Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kogo widział Jezus na górze podczas przemienienia?


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#21 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 22:22

Gdzie zawiózł Eliasza wóz ognisty z tego rozdziału? mam nadzieję że pan Henryk doczyta się. !

Drogi Panie Wiesławie.
Niestety nie doczytałem się! :(
Chyba że był drugim Mormoni (ten od Mormonów), i przysłał list z Nieba. :lol: Ale już nie na złotych tablicach. :(
2Krn 21:12 BT "Przyszło potem do niego pismo od proroka Eliasza tej treści: Tak mówi Pan, Bóg twego praojca Dawida: Ponieważ nie postępowałeś drogami swego ojca Jozafata ani drogami Asy, króla judzkiego,"
Proszę porównać kiedy Eliasz był rzekomomo wniebowzięty, a o czym pisze w liście?
Jak to wytłumaczyć? :rolleyes:
Pozdrawiam.

#22 WIESŁAW MŁAWA

WIESŁAW MŁAWA

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 22:34

Bracie Henryku odmówmy Ojcze Nasz ... tak jak nauczył nas Jezus Chrystus - przeciez to sa słowa Biblii!!

Bracie nie doczytałeś się? tak czułem o jakim TY liscie mówisz? próbujesz wykpić Biblię i jej słowa piszac o jakichś mormonach? To ja Ci podpowiem ognisty wóz zawiózł go do Nieba!!!!! Współczuje uogólniania!! Prowadzisz dialog z katolikiem a piszesz o listach mormonów bądz logiczny!!

#23 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 22:41

Bracie Henryku odmówmy Ojcze Nasz ... tak jak nauczył nas Jezus Chrystus - przeciez to sa słowa Biblii!!

Z braku argumenów usiłujesz mnie obrazić. :angry:
Modlitwe Ojcze Nasz umię sam odmawiać.
Dla Twej wiadomości: nie byłem i nie jestem SJ. :P
Eliasz został wzięty "w górę".
Sprawdź w innych przekładach!

#24 WIESŁAW MŁAWA

WIESŁAW MŁAWA

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 22:50

A c o odpiszesz o Henochu? jakieś listy od Babtystów też dostałes?

[nIE OBRAŻAM cIĘ!! tylko kpisz tymi mormonami! A w góre tzn gdzie? No a Henocha wziął do siebie tzn gdzie? A ognnisty wóz skad przyjechał z góry? jesli tak to co dla Ciebie oznacza "góra"?

#25 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 23:00

A c o odpiszesz o Henochu? jakieś listy od Babtystów też dostałes?

Pudło!
Nieważne kim jestem, lecz co piszę...
Od zabrania Eliasza z przed oczu Elizeusza, do przyjścia listu (o którym pisałem) mineło około 12 lat.
Cała ta historia miała faktycznie miejsce, lecz jest w tym ważny symbol.
Jaki? - Tajemnica!
Nie przyjmiesz tego do wiadomości - więc szkoda klawiatury...
Pozdrawiam.
I Henocha i Mojżesza "zabrał Pan".
Mnie też kiedyś zabierze.

#26 WIESŁAW MŁAWA

WIESŁAW MŁAWA

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 23:11

[Masz racje nieważne kim jestes!! I kto tu jest pewny siebie? Skad wiesz ze Cię zabierze do siebie? Moze pójdziesz do piekła?!! No chyba ze jestes jednym ze 144 000 z dwunastu pokolen Izraela tylko mi odpowiedz z którego pokolenia?

A CO już masz wynajęty ognisty powóz z " góry" ze wiesz że Cię kiedyś zabierze? Moze już wyznaczyłes datę swojego odejścia? moze to dzisiaj? Powiedz o której godzinie mam spojrzec w "górę"?

(Mt 7,15)

(2 P 2,1)

#27 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 05:19

Przeciez z takich iluzji słyneli i słyną do dzisiaj fałszywi proorcy i magowie. Że niby ktoś się ukazuje i poświadcza, czy odzywają się jakieś głosy. Bóg nie posługuje się takimi sztuczkami.

A jak wyjaśnisz widzenia które, mieli prorocy? Jeśli Jahwe nie posługuje sie takimi "sztuczkami" to od kogo mieli wizje?

Hologramy chwilowe zmartwychwstanie co to za bajki?!

Nie większe niż teoria o duszy niesmiertelnej :blink:
To mają być rzetelne biblijne argumenty? Pewnie, każdą rzecz, którą czcemy odrzucić możemy podeptać i nazwać "bajką" niezastanawiając się nad nią.

#28 WIESŁAW MŁAWA

WIESŁAW MŁAWA

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 08:04

Ja nic nie odrzucam jesli pochodzi z Biblii tylko zadałem pytanie i oczekuję odpowiedzi kogo widział Jezus jeśli prorocy już dawno nie zyli?!! Siostro Magdo może Ty spróbujesz mi na te pytanie odpowiedzieć i prosze o nie zmienianie tematu!! jestem osoba poszukującą a jak wiem Świadkowie takich lubia i chcą się z takimi spotykać i rozmowiać!! przeprowadziłem już około 15 rozmów kilku godzinnych i jeszcze zaden mi na te pytanie nie odpowiedział!! Wiec wexcie się do roboty w tych swoich szkółkach teologicznych i mi w koncu odpowiedzcie!! Bo przychodzicie nauczać (ja was nie odwiedzam tylko wy mnie) a nie znacie odpowiedzi na mnóstwo pytrań więc po co mi świadkowie jesli sami nie wiedza o co w tym wszystkim chodzi!!

Dusza niesmiertelna to głupota? Prosze bardzo fragmenty z księgi madrosci a nie księgi głupoty!!

Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejscie ich poczytano za nieszczęscie i odejscie od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju" (Mdr 4,7)

Będa jęczeli w utrapieniu ducha.... (Mdr 4,19-20;5,3)
Przecież sam Bog zabrania aby ktokolwiek z żywych "pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych" (Pwt 18,11; por. Iz 8,19)

O wywoływaniu Samuela: "Dlaczego nie dajesz mi spokoju i wywoływujesz mnie?" cały fragment (1 Sm 28,3-19) Kogo więc wywołali jesli Samuel lezał pod ziemią? Księga przytacza rozmowę Samuela z zyjącym jeszcze wtedy Saulem!! Odpowiadacie wtedy ze to szatan sie pod niego podszył ale Szatan jest przecież ojcem kłamstwa a słowa Samuela okazały się prawdziwe bo spełniło się wszystko co on powiedział! Więc nie wymyślajcie teorii swoich tylko czytajcie Biblię!! ( ze zrozumieniem przede wszystkim)!!!

"i chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąc w obliczy Pana" (2 Kor 5,10) - jak mogli opuścić ciała i stanąc przed obliczem jesli nie ma duszy nieśmiertelnej?

"nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało lecz duszy zabic nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który ciało i dusze może zatracić w piekle" (Mt 10, 28; por. Łk 12,4) pOco Ewangeliści piszą o duszy jesli tej duszy wedłu was nie ma? Mogli by przeciez napisac żeby sie o siebie bali a nie rozbijac na dwie istoty na ciało i duszę!!

O żebraku i bogaczu opowiesć: nie bedę pisał całego fragmentu przeczytacie sobie w Biblii ale ostatnie zdanie: " Jeśli mojżesza i Proroków nie słuchają, choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Łk 16,22-31) Jakze prorocze te zdanie chyba już wiedział Abraham ze będa na ziemi od XIX wieku świadkowie Jehowy?! Widzicie pisał już o was dawno!
A jak wyjaśnic ten fragment "Każdy kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki" (J 11,26) Jezus okłamał swoich wyznawców? gdyby nie niesmiertelna dusz to tak by było bo życie wieczne tzn bez przerwy, a jesli ciało umiera tak jak wy tłumaczycie i czeka do Sadu ostatecznego w ziemi to znaczy że jest przerwa w życiu czyli jezus Kłamał że życie wieczne?

No i już sławetny fragment o którym pisze również i drugi Ewangelista Marek: I ukazał sie im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem (Mk 9,2-4) Trupom raczej cięzko by było rozmawiać?!

#29 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 08:11

Ja nic nie odrzucam jesli pochodzi z Biblii tylko zadałem pytanie i oczekuję odpowiedzi kogo widział Jezus jeśli prorocy już dawno nie zyli?!! Siostro Magdo może Ty spróbujesz mi na te pytanie odpowiedzieć i prosze o nie zmienianie tematu!! jestem osoba poszukującą a jak wiem Świadkowie takich lubia i chcą się z takimi spotykać i rozmowiać!! przeprowadziłem już około 15 rozmów kilku godzinnych i jeszcze zaden mi na te pytanie nie odpowiedział!! Wiec wexcie się do roboty w tych swoich szkółkach teologicznych i mi w koncu odpowiedzcie!! Bo przychodzicie nauczać (ja was nie odwiedzam tylko wy mnie) a nie znacie odpowiedzi na mnóstwo pytrań więc po co mi świadkowie jesli sami nie wiedza o co w tym wszystkim chodzi!!

Chcę coś uścislić, nie jestem SJ, nie byłam i nie zapowiada się żebym kiedykolwiek była. Zadałeś pytanie dotyczące z kim rozmawiał Jezus więc odpowiedziałam. Ja nie widzę problemu żadnego jeśli miałby Jahwe choć na chwilę wzbódzić Mojżesza i Eliasza. Może było to widzenie. W czym jednak tak bardzo to Ci przeszkadza? Dlaczego uważasz to za tak bardzo nielogiczne i "baśniowe" ? Jahwe wykozystywał "widzenie" aby przekazać ważne sprawy swoim prorokom. Kiedy było to potrzebne wskrzesał umarłych. Dlaczego więc tak bardzo dziwi Cię takie rozumienie tego fragmentu z ewangelii?

#30 WIESŁAW MŁAWA

WIESŁAW MŁAWA

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 08:24

Jak zadaje pytanie na które trudno odpowiedzieć to nagle wszyscy nie sa swiadkami jehowy! To co robisz na tej stronce jestes 3 stroną hehe? Na chwile zmartwychwstali? a co potem? POwiedział do nich z powrotem panowie pod ziemię bo musicie dolezec do Śadu Ostatecznego?

"wróci się proch do ziemi, tak jak nią był, a duch powróci do Boga, który go dał" (Koh 12,7)

Nie rozumiesz chyba siostro ze tu jest mowa o duszy nieśmiertelnej!! Jesli by przyjąc co do poprzedniego fragmentu wersje zdarzeń to wtedy inne fragmenty o duszy nalezało by wymazać z Biblii jeden z drugim sie wiaze!! Mówisz nie jestes świadkiem w odpowiadasz jak świadek to samo taki pan Henryk tez się zaparł że jest świadkiem a cytuje cały czas tak jak świadek jehowa>i to w dodatku z tej brązowej ksiązeczki Prowadzenie rozmów na podstawie Pism!!!

#31 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 08:27

Jak zadaje pytanie na które trudno odpowiedzieć to nagle wszyscy nie sa swiadkami jehowy! To co robisz na tej stronce jestes 3 stroną hehe? Na chwile zmartwychwstali? a co potem? POwiedział do nich z powrotem panowie pod ziemię bo musicie dolezec do Śadu Ostatecznego?

Nie uważam, że to pytanie jest szczególnie "niewygodne" tym co nie wierzą w duszę nieśmiertelną. A strona ta nie jest przeznaczona tylko dla KK i SJ. Szukam ludzi którzy z prostym sercem podchodzą do biblii i wierzę, że takich tu znajdę. A to taka dygresja to tego co poruszyłeś.
Obie postacie są wyjatkowe i dlaczego nie mieliby mieć powierzone jakieś szczególne zadanie? Gdzie tu problem jeśli mieliby z powrotem usnąć i czekać na "trąbę ostateczną"?

#32 WIESŁAW MŁAWA

WIESŁAW MŁAWA

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 08:30

POza tym mówisz że człowiek nie ma duszy a sam Bóg jest Istotą duchową! Idąc Twoim sposobem myślenia jaki dla Pana Boga był problem zeby dac człowiekowi duszę nieśmiertelną i ciało! Moim zdaniem to był super dar bo ciało się zurzywa starzeje i umiera a dusza idzie do niego dlaczego nie przyjąc takiej opcji?

więc może mi napisz kim jestes zebym wiedział co myślisz na dany temat? ateistka? zielonoświatkowcem itd jak mozesz oczywiście!!

#33 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 08:43

POza tym mówisz że człowiek nie ma duszy a sam Bóg jest Istotą duchową! Idąc Twoim sposobem myślenia jaki dla Pana Boga był problem zeby dac człowiekowi duszę nieśmiertelną i ciało! Moim zdaniem to był super dar bo ciało się zurzywa starzeje i umiera a dusza idzie do niego dlaczego nie przyjąc takiej opcji?

Zgadzam się z tym, że posiadanie cząstki wieczności to "super dar". Tylko wszystko w swoim czasie. Dostaliśmy od Jahwe ciało, które mogło zyć wiecznie. Ale ponieważ wszyscy zgrzeszyliśmy tym samym podlegamy pod paragraf "za grzech smierć". Więc musimy umrzeć. Jednakże Jahwe dał nam szanse odziedziczenia wieczności. Posłał swojego syna aby wziął na siebie skutek naszych grzechów, czyli smierć. Nasze ciała musza umrzeć ale mamy obietnice od Jahwe że zostaniemy przemienieni i dostaniemy nowe, wieczne ciała duchowe.

Więc może mi napisz kim jestes zebym wiedział co myślisz na dany temat? ateistka? zielonoświatkowcem itd jak mozesz oczywiście!!

Wierzę w boga Jahwe, który stworzył niebo i ziemię. Wierzę, że Jezus Chrystus jest mesjaszem i dzięki niemu możemy stać się sprawiedliwi i odziedziczyć wieczność. Jestem chrześcijanką, która bibile traktuje jako największy autorytet.

#34 WIESŁAW MŁAWA

WIESŁAW MŁAWA

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 08:49

Ciało duchowe? przeciez to jest tekt swiadków jehowy co TY mi tu za kit wciskasz?jesteś świadkiem bo stosujesz ich retorykę.

#35 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 09:18

Ciało duchowe? przeciez to jest tekt swiadków jehowy co TY mi tu za kit wciskasz?jesteś świadkiem bo stosujesz ich retorykę.

Nie ładnie, nie ładnie. :( piszesz do mnie siostro a potem takie słowa.
Tobie powinno zależeć na poznaniu Boga i bez względu na to od kogo usłyszysz słowa powinieneś je rozważyć. Usilnie próbujesz odgadnąć do której religii należę tylko po to by wiedzieć "jak ze mną rozmawiać".

#36 WIESŁAW MŁAWA

WIESŁAW MŁAWA

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 09:22

ja wiem jak mam rozmawiac z Toba i z każdym innym. jest nauka Koscioła Katolickiego, którą stosuję podczas rozmowy i niczym mnie tu nie zaskoczysz dla mnie mozesz być babtystką niczego to nie zmienia. ale jeśli piszesz o ciele duchowym to jest to retoryka świadków jehowy albo jakiegoś ich odłamu! A tak w ogóle jeśli chcesz rozmowaić o Bogu to poco jakas partyzantka? NIczego to nie zmienia pozdr

#37 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 09:36

ja wiem jak mam rozmawiac z Toba i z każdym innym. jest nauka Koscioła Katolickiego, którą stosuję podczas rozmowy i niczym mnie tu nie zaskoczysz dla mnie mozesz być babtystką niczego to nie zmienia. ale jeśli piszesz o ciele duchowym to jest to retoryka świadków jehowy albo jakiegoś ich odłamu! A tak w ogóle jeśli chcesz rozmowaić o Bogu to poco jakas partyzantka? NIczego to nie zmienia pozdr

Ja wcale nie chcę z Tobą walczyć. Jeśli mam okazję z kimś rozmawiać to rozmawaim. I jeśli nie przekonuje Cie moje spojrzenie na sprawę "przemienienia" to trudno. Nie chcę wytaczać boje o słowa. Ja w duszę nieśmiertelną nie wierzę i nie widzę jej w pismach. Dlatego tą sytuację przemienienia rozumiem tak jak napisałam. Jednakże nie widzę aby moje spojrzenie szczególnie kłuciło sie z ty w co Ty wierzysz. jesłi wg Ciebie Jahwe mógł wezwać dusze aby rozmawiały z Jezusem dlaczego nie mógłby oblec je w ciało z krwii i kości?

#38 WIESŁAW MŁAWA

WIESŁAW MŁAWA

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 09:41

tzn że powstali Prorocy z martwych?

wyjaśnij tylko poco tak na chwilę? przecież to nie ma sensu!! Twoje słowa bardzo się kłócą z Nauką kościoła Katolickiego i Biblii przede wszystkim! Widze że bardzo słabo znasz pismo Św i coś tam sobie wymyślasz bez potwierzdania fragmentami!!

#39 magda

magda

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 09:41

tzn że powstali Prorocy z martwych?

Tak Mojżesz i Eliasz. Czy to że powstaliby z martwych kłóci sie wg Ciebie z teorią o nieśmiertelności duszy?

#40 WIESŁAW MŁAWA

WIESŁAW MŁAWA

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 09:44

poza tym nie twierdzę że Prorocy nie stali przed Jezusem bez ciała i kosci ale nigdzie nie ma napisane w piśmie Św ze oni powstali z martwych pokaz mi taki fragment odnoszący się do nich!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych