Skocz do zawartości


Zdjęcie

Śledztwo w sprawie przecieków


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#21 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-09-10, godz. 21:52

Podręcznik instruktarzowy dla strarszyzny.

To jest jeszcze inny oprócz "Zważajcie na siebie samych i na całą trzodę" ?
Eksy!! :angry: dlaczego ja o tym nie wiem ????

Pozdrawiam cieplutko

Niedoinformowana Dosia <_<

#22 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-09-10, godz. 22:16

To jest jeszcze inny oprócz "Zważajcie na siebie samych i na całą trzodę" ?

Zachowałem się jak ex homo-sapiens ;) Zacytowałem tytuł wg innego przekładu Biblii. Chodzi o ww. przez Ciebie książkę.
Dołączona grafika

#23 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-09-10, godz. 22:36

Zachowałem się jak ex homo-sapiens ;) Zacytowałem tytuł wg innego przekładu Biblii. Chodzi o ww. przez Ciebie książkę.

Zwracam honor moim informatorom ;) .

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#24 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-09-11, godz. 08:31

Zachowałem się jak ex homo-sapiens ;) Zacytowałem tytuł wg innego przekładu Biblii.


Co świadczy, że zapewne w/w książki w życiu na oczy nie widziałeś a jej tytuł znasz z drugiej (w dodatku angielskiej) ręki.
[db]

#25 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-09-11, godz. 11:26

Co świadczy, że zapewne w/w książki w życiu na oczy nie widziałeś a jej tytuł znasz z drugiej (w dodatku angielskiej) ręki.

Śledztwo wykazało, że jednak widziałem książkę.
Dołączona grafika

#26 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-10-01, godz. 16:36

W nawiązaniu do tematu: list z 27 maja 1999 roku, w którym Organizacja wyraża swoje zatroskanie właśnie w związku ze zdarzającymi się "przeciekami", skan
.jb

#27 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2008-10-02, godz. 09:46

[quote name='jb' date='2008-10-01 17:36' post='102621']
cytat: "niektórzy udostępnili w internecie nawet treść książek ,na przykład Największy ze wszystkich ludzi " łącznie z pełnym wydrukiem wszystkich wersetów. Chociaż może się to wydawać przysługą dla braci Towarzystwo tego nie pochwala, a poza tym mogło dojśc do naruszenia praw autorskich"

Jestem prostą kobietą, ale nawet moja prosta zdolnośc myślenia mówi mi ,że przecież cały czas chodzi o to, żeby prawda była głoszona na cały świat. przecież znakiem dni ostatnich miało być głoszenie ewangieli po cąłej ziemi Mat 24:14....
cóż w takim razie zdrożnego podawanie treści tak wspaniałych dzieł jak np. cytowana książka, nie tylko od drzwi do drzwi, ale w internecie również?
"z pełnym wydrukiem wszystkich wersetów" to chyba o to chodzi ,że w internecie Słowo Boże w całej okazałości mogli przeczytac ludzie? czy tylko mają wg towarzystwa słuchać wersetów od drzwi do drzwi (abstrachuje od tego ze od drzwi do drzwi coraz mniej świadków wogóle ma ochotę posługiwać sie biblią)
Jak towarzystwo uzadadnia swoje zdanie, że nie powinno się podawać na internet treści publikaci towarzystwa ?

Towarzystwo po prostu "tego nie pochwala", ten kto, to robi "wykazuje dużo nierozsądku". "szeregowemu świadkowi "tylko "może się wydawać ,żę jest to przysługa dla braci", ale towarzystwo ma głębię wiedzy i przeczuwania wszystkeigo o wiele większą i wie doskonale, że coś takiego jest bardzo niebezpieczne......zgroza!
w cąłym skanie jedyny argument, jaki podaje towarzystwo przeciwko podawaniu treści publikacji w internecie jest nie liczenie sie z prawami autorskimitych osób .....
i w tym momecie zaczynam sobie mysleć tak: przecież wielokrotnie towarzystwo podkreśla ,że w publikacjach towarzystwa nie liczy się autor, tylko treść . ....tak mówi towarzystwo, czy nie mówi?
Dlatego z wyższością podkreśla fakt ,że żadna książka ani publikacja towarzystwa nie jest podpisywana.....to o jakie u licha chodzi prawa autorskie?

Bo jedyne prawa autorskie jakie mi porzychodza do głowy to takie, że towarzystwo ma prawa do każdego z cżłonków, prawa do sumień członków , prawa do decydowania o każdym ich kroku.
Smutno mi, że coś co miało przynieść wolonść, prawdę przyniosło sanchendrynowe sądy i faryzejskie zakazy i nakazy... :(

#28 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-10-02, godz. 11:55

Novanna, mam takie same wrazenia jak Ty, skoro celem publikacji jest gloszenie dobrej nowiny, to bardzo dziwne wydaje sie, ze WTS-owi przeszkadza obecnosc tych tresci w necie.
Z drugiej strony, w jaki sposob podanie do publicznej wiadomosci o zmianach w przydzialach nadzorcow podrozujacych w USA "moglo zaszkodzic wielu braciom"?
Dołączona grafika

#29 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-10-02, godz. 12:01

to akurat proste, może wielu braci ma procesy sądowe, nie zapłacone rachunki albo podobne sprawy i w ten sposób od razu wiadomo kiedy i gdzie będą przebywać.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#30 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-10-02, godz. 12:32

Novanna, mam takie same wrazenia jak Ty, skoro celem publikacji jest gloszenie dobrej nowiny, to bardzo dziwne wydaje sie, ze WTS-owi przeszkadza obecnosc tych tresci w necie.

A która redakcja pozwala masowo kopiować i udostępniać swoje teksty w sieci?

To normalne, że nikt nie pozwala osobom trzecim publikować tekstu podpisanego "Strażnica", "New York Times" albo "Gazeta Wyborcza". Pomijając już kwestie praw autorskich, w razie jakiegokolwiek przekłamania, zniekształcenia tekstu czy wręcz opublikowania fałszywki, redakcja tytułu wizerunkowo poniesie odpowiedzialność, podczas gdy fizycznie może nie mieć możliwości wymuszenia zdjęcia tekstu z serwera albo jego poprawienia. Trzeba być skończonym kretynem, żeby do takiej sytuacji dopuścić.

Świadomość tego w społeczeństwie jest mała, ale z wyjątkiem tekstów na licencjach typu Wiki, Creative Commons i tym podobnych, nie wolno rozpowszechniać nawet utworów publicznie i za darmo dostępnych w internecie. Jak się chcesz o tym przekonać na własnej skórze, to załóż serwis na którym będziesz kopiować teksty ze strony Gazety Wyborczej. Zobaczymy po ilu dniach zapukają do Ciebie panowie prawnicy z Agora SA.

Z drugiej strony, w jaki sposob podanie do publicznej wiadomosci o zmianach w przydzialach nadzorcow podrozujacych w USA "moglo zaszkodzic wielu braciom"?

Też mnie to zastanawia.

Użytkownik [db] edytował ten post 2008-10-02, godz. 12:34

[db]

#31 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-10-02, godz. 15:49

jak to blado wygląda na podstwie tego co dzisiaj prawie po 10-ciu latach może nas czekać :

nowy Newsweeka (40/2008) Przytoczę najciekawsze wiadomości:

"Kontrolowanie obywateli stało się jednym z priorytetów rządów: żyjemy w świecie podsłuchów, scentralizowanych bankówinformacji oraz radiowych identyfikatorów produktów i dokumentów. "Władze (...) gromadzą coraz więcej danych dotyczących obywateli, co sprawia wrażenie, że kazdy jest podejzany" - najnowszy raport brytyjskiej org. pozarządowej Privacy International. (...) Wielka Brytania i Szwecja znalazły się w czołówce najbardziej inwigilowanych społeczeństw, a Polska ulokowała się w połowie tej listy (20. miejsce na 47 państw). (...) Jesienią 2002 niemieckim służbą podsłuchującym podejrzanych o przestępswa i terroryzm przydarzyla się kompromitująca wpadka. W wyniku technicznego błedu około 50 osób - abonentów telfonii komorkowej O2 - znalazło na rachunkach koszty prowadzonych przeciw nim operacji podsłuchowych. (...) Chińskie władze dzięki chipom w nowych dowodach osobistych planują kontrolę ruchów mieszkańców kraju. W ten sposób rząd chciałby w przyszłości nadzorować społeczeństwo(...) Podobny eksperyment naukowy kontroli ruchu mieszkańsców Bristolu za pomoca tych znaczników (RFID) - podrzuconych im bez wiedzy- wywołał w tym roku w Wielkiej Brytanii ostry sprzeciw. (...) Zjednoczone Królestwo po raz pierwszy w historii kraju chce wprowadzić dowody osobiste i stworzyć bazę DNA wszystkich obywateli (!). Szwecja w czerwcu przyjęła ustawę dzięki której służby bezpieczeństwa mogą podsłuchiwać zagraniczne rozmowy swoich obywateli oraz czytać ich e-maile i SMS-y wysłane poza granice kraju.(...) Podglądanie obywateli nie stanowi wyłącznie domeny państwa. Wielkie korporacje płacą miliony dolarów, by dowiedziećsię gdzie robimy zakupy i jak spędzamy wolny czas. Temu służą m.in. montowane na produktach znaczniki identyfikacji radiowei RFID. (...) Wkrótce czipy mają być wszczepione ludzią działać jak karty kredytowe i być może służyc do ich lokalizacji. "

Co o tym sądzicie? Nie chodzi mi tu głównie o treść artykułu, chociaz nowością dla mnie jest przyczepiania RFID do produktów, które kupujemy ale chodzi mi o to, że taki artykuł W OGÓLE przeszedł przez cenzurę? Co się stało, że pozwolili uchylić rąbek tajemnicy (który i tak jest czubkiem góry lodowej jeżeli chodzi o NWO), ale to zawsze jakieś postęp. Coraz więcej ludzi zaczyna się zastanawiać co tak na prawdę się dzieję i dobrze, ale czy to normalne, że takie informacje znalzały się w popularnym i łatwo dostępnym czasopiśmie? Jak daleko nam zatem do znamienia na ręku czy naczole z Objawienia 13-cie ? Czy to nie wiele poważniejszy problem, niż wyniesienie danych paru starszych ?? :blink:
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#32 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-10-02, godz. 16:49

A która redakcja pozwala masowo kopiować i udostępniać swoje teksty w sieci?

Ale przeciez to nie sa zwykle ksiazki, tylko "pokarm na czas sluszny" ;) Celem wydawania literatury WTS jest dotarcie z informacjami ktore zawiera do jak najwiekszej liczby osob. Mogliby sami je udostepnic, zeby miec pewnosc ze nie sa znieksztalcone.
Chyba ze zalozymy, ze WTS to tylko jedna z wielu firm wydawniczych.
Dołączona grafika

#33 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-10-02, godz. 17:36

hahaha, afera niczym przeciek CBA w ministerstwie rolnictwa.
Jeżeli przeciekami w WTS zająłby się Ziobro, to byłoby ciekawie i sprawa zostałaby szybko wyjaśniona.


A gdyby sprawą zajął się Ćwiąkalski, sprawa zostałaby umorzona, bo pewnie maczał palce w tym jakiś POmazaniec ;)

Użytkownik hi fi edytował ten post 2008-10-02, godz. 17:37


#34 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-10-02, godz. 18:54

Pozostając w temacie "przecieków" – poniżej przykładowy zestaw tego, o czym tylko w ostatnim okresie dowiedzieliśmy się z wyprzedzeniem, często znacznie wcześniej niż głosiciele w zborach:

  • Informacje o zmianach dotyczących czasopisma "Strażnica" i podziału na wydanie z artykułami do studium oraz wydanie do rozpowszechniania, skan nowej okładki.

  • Wiadomość o skróceniu wykładu publicznego.

  • Zmiana nauczania w kwestii pokolenia.

  • Informacja o planowanym udostępnianiu na stronie jw.org czasopism w plikach audio.

  • Szczegóły dotyczące publikacji kongresowych.

  • Informacje o planowanej jesiennej kampanii traktatowej.

  • Zmiana dotycząca Zborowego Studium Książki.

  • Zmiana nazwy "nadzorca przewodniczący".

.jb

#35 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-10-02, godz. 19:01

Co o tym sądzicie? Nie chodzi mi tu głównie o treść artykułu, chociaz nowością dla mnie jest przyczepiania RFID do produktów, które kupujemy ale chodzi mi o to, że taki artykuł W OGÓLE przeszedł przez cenzurę? Co się stało, że pozwolili uchylić rąbek tajemnicy (który i tak jest czubkiem góry lodowej jeżeli chodzi o NWO), ale to zawsze jakieś postęp. Coraz więcej ludzi zaczyna się zastanawiać co tak na prawdę się dzieję i dobrze, ale czy to normalne, że takie informacje znalzały się w popularnym i łatwo dostępnym czasopiśmie? Jak daleko nam zatem do znamienia na ręku czy naczole z Objawienia 13-cie ? Czy to nie wiele poważniejszy problem, niż wyniesienie danych paru starszych ?? :blink:

no i k****stwo dosiągnęlo apogeum ;-) viva globalizacja ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#36 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2008-10-02, godz. 19:15

A która to redakcja pozwala masowo kopiować i udostępniać swoje teksty w sieci?



A która to redakcja na pewno, ale to z całą pewnością, nie należy do tego systemu rzeczy ?

No toż przecież, to jest ten przewspaniały, kanalistyczny organ

Użytkownik polarm edytował ten post 2008-10-02, godz. 19:17


#37 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-10-02, godz. 22:49

Ale przeciez to nie sa zwykle ksiazki, tylko "pokarm na czas sluszny" ;)

No i w takim przypadku argument, że udostępnianie tego przez osoby trzecie nie daje gwarancji autentyczności i oryginalności tym bardziej nabiera mocy.

Celem wydawania literatury WTS jest dotarcie z informacjami ktore zawiera do jak najwiekszej liczby osob.

No, z którymi jest, z tymi jest. Jednak najciekawsze cymelia udostępniane w necie to te niedostępne nawet dla szeregowych śJ ;-)

Mogliby sami je udostepnic, zeby miec pewnosc ze nie sa znieksztalcone.

Toż przecież te najbardziej przeznaczone dla laików udostępniają. Nie mówiąc o tym, że od jakiegoś czasu w formacie audio udostępniają nawet te teoretycznie do użytku wewnętrznego ;-)

Chyba ze zalozymy, ze WTS to tylko jedna z wielu firm wydawniczych.

Skoro ani ja, ani Ty nie uważamy ich za religię wybraną, prawdziwą itp. a nawet - o ile dobrze mniemam - ciału kierowniczemu przypisujemy raczej dość cyniczne pobudki, niż wiarę we własne posłannictwo, to... dlaczego mielibyśmy zakładać coś innego?

A która to redakcja na pewno, ale to z całą pewnością, nie należy do tego systemu rzeczy ?

Ja nie znam takiej.
[db]

#38 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-10-05, godz. 02:16

Dodam, że źle widziane jest także rozpowszechnianie nagrań z kongresów czy też z wykładów i zebrań zborowych. W przeszłości kwestia ta była poruszana w NSK (wydanie anglojęzyczne, nr 3 z 1990 roku). Ostatnio na forum JWD dyskutowano o tym, jak w jednym ze zborów wspomniano głosicielom, by nie rozpowszechniali, dobrze znanego z sieci, nagrania przemówienia wygłoszonego przez Gerrita Löscha.
.jb

#39 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-10-05, godz. 06:22

JB, o czym to przemowienie??
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#40 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-10-05, godz. 11:53

Prawdopodobnie chodzi o to slawne przemowienie o wyksztalceniu: po angielsku/ po niemiecku/ po hiszpansku.
Czy jest juz wersja po polsku?
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych