Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

Dzieci-g這siciele

• Please log in to reply
143 replies to this topic

#121 and

and

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Post闚
  • Gadu-Gadu:0
  • P貫:Male

Napisano 2009-07-12, godz. 17:44

To si nazywa- "wcze郾ie zaczyna". :blink:

http://www.garnek.pl...zisiejszy-tekst

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

podobne zdj璚ia m鏬豚ym zamie軼i,
pozdrawiam Andrzej

#122 Noc_spokojna

Noc_spokojna

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Post闚
  • P貫:Female

Napisano 2009-07-12, godz. 18:49

:(

#123 Czesiek

Czesiek

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Post闚

Napisano 2009-07-12, godz. 18:49

To si nazywa- "wcze郾ie zaczyna". :blink:

http://www.garnek.pl...zisiejszy-tekst

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

biedne dziecko, wida u niego strach w oczach. Czy瘺y poczyta sobie o zbli瘸j帷ym si armagedonie?
Czesiek

#124 brat_jaracz

brat_jaracz

Nadzorca widnokr璕u ;-)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Post闚

Napisano 2009-07-12, godz. 19:20

biedne dziecko, wida u niego strach w oczach. Czy瘺y poczyta sobie o zbli瘸j帷ym si armagedonie?

O, kawa趾i o Armagedonie pami皻a si wybornie. Jeszcze nie umia貫m czyta, ale cz瘰to na zebraniach (z nud闚) przegl康a貫m ksi捫k "Od raju utraconego..." i, co ciekawe, najlepiej zapami皻a貫m w豉郾ie rycin z wal帷ymi si domami, topi帷ymi samochodami oraz przera穎nymi "filistynami" - by豉 ona u這穎na na rozk豉d闚ce i robi豉 wra瞠nie.
"W 鈍iecie panuje sk這nno嗆 do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo瞠j nie ma ducha niezale積ego my郵enia, a ponadto naprawd mo瞠my ufa tym, kt鏎zy nam przewodz".
Stra積ica z 15 wrze郾ia 1989, s. 23.

"Ka盥y mo瞠 krytykowa, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba si. Dlatego, maj帷 na uwadze, 瞠 ewentualna krytyka mo瞠 by, tak musimy zrobi, 瞠by tej krytyki nie by這, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#125 qwerty

qwerty

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Post闚

Napisano 2009-07-12, godz. 21:14

A gdyby軼ie mieli tak ogl璠nie przeanalizowa sytuacje znane Wam w Waszych zborach, to jaki procent urodzonych i wychowanych w rodzinach 匡 dzieci zostaje nimi w doros造m 篡ciu?
Bo ja ze swojego zboru oceniam to na jakie 10-20%.

To u mnie jest odwrotnie, z moich znajomych wychowanych w prawdzie odesz這 10 % reszta gorliwie oddaje cze嗆 CK
nie potrafi豉m uwierzy.......

#126 jb

jb

^o^

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Post闚

Napisano 2009-07-22, godz. 00:01

Teokratyczne wychowanie z widokiem na odpowiedni cel:

Od syna z domu Betel

Biura oddziałów Towarzystwa Strażnica działają w dziewięćdziesięciu kilku punktach, rozrzuconych po całym globie ziemskim. Przy każdym z nich mieści się Dom Betel, w którym mieszkają kaznodzieje pracujący w danym oddziale. Na zgromadzeniu obwodowym w stanie Kolorado ojciec jednego z członków rodziny Betel w Stanach Zjednoczonych odczytał ciekawe wyjątki dwóch listów, jakie otrzymał od swego syna.

Pierwszy list był skierowany do dziewięcioletniego brata tamtego syna, służącego w Betel. Oto jego fragment:

"A więc pragniesz się dostać do Domu Betel? Byłaby to najcudowniejsza rzecz, jaka się może zdarzyć! Przede wszystkim jednak musisz pilnie pracować nad sobą tam w domu. Musisz się jeszcze bardzo dużo nauczyć. Kiedy jesteś w szkole, ucz się i poznawaj wszystko, co tylko możesz. Kiedy wracasz do domu, studiuj Biblię i Strażnicę; to jest bardzo ważne. Ile razy otrzymasz do wykonania jakieś zadanie, nie lekceważ tego, lecz pracuj nad nim całą duszą. Ucz się kochać pracę i służbę dla Jehowy. Obierz sobie za cel, żeby zostać głosicielem pełnoczasowym, i nie pozwól, by cokolwiek cię od tego odwiodło. Pełnij służbę pionierską przy każdej nadarzającej ci się okazji. Kiedy potem wniesiesz zgłoszenie do służby w Domu Betel, Towarzystwo będzie mogło stwierdzić, że naprawdę pragniesz służyć Jehowie."

Drugi list zwracał się do chrześcijańskich rodziców, którzy od lat cierpliwie zachęcali gromadkę swych dzieci do podjęcia pełnoczasowej służby kaznodziejskiej. Wielokrotnie rozmawiali z dziećmi o Domu Betel, jak również zabierali je na zgromadzenia, gdzie na specjalnych spotkaniach wyjaśniano wymagania stawiane tym, którzy usługują w Betel. Syn pisał im między innymi: "Dziękuję Wam, Mamo i Tato, że kierowaliście moje myśli na sprawę służby w Domu Betel. Tutaj ma się naprawdę przedsmak życia w nowym porządku rzeczy. Dziękuję Wam bardzo."

Czy chcielibyście otrzymywać takie listy od swych dzieci? Biblijne wychowanie, jakie im dajecie przez lata ich rozwoju, i pomoc, jakiej im udzielacie w kształtowaniu celów ich życia, powinna wydać takie szczęśliwe wyniki.

--
źródło: "Strażnica" z 1969, nr 13

.jb

#127 jb

jb

^o^

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Post闚

Napisano 2009-07-31, godz. 08:18

Mama-匡 prowadzi blog w imieniu trzyletnich c鏎ek i tak oto pisze o ich rado軼i w zwi您ku z pomoc w g這szeniu i uczestnictwie w kongresie:

By造smy dzisiaj z nasz mamusi i babcia Krysi g這si ludziom dobra nowin z Biblii. Mnie najbardziej cieszy kiedy mog sama zapuka do drzwi i powiedzie osobie, kt鏎a otwiera dzie dobry... Ale Jula robi co wi璚ej... M闚i dzie dobry i pokazuje jaki obrazek w broszurze kt鏎 trzyma i pyta czy podoba si pani albo panu ten obrazek... Reszt rozmowy prowadzi zawsze mamusia albo ktos kto jeszcze z nami jest. Jednak my si bardzo cieszymy, 瞠 mamusia nas zabiera na takie g這szenia... Jak czasem nie mo瞠, to jest nam smutno.
Takie opowiadanie ludziom o raju jest super - bo kto by nie chcia 篡 w pieknym 鈍iecie??

Niedawno te by造鄉y z rodzicami na takim du篡m kongresie 安iadk闚 Jehowy - by這 to dwa tygodnie temu we Wroc豉wiu. Mia這 ono tytu "Czuwajcie", a nam si podoba造 najbardziej momenty, gdy mog造鄉y 酥iewa pie郾i oparte na Biblii. Pie郾i, kt鏎e rozumia造smy i umia造smy 酥iewa.

Mamusia nauczy豉 nas te robic notatki - kiedy tylko s造sza造鄉y imi Bo瞠 albo w wyk豉dzie m闚i這 si co o raju, malowa造鄉y na kartakach kwiatki, zwiarz徠ka... to pomaga這 nam si skupia i byc grzecznymi.

廝鏚這
.jb

#128 kochajacy_prawde

kochajacy_prawde

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 155 Post闚

Napisano 2009-08-10, godz. 05:21

Mama-匡 prowadzi blog w imieniu trzyletnich c鏎ek i tak oto pisze o ich rado軼i w zwi您ku z pomoc w g這szeniu i uczestnictwie w kongresie:

廝鏚這

To przeczytajcie sobie 篡czenia z Ksi璕i Go軼i na tym blogu:
http://smyki.pl/dome...x.php?op=ksiega

砰czenia dotycz urodzin i 鈍i徠. Ciekawe, czy mama przeczyta c鏎kom te 篡czenia, czy przefiltruje je przez swoje Stra積icowe filtry, kt鏎e wy豉pi wszystko co zwi您ane z "poga雟kimi" 鈍i皻ami i "poga雟kimi" urodzinami?

#129 qwerty

qwerty

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Post闚

Napisano 2009-08-10, godz. 08:13

a nam si podoba造 najbardziej momenty, gdy mog造鄉y 酥iewa pie郾i oparte na Biblii. Pie郾i, kt鏎e rozumia造smy i umia造smy 酥iewa.

廝鏚這

Tak, trzyletnie dzieci maj帷e zrozumienie dla DOKTRYN kt鏎ych nawet ich tw鏎cy do ko鎍a nie rozumiej...... zastanawiaj帷e
nie potrafi豉m uwierzy.......

#130 Margo

Margo

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 100 Post闚

Napisano 2009-08-10, godz. 08:53

To przeczytajcie sobie 篡czenia z Ksi璕i Go軼i na tym blogu:
http://smyki.pl/dome...x.php?op=ksiega

砰czenia dotycz urodzin i 鈍i徠. Ciekawe, czy mama przeczyta c鏎kom te 篡czenia, czy przefiltruje je przez swoje Stra積icowe filtry, kt鏎e wy豉pi wszystko co zwi您ane z "poga雟kimi" 鈍i皻ami i "poga雟kimi" urodzinami?

Przejrza豉m ten blog i w kt鏎ej grudniowej notce by這 napisane, 瞠 dziewczynki nie 篡cz sobie sk豉dania im 篡cze bo穎narodzeniowych :)

Tak, trzyletnie dzieci maj帷e zrozumienie dla DOKTRYN kt鏎ych nawet ich tw鏎cy do ko鎍a nie rozumiej...... zastanawiaj帷e

Przecie 匡 cz瘰to 鄉iej si z chrzczenia niemowlak闚 w Ko軼iele, a jednocze郾ie uwa瘸j, 瞠 ju taki np. 3 latek jest 鈍iadomy swoich religijnych wybor闚... Moja mama nawet twierdzi, 瞠 podobno zanim posz豉m do podstaw闚ki by豉m bardzo gorliw chrze軼ijank... oczywi軼ie nic takiego nie pami皻am :)

#131 jb

jb

^o^

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Post闚

Napisano 2009-11-03, godz. 18:53

"Im 鈍ie窺za glina, tym 豉twiej j modelowa" – w za陰czeniu kilka odpowiednich cytat闚 z NSK (z 2001 roku, nr 1):

Zaczynajcie od niemowl璚twa. (...) Nigdy nie zak豉daj, 瞠 twoje dziecko jest za ma貫, by sobie przyswaja dobre zwyczaje. Je郵i zacznie poznawa prawd biblijn odpowiednio wcze郾ie, to zanim osi庵nie kilka lat, jego umys zostanie nape軟iony wiedz, kt鏎a uczyni je "m康rym ku wybawieniu" (2 Tym. 3:15).

Tutaj mamy pr鏏k takiego wczesnego kszta販enia: link (YouTube)

Ma豉 dziewczynka przegl康a publikacj i komentuje ilustracj przedstawiaj帷 Jezusa na palu m瘯i – jest jej smutno z powodu gwo寮zi wbitych w d這nie Jezusa, d逝go do tego powraca. Na kolejnym komentowanym obrazku zilustrowano histori, w kt鏎ej Salomon nakaza rozci璚ie dziecka na dwie po這wy...

Jak wi璚 mo積a zauwa篡, rozpatrywane tematy nie nale瘸造 do lekkich. W tle nagrania komentarze matki dziewczynki na temat 鄉ierci Jezusa i Jego obecnego przebywania w niebie z Jehow, a tak瞠 wyja郾ienia dotycz帷e drugiej ilustracji.
.jb

#132 jb

jb

^o^

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Post闚

Napisano 2009-11-27, godz. 17:13

W artykule „Pom騜 dzieciom sprosta r騜nym wyzwaniom” („Stra積ica” z 15 stycznia 2010) podano przyk豉dy sytuacji, na kt鏎e rodzice mog przygotowa dzieci – mo積a je prze獞iczy odgrywaj帷 scenki podczas wieczoru przeznaczonego na studium rodzinne. Jest to niepe軟a lista zmaga, z kt鏎ymi dzieci-匡 musz si zmierzy: skan
.jb

#133 caius

caius

Domownik forum (501-1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 888 Post闚

Napisano 2010-11-08, godz. 19:19

W artykule „Pomóż dzieciom sprostać różnym wyzwaniom” („Strażnica” z 15 stycznia 2010) podano przykłady sytuacji, na które rodzice mogą przygotować dzieci – można je przećwiczyć odgrywając scenki podczas wieczoru przeznaczonego na studium rodzinne. Jest to niepełna lista zmagań, z którymi dzieci-ŚJ muszą się zmierzyć: skan

- Trenowanie w szkolnej drużynie proszę Pani,to odpada,bo my świadkowie jehowy nie rywalizujemy ze sobą,bo rywalizacja jest złem w oczach boga.

- chłopaki,ale ja nie mogę palic,bo muszę byc czysty duchowo i bóg by się na mnie gniewał (już widzę reakcje tych kolegów :D )

- przeszkolony z rodzicami świadek : - jestem wiernym świadkiem jehowy i muszę byc bardziej posłuszny bogu jak wam,a Jezus powiedział : odwagi ,ja zwycięzyłem świat (czy to kolegów przekona,aby mu nie wlac??;) )

- cześc Aga jak wiesz jestem świadkiem,a nasz bóg dał nam nakaz głoszenia od domu do domu i z chęcią tobie po głoszę :D ( a koleżanka jak by zreagowała??,nigdy nie byłem małą glosząca dziewczynką:) )

- młody świadek idzie dumny,bo wie,że z Jezusa też się naśmiewano i go nawet opluwano - młody martyrolog :(

Kuriozum,tragedia i anormalnośc,a dzieci jak zaprogramowane roboty stają się martyrologami,które przez rodziców muszą cierpiec,a rodzice przez CK WTS,koło absurdów i dramatów się zamyka :(

U篡tkownik caius edytowa ten post 2010-11-08, godz. 19:20

"Przez 鈍iat id w szlachetnych celach,ale gubi kompas 篡cia i nie wiem dok康 zmierzam,b璠帷 w matni ... sensualnej" - caius

VIS ET HONOR ... ET AMOR

//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#134 oskar

oskar

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 738 Post闚

Napisano 2010-11-08, godz. 19:40

Tutaj mamy próbkę takiego wczesnego kształcenia: link (YouTube)

Mała dziewczynka przegląda publikację i komentuje ilustrację przedstawiającą Jezusa na palu męki – jest jej smutno z powodu gwoździ wbitych w dłonie Jezusa, długo do tego powraca. Na kolejnym komentowanym obrazku zilustrowano historię, w której Salomon nakazał rozcięcie dziecka na dwie połowy...

Jak więc można zauważyć, rozpatrywane tematy nie należały do lekkich. W tle nagrania komentarze matki dziewczynki na temat śmierci Jezusa i Jego obecnego przebywania w niebie z Jehową, a także wyjaśnienia dotyczące drugiej ilustracji.

O bosie..

A czy nie lepiej poczytać dziecku Calineczkę, Królewne Śnieżke
tudzież z thillerów Czerwony Kapturek lub Jaś i Małgosia? :)

Potem ewentualnie w wieku ośmiu latek przedstawić w odpowiednim
świetle ewangelie miłości Chrystusowej?

Starotestamentowe szczegóły i "obrazki okrucieństwa" może
podarować sobie także dorosły, jeśli nie bierze poprawki
na ludzki czynnik w tych relacjach i aspekty historyczne
walki o władzę i przetrwanie jako narodu...a także mentalność
ówczesnych czasów -

Ja osobiście przeczytałem Stary Testament w całości mając
prawie czterdziestkę :)

U篡tkownik oskar edytowa ten post 2010-11-08, godz. 19:45

#135 and

and

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Post闚
  • Gadu-Gadu:0

Napisano 2010-11-08, godz. 20:27

Jakie pi瘯ne rady jak poucza dzieci, a 瞠by tak rodzice przyznawali si w pracy do przynale積o軼i do organizacji.
pozdrawiam Andrzej

#136 vin

vin

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 79 Post闚

Napisano 2010-11-09, godz. 06:43

he he sam by貫m takim produktem. jej jak ja komicznie musia貫m wygl康a z moim bazarowym pe軟owymiarowym neseserem i w garniturku z odzysku.

Ale to ze wygl康am jak karykatura i pastisz ma貫go Amisza wog鏊e do mnie nie dociera這.

Parafrazuj帷 "Od do m這dosci" czu貫m sie mniej wi璚ej tak:

Bez serc, bez ducha, to 鈍ieckie ludy;

M這do軼i! dodaj mi skrzyd豉!

Niech nad martwym wzlec 鈍iatem

W rajsk dziedzin u逝dy

M這do軼i! ty nad poziomy

Wylatuj, a okiem Stra積icy

Ludzko軼i ca貫 ogromy

Przeniknij z ko鎍a do ko鎍a.

Razem, m這dzi g這siciele!...

Cho droga w御ka i kr皻a,

Miecz prawdy i wiara broni racji:

Argument niech si wersetem odciska,

A ze s豉bo軼i 豉ma uczmy si za m這du!

Dzieckiem w kolebce kto prawde pozna,

Ten m這dy zdusi Demony,

Szatanowi ofiar wydrze,

Do raju p鎩dzie po laury.

;-) i co? niechby mi kto podskoczy - gdyby mi wtedy kazali za這篡 brunatn koszule i opask z logo Stra積icy na rami i wys豉li na ob霩 na kt鏎ym powiedziano by mi, 瞠 Jehowa mnie wybra jako swoje narz璠zie do zadawania 鄉ierci w Armagedonie tym co jego nie s逝chali - zrobi豚ym to z pe軟ym oddaniem

#137 caius

caius

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 888 Post闚

Napisano 2010-11-09, godz. 07:12

No Vin ja jestem w szoku - toc to szok,jak powiedział Pawlak z samych swoich - ja nie wiem,co o tym myślec :D ,ale mam skojarzenia :
http://www.google.pl...iw=1020&bih=567

Ośrodek pionierski w Obersalzbergu,a baza wypadowa z Berghof :D

U篡tkownik caius edytowa ten post 2010-11-09, godz. 07:19

"Przez 鈍iat id w szlachetnych celach,ale gubi kompas 篡cia i nie wiem dok康 zmierzam,b璠帷 w matni ... sensualnej" - caius

VIS ET HONOR ... ET AMOR

//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#138 Ida

Ida

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 715 Post闚

Napisano 2010-11-10, godz. 00:37

Super vin, 瞠 potrafisz z humorem podej嗆 do 鈍iadkowskiego, w徠pliwego dziedzictwa i kszta速owania wg prawide WTS-u. Edukacja religijna pad豉 na podany grunt, a mi這 popatrze. ;) :D
Ka盥e z dzieci praktykuj帷ych 貯 odebra這 swoiste i "najlepsze" szkolenie. Zanim obudzi豉 si w nas 鈍iadomo嗆 poddawania niekorzystnej manipulacji byli鄉y zal捫kami prawowiernych, dobrze zapowiadaj帷ych si, lojalnych 鈍iadk闚. Pewnie wtedy byli鄉y najbli瞠j i najszczerzej Organizacji, tacy czy軼i i bezinteresowni jak nowe osoby przybywaj帷e do zboru w dojrza造m wieku na pocz徠ku, kiedy wierz ca造m sercem w jedyn s逝szn prawd stacjonujac w wyznaniu 貯. Szybko wyro郵i鄉y z naiwno軼i. Mo瞠 za szybko jak na dzieci.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... mo瞠 przebiec wiele 軼ie瞠k. Zg喚bi wiele religii, wst徙i do wielu sekt, ale w ten spos鏏 nie spotka Boga. Poniewa B鏬 jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#139 Nik

Nik

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 154 Post闚

Napisano 2010-11-10, godz. 16:43

Vin, super. Wbrew pozorom obsługa obozów koncentracyjnych rekrutowała się z "porządnych'" ludzi. Ojców dzieci, głów spokojnych rodzin. Co ich do tego skłoniło? Wiara w ideologię, bezmyślna wiara w ideologię, ideologię, która okazała się zbrodnicza. Nie tak łatwo zabić człowieka, trzeba go wpierw obedrzeć z człowieczeństwa. Jak zobaczymy go jako coś gorszego, podłego i przeznaczonego na odstrzał - to go odstrzelimy. Jak przedstawia się światusów w naukach WTS-u? Do czego oni będą przeznaczenie w armagedonie? Vin, genialnie to przedstawiłeś. To się może tak skończyć jak się umysł wyłączy.

==
Temat karcenia dzieci oraz przemocy: link | jb

#140 oskar

oskar

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 738 Post闚

Napisano 2010-11-12, godz. 13:15

Odarci z dzieci雟twa i przeznaczeni na kolporter闚 TS.. :(

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 1

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych