Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sens edukowania Polaków w kwestii nauczania i zwyczajów ŚJ


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#41 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-06-24, godz. 18:09

Wytoczyliście armaty i włócznie. Atakujecie, tylko
yogiii patrzy na sprawę inaczej. 3M się brachu ;)


Jasne że tak :D

Bo ŚJ wolno głosić swoje "prawdziwe" rozumienie Biblii.
Pukać do każdych drzwi z ofertą założenia studiów.
Dostarczać zaproszenia na pamiątkę.
Wykazywać błędy katolicyzmu.

Ale jak nie ŚJ chcą to to jest już atak... :D

Sprawa prosta.
ŚJ i organizacja - Dobrze
nie ŚJ - Źle :D
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#42 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2007-06-24, godz. 18:55

>> No i dokładnie o taki wniosek mi chodziło
Co do tego skąd taki wniosek to :

Szczerze przyznam że nie doszedłbym do takiego wniosku na poniższym przykładzie. Przypominanie sytuacji z takim wnioskiem nie bardzo by mnie podbudowało:

QUOTE
Przypomniało mi się pewne wydarzenie sprzed lat ! w Sali Królestwa odbywała się zbiórka, nagle drzwi się otwierają i wchodzi ksiądz z grupka młodzieży ! pięknie się przywitał i zapytał czy może pokazać swoim uczniom sale. Wyjaśnił nam, ze w taki sposób uczy tolerancji!? wiesz jak to było komentowane w zborze ? „zło może przybierać postać anioła światłości”

Oraz ten:

QUOTE
Jakiś czas temu z niewiadomych mi powodów ktoś mi bliski postanowił udowodnić sobie że jestem pijakiem, bandytą i wogule diabłem w ludzkiej postaci... Gdy jednak po wielu próbach nie była sama siebie w stanie okłamywać, postanowiła całkowicie zerwać kontakt - no bo to przecież niemożliwe żeby nie ŚJ nie był zwykłym degeneratem i czcicielem szatana.

I takie przykłady motywują Cię do bycia lepszym?

>> edukowanie polaków w kwestii religii ŚJ uważam że potrzeba takowa jest.

Czy my żyjemy w latach pierwszych numerów czasopisma Bajtek? Jak będę chciał wiedzieć cokolwiek o Flashu Adoba, przejdę się do Empiku i bezproblemowo wykupię książkę – już będę wiedział. Jak będę chciał wiedzieć coś o świadkach Jehowy to tę wiedzę mogę mieć za darmo prosto od nich (no i w tym wypadku, jak dla mnie, nie ma chyba lepszej okazji do edukacji na ich temat). Jeśli będę chciał znać opinię Jana Lewandowskiego, zajrzę do jego artykułów. Nie rozumiem w czym problem.

>> Gdyż zmieni się (choćby w pewnym stopniu/procencie) podejście ludzi do głoszących/i nie ŚJ. Przez co - mam nadzieję - będą oni bardziej uprzejmi dla ŚJ, co w żaden sposób nie oznacza że muszą się zgadzać z naukami WTS'u. A jak to będą odbierać ŚJ ? Cóż.. ich sprawa . Jednak uważam że gdyby zamiast słyszeć ciągle od potencjalnych słuchaczy kilku obelg, usłyszeli chociażby : Nie zgadzam się z tą a tamtą nauką, taki statystyczny głosiciel nie myślałby sobie o tymże potencjalnym słuchaczu : Ignorant niewierzący w Boga itp. etc., przypominając sobie kolejny raz o arce Noego i potopie. A może zaświtałoby u niego w głowie że da się wierzyć w Boga i być dobrym chrześcijaninem nie akceptując nauk WTS'u.

Aha, no tak, to teraz chyba ja potrzebuję edukacji jak mam się zachowywać gdy ktoś mi trzaśnie drzwiami i dorzuci brzydkie hasło – mam otworzyć sobie edukacyjną książeczkę Twojego autorstwa na stronie 34 i pomyśleć o tej osobie: „Ignorant niewierzący w Boga”.

>> Czy dozwolone jest wysłuchiwanie tylko interpretacji WTS'u ? Czemu nie można wysłuchać innej interpretacji ? (jak to napisałeś - mojej). Z twojej wypowiedzi wynika - tak to odczytuje- że ta "moja" interpretacja na temat faktów WTS jest zła i niby nic dobrego z niej ma nie wynikać.

Absolutnie nie, wręcz przeciwnie – z Twojej może wynikać prawda ale udowodnienie tego jest absurdalne. Więc lepiej poświęcić czas na bycie dla innych budującym niż ‘edukującym super fakty’ o rzeczywistości. Kogo to zbuduje jakkolwiek. Ja osobiście „dziobnąłem” sobie tak „troszeczkę” temat samej wymowy imienia Bożego na tym forum (i poza nim) i dziś uważam że nie da się jakkolwiek udowodnić poprawnej formy wymowy a w życiu są dla mnie ważniejsze rzeczy niż to. To że ktoś może powiedzieć „Panie, Bóg istnieje bo pioruny walą u nas panie na wsi” nie przekreśla samego w sobie faktu istnienia Boga. Zdziwiłbyś się jednak jaka częśc społeczeństwa nie wierzy w Boga właśnie przez taki tok myślenia.

>> Cóż to jest twoje podejście do tej interpretacji. Co nie zmienia faktu że inne też mają prawo bytu, i inni ludzie mają takie samo prawo ich wygłaszania jak ŚJ. Stąd - "ALE nie bo tylko ŚJ wolno" - jak pisałem wyżej ironiczne...

Nie zrozumieliśmy się. Twój komentarz odnosił się ironicznie do nauk świadków Jehowy dlatego Twoje podkreślenie „ALE NIE bo tylko ŚJ wolno” – w sensie: „oni robią źle ale nam nie wolno się wypowiadać”. Dlatego piszę – daj im przykład. Na pewno nie jest to łatwe, nieprawdaż?

>> A co takim działaniem osiągniemy ? Najlepiej zapytać tych którzy zostali ŚJ, a po zapoznaniu się z tymi faktami są już ex

Chciałeś powiedzieć że wszyscy ex mają takie zdanie jak Ty, hm? No, ja jestem EX i mam inne zdanie niż Ty. Dobrym przykładem EX jest Stafford, do dziś broni nauk ŚJ (i wydaje książki) a uważany jest przez grono Świadków Jehowy za ex. Ostatnio brał udział w fajnej debatce w tematyce kościoła reformowanego, ciekawa rozmowa.

>> Nie rozumiem czemu niby mamy nie potrzebować pojęć tego typu Dla kogoś kto deklaruje się że nie wierzy w Boga nie jest oczywistym to że JEST Bóg, wręcz przeciwnie. Dla wierzącego jest to oczywiste. A dla społecznego porządku stosuje się tego typu określenia. Żeby uniknąć wielu zbędnych dyskusji...
Tak jak ludzie się określają jako np. wegetarianie . I żeby nie tłumaczyć godzinę w restauracji że nie chce jeść tego i tego mówi po prostu że jest wegetarianinem, i wszystko jasne

Ale te pojęcia bardzo limitują ludzką osobowość. Każdy jest inny i ateizm też się już bardzo rozdzielił … A CO DOPIERO WEGETARIANIZM :)

>> Dlatego stosuje się określenia typu np. psychomanipulacja - żeby wiele zjawisk, zachowań, metod działania - zawrzeć w jednym słowie. I jeśli dane zjawiska występują to używa się właśnie tego określenia

Ale, ponownie, to jest ten sam sposób myślenia z którym walczysz TY. Ktoś Ci wrzuci „religia prawdziwa” to Ty odpowiesz „psychomanipulacja” ... i jak to rozwiązuje sytuację?

Użytkownik yogiii edytował ten post 2007-06-24, godz. 20:25


#43 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2007-06-24, godz. 19:04

Bo ŚJ wolno głosić swoje "prawdziwe" rozumienie Biblii.
Pukać do każdych drzwi z ofertą założenia studiów.
Dostarczać zaproszenia na pamiątkę.
Wykazywać błędy katolicyzmu.
Ale jak nie ŚJ chcą to to jest już atak..


No i właśnie o to chodzi. Jak ktoś będzie dla Ciebie niemiły to pokażesz mu że Ty też potrafisz być taki? "No bo skoro on może to ja już nie?"

Użytkownik yogiii edytował ten post 2007-06-24, godz. 19:04


#44 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-06-24, godz. 19:10

[quote name='Nilrem0' date='2007-06-24 12:00' post='66940']
I tak odpowiedź na propozycje aby przedstawić niedoinformowanemu społeczeństwu informacje na temat religii ŚJ, ich wierzeń itp. które mogłoby spowodować większym zrozumieniem przez społeczeństwo poszczególnych ŚJ i ich zachowań spotyka się z ostrą krytyką i atakiem :blink:

Hmm, ciekawe dlaczego?

Użytkownik Nikita25 edytował ten post 2007-06-24, godz. 19:10


#45 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-06-24, godz. 20:29

Szczerze przyznam że nie doszedłbym do takiego wniosku na poniższym przykładzie.

Pierwszy przykład z aniołem światłości, nie był napisany przeze mnie. To co napisałem w poprzednim poście było sprzeciwem co do tego że takowe działania spotykają się tylko z taką reakcją, i sprzeciwem wobec twierdzenia że uprzejmość wobec ŚJ może być tylko tak odbierana. Poprzez podanie przykładu z własnego doświadczenia chciałem jednak zaznaczyć że spotkałem się z tym że zjawisko takie jednak występuje u niektórych ludzi. Przy czym uważam jednak że na dłuższą metę podejście takie powinno ustąpić :)

Sprawa pierwsza. Czy my żyjemy w latach pierwszych numerów czasopisma Bajtek? Jak będę chciał wiedzieć cokolwiek o Flashu Adoba, przejdę się do Empiku i bezproblemowo wykupię książkę – już będę wiedział. Jak będę chciał wiedzieć coś o świadkach Jehowy to tę wiedzę mogę mieć za darmo prosto od nich (no i w tym wypadku, jak dla mnie, nie ma chyba lepszej okazji do edukacji na ich temat). Jeśli będę chciał znać opinię Jana Lewandowskiego, zajrzę do jego artykułów. Nie rozumiem w czym problem.

Po pierwsze nie rozumiem czemu edukację społeczeństwa o religii ŚJ rozumiesz tylko jako ostrą krytyke...
ale mniejsza o to...

Cieszę się że dla ciebie to nie stanowi żadnego problemu. Jednak zacytuję :
"Żałuję, ze nie miałam dostepu do tej literatury przed podjęciem decyzji o przystapieniu do chrztu. A decyzję tą nie podejmowałam na łapu capu. Jestem równiez w kontakcie z pracownikami Fundacji "Slowo Nadziei".
Poznaję prawdę i czuję się oszukana"
Wbrew pozorom takie opinie się słyszy, [jak chcesz poszukaj sobie na kafeterii...]

Słuchaj nie każdy gdy chce się dowiedzieć coś na temat ŚJ wpisuje w google : www.Brooklyn.org.pl, materiały krytyczne co do nauki ŚJ, albo artykuły Jana Lewandowskiego itp... Przeważnie najzwyczajniej w świecie rozmawia ze ŚJ. No a wątpię żeby od nich dowiedział się niektórych "faktów".

Jednak nadal uważam że tobie rozchodzi się o to jaki jest sens nagłaśniania na skalę ogólnokrajową błędów, pomyłem i "błędnych" interpretacji Biblii. Ale to nie o to siętutaj rozchodzi ... jak mniemam.


Aha, no tak, to teraz chyba ja potrzebuję edukacji jak mam się zachowywać gdy ktoś mi trzaśnie drzwiami i dorzuci brzydkie hasło – mam otworzyć sobie edukacyjną książeczkę Twojego autorstwa na stronie 34 i pomyśleć o tej osobie: „Ignorant niewierzący w Boga”.

To powiedz mi czy taki ŚJ myśli sobie że : to jest z pewnością dobry człowiek, który żyje z Bogiem jednak poza organizacją ŚJ'y ??
A to że stosuję sformułowania zwykle uwypuklone, nie oznacza że atakuję wszystkich głosicieli, a jedynie to aby zwrócić większą uwagę na to że nie jest możliwa ta pierwsza opcja. (Zdanie wcześniej).

>> Czy dozwolone jest wysłuchiwanie tylko interpretacji WTS'u ? Czemu nie można wysłuchać innej interpretacji ? (jak to napisałeś - mojej). Z twojej wypowiedzi wynika - tak to odczytuje- że ta "moja" interpretacja na temat faktów WTS jest zła i niby nic dobrego z niej ma nie wynikać.

Absolutnie nie, wręcz przeciwnie – z Twojej może wynikać prawda ale udowodnienie tego jest absurdalne. Więc lepiej poświęcić czas na bycie dla innych budującym niż ‘edukującym super fakty’ o rzeczywistości. Kogo to zbuduje jakkolwiek. Ja osobiście „dziobnąłem” sobie tak „troszeczkę” temat samej wymowy imienia Bożego na tym forum (i poza nim) i dziś uważam że nie da się jakkolwiek udowodnić poprawnej formy wymowy a w życiu są dla mnie ważniejsze rzeczy niż to. To że ktoś może powiedzieć „Panie, Bóg istnieje bo pioruny walą u nas panie na wsi” nie przekreśla samego w sobie faktu istnienia Boga. Zdziwiłbyś się jednak jaka częśc społeczeństwa nie wierzy w Boga właśnie przez taki tok myślenia.

Nie porównuj wymowy imienia Bożego, co praktycznie wg. mnie nie ma znaczenia do tego za co naprawdę jest krytykowany WTS . Co nie będe ci wymieniał bo przecież jesteś na tym forum i doskonale wiesz za co się krytykuje tą organizacje.

>> Cóż to jest twoje podejście do tej interpretacji. Co nie zmienia faktu że inne też mają prawo bytu, i inni ludzie mają takie samo prawo ich wygłaszania jak ŚJ. Stąd - "ALE nie bo tylko ŚJ wolno" - jak pisałem wyżej ironiczne...

Nie zrozumieliśmy się. Twój komentarz odnosił się ironicznie do nauk świadków Jehowy dlatego Twoje podkreślenie „ALE NIE bo tylko ŚJ wolno” – w sensie: „oni robią źle ale nam nie wolno się wypowiadać”. Dlatego piszę – daj im przykład. Na pewno nie jest to łatwe, nieprawdaż?

A gdzie ja napisałem że potępiam głoszenie ? gdzie napisałem że głoszenie ewangelii jest złe ??
Qrcze przecież to nie jest trudne do zrozumienia <_< ŚJ wolno się wypowiadać i innym ludziom też wolno.
TAK czy NIE ?? ironiczna była odpowiedź że tylko ŚJ wolno się wypowiadać.

Chciałeś powiedzieć że wszyscy ex mają takie zdanie jak Ty, hm? No, ja jestem EX i mam inne zdanie niż Ty. Dobrym przykładem EX jest Stafford, do dziś broni nauk ŚJ (i wydaje książki) a uważany jest przez grono Świadków Jehowy za ex. Ostatnio brał udział w fajnej debatce w tematyce kościoła reformowanego, ciekawa rozmowa.

Chciałeś powiedzieć że wszyscy ex mają takie zdanie jak TY ?
Napiszę jeszcze raz. Informacja służy do przekazania informacji, a każdy zrobi z nią co zechce, przy czym nie będzie zastraszany wykluczeniem ze "społeczności Bożej" i smiercią w armagedonie jeśli będzie miał odmienne zdanie.

Jeśli ktoś znałby fakty, które mogłyby mi pomóc w podjęciu ważnych decyzji chciałbym aby dał mi te fakty poznać. Nie po to aby podjąć za mnie decyzję, lecz w celu dostarczenia mi informacji, których wartość i znaczenie oceniłbym samodzielnie. I jeśli byłby to przyjaciel, prawdziwy przyjaciel, wierzę, że niczego by przede mną nie ukrył


Gdy ludzie narażeni są na wielkie niebezpieczeństwo ze strony, z której się tego nie spodziewają, lub gdy są wprowadzani w błąd przez tych, których uważają za przyjaciół, czy ostrzeżenie ich jest przejawem nieuprzejmości ? Być może postanowią nie uwierzyć ostrzeżeniu. Może nawet poczują się nim dotknięci. Lecz czy to zwalnia nas od moralnej odpowiedzialności za udzielenie takiej przestrogi ?



Ale te pojęcia bardzo limitują ludzką osobowość. Każdy jest inny i ateizm też się już bardzo rozdzielił … A CO DOPIERO WEGETARIANIZM :)

Chleb też się rozdzielił. Ile dzisiaj mamy nazw i rodzai chleba ? Czy to oznacza że określenie chleb limituje rodzaj pokarmu ? (chociażby chleb razowy, dietetyczny.... a jednak chleb :) )

>> Dlatego stosuje się określenia typu np. psychomanipulacja - żeby wiele zjawisk, zachowań, metod działania - zawrzeć w jednym słowie. I jeśli dane zjawiska występują to używa się właśnie tego określenia

Ale, ponownie, to jest ten sam sposób myślenia z którym walczysz TY. Ktoś Ci wrzuci „religia prawdziwa” to Ty odpowiesz „psychomanipulacja” ... i jak to rozwiązuje sytuację?

W taki sposób żę cechy psychomanipulacji np. Twierdzenie że tylko w danej grupie jest zbawienie sie sprawdza. I to nie tylko na tej jednej grupie ale w wielu innch podobnych przypadkach takich grup.

A twierdzenie że JesT jedna organizacja Boża i to jest właśnie ta : Nie ma uzasadnienia w Biblii i jest akceptowana tylko przez członków tej grupy :)

Oczywiście możesz uważać że zjawisko psychomanipulacji nie istnieje, ale pozwól innym mieć inne zdanie.

Użytkownik Nilrem0 edytował ten post 2007-06-24, godz. 20:36

To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#46 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-06-25, godz. 06:13

Yogiii
Dlaczego boisz się informacji o śJ, Takiej, która naucza, co głoszą i co głosili, która też uwzględnia to, dlaczego inni ludzie uważają tą naukę za fałszywą lub dlaczego są ludzie, którzy odchodzą z tej organizacji z podaniem powodów ich odejścia?
Miłość do innych jest potrzebna, ale czy miłość zabrania przekazania informacji jaką ma się o jakiejś sprawie?
Czy jesli jest osoba śmiertelnie chora, to oznaką miłości jest ukrywanie przed tą osoba prawdy, czy tez z miłością przekazania tej informacji, aby mogła przygotować się na to, co i tak nastąpi?
Ja wolałbym wiedzieć, aby móc uporządkować swoje sprawy do końca i nacieszyć się tym czasem, jaki mi pozostał.
Czesiek

#47 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-25, godz. 22:59

Jezus Chrystus powiedział "Kto nie jest ze mną, jest przeciwko mnie".

Napisane też jest: Objawienia 3:16 A tak, skoro jesteś letni, i ani gorący, ani zimny, zamierzam cię wypluć z mych ust. 17 Ponieważ mówisz: „Jestem bogaty i osiągnąłem bogactwo, i w ogóle nic nie potrzebuję”, ale nie wiesz, żeś nieszczęsny i godny politowania, i biedny, i ślepy, i nagi, 18 radzę ci kupić ode mnie złota oczyszczonego ogniem, żebyś się stał bogaty, i białe szaty wierzchnie, żebyś był ubrany i żeby nie została ujawniona hańba twej nagości, i maść do oczu — do wcierania w twe oczy, żebyś widział.
19 „ ‚Ja wszystkich, których kocham, tych upominam i karcę. Bądź więc gorliwy i okaż skruchę. 20 Oto stoję u drzwi i pukam. Jeżeli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, to wejdę do jego domu i spożyję z nim wieczerzę, a on ze mną.

ŚJ, pukając od drzwi do drzwi, pragną mówić nie od siebie, tylko wg Słowa Bożego. Nie wiedzą na kogo napotkają i z kim przyjdzie im rozmawiać. Niektórzy nie są też odpowiednio wykwalifikowani, by wyjaśnić pewne sprawy, może mają za mało wiedzy, zrozumienia, a może wiary. Apostołowie też wszystkiego nie mogli... i mieli problemy, pomimo, że to sam Jezus ich posłał i dał im moce...

Ani swoim przykładem, ani swoją wiedza, ani dociekliwymi pytaniami, czy też zarzutami- nie zrobicie na nich wrażenia, bo mają od kogo brać przykład, czerpią wiedzę nie ludzką- tylko Bożą, na pytania nie odpowiadają od siebie, tylko cytując Biblię, zarzuty odpierają na podstawie Biblii.

Był jeden, co zarzucił coś Bogu, narobił problemów, które w końcu znajdą swoje rozwiązanie. Czy warto postępować tak jak i przeciwnik?

Kto więc czuje się bogaty, a kto chce kupić złota oczyszczonego ogniem i białe szaty i maść do oczu?
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#48 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-26, godz. 06:46

ŚJ, pukając od drzwi do drzwi, pragną mówić nie od siebie, tylko wg Słowa Bożego. Nie wiedzą na kogo napotkają i z kim przyjdzie im rozmawiać. Niektórzy nie są też odpowiednio wykwalifikowani, by wyjaśnić pewne sprawy, może mają za mało wiedzy, zrozumienia, a może wiary. Apostołowie też wszystkiego nie mogli... i mieli problemy, pomimo, że to sam Jezus ich posłał i dał im moce...


Smutne jest to, iż spotykając Świadków Jehowy wielokrotnie nie mówią wogóle o Bogu, a raz miałem taka sytuację, że ja mówię o Biblii i wskazuję na nią, a kobiety na Strażnice... a na koniec one do mnie coś w stylu: "ale kto dziś głosi o Bogu"... tylko że ani razu się nie odwołały do Niego. Wyjątki czy reguła? Widocznie ja spotykam prawie same wyjątki...

Po co głoszą osoby które nie znają się dosłownie na niczym? Żadnej, ale to żadnej sprawy nie są wstanie przedstawić? Czy tak głosili apostołowie? Nigdzie tego nie zauważyłem w NT...

Ef 4:11 br On to również ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a jeszcze innych duszpasterzami i nauczycielami.

Ani swoim przykładem, ani swoją wiedza, ani dociekliwymi pytaniami, czy też zarzutami- nie zrobicie na nich wrażenia, bo mają od kogo brać przykład, czerpią wiedzę nie ludzką- tylko Bożą, na pytania nie odpowiadają od siebie, tylko cytując Biblię, zarzuty odpierają na podstawie Biblii.

Robić na nich wrażenie? A po co? Wystarczy że będzie się mówiło prawdę. Spokojnie mogę czytać Biblię i wykazywać co mówi Pismo, a czy będą wogóle słuchać to juz nie moją dziedziną jest a Ducha. Bo nie przekazuje nikt tu faktów fałszywych, tylko zarówno Biblijne jak i chronologiczno-historycznych.

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-06-26, godz. 06:48

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#49 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2007-06-26, godz. 15:17

>> Po pierwsze nie rozumiem czemu edukację społeczeństwa o religii ŚJ rozumiesz tylko jako ostrą krytyke

Hm, użyłem „ostra krytyka”? Mój akapit klarownie zaprezentował różne przykłady zaczerpnięcia „po prostu wiedzy”, nijak powiązanych z ostrą krytyką (nie kupuję książek w Empiku po to by je krytykować). Jeśli Świadkowie Jehowy sami się reklamują i jeszcze pukają do nas do drzwi to powiedzenie że edukacja na temat Świadków Jehowy jest konieczna wydaje się delikatnie nie na miejscu.

>> "Żałuję, ze nie miałam dostepu do tej literatury przed podjęciem decyzji o przystapieniu do chrztu. A decyzję tą nie podejmowałam na łapu capu. Jestem równiez w kontakcie z pracownikami Fundacji "Slowo Nadziei".
Poznaję prawdę i czuję się oszukana"

Ta ostatnia linijka jest chyba najciekawsza i pozwolę sobie od niej zacząć. Ciekaw jestem czy podpisujesz się pod tą samą definicją prawdy co ta osoba czy tylko jest to przytakiwanie na każdą notę przeciw Świadkom Jehowy? Ludzie z różnych powodów odchodzą od wiary Świadków Jehowy, znam kogoś kto „poznał prawdę” i odszedł do kościoła reformowanego – z jego prawdami też się zgodzisz? Zatem mniemam że chodzi o tych którzy przeanalizowali pozycję The Gentile Times Reconsidered, czy tak?

>> Słuchaj nie każdy gdy chce się dowiedzieć coś na temat ŚJ wpisuje w google : www.Brooklyn.org.pl, materiały krytyczne co do nauki ŚJ, albo artykuły Jana Lewandowskiego itp... Przeważnie najzwyczajniej w świecie rozmawia ze ŚJ. No a wątpię żeby od nich dowiedział się niektórych "faktów".

Nietsche fajnie napisał że fakty to jedynie interpretacja. Zgodziłbyś się?

>> To powiedz mi czy taki ŚJ myśli sobie że : to jest z pewnością dobry człowiek, który żyje z Bogiem jednak poza organizacją ŚJ'y ??

Zawsze możesz mu dodać jeszcze trzy wybory rodzaju myślenia, zależnie od tego jak będzie Ci pasowało do teorii.

>> A to że stosuję sformułowania zwykle uwypuklone, nie oznacza że atakuję wszystkich głosicieli, a jedynie to aby zwrócić większą uwagę na to że nie jest możliwa ta pierwsza opcja. (Zdanie wcześniej).

To rozumiem że jak nie białe to czarne. Więc jak nie myśli o nim jak o dobrym człowieku który żyje z Bogiem to pozostaje mu tylko jedna opcja wyboru… dwie… albo cztery?

>> Nie porównuj wymowy imienia Bożego, co praktycznie wg. mnie nie ma znaczenia do tego za co naprawdę jest krytykowany WTS . Co nie będe ci wymieniał bo przecież jesteś na tym forum i doskonale wiesz za co się krytykuje tą organizacje.

No… krytykuje się też za przykłady z przeszłości na których się oparłeś.

>> Chciałeś powiedzieć że wszyscy ex mają takie zdanie jak TY ?
Napiszę jeszcze raz. Informacja służy do przekazania informacji, a każdy zrobi z nią co zechce, przy czym nie będzie zastraszany wykluczeniem ze "społeczności Bożej" i smiercią w armagedonie jeśli będzie miał odmienne zdanie.

Mhm i tylko będzie "nie zastraszany" że mógłby byc w jedynej najświętszej religii a jej wyznawcy, którzy nie mają własnego zdania, wpatrują się w Strażnicę jak w obrazek święty.

>> Jeśli ktoś znałby fakty, które mogłyby mi pomóc w podjęciu ważnych decyzji chciałbym aby dał mi te fakty poznać. Nie po to aby podjąć za mnie decyzję, lecz w celu dostarczenia mi informacji, których wartość i znaczenie oceniłbym samodzielnie. I jeśli byłby to przyjaciel, prawdziwy przyjaciel, wierzę, że niczego by przede mną nie ukrył

Jakich faktów? O Russell-u?

Użytkownik yogiii edytował ten post 2007-06-26, godz. 15:25


#50 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-26, godz. 22:09

pawel jestem zmeczony, o 5 wstaje... miales pecha widocznie i tyle- albo piszesz by pisac.

nikt tu nie klamie, wszyscy sa swieci, gratuluje. fakty chronologiczo-hist.? ja nie pamietam, co robilem 2 tygodnie temu we wtorek lol

jaja chyba sobie robisz lol
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#51 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-26, godz. 22:39

pawel jestem zmeczony, o 5 wstaje... miales pecha widocznie i tyle- albo piszesz by pisac.

nikt tu nie klamie, wszyscy sa swieci, gratuluje. fakty chronologiczo-hist.? ja nie pamietam, co robilem 2 tygodnie temu we wtorek lol

jaja chyba sobie robisz lol

No równie dobrze możesz napisać że większość z nas robi sobie tu jaja i masz odpowiedź na 95% tu padających spraw... B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#52 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-06-27, godz. 12:21

Jezus Chrystus powiedział "Kto nie jest ze mną, jest przeciwko mnie".

Jacuś! Jezus powiedział również:
"Jan powiedział do Jezusa: &laquo;Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami&raquo;. Lecz Jezus odrzekł: &laquo;Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody."

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#53 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-27, godz. 21:37

Marka 9: 34 Oni zaś milczeli, w drodze bowiem sprzeczali się między sobą, kto jest większy. 35 Usiadł więc i zawołał dwunastu, i powiedział do nich: „Jeśli ktoś chce być pierwszym, to ma być ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich. 36 I wziął małe dziecko, postawił je pośrodku nich, a objąwszy je ramionami, rzekł do nich: 37 „Kto by przyjął jedno z takich małych dzieci ze względu na moje imię, ten przyjmuje mnie; a kto by mnie przyjął, ten przyjmuje nie tylko mnie, lecz także tego, który mnie posłał”.
38 Jan powiedział do niego: „Nauczycielu, widzieliśmy, jak pewien człowiek wypędzał demony, używając twego imienia, i próbowaliśmy go powstrzymać, gdyż nam nie towarzyszył”., 39 Ale Jezus rzekł: „Nie próbujcie go powstrzymać, bo nikt, kto powołując się na moje imię, dokona potężnego dzieła, nie będzie szybko mógł obrzucić mnie obelgami; 40 kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest za nami. 41 Bo kto by wam dał do picia kubek wody z tego względu, że należycie do Chrystusa, ten — zaprawdę wam mówię — na pewno nie straci swojej nagrody. 42 Ale kto by zgorszył jednego z tych małych, którzy wierzą, lepiej byłoby dla niego, gdyby mu zawieszono u szyi kamień młyński, jaki bywa obracany przez osła, i wrzucono go do morza."

Nocy ty spokojna... ważny jest kontekst.

Pokora
Polityka 1
Polityka 2
O jakiej nagrodzie mowa? :)

Oby to, co Jezus odpowiedział Janowi (na jego pytanie), nie zaćmiło nauki, jaką Jezus wygłosił o pokorze!!

Tylko dlatego, że jest to neutralne?! Przecież wiadomo, że będą fałszywi mesjasze i w imie Jezusa będą czynić cuda, ale i zabijać... Mamy mało przykładów ze średniowiecza? Drzewo poznaje się po owacach jego ;)

Kto jest neutralny- nie działa z woli przeciwnika, a co zasiał to i zżąć będzie. Nie ma też nadziei, bo nie wybielił swoich szat w krwi Baranka.

Kto da kubek wody, będzie miał okazję posłuchać o Słowie Bożym. Jezusa gościli i mieli okazję słuchac jego nauk, wielu chciało i modliło się o to do Boga- jakimiż są szczęśliwcami, ci którzy go jednak zobaczyli!!

No równie dobrze możesz napisać że większość z nas robi sobie tu jaja i masz odpowiedź na 95% tu padających spraw... B)


Nie szukam tutaj odpowiedzi.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#54 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-27, godz. 21:42

Nie szukam tutaj odpowiedzi.

Chodziło mi o to, że skoro większość z nas robi sobie jaja to 95% postów mozesz sobie ignorować jako takie. :)

JacekP... ważny jest kontekst ;)

A co do Nocki podanego wersetu jest jak najbardziej trafny. Zresztą Jezus powiedział że nie można czynić w Jego imieniu będąc przeciw Niemu ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#55 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-27, godz. 22:06

Czy chciałbyś, żeby Bóg działał jak komputer? Ocalałych będzie 5%? 5% modlitw tylko wysłuchuje... To chyba kolejny zart. Może masz problemy z piciem? To 95%... reszta szans to narkotyki i...

Nic takiego nie powiedział Jezus... Może zaczniesz dodawać do Bibli księgi? lol
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#56 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-27, godz. 23:26

To było do mnie? Bo nie widze związku.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#57 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-28, godz. 17:53

Może spójż na to z innej strony?
Albo pomyśl negatywnie?
Albo rano przemyj twarz...

Pozdrowienia.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#58 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-28, godz. 19:31

Chodziło mi o to, że skoro większość z nas robi sobie jaja to 95% postów mozesz sobie ignorować jako takie. :)

JacekP... ważny jest kontekst ;)

A co do Nocki podanego wersetu jest jak najbardziej trafny. Zresztą Jezus powiedział że nie można czynić w Jego imieniu będąc przeciw Niemu ;)


Z tego się leję. Wyjaśniam- na prośbę moderatora ;)

Bo jakim bym musiał być człowiekiem, który by ignorował 95% postów z reguły, bo ktoś se jaja robi, albo pisze głupoty, albo żartuje (nie na miejscu).
Jakbym był komputerem i odpaliłbym program "ignoruj jaja", to może wówczas- tak by było. Jednak żadna istota myśląca nie sortuje wiadomości, które przetwarza w mikro sekundę, tak jak to zaproponowałeś robić ;)

Mam nadzieję (głęboką), że teraz mój post został zrozumiany, choć nadal masz prawo nie rozumieć, ani Ty ani moderator jb ;)
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#59 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-28, godz. 20:12

JackuP jeśli oprócz jb i pawła, nie rozumiem Cię ja i może inne osoby też, to może warto zastanowic się nad pisaniem w inny sposób? Na przykład nad "zniżeniem się" do naszego, miernego, poziomu umysłowego?

#60 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-06-28, godz. 20:32

co Ty Sebastian lol nie rozumiesz lol...

przylaczam sie do wniosku przedmowcow




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych