Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wakacje świadków Jehowy


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#41 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-09, godz. 14:57

Z tego co mi wiadomo nie mozna juz zabierac tzw. 'nieochrzczonych glosicieli', ktorzy kiedys bez problemu mogli pojechac na osrodek aby zalapac 'ducha pionierskiego'.

To łobuzy! A 6 mln głosicieli w statytykach to dzięki komu mają... No właśnie: czy wiadomo coś nt. proporcji ilu ochrzczonych, a ilu nie?

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-09, godz. 14:57

Dołączona grafika

#42 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-09, godz. 15:16

Jak naprawdę jest nikt nie wie... kornik ryje dziurę w drzewie :)

#43 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 15:22

Z tego co mi wiadomo nie mozna juz zabierac tzw. 'nieochrzczonych glosicieli', ktorzy kiedys bez problemu mogli pojechac na osrodek aby zalapac 'ducha pionierskiego'.

To łobuzy! A 6 mln głosicieli w statytykach to dzięki komu mają...


Ejże, przecież sprawa jest prosta jak drut i jasna jak słońce! Nieochrzczonego głosiciela nie można wykluczyć a tacy też najwięcej dymu robili zawsze na ośrodkach :)

No właśnie: czy wiadomo coś nt. proporcji ilu ochrzczonych, a ilu nie?


Bycie nieochrzczonym głosicielem przez dłuższy czas (kilka lat) jest zarezerwowane raczej dla dzieci ŚJ. W innych przypadkach jest się ng na etapie bycia "zainteresowanym" a potem jest ciśnienie na chrzest.
[db]

#44 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-09, godz. 15:50

Wobec tego, jeśli istenieją oficjalne wskazówki, rodzice SJ nie powinni zabierać na ośrodki swoich nieochrzczonych dzieci, nawet jeśli te są głosicielami. Dura lex, sed lex ;)
W dalszej kolejności proponuję wprowadzić obowiązkowe otoczenie obozowiska drutem kolczastym pod napięciem, wprowadzić nakaz 24-godzinnego chodzenia w krawatach (bracia) lub w spódnicach za kolana (siostry) i zamontować na każdym ośrodku monitoring on-line z przekazem na żywo do Nadarzyna :P :D .

--
Wyodrębniono nowy wątek. "Statystyki: nieochrzczeni głosiciele", link | Moderator


#45 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 18:25

Problem nieochrzczonych głosicieli na ośrodkach dotyczy tylko tych niepełnoletnich i znika w momencie gdy taka osoba ma dorosłego opiekuna

#46 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-07-10, godz. 18:42

Inne pytanie: co koloniami i obozami? Czy rodzice-ŚJ decydują się w ogóle na taką formę wypoczynku dla swoich dzieci?
.jb

#47 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-10, godz. 19:03

Inne pytanie: co koloniami i obozami? Czy rodzice-ŚJ decydują się w ogóle na taką formę wypoczynku dla swoich dzieci?



Raczej tak. Osobiście znam takie przypadki. Nie pamiętam również, żeby rodzice mieli z tego powodu jakieś szczególne skrupuły. Oczywiście, oficjalne wskazówki nie promują takiej formy rekreacji, ale nie przypominam sobie również szczegółowego potępienia.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#48 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 19:54

Zgadzam sie z braten jaraczem. Moje doswiadczenia są podobne. Jednak co zbór to obyczaj. Niektórzy uważali że kolonie to jednak niepotrzebne wystawianie sie na wpływ świeckiego towarzystwa. Taka postawa cechowała raczej ortodoksów <_<

#49 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-11, godz. 07:27

Raczej tak. Osobiście znam takie przypadki. Nie pamiętam również, żeby rodzice mieli z tego powodu jakieś szczególne skrupuły. Oczywiście, oficjalne wskazówki nie promują takiej formy rekreacji, ale nie przypominam sobie również szczegółowego potępienia.


A ja z kolei nie pamiętam żadnego takiego przypadku. Widocznie mój zbór był bardziej ortodoksyjny.
[db]

#50 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-07-11, godz. 07:28

Problem nieochrzczonych głosicieli na ośrodkach dotyczy tylko tych niepełnoletnich i znika w momencie gdy taka osoba ma dorosłego opiekuna

No niezupelnie. Ja spotkalem sie z tym ze nawet pelnoletnich nie zabieraja mowie tu o takich w wieku 18-20 lat.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#51 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-11, godz. 08:50

No niezupelnie. Ja spotkalem sie z tym ze nawet pelnoletnich nie zabieraja mowie tu o takich w wieku 18-20 lat.


Ja spotkałem się również z brakiem uczestnictwa samodzielnej młodzieży, która nie podpisała wniosku na pioniera pomocniczego. W związku z tym, musiała to być tylko ochrzczona młodzież (chyba że jechali z rodzicami).
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#52 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-19, godz. 13:59

Pisałem o ogólnych zasadach. Odgórnych dyrektyw jednak raczej nie ma, bo ośrodki pionierskie to lokalny, Polski wynalazek. Z tego co sie orientuję w innych krajach ośrodki są bardzo mało popularne. Listę uczestników osrodka zazwyczaj opiniuje Komitet Słuzby, jeśli jakiemus starszemu nie podoba się jakiś kandydat na ośrodek to może być problem :(

#53 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-19, godz. 14:44

Ja słyszałem, że podobno oprócz Polski OP-y były jeszcze tylko we Francji. W innych krajach to nieznany wynalazek.
[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych