Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

Dzieci-g這siciele

• Please log in to reply
143 replies to this topic

#141 qwerty

qwerty

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Post闚
  • P貫:Male

Napisano 2010-11-12, godz. 14:31

Super vin, 瞠 potrafisz z humorem podej嗆 do 鈍iadkowskiego, w徠pliwego dziedzictwa i kszta速owania wg prawide WTS-u. Edukacja religijna pad豉 na podany grunt, a mi這 popatrze. ;) :D
Ka盥e z dzieci praktykuj帷ych 貯 odebra這 swoiste i "najlepsze" szkolenie. Zanim obudzi豉 si w nas 鈍iadomo嗆 poddawania niekorzystnej manipulacji byli鄉y zal捫kami prawowiernych, dobrze zapowiadaj帷ych si, lojalnych 鈍iadk闚. Pewnie wtedy byli鄉y najbli瞠j i najszczerzej Organizacji, tacy czy軼i i bezinteresowni jak nowe osoby przybywaj帷e do zboru w dojrza造m wieku na pocz徠ku, kiedy wierz ca造m sercem w jedyn s逝szn prawd stacjonujac w wyznaniu 貯. Szybko wyro郵i鄉y z naiwno軼i. Mo瞠 za szybko jak na dzieci.

Jako dziecko, mia豉m problem, nie wiedzia豉m jak dok豉dnie wyliczy rok 1914 jako pocz徠ek pokolenia kt鏎e mia這 nie przemin帷 a to si wszystko stanie. To latanie po biblii 瞠by jeden werset st康 drugi sk康in康.... 瞠 2500 tys lat z daniela, 瞠by zaraz policzy dzie za rok z innej ksi璕i. ( z Psalm闚? czy Przypowie軼i? ju nie pami皻am ;) ) A przecie O TYM SI GΜSIΜ OD CHAΝY DO CHAΝY! Poniewaz nie umia豉m tego zrozumie,
ZAUFAxM swojemu ojcu. Pomysla豉m, 瞠 on jest m康rzejszy odemnie, i skoro ON jest tego pewnien, wi璚 ja przyjm to na wiar i nie bed dochodzi.
Zawiod豉m si.
M鎩 Ojciec okaza si nieodpowiedzialny, nie zbada wszystkiego dok豉dnie. Wskaza mi z陰 drog.
Dlatego ja swoim dzieciom drogi nie wska輳, b璠 rozmawia, dyskutowac, filozofowa, m闚i jak ja my郵 i dlaczego tak my郵.... ale wybranie komu drogi to du瘸 odpowiedzialno嗆.
nie potrafi豉m uwierzy.......

#142 Ida

Ida

Domownik forum (501-1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 715 Post闚
  • P貫:Female

Napisano 2010-11-12, godz. 23:48

Qwerty, mam nadziej, 瞠 nie obwiniasz siebie za zaufanie swemu ojcu, dokonane na wyrost. Oczekujemy od rodzic闚 w豉軼iwego pokierowania 篡ciem dzieci z uwzgl璠nieniem ich osobistego, ko鎍owego zdania. Rodzice nie s jednak idealni i sami pope軟iaj b喚dy. Nie powinni zatem gra roli boskich, wszechpot篹nych opiekun闚, ostatecznej wyroczni dzieci璚ych dr鏬 i wybor闚. Je郵i wchodz w mit rodzica doskona貫go, posiadaj帷ego zawsze racj, bez sprawdzenia jej prawdziwo軼i i wprowadzaj swoje pociechy w b陰d, uparcie trwaj帷 przy w豉snych spaczonych pogl康ach to przebaczenie im mo瞠 okaza si nie lada wyzwaniem. Zgodnie z za這瞠niami etyki chrze軼ija雟kiej wielu wierzy, 瞠 przebaczenie winowajcom jest jedynym krokiem niezb璠nym do osiagni璚ia wewn皻rznego spokoju. Przebaczenie jednak powinno wyp造wa z serca, po oczyszczeniu z powstrzymywanych, negatywnych emocji. Przebaczy znaczy zapomnie rany zadane w dzieci雟twie i m這do軼i. Je郵i rodzice nie poczuwaj si do odpowiedzialno軼i i zaprzeczaj niew豉軼iwemu traktowaniu swoich dzieci, zapomnienie doznanych raz闚 moze by zdaniem nie豉twym. To znaczy這by udawa, 瞠 nic si niesta這. A przecie czujesz si skrzywdzona i masz prawo o tym powiedzie otwarcie swoim rodzicom. Mo瞠 oni nie widz jak Ci zranili, albo nie chc zobaczy.

Dlatego ja swoim dzieciom drogi nie wska輳, b璠 rozmawia, dyskutowac, filozofowa, m闚i jak ja my郵 i dlaczego tak my郵.... ale wybranie komu drogi to du瘸 odpowiedzialno嗆.

Bardzo dobre za這瞠nia. :) Otwarto嗆 wobec w豉snych dzieci i nie narzucanie im swojej wizji 鈍iata to r闚nie znacz帷y etap na drodze do oczyszczenia z niszcz帷ych emocji, jakich doznali鄉y b璠帷 dzie熤i 貯. Nie wymagaj od siebie jako rodzica doskona這軼i. My te mo瞠my zb陰dzi w roli opiekuna naszych dzieci. Zdarza si nierzadko, 瞠 powielamy b喚dy rodzic闚. Pewnie dlatego ja t 篡ciow funkcj zarzuci豉m i nie spe軟i豉m si w matczynym fachu. :)
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... mo瞠 przebiec wiele 軼ie瞠k. Zg喚bi wiele religii, wst徙i do wielu sekt, ale w ten spos鏏 nie spotka Boga. Poniewa B鏬 jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#143 Nik

Nik

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 154 Post闚
  • P貫:Male

Napisano 2010-11-13, godz. 10:37

To pewnie bana co teraz napisz, ale dzieci wychowujemy swoim przyk豉dem. One w swoim 篡ciu bardziej lub mniej b璠 nas na郵adowa. Dlatego od tego przyk豉du b璠zie wiele zale瞠. To, 瞠 dzieci buntuj si wobec rodzic闚, oznacza, 瞠 maj sw鎩 pomys na 篡cie i to co im rodzice proponuj uznaj za gorsze ni ich pomys造. Cz瘰to okazuje si, 瞠 nie maj racji bo do鈍iadczenie 篡ciowe rodzic闚 pozwala im widzie szerzej, ale czasami bywa, 瞠 rodzice nie maj racji. To s truizmy, niemniej tak to dzia豉. Moje dzieci a do b鏊u mnie i 穎n na郵aduj i to cz窷ciej w tym co my woleli by鄉y u siebie zmieni ni w tym co jest w nas dobre. Dlatego bardzo trzeba uwa瘸 na to co ich 鈍iadomie lub nie 鈍iadomie uczymy. Nie jeste鄉y idealnymi rodzicami, wi璚ej, pope軟ili鄉y nie jeden b陰d, ale to co nas trzyma razem to wzajemna mi這嗆. Codziennie tego nie wida, ale jak si czasami wali to wtedy mamy w sobie mocarne wsparcie. 砰cz wszystkim, aby mieli takie, jak b璠 trudne dni, a dacie sobie rad. I nie my郵cie, 瞠 ja i 穎na mieli鄉y super rodzic闚, te by這 r騜nie, jednak trzeba szuka tego co nas 陰czy, a nie dzieli i da si 篡. Czytaj帷 Was my郵a貫m przez chwil, 瞠 ja to mia貫m lepiej. Wcale nie, tylko nie da貫m si ponie嗆 pesymizmowi. O moim ojcu 10 lat po jego 鄉ierci my郵 bardzo ciep這, a jak si tak zastanawiam dlaczego? To nie wiem, on po prostu by i tylko tyle i a tyle.

#144 Profanka

Profanka

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 487 Post闚

Napisano 2010-11-14, godz. 09:33

Witam wszystkich pi瘯nie!
Mnie nikt nie zmusza do g這szenia. Moja mama by豉 osob liberaln i w swojej pracy ewangelizacyjnej stawia豉 na jako嗆 wyszukuj帷 ludzi my郵帷ych. W trakcie studium Biblia by豉 najwa積iejsza i w niej szukano odpowiedzi na pytania - a by造 to czasy gdy nie by這 kolorowych czasopism i ksi捫ek w twardych ok豉dkach - przez co pojawia造 si tony innych pyta. Tak sobie wi璚 wyobra瘸豉m studium z osob zainteresowan.

Moje zwi您ki ze zborem by造 przez jaki czas lu幡e bo z pozycji papugi potrafi帷ej zapami皻a wszystko z kilkunastu poprzednich zebra wskoczy豉m na pozycj W﹗PLIW ;) :P .
W 篡ciu doros造m, w innym zborze poczu豉m si jakbym by豉 w innej religii. Niby wszystko to samo...a jednak inaczej.
M鎩 zb鏎 dzia豉 w pewnym sensie poza mn i g這siciele cz瘰to proponowali moim dzieciom p鎩軼ie do "pracy pa雟kiej". Jak mog豉bym wtedy odm闚i???
Co si we mnie buntowa這, ale nie potrafi豉m okre郵i co.

Nie uda這 mi si zapobiec ochrzczeniu si najstarszego syna, kt鏎y mia wtedy 16 lat. Ale wtedy te zacz窸y wy豉zi inne sprawki cz這nk闚 zboru. Moja sytuacja 篡ciowa zmieni豉 si - m捫 uciek od obowi您k闚 - i wtedy tylko jeden m這dy brat wiedzia, 瞠 moje dzieci nie powinny i嗆 same na zebranie i z zebrania gdy ja sz豉m na noc do pracy. Nikt inny tego nie wiedzia. Nie pozwoli豉m wi璚 reszcie moich dzieci na chrzest - nie w sensie zakazu. T逝maczy豉m, 瞠 cho s康zi, 瞠 wie na co si decyduje to absolutnie nie wie z czego rezygnuje. Studiowa豉m z nimi, ale nie tak jak to pokazuje si na kongresach. Moje dzieci dobrze znaj Bibli i to jest ich atut.
... I poznacie prawd , a prawda was wyswobodzi ... C騜 to jest prawda?

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 0

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych