów

Napisano 2008-03-20, godz. 10:48

Witam,

Już pisałem tutaj.

Pracuję ze Świadkami Jehowy od jakiegoś czasu. U mnie w domu odbyło się już drugi raz studium Biblii i oba trwały ponak 1,5 godziny.

Studium nie prowadzili Świadkowie tylko ja. Duch Święty przekonywał ich serca o biblijnych prawdach i zbawieniu, jakie wierzący mają w Jezusie Chrystusie. Zapowiedzieli się, że będą przychodzić i dali swoje numery telefonów.

Pozdrawiam.

Mój adres mailowy to: [email protected]

#48 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-03-20, godz. 11:04

Mój adres mailowy to: [email protected]

Po odebraniu wiadomości odezwij się do mnie na adres zwrotny.
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych